Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plata skvrnitá - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Plata skvrnitá - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2024 15:07 Muž Elektronikar [127] - živorodky, Platy, Mečúňe a Rastliny – Rozoznanie pohlavia
Fotka k příspěvku Rozoznanie pohlavia u Platy škvrnitej.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 11:53 Muž vlka [3443] Re: Adam___07
Umí to i Platy...
Edit: Projdi si tohle vlákno... rybicky.net/forum/14285
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 11:35 Adam___07 Re: vlka
A jak je možné, že to je úplně rozdílné gonopodium než na druhé fotce? A jak je to tedy s tím přeměňování pohlaví? Umí to tedy platy skvrnité??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2022 11:00 Muž vlka [3443] Re: Adam___07
Poslední dvě fotky je sameček, pokud je na všech fotkách stejná rybička, je to samec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 10:55 Adam___07 – Plata skvrnitá- co je to za pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Chci se zeptat jestli platy skvrnité umí změnit pohlaví a nebo ne. A jestli neumí tak za jak dlouho se pozná že je to samec nebo samice. Když jsme si přivezli 4 platy tak jsem měl jednoho samce a tři samice ale teďka se mě zdá že mám 3 samce a jednu samici. Zdá se mi že na první fotce je samice, na druhé samec, a na třetí a na čtvrté fotce si nejsem jistý protože to gonopodium není stejné jako u samce na druhé fotce a navíc mají už skoro 3 týdny nafouklé břicho. Tak nevím jestli to je samec nebo samice protože nenahání ani samici jenom samec z druhé fotky jí nahání. Prosím o určení a odůvodnění ryb na třetí a čtvrté fotce děkuju předem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2021 20:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anýska
Pohlaví u živorodek se pozná podle řitní ploutve Samička má normální a samec tam má pohlavní orgán gonopodium rybicky.net/atlasryb/plata_pestra :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2021 20:17 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Anýska
Fotka k příspěvku První fotka nějak rozmazaná. Na druhé sameček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2021 20:02 Anýska – Pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím.Jsem začátečník tak v tom mám trochu zmatek hmm Mám Plata ta víc tlustá je určitě samička a nevím jestli náhodou nečeká.Motá se okolo ní a štouchá jí do břícha ten druhý o kterým si myslím že je sameček je menší ale má tmavou skvrnu jako březosti.Tak to nějak nechápu. ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2020 23:24 Králík Re: Martina
Ano, je to skoro to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2020 20:16 Martina – pohlavní dospělost
Zdravím, chtěla bych se zeptat jak je to s pohlavní dospělostí? hmm u mollyn sem se dozvěděla že samec 4 měsíce a samice 5 měsíců tak to bude u plat podobně? Mám více malých samečků tak jestli už jim mám hledat nový domov ahoj děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 21:40 Muž vlka [3443] Re: mk
Na druhé ten dole také samec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2020 21:24 Muž RAP [1549] Re: mk
Na první fotce je samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 20:40 mk Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobre dekuji;) uvidime co z toho bude aspon to nebudou same samice ... plata mi totiz porodila 4 mesice po koupeni a bez samce takze to bylo prekvapeni.. jsou to "voříšci" a kazda jina
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.06.2020 18:38 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MK
Pohlaví se dá rozeznat až po určitém čase ale rozhodně to není změna pohlaví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 17:34 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: MK
Živorodky rodu Xiphophorus se ze samice mohou změnit v samce.

