Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rataj Profi Soil

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Rataj Profi Soil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 08:02 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: baletka
RPS jsem měl i se šneky a množili se jako před tím... a nepozoroval jsem na nich nějaký problém s pískem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 00:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
Já mám zatím v pagodárku na povrchu jemný černý písek 1-2mm. Okružáci po něm lezou v pohodě, ale pagodulám to vůbec nešlo. Na RPS v Kanceláři mi lezou v pohodě heleny a nedělá jim to problém. A na Liaporu mi lezou všechni šneci i ty pagoduly naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 20:57 Žena baletka [624] Re: Xixao
Jojo, já s tím promícháním počítám. I když, ten hěndý povrch je nádherný, bylo by pěkné ho tak mít. Ale ancíci mi to na nějakých dvou místech už řádně prohrabali a taky to nevypadá zle - ten mix. a propos: má tady někdo zkušenost s RPS a šneky? Mně se zdá, že těm mým zebrám a tygrům se to úplně nezdá. Je to možné??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 14:55 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
já používám v hlavní nádrži Ada amazonia new a jsem s ní moc spokojen, nejlepší substrát co jsem kdy měl.. ale to je asi už do jiného tématu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 13:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
já nedám dopustit na ADA aqua soil, ale ostatní substráty nezatracuju, se vším se dá kouzlit, jen je s tím víc práce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 12:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Xixao
Rozumím, promiň, asi jsem se vyjádřil špatně. RPS ani Liapor nejsou vhodné na dělání kopců ani zvlněného terénu, ale za použití přepážek se dá dosáhnout i výškově rozmanitých teras. Nejsou to vhodné substráty ani pro velké sumce a cichlidy, tedy ryby hodně ryjící ve dně. Nicméně ani výkonné filtry, ani sumečci rodu Corydoras či menší mřenky je nezvíří - po měsíčním usazení, samozřejmě. U RPS je třeba k usazení delší doba, pokud jej jako já nenamočíš a nasypeš rovnou do akva. Jsem ale přesvědčen, že po převaření by se do akva s RPS dalo bez problémů vypustit hejnko pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 12:21 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: malyLibor
já jsem měl 2 až 3cm různé sumce a ze zkušeností dokázali zvířit dno dostatečně... já Liapor neměl, nedokážu posoudit... RPS jsem testoval ve dvou nádrží cca půl roku , však já netvrdil že se z toho dají dělat kopce, právě jsem upozornil na jednu z nevýhod tohoto substrátu, které je potřeba si nazačátek uvědomit než se člověk pro něj rozhodne...

ten kdo jde a koupí si písek se na něm nedočte jaký v praxi jsou jeho plusy mínusy a od toho chápu zde toto téma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 12:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Xixao
Myslím, že každý substrát má svoje plusy i mínusy... Asi by mne nenapadlo dávat Profi Soil k velkým sumcům... ale například malé mřenky annamské mi Liapor nevíří vůbec. V akva s Rataj Profi Soil žádné ryby dna nemám a B.maculatus nezvíří vůbec nic. No a chtít dělat z RPS nebo Liaporu kopce... to snad nebudu ani komentovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 11:47 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
já jsem měl ve dvou nádrží PS a ani po půl roce nebyl substrát usazený

však já nikomu nebráním ho používat :) Znám lepší písky. Ano zrnitost jeden až dva milimetry je dobrá na kobercovky.

Daleko více se mě osvědčil Aqua Soil Africana powder, který postupně PS všude nahradil u mě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2012 11:36 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
pro kobercovky je naprosto perfektní, díky své zrnitosti, jen je třeba trpělivost, jak při sázení, tak při dávání ryb(je třeba nechat kobercovky dobře zakořenit). Výkoné filtry taky nejsou problém, jen je třeba nechat substrát usadit, kolega ho má v rostliném akva cca 100 litrů, výkon filtru papírově 3000 litrů za hodinu a drží. Vytváření kopců v akva je stejné, jako každý jiný substrát, až na vyjímky z nepálených jílů, je třeba kopce podepřít. Velcí sumci a kobercovky, to nebudu ani komentovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 11:25 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Barakainus
Profi Soilu písek pro sázení kobercovek je více trápení než užitku..

