Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k větším cichlidám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k větším cichlidám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2023 21:49 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Kuba.k
Skalára je klidná ryba. Kančici jsou aktivní terioriální a v době tření dost agresivní navíc ryjou ve dně přenášejí kaminky. Ke Skalárám sa hodí Kančik Šikmopruhý. Samozřejmě to chce velkou nádrž minimálně 400 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 20:35 Muž Pavligin66 [11] Re: Kuba.k
záleží na 3 faktoroch 1 veľkosť nádrže? 2 zariadenie? 3 charakter rýb :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 18:34 Kuba.k – Skalar a kančík
Dobrý den, chci se zeptat zda mužou být spolu kancík přičnopruhy a skalára amazonská? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 21:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Karel
Tak je to jezero Malawi a asi hodně jiná voda ale neřeknu ti, jestli jim to bude vadit nebo ne. Pokud si ale neseženeš větší kusy tak ty, co se prodávají asi skončí jako krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 21:00 Karel Re: vaclav
Tlamovec černoploutví patří mezi nejmíň agresivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 20:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Karel
Záleží, o jakých tlamovcích mluvíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 19:30 Karel – Tlamovci a parmičky
Dobrý den, můžou být spolu tlamovci a parmičky černopruhé? Dík za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2019 13:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kubas17
Žádné. To akvárium je malé i pro pár akar. A až vyrostou, tak ti ty dania možná sežerou.
Být to větší akvárium, tak ti doporučím další cichlidy nebo krunyřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 12:36 Kubas17
Jaké větší rybky k Akaram modrým? Mám ještě 12 ks Danio pruhované a 4 ks pancericek skvrnity..... 160l akva diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2017 22:45 Maq Re: Jakub
Mně se zdá silně nezdravá.
Zkus dát fotku do tématu nemocí ryb, třeba někdo poradí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2017 22:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jakub
Tyhle ryby chtějí zkušeného akvaristu a perfektní podmínky. Pokud tu rybu ještě nemáš, nekupuj ji. Pokud ji máš, dávám ji týden, maximálně 2... Paví očka tomu moc nepomohou.
Tady je pěkný článek: rybicky.net/clanky/1451-moje-zkusenost-mikrogeophagus-ramirezi
Minimální velikost nádrže a ostatní základní podmínky chovu máš v tom prvním odkazu co jsem tu dával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 22:34 Jakub Re: NHKG
Omlouvam se...jestli jsem se zeptal nevhodne. Ale chtel jsem podle toho se zeptat zda je akvarium dostacujici pro par techto cichlidek. Je 60L. A jsou v nem i pavi ocka a neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 22:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jakub
Mohl by jsi si příště zvolit správné téma...
Je to barevná forma: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova Pokud není v ideálních podmínkách, přežije maximálně pár týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 22:11 Jakub – Dotaz
Fotka k příspěvku Prosim o jakou cichlidu se jedna ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 19:37 martin Re: Mira24
neviem ci si to myslel tak ze ostatne kanciky pojdu prec, alebo ze vsetko z akvarka pojde prec. Ale z mojej skusenosti s podobnymi druhmi - ryby sa mi parovali uz tak pri 6-8cm velkosti. Zaroven dokazali za 6mes narast aj o 11cm [4->15 , a to podmienky mali daleko k idealnym], takze da sa predpokladat ze dlho s nimi nevydrzis chovat ine ryby. I ked pocul som ze tieto tvoje rastu pomalsie. Mensie druhy ako kanciky priecnopase, sajica a spol s nimi zo zaciatku pozametaju [sice budu male, ale uz dospele, pariace sa, atd] a prinesu len sarvatky a ukroja z miesta v akvarku. Velkostne zrovnatelne ryby s perletovymi si zase v dospelosti pravdepodobne nevystacia s cca 60cm teritoriom. Takze z cichlid by som k nim nedaval nic, skorej len nejake huzevnate doplnkove ryby. Zavisi aj ako sa ti tie ryby vyprofiluju, mozu to byt agresori alebo pohodaci ktori ztrpia pri sebe aj ine mensie druhy. Zistis casom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 19:14 Mira24