rybicky.net/forum/14285-zmena-pohlavi-u-zivorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 16:29 MK – pohlavy platy
Dobry den chtela bych se zeptat, narodilo se mi 5 plat, maji dva mesice a myslela sem si ze jsou to samicky a ted pozoruju ze u te nejvetsi se zacina ta ploutvicka prodluzovat jako gonopodium ???? rodi se zivorodky primo uz samec a nebo se postupne takto premenuji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2020 10:54 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Guppy
smich taky mi to příjde zvláštní už. Chová se jako samec. Je to ryba asi 4 měsíce stará. Jedno siamský pořád žije, krmím ho z ruky. :-P . Děkuji za odkaz. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2020 10:40 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Amatértom
A sociální chování má jaké? Prohání samičky, nebo je proháněn? :)
Co tam u vás máte za vodu? Siamská dvojčata, teď tenhle transsexuál. smich
Jinak: rybicky.net/forum/14285
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2020 09:54 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: vlka
jakože buď zmizí skvrna březosti nebo odpadne gonopodium smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2020 07:54 Muž vlka [3443] Re: Amatértom
Časem se to pohlaví projeví, já bych počkal...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2020 23:26 Králík Re: Amatértom
Tak v tom případě je to obojetník. smich pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2020 23:05 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Králík
Určitě má, to snad poznám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2020 17:43 Králík Re: Amatértom
Zkus lépe vyfotit. Mně z té fotky přijde že gonopodium nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 23:04 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Co to je?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám jedince, který má jak gonopodium, tak skvrnu březosti, setkal se s tím někdo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 16:25 Kačes Re: afc1886
Děkuju. Myslím tedy, že je to sameček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 15:30 R Muž afc1886 [14655] Re: Kačes
dlgdxii3fgupk.cloudfront.net/… podle toho poznáš samce. Ta fotka s tím označením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 12:52 Kačes Re: michalcod
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Snažila jsem se ho vyfotit lépe. Myslím si, že je to sameček, ale radši se zeptam. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 20:18 Muž michalcod [13] Re: Kačes
První samička a na druhé to moc poznat nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 19:16 Kačes – Pohlaví?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevíte jaké jsou pohlaví? Myslím si, že na první fotce je samička a na druhé sameček, ale nevím to jistě. Omlouvám se za (ne)kvalitu fotek, ale je velice obtížné je vyfotit, pořád odplavávají ze záběru. Předem děkuji. stydim :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 22:41 jennis83 Re: Sid
Ano, ta první fotka je pořízena ráno po krmení. Zase jsem o něco moudřejší...díky...roztažené ploutve plat=pohoda potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 22:38 jennis83 Re: cezarmilan
Super, díky za názorný obrázek! Teď už jsem si jistá, že jsou to kluci. Oba teď bojovali s krupičkou, tak proto jsou takoví v nepohodě. Ale už je to ok. Vodu teď měním každý den 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 20:31 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: cezarmilan
...tie plutvičky majú stiahnuté z nevhodných podmienok...
Na první fotce ploutve nestahují. Pokud na těch fotkách nejsou jiné rybky nebo ty fotky nejsou dělané v delším časovém úseku, pak bych si tipl, že ta druhá fotka byla pořízena po vydatném nakrmení. :-)
(Ta hygienická doporučení nezpochybňuji.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2015 22:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: jennis83
Tak šup meniť 1/3 vody a teraz i každý deň. Ak sa akvárium poriadne zabehne a ustália sa v ňom vhodné podmienky, tak potom už plutvičky roztiahnú. Ide o to, že tie plutvičky majú stiahnuté z nevhodných podmienok. Tak nech je u teba toto prvoradé. Ak sa to dá do poriadku, tak potom to pozoruj.
dlgdxii3fgupk.cloudfront.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 22:15 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: jennis83
To druhé foto bylo dělané po nakrmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2015 20:44 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: jennis83
Přijde mi to jako samec a pozdní samec. Pokud čas ukáže, že je tomu jinak, tak se odvolávám na kvalitu fotek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2015 19:42 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: jennis83
to prvé dole na prvej fotke podľa mňa samec, ale na to druhé nemám odvahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 18:40 R Muž romant [27982] Re: jennis83
Co je to v záběhu? Kdy tam šly první ryby? Jak často měníš vodu?