Pokud si někdo myslí že PS je vhodný pro sázení kobercovek, tvarování layoutu dna, praktický pro větší sumce, neplave, nemá problémy s výkonnějšími filtry směle do toho :) Znám mnoho akvaristů, který z těchto důvodu profi soil opustili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2012 11:23 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Xixao
To je blbost. HC cuba se v tom sazi naprosto normalne. Mluvim o Liaporu, ale to je to same, jen mozna jeste trochu lehci. Uz tady mnohokrat opakovano, ze sazeni cehokoliv do tehto lehkych substratu neni naprosto problem. Stonkovky, kobercovky, nic. To ze to nekomu neslo spis vypovida o rozdilech mezi akvaristy, ne o subsratu.
Takze se nebat a sazet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2012 11:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
já bych řekl, že je to rukama, sázel jsem do toho HC a naprosto bez problémů, jen je třeba pinzeta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 11:11 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: baletka
s kobercovkou si užiješ , obzvlášť třeba kuba se v tom téměř nedá sázet ...

já bych už Rataj profi soil nedoporučil nikomu...

Patří nahoru to si udělala správně, ale časem se ti to stejně promíchá pokud se v tom budeš trošku hrabat... a výkonnější filtry to i nasajou...

nevím čím je tak tento písek oblíbený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 10:41 Žena baletka [624] Re: Xixao
Já jsem udělala možná hloupost, ale dala jsem pod něj vrstvu křemičitého písku. Sázení bylo úplně úžasné, jenom jsem kytku zasadila prstem a zůstala. Ale kobercovka ještě čeká na zasazení, takže se možná pobavím... Časem se to určitě promíchá, už teď mi to víří ancíci o sto šest. Ale... do velkého akvária bych to asi nedala. Někdo tvrdí, že Liapor je těžší, ale je to také keramzit. Nemám sice zkušenost, ale moc bych za to nedala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 10:31 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Xixao
Já vím, mám ho. Ale ptal jsem se na Liapor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 10:27 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: KarlosS
Já profil soil měl v nejednom akvárku a nedoporučuji... pro kobercovky je to doslova o nervy... a ni několika měsících zcela nesedne.. a sumečci ho dokáží dobře zvířit... a i po půl roce kdy budeš něco do něj sázet bude to o nervy.. a těžko s ním vytvoříš nějaký držící layout třeba kopečky apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 10:25 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Rataj PROFI SOIL vs. Liapor
Chtěl bych se zeptat:
Je Liapor těžší než Profisoil? Sedne si lépe? Já mám teď doma Liapor zadarmo (bydlím 5km od výrobce), ale nechci už zažít trápení co mám s profisoilem.
Díky K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2012 10:09 Žena baletka [624] Re: malyLibor
Ten lehký substrát mi asi nevyhovuje tak, jako křemičitý písek. Myslím, že to ve finále záleží na vkusu a způsobu práce jednoho každého. Vzhledem k tomu, že mi tu stojí velká 480L skleněná krabička a rozmýšlím se, co na dno, ještě počkám tak měsíc a uvidím, co bude Profi Soil dělat v menším akva. Ale tuším, že do velkého ho opravdu nedám. Hm... ten tam nedám určitě, nedoplatila bych se. Ale asi nedojde ani na levnější variantu Liapor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 00:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
Rataj Profi Soil - tenhle substrát mne velmi překvapil. Nejdřív jsem byl překvapen z jeho lehkosti - jaksi jsem nepřečetl návod a nenamočil ho předem, po jeho usazení se stále nestačím divit, jak skvěle se v akva s ním daří rostlinám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 21:08 R Muž romant [27987] Re: baletka
Já jsem Ti to s tím vzduchováním v jiným vlákně vysvětloval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 21:06 Žena baletka [624] Re: romant
Já právě nevím, jestli ho "musím mít". Zadala jsem dotaz do jiného vlákna, třeba přijdu na to, že sestava danio pruhované, tetra žhavá, betta, corydoras, otocinclus anebo místo posledních dvou SAE vzduchování nepotřebuje. Ale každopádně díky za tip, zkusím to vyřešit kamínkem nad dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 16:50 R Muž romant [27987] Re: baletka
Ten vzduchovací kamínek, když už ho musíš mít, přicucni přísavkou ke sklu kousek nad dno a bude klid.
Edit: www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 16:46 Žena baletka [624]