Zdravím, od kamaráda jsem před dvěma měsíci dostal 6 kusů malých Kančíků Perleťových, chtěl bych se zeptat,co za ryby se k nim hodí? Předpokládám, že až se vytvoří pár,tak ostatní dám pryč. Akvárium mam velikosti 120x50x40 (vypouklé).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 09:09 Muž Mislow [304] Re: JirkaSkalnik
Ahoj, osobne nemam s timto druhem zkusenost, takze s vyberem ryb si nejsem jisty, ale myslim, ze v pripade tohoto druhu by se dalo slusne vybrat. Spis bych ale prvne vyzkousel zapracovat na tech rostlinkach, pac pokud se ti zadari, tak mnoho druhu ryb je lepe mit v aspon "prumerne" zarostle nadrzi. Pak budes mit treba vyber vetsi. Podle osobni zkusenosti v pritomnosti hrabavych ryb bych doporucil se podivat na mene narocne echinodory (oblozit kameny), na koren anubias, muzes zkusit hygrophylu polyspermu. Pokud ji dobre zasijes nekde za koren, aby se k ni nedostali, tak ti rychle zaplni akvarko i z jedineho skryteho mista. Ovsem doporucil bych udelat prezentaci, bez znalosti podrobnosti o akvarku se hur radi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 18:27 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Ahoj chci se zeptat jaké ryby bych mohl dát k páru kančíkům zelenookým.Akva 200l.A jaké rostlinky? Děkuji za odpověď. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 09:38 jamajcan Re: visek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 09:33 Muž visek [75] - Tetry
Mam otazku, mam 200 litru. Mam neonky a tetry, asi 45 ks. Moje pani ma prani jestli by neslo dat do akvaria 2-3 vetsi barevne ryby. Bohuzel nevim ktere. ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 09:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Humbal89
Perleťovky a Skaláry je běžná a osvědčená kombinace ryb, s tím by problém být neměl. Ale těch 50cm výšky je pro přírodní skaláry na hraně, měl jsem kdysi Skaláry sp. Rio Nanay a jak ten jediný vyrostl, tak byl s ploutvemi asi 25cm na vysoký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 17:46 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water – Geophagus red head tapajos + Skalára amazonská
Zdravím, jaký máte názor na tuhle dvojci? :) jednalo by se o nejspíš 6ks tapajosek ( které bych asi časem protřídil) a knim cca 4-6ks skalár nějaké přirodní formy? Akvarium bude 350l 140x50 což by mělo pro skaláry výškově stačit :) Díky za rady a doporučení :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 17:57 Muž Mislow [304] Re: MatyCzechcz
Jestli ti to kamarad poradil, tak uz se ho na nic neptej. Za prve nejde jen o druhy ryb, ktere se k sobe hodi, ale i zivotni prostor, ktery potrebuji k plavani a k aspon trochu prijatelnemu zivotu, kdyz uz jsou stejne v akvarku. Za druhe, pokud jsou ryby mlade, tak se spolu snesou ruzne druhy, ktere kdyz dospeji, tak se mezi sebou vyzabiji, ani nevis kolik akvaristu na to uz doplatilo. A treba takovy papousek nepatri mezi agresivni ryby a s vrubozubci by mel sanci jen v opravdu velkem akvarku. Ze se ted snesou neznamena, ze to tak i zustane, dej na zkusenosti zkusenejsich nebo zaplaces. Porid si do sveho akvaria ryby umerne velikosti s umernymi naroky a vynech rady sveho kamarada, ktery dela pokusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2014 14:18 radim Re: MatyCzechcz
na úvodní fotce u které je datum 20.12.2014 je vidět jako bonus terčovec a nigrofasciati...to jako fakt? Nechtěl by jsi raději přiznat barvu co ti tam plave a nevymýšlet blbosti?
To co jsi napsal do deníku je výsměch všem lidem, co se ti snaží poradit!
ZDRAVÍM VŠECHNY ! Bude změna : musím zjistit proč zemřeli rybky a počkat jestli vše bude ja má být než se koupí nové!
Jinak osádka asi bude :
15x Tlamovec
2x Cichlida papouščí
1-2x Vrubozubec paví
1-2x Kančík červenohrdlý
Díky za jaké koliv rady a pište mi co je špatně a co dobře např . počet,velikost,osádka..... zatím papapa

Zamysli se nad sebou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2014 14:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MatyCzechcz
To že je někdo ještě větší ...... než ty neznamená, že je to u tebe v pohodě. Jak už jsem jednou psal, u tebe jsou rady házení hrachu na zeď, přeji ti pěkné vánoce.