Edit: Nemusíš odpovídat a místo toho udělej prezentaci, bude se hodit, těch otázek je daleko více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 18:32 jennis83 Re: Aquasky
Trubičku právě nevidím. Byla jsem se podívat i v akvaristice, ale prostě nemám zkušené oko, abych poznala ten rozdíl, Zvlášť, když ty ryby neustále někam plavou a člověk si je nemůže v klidu prohlídnout smich Paní v akvaristice říkala, že "je to přeci jasně vidět" ale já to nepoznala ani když jich tam plavalo hafo pohromadě...no...Mám AQ 63l. Zatím je v záběhu, tak postupně přidávám ryby. Nejdřív 11 neonek, pak dvě platy (v domnění, že páreček) a mám jednu parmičku. Chtěla bych ještě parmičku nebo ancistruse (zas aby nebylo moc druhů, co myslíte hmm ) no a pak bych chtěla ještě přidat nějakého šneka. TAk nevím, kolik plat si ještě mohu dovolit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2015 13:27 Muž Aquasky [35] Re: jennis83
přidej fotku kde bude vidět ten ocásek ne půlmetru daleko...zrovna to jisté místo je rozmazané...a žádná z nich nemá tu trubičku?...musí to být vidět a nejjednuduší co můžeš udělat jim dokoupit kamarády...jistě se bude lépe cítit ve větším počtu..pokud ti to teda velikost akvária dovolí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 12:37 jennis83 Re: Sid
Fotka k příspěvku A co tato fotka, je to lepší? Je to strašně těžké je vyfotit ;-)
Z té fotky to opravdu není vidět, mě právě přijdou oba stejní, tak mám asi dvě samice...ani nejeví příznaky nějakého namlouvání apod. Jsou pořád spolu, v klidu, žádné prohánění :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 10:57 Muž Aquasky [35] Re: jennis83
tipuju dole samec nahoře samice ?..ale je to špatně hooodně špatně vidět...ale když se podíváš na řitní ploutev u obou je´dinců tak samec má jakoby druhou ploutvičku takovou trubičku tu bych viděl u toho spodního jedince a samička má naopak krásnou řitní ploutev takto vypadá samec (dole)všimni si té trubičky/trnu u zadečku jako by měl tu ploutev zdeformovanou>..to je gonopodium a nahoře samice má krásně viditelnou řitní ploutev..to je jednoznačný znak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 10:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: jennis83
Tak bohužel. Z takové fotky to poznat neumím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 08:47 jennis83
Fotka k příspěvku Zdravím. Už dlouho, jako začátečnice, zkoumám pohlaví plat v AQ. Chtěla jsem páreček, ale asi mi dali dva chlapi. Vím, že samička má velkou řitní ploutev a sameček gonopodium. Jen nevím, zda samička má tu řitní ploutev stále roztaženou či jí skládá. Když tak sedím před AQ a pozoruju ryby, nikdy tito dva tu řitní ploutev nerozpínají. Navíc se ani nechovají jako pár, spíš jako kamarádi. (Jak se k sobě chovají dva samci?)Vím, že zkušené oko to pozná, ale já pořád nevím. Jeden z nic je světlejší, nevím, jestli to hraje roli, či je barva řízena věkem. Pročetla jsem forum a prohledala spoustu obrázků, ale pořád nevím. Budu ráda za upřesňující informace.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 07:23 Muž P [125] - Betta splendensRe: Amras
Zřejmě samice. Z té fotky to není moc čitelně vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 22:49 Muž Amras [34] – Špitc plata
Fotka k příspěvku Poradí někdo s pohlavím? Fotka už je starší a kytky už mají živé....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 19:52 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: Cosmogagy
Vďaka, sú to samičky, obe potlesk Veľmi pekne ďakujem všetkým za rady!!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 08:13 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Ria542
Mají gonopodium (viz zde na obrázku z internetu v kroužku)?? Pokud ano, jsou to samečci.. pokud se, jsou to holky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 07:19 Muž Yirka [9118] Re: Ria542
Dodej jinou fotku, na tuto ti nikdo neodpoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 19:25 Žena Ria542 [40] - Miniakvária – Platy - pohlavie
Fotka k příspěvku Ahojte, obraciam sa na vás s prosbou o pomoc. Neviem či nie je skoro na určenie pohlavia, no ak by sa dalo aspoň trochu rozoznať, tak by to bolo fajn ;-) Majú obidve také vypuknuté brušká, tak si myslím že samičky, no posúďte! :) Diki!!! :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 17:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: michalcod
To bude nejspíš Mickey Mouse a samice hranatět bude také...skvrna by mohla být vidět jako tmavší flek v té oranžové...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1937x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16372-urceni-pohlavi-plata-skvrnita