Já bych tedy přišla s troškou do mlýna, co se týče Profi Soilu. Přišla jsem k němu dost náhodou, takže když jsem se rozmýšlela nad dnem do nového 110L akva, rozhodla jsem se těch 8L, co jsem měla doma, použít. Ale tušila jsem, že jeho lehkost nebude něco, co by mi skutečně vyhovovalo, takže jsem na úplné dno dala trochu výživného substrátu (také od Rataje - Staré dno), na to vrstvu křemičitého písku a na to ještě cca 2cm Profi Soilu. Právě jsem to všechno dosázela a dolila vodu, přestěhované jsou už i ryby. Sázení bylo díky křemičité vrstvě úplně v pohodě, prostě jsem zapíchla kytku, Profi Soil to hned zasypal a hotovo. Nalévání vody bylo při prvních litrech trochu složitější, využila jsem rady a použila talíř položený na hladinu a přes ten jsem to lila. Nakonec to šlo. Podotýkám, že jsem ho měla cca týden naložený ve vodě s pravidelným promícháváním. Vzhledově je to nádhera a ani proud z filtru tím nepohne. SAE už malinko ano... Jsem zvědavá, co se bude dít, až ještě vyrostou. No a největší problém věc, se kterou jsem vůbec nepočítala. Vzduchování. Jakmile ho spustím, už to jede po celém akvárku. A to opravdu nevím, co s tím budu dělat. Na nějakou vzduchovací umělou skálu moc naladěná nejsem, takže fakt nevím. Pokud by tady někdo měl nějaký tip, budu za něj vděčná. Můj názor je, že se mi to v těch třech vrstvách při prvním odkalování totálně promíchá, s čímž ovšem počítám. Ale do 480, kterou mám připravenou právě k dodání substrátu a napouštění, do té bych si tento substrát nedala. Jednak je nepříčetně drahý a jednak tedy... asi nespatřuji v keramzitu, který se musí namáčet, vařit a buhvíco, a potom ještě vyžaduje speciální zacházení při sázení, odkalování, vlastně při všem, žádné obří výhody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 15:38 Muž Mracek [0]
Také bych chtěl přidat pozitivní názor na tento podklad. Nedávno jsem zakládal akvárium, kde jsem použil tento substrát. Jen jsem ho několikrát vyplachnul aby nepoustel špínu a vyhodil plovoucí zrníčka (které ani po dvou dnech namoceni neklesly) a hned dával do akvaria. Rozstliny se sazely dobře. jen se musel prihrnout substrat a mírně zamacknout. Je pravda. že po napusteni samospadem pres talíř, se mi jedna rozstlinka vyplavila, ale to Jen proto, protože jsem ji pravděpodobně moc povytahnul. Po týdnu už rozstliny držely ikdyz jsem za ne mirne tahal. Tento hnědý substrat jsem smichal s cihlovym substratem o velikosti 2-4, tento je těžší. dno aspoň nevypadá tak jednotvarne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 15:08 Muž exit [116] - RostlinyRe: mikkal
Já s tím dnem neměl absolutně žádný problém.Nic jsem nenamáčel,jen nasypal do akva vytvaroval kopec s pár šutry,pomalu nalil trochu vody,ale jen tolik aby hladina byla zároveň s výškou dna,nasázel kytky a hodně pomalu dolil vodu.Na hladině mi zůstalo plavat 7 zrnek zhruba ze čtyř litrů co jsem tam nasypal.Tak toť má zkušenost s Profi soilem od Rataje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 10:05 jamajcan Re: mikkal
Zdravím.U nás v Opavě to řeším tak,že když potřebuju nějaké zboží,které není skladem,tak si zajdu do akvaristiky a domluvím se s prodavačkou,at mi přiobjedná to,co zrovna potřebuju a s příštím zbožím,které jim chodí pravidelně každý týden,mám to,co jsem sháněl na prodejně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 08:00 Muž mikkal [0] – Rataj profi soil - Mají jej někde v kamenném obchodě v Ostravě?
Zdravím Vás,
rád bych oslovil akvaristy z ostravy a blízkého okolí, zda neví kde by se dal sehnat 2 nebo 8mi litrový pytel s výše uvedeným dnem. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 22:07 - Re: Sinatrax
Moja skúsenosť:Netreba ani namáčať.To minimum plávajúcich zrniečok je zanedbateľné a dá sa z hladiny odobrať.Ak to necháme tak,časom aj plávajúce zrnká nasajú vodu a padnú.Mierne prepláchnuť a šup do akvárka.Rastlinky sa sadia úplne normálne,treba len troška zručnosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 21:51 Muž Sinatrax [3] – moje zkusenost
pridam svoji zkusenost s tim to dnem, mam ho cca rok a neco, zezacatku sjem to nalozil do lavoru s horkou vodou asi na 3 dny, pravidelne jsem to promichaval. Nasledne vlozil do akvarka zalil trocou vody nasazel kytky a dolil. Jedinej problem byl s nalivanim vody pacse to desne vyrilo ale to jsem vyresil tim ze jsem na skrin za kavarkem dal kybl a prepadem pres hadici to tam lil. Zadna rostlinka me nevyplavalai nasledne sazeni do akvarka nebyl problem. Jediny tak ze zacatku kdyz se pres dno prehnal treba krunyrovec tak to fest zvyril.... coz me znepokojovalo... ale casem dno nasalo vodu a ted uz je dostatecne tezke a uz se nevyri, to uz ty ryby musi v tom fakt ryt aby se to zvedlo. Co se tyce odkalovani tak mam sirokej a dlouhej zvon tim to jde krasne substrat se v nem pekne procisti ale nevyleti az do hadice pokud to teda do toho fest nezaborim a nenecham to byt..... pokud odkaluju jen povrchove tak to kulicky vubec nenasav... a kal se mi podstate nedela takze odkaluji jen povrchove co se usadi v rostlinach.... A co se tyce vizualni stranky tak to je velmi pusobive, rostliny i ryby krasne vyniknou a pusobi to prirozenym dojemem.... muj verdikt je : Spokojenost kdybych delal dalsi akva tak jdu zas do profi soil