Tvá ideální posádka je těch 25 parmiček a k nim nějací sumečci(corydoras), popřípadě otíci(pokud udržíš akva v čistotě), a to je vše. na cokoliv většího zatím nemáš skill, až přejdeš na další lvl. tak pořiď něco většího - napsáno pro internetovou generaci :-d
Tohle je můj poslední komentář k tvému akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2014 13:03 R Muž romant [27981] Re: MatyCzechcz
Nehledej spásu u toho, kdo to mrví ještě více než ty a dělej to lépe. Alibi je jedna věc, ale realita bývá drsnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 12:38 MatyCzechcz Re: grunda
No zdá se mi zvláštní, že když má někdo sto litrové akva s 5x vrubozubcem a neonky že je to trochu horší než když mám 260l a v něm 2 ?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 23:57 Muž Mislow [304] Re: grunda
Ted koukam, ze dal pryc jen parmicky, cetl jsem to moc rychle, s temi Oskary mas naprostou pravdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2014 23:36 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MatyCzechcz
Bože bože, jak je velké to akva kam jsi dal parmičky? Opravdu si myslíš, že je dobré mít 4 ryby, které v dospělosti mají přes 20 cm, v 260 litrovém akva? A obzvlášť takové prasata jako jsou papoušci a vrubozubci. A to už vůbec nemluvím o tom, že je to jen otázkou času, než ti v akva zbudou jen vrubozubci (nebo spíš jeden). Mimochodem i pro samotné vrubozubce je akva malé. Tohle už opravdu hraničí s týráním rozzureny Možná by bylo lepší něco nastudovat, co jsem koukal k tobě do profilu - střídáš ryby jak na běžícím páse, něco umře, něco se nehodí do krámu, něco ti likviduje ryby. Škoda slov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 22:48 Muž Mislow [304] Re: MatyCzechcz
Ahoj, 260 l neni zrovna nejlepsi ani pro ty papousky, je to sice relativne pomalu rostouci ryba, ale casem dosahne velikosti kolem 20 cm a tak pridavat dalsi vetsi ryby urcite nedoporucuji. Take je pravda, ze produkuji znacne mnozstvi odpadu, zvlaste pak jak dorostou. Ve vetsim akvariu se daji kombinovat s lecjakyma rybama, mel jsem je i s tlamovci, ale 260 l je na papouchy a tlamovce malo. Mozna by se dalo uvazovat o mensim hejnu ne prilis velkych odolnejsich rybek, ale jakych, to mne nenapada. Ja je mam se skalarami, gavunky a otiky, ale v podstatne vetsim akvariu, ..... Ale verim, ze na neco prijdes, jinak az dorostou do veti velikosti, tak bych je doporucil dat do vetsiho akva. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 21:31 MatyCzechcz Re: romant
Dnes jsem byl v akvaristice a říkali parmičky pryč už je nemám mám je u teter v menším akva.Potom mi říkal že vrubozubce mohu mít i papouchy a k nim třeba tlamovce (ale nemysím si že tam mohou být mají úplně jiné nároky a chování) no a třeba jeden pár akar a nebo kančíka děkuji za radu !! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 14:46 R Muž romant [27981] Re: MatyCzechcz
Osobně bych se zbavil těch vruboušů, bude, nebo spíš už je, to na ně malý. Kombinace parmiček čtyřpruhých a papoušků není taky na kdovíjakou pochvalu. No, příště nevybírej ryby podle toho jak se ti líbí, ale podle jejich nároků, který jim jseš schopen zajistit a to jak prostorových a tak kvalitu vody. Ono když si představím papoušky a ancáka jako zdatný producenty bordelu a na druhý straně parmičky, který není radno držet ve vodách více znečištěných odpadníma látkama, tak je to zralý na kompletní změnu osádky. Navštiv zdejší atlas, nastuduj informace a dej věci do souvislostí a jistě dáš za pravdu těm, kdo tě teď kritizují. Rozhodně nepřidávej bezhlavě, rozmysli tu osádku jako celek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2014 11:56 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MatyCzechcz
Doporučil bych ti - postav se před zrcadlo, pořádně si naliskej. Pak začni studovat a předělej akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 08:33 MatyCzechcz – jaké rybky mohu?
zdravím všechny akvaristy měl bych takový dotaz prosím.