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 21:56 Žena ZDE [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: wanas
Ja mám v akváriu Profi soil .. rastlinky mi celkom pekne rastú, aj keď svetlo nieje najideálnejšie. Hnojivo nepoužívam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 21:43 Muž wanas [0] - AsieRe: deCORF.OBRAEN
Mohu potvrdit ze na to co pisi o PROFI Soil jak by nemel byt nejlepsi a pro krevetky uz tuplem....tak nic moc teda blbe se to vysava.. zadne pokroky v rustu atd. taky nemohu potvrdit:-| .A to nemluvim o tom ze na prospektu pisi "po 14 dnech viditelne vice zarostle akvarium"..... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:38 Muž deCORF.OBRAEN [220]
v krevetkáriu mame Profi soil a všimol som si že s tým dokážu krevetky v pohode manipulovať..no v pláne bolo že tam pridáme aj rybicky.net/atlasostatnich/rak_mexicky_zakrsly no ale asi s tým dnom bude dosť narábať..nemá niekto skúsenosti s týmto rakom v spojení s Profi Soil ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 14:43 R Muž romant [27987] Re: JuraH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 14:32 gargamel Re: JuraH.
ale pak se na ní začne tvořit sinice
To není akadamou :-) , ta by se tvořila na jakémkoliv substrátu
pár lidí říkalo že vytahuje hnojivo z vody
No to je právě její hlavní účel. Je lepší mít živiny u kořenů rostlin, které si je můžou vytahovat podle potřeby.
No vyzkouším ji a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 14:24 Muž JuraH. [5] Re: gargamel
Ze začátku to vždycky jde ale pak se na ní začne tvořit sinice, je celkem těžká a když slehne tak je z ní beton, pár lidí říkalo že vytahuje hnojivo z vody, a je celkem dost měká, stačí ji trochu zmáčknout a už se rozpadne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 14:17 gargamel Re: JuraH.
Podle rostlinna-akvaria.cz by živiny něměly mít vliv na sinici a řasy
Jak říká romant, je třeba vše brát v souvislostech. Ještě doplním ten odkaz na horáce podobným článkem: www.rostlinna-akvaria.cz/… který je trochu podrobnější a přesnější.
Jinak proč ti vadí akadama? Chystám se do ní zrovna jít, určitě lepší jak rataj podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 14:06 Muž JuraH. [5] Re: romant
No jasně, na moje osvětlení stačí trochu živin a myslím ža ani CO2 bych nepotřeboval, ale mě už začíná štvát ta akadama, asi je opravdu nevhodná pro akvária, a jak už jsem psal, já se chci něco dozvědět o Rataj Profi soil protože se mi líbí a vidím ho jako kvalitní substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:45 R Muž romant [27987] Re: JuraH.
Nevím, nevím, ale takhle se to snad na těch stránkách na něž odkazuješ nepíše. Je třeba ty výroky chápat v souvislostech, zaměřil bych se na to, co napsal Sid v předchozím příspěvku. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:38 Muž JuraH. [5] Re: Sid
Podle rostlinna-akvaria.cz by živiny něměly mít vliv na sinici a řasy.. ale tady jsem kvůli tomu štěrku.. (ať neodbíháme)
Ještě jsem zapoměl podotknout, že chci rostlinné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:15 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: JuraH.
...do vody liju hnojivo od tetry a svítím 11W na těch mojich 25l...
Já do podobně velké nádržky svítím 2x T8/15W/840 a hnojím jen krmením rybek a výměnou vody (+ CO2) a podobné problémy mě netrápí. :)
Jestli nebude chybou do vody lít hnojivo od Tetry... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 12:46 Muž JuraH. [5] – nové dno
Moje akvárko jde poslední dobou docela zkopce a nejspíš vše vyměním, několik měsíců jsem měl akadamu, ze začátku se celkem dařilo ale teď je to samá sinice a řasa, rostliny vůbec nechcou růst a to i přes to že jsem při založení dal na dno kuličky od rataje, do vody liju hnojivo od tetry a svítím 11W na těch mojich 25l. Takže to celé překopu a jako dno bych šel do Rataj profi soil, ale nevím jestli z něj půjde udělat kopec, nebo jestli ho nebude vířit proud v akváriu který mám podle článků z rostlinna-akvaria.cz naplno, či jestli není třeba přidat nějakou spodní vrstvu výživného substrátu.... rozměry akvárka jsou 40x25x25