Mám 260l akva a v něm :
2x Cichlida Papouščí
2x Vrubozubec Paví
25x Parmička čtyřpruhá
1x ancistrus
Co by jste mi doporučili za rybku ? Nebo už žádné nedávat? CHtěl jsem třeba kančíky (pár) , nebo suměčky. Vrubozubec velký cca 15cm a je na parmičky zviklí nežere je ! díky za jaké koli rady papapa :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 22:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: palko150
Podívej se k jiným uživatelům na akvárka podobné velikost, jak oproti tomu tvtému vypadaj. Pak se ve zdejším atlase podívej na nároky ryb jaké máš v tom svém akvárku, jestli ti nedojde co je v nepořádku. Kup si raději psa, ten aspon začne štěkat, když mu něco schází ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 21:29 palko150 – mozu byt spolu?
Ahojte chcem sa spytat, mam 2 ryby black moly, jeden par bojovnic, 2 panciernikov a 3 prisavnikov. Chcem sa spytat ci tieto ryby mozu byt spolu s cichlidmi? Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:41 radim Re: Alzbeta
Tak jaké to teda chceš? Jen ten pár cichlid, nebo i hejno např. teter? K červenohrdlým krom malých rybek tipu neonka a spol téměř vše. Když se netřou, tak jsou celkem snášenliví. Ancistrusi a pancéřníčci bezproblému. Já osobně bych ti doporučil hejno rybicky.net/atlasryb/tetra_darienska jen se nesmíš zaleknout jejich zbarvení v obchodech (jsou úplně světlé nevzhledné většinou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:29 Alzbeta Re: romant
Ten je uzasný, a jaky jiný druh mohu chovat s ním? Mohu u neho mít ancíky a pančérníčky, a nějaké jiné druhy menších ryb? Pokud ano jaké? Jinak moc děkuji, nevím že sem na nej dríve nenarazila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:22 R Muž romant [27981] Re: Alzbeta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:19 Alzbeta
Jaké ryby jsou nejlepší do 300 - 400 l nádrže? Ale nechci zadne společne akva s neonkama a tetrama. Chtěla bych tam nějaké větší ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 10:42 Žena Lucajz [3] - CichlidyRe: radim
Chystám se na to. Pár návrhů už jsem si početla, i když pořád hledám, jak by to mělo zhruba vypadat. Pokud zrovna o nějakém takovém akváriu víš, pošli mi, prosím, odkaz.
Na rostliny se pořádně teprve chystám, dnes jsem neměla štěstí narazit ani na jednu, smutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 08:32 radim Re: Lucajz
No jméno ryby z tebe asi nedostanu hmm ,ale díval jsme se a máš tam cacatuoides. Předpokládám, že jeden pár. Dokup buď jednu samici, nebo ještě jeden pár nějaké jiné apistogrammy. Mě osobně se osvědčili spolu ve stovce Apistogramma agassizii a Apistogramma steindachneri. Vzhledem k tomu, že jsi začátečník a akva máš těžce nezarostlé pro tyto zrovna ne snadno chovatelné ryby, tak nakup rostliny a pár měsíců počkej hmm Ty šutry bych vyměnil za kořeny a dno bych dal rozhodně jemnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 08:19 Žena Lucajz [3] - CichlidyRe: radim
:-D No ty moje cichlidky :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 08:16 radim Re: Lucajz
Kdo je malý? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 07:26 Žena Lucajz [3] - CichlidyRe: radim
Jasně, dobře. :) Zatím jsou malé, cca samec 5cm a samice 3cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2013 00:33 radim Re: Lucajz
Jeden pár na tu stovku a to jen některé... nic víc... Beru větší jako max. 15cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 23:01 Žena Lucajz [3] - CichlidyRe: radim
Hrubý objem 112 l, čistý 85 l. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 21:32 radim Re: Lucajz
při "přiměřeně velké" nádrži jde nakombinovat ledaco :-) o kolika litrech se bavíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2013 21:13 R Muž romant [27981] Re: Lucajz
Mrkni do atlasu na druhy jenž tě zajímají a základní informace o snášenlivosti najdeš tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 21:12 Žena Lucajz [3] - Cichlidy – Více druhů Cichlid
Chci se zeptat, zda k sobě může jít více druhů Cichlid přiměřeně stejné velikosti? (Nebo je i velikost nedůležitá?) Nebudou se napadat? :-O

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1635-jake-ryby-k-vetsim-cichlidam