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 18:02 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Speeder
Měl jsem ze začátku stejný názor. Ale už jsem názor změnil.
Je dobré ho vyvařit a hned z horké vody přehodit do ledové - tím se vytlačí vzduch z pórů a pak je to už dobré.
Při sázení je dobré napustit vodu 2-3 cm nad substrát a teprve pak sázet rostliny (pinzetou je to nejlepší).
Co se týče odkalování - když filtr jede jak má a není přerybněno, není většinou co odkalovat, každopádně mi nedělá problém ani jej odkalovat, chce to jen krotit proud vody.
Jinak rostliny v tom rostou úžasně - pro lidi jako já, kteří si nemůžou dovolit například Amazonii je tohle úžasná volba a dělat i velké akvárko, tak volím Profi-Soil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 16:43 Muž Speeder [10]
Jsem z tohohle dna docela rozpačitej. Bez vody super. Pěkně se do toho sází, ale pod vodou je to šíleně lehký. Dal jsem to do koule, kterou nefiltruju a mám v ní jen kytky, ale sáhnu do vody a hned se substrát rozvíří. Zasadit kytky aby v tom držely je skoro nadlidskej úkol. V akvárku si to nedovedu moc představit. Odkalování vůbec ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 07:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sirPavol
mam profi sol ve tristovce a je v pohode, kytky v nem rostou jako dive, pancernicci jsou schopni se do nej pri hledani zradla temer zahrabat. Pri odkalovani to chce trosku sikovnosti, nebo kousek molitanu do odkalovaciho zvonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 08:57 Mispulin Re: kortezhugo
Taky jsem chtel pekne zarostle akvarko a travnicek. Zvolil jsem parvulu - sazeni parvuly do toho profisoilu po me vyzadovalo pomerne pevne nervy, i kdyz ona to neni sranda sazet tyhle travnicky do zadneho substratu. Takze preji at se ti zadari, kdyz uz me to nevyslo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 08:56 Muž sirPavol [6] Re: kortezhugo
Mna uputal tym ako vyzera.. A cital som dost chval... Ale aj negativa.. Myslim ze to risknem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 08:54 Muž kortezhugo [983] Re: sirPavol
...no s tim ze je to ovela lahsie ako strk treba ratat
ostatne je kopec podobnych substratov ktore su +-lahsie tazsie ale nikdy nebudu tak tazke ako strk

PS:ale spekulujem do toho krevetky -tie sa v tom radi hrabu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2011 08:41 Muž sirPavol [6] Re: kortezhugo
Ja tiez planujem ho komplet zasadit. Dufam, ze to bude realne. Za tu cenu by to malo byt super. Len aby sa nestalo to co sa u nas na Slovensku hovori - Nie je vsetko zlato co sa blisti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 08:30 Muž kortezhugo [983] Re: Mispulin
Profi Soil nie je obohateny....
-obohateny je Aquaclay ground staré dno

to Mispulin
no ako dlho to vydrzi u mna? -to este neviem :)
ale v jednom akva pouzivam AC ground -tak ze ma to "nezaskoci"
a tu Profi Soil chcem pouzit v malom akva pravdepodobne bez ryb -takze odkalovat sa moc ani nechystam
a to este planujem tak ze dno asi ani nebude vidno - proste "travnik"
takto ta hadam "pojde" :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8332x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16518-rataj-profi-soil?od=169