Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žebrovník

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Žebrovník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2015 19:14 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: P...
Patentky jsou na pinzetu moc malé, to je tam ani pořádně nevidí. Zkusila bych ho nakrmit třeba v tom kýblu. Nechat ho tam s patentkama chvíli v klidu (bacha na kočky a jiné domácí zvířectvo :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 18:42 P... Re: Eva_R
Tak jsem dnes koupil mražený patentky, zkoušel jsem ho krmit rukou, pynzetou a nic... Zkoušel jsem to asi hodinu a on si toho ani nevšiml :-( Prosím co mám dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 12:11 P... Re: Eva_R
Dobře, budu krmit každý den. Děkuji mockrát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 12:06 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: P...
Takového mlaďocha bych krmila denně nebo obden, dospělé krmím jednou až dvakrát týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 10:16 P... Re: Eva_R
Dobře, děkuji.. Žebrovníčka mám 3 den, tak chci aby mu bylo u mě dobře a byl spokojenej :-) Dneska ho zkusím nakrmit, tak snad to bude v pořádku :-) Dočetl jsem se, že by se měli krmit jednou za 2 dny, je to tak správně??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 21:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: P...
Ne na stůl :-) S tou pinzetou nakrmit normálně v akvárku, třeba kousek žížaly, 10cm žebrovník už zvládne i víc než patentky, může je dostat, ale nekrmit jenom tím. A ano, do kýblu trochu vody, nasypat patentky a přendat tam na chvíli žebrovníka. Měl by se nažrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 20:40 P... Re: Eva_R
Je malinký, od oka bych řekl asi tak 10 cm... Takže radíte vyndat z akva dát třeba na stůl a krmit ho pinzetou?? A když to budou patentky, tak ho dát do kýble ať si je pochytá sám?? Nevadí, když bude ze začátku krmení mražené??? Časem chci určitě krmit živýma žížalama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 18:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: P...
Dobrý den, jak je žebrovník velký? Já krmím žebrovníky jenom z ruky (nebo z pinzety), kousky ryby, žížaly, mouchy... Jestli je malinký a chcete nakrmit patentkama, dala bych ho někam na nakrmení mimo, třeba do kýblu. Bývají žraví, většinou jim stěhování nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 14:41 P... – Krmení
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, pořídil jsem si žebrovníka a mám problém s krmením... Mám tak trošku nenažrané rybičky, takže se k němu žádná potrava nedostane, pač všechno sežerou.. Můžete mi prosím někdo poradit jak ho tedy krmit?? Děkuji mockrát!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 18:57 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Sisha1606
Stačí vidět kousek tvého akvárka a představu o tvých znalostech jsem si udělala hmm Přeji hodně štěstí žebráčkům...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 17:56 Sisha1606 Re: Eva_R
:-D tak nejsem až tak neznalá... a když jsem mluvila s chovatelem (dnes) říkal ať se nebojim, že je to úplně normální. Já sama bych řekla že je to závislé n jedinci... kde se mu líbí. Pořídila jsem kamarádku, mlaďounkou ale i tak je velikostně skoro jako on. Možná ne Můž žebrák tak malý kvůli prostředí. to už nezjistim. Barva je hold taková jaká je a ano tečky mi taky přijdou jako rozhodující i přesto oboum děkuji za pomoc. PS.:mam 3 čolky jeden je pořád na suchu na filtru a dva nevylezou z vody. ;-)
Ještě jednou děkuji a opět se ozvu když budu potřebovat radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 15:50 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Sisha1606
Co se týče souše já jsem kdysi ze začátku měla souš ale ani jednou jsem je na ní neviděla tudíž jsem ji zrušila a akvárko dopustila do plna... je fakt že je občas vidím odpočívat na kytkách s hlavou nad hladinou ale nikdy mi nevylezli úplně na souš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 23:37 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Sisha1606
s tím zbarvením se ti to jen zdá tím jak je ještě malý tak je trochu jinak zbarvený... já jsem to taky tak měla že když byli malý tak byli podobní spíš tomu žebrovníkovi Poiretovýmu ale když se podíváš tak mezi tím Poiretuvým a Waltlovým je rozdíl a to že Waltlům má po bocích oranžové tečky kdež to žebrovník Poiretův to nemá... a ten tvůj má tečky tudíž to je žebrovník Waltlův
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 23:13 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Sisha1606
Čolek, to je něco jiného, ten souš i potřebuje, ale žebrovníci mi nikdy z vody nelezli, ani neznám nikoho, kdo by je někdy viděl na souši :-) Doufám, že nemáš čolky spolu s žebrovníkem, časem by je mohl sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 22:17 Sisha1606 Re: Eva_R
NO... nemam tam zatim nic plovacího, na čem by spočinul. to teprva dozařídim. Mam pak čolky a jeden taky zrovna nejásá ve vodě
tenhle je už větší... a minulý žebrovník mi prostě přišel jinčí... nevím nevím.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 20:48 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Sisha1606
No jo, máš pravdu, akorát pochybuju, že by se u nás běžně objevovali.
Není něco špatně v akvárku, že odtud utíká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 19:14 Sisha1606 Re: Eva_R
Fotka k příspěvku www.biolib.cz/… jenze nasla jsem toto. A dekuji. On vodu nerad. On radsi vycko akvaria.;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 16:05 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Sisha1606
Žebrovník je jenom jeden, aspoň nevím, že by bylo víc druhů. Není waltův ale waltlův. Hezká fotka, ale chová se ve vodě, né na suchu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 15:06 Sisha1606 – info
Fotka k příspěvku Píšu to sem již po třetí... pokaždé jinak tak se nelekněte, když tu mé dotazy budou vícekrát... ale tak znovu...
Ahoj nebo Dobrý den. Chtěla jsem Výs požádat o rady ohledně žebrovníků... kolik je druhů... našla jsem jen tři a bez popisu... Tak by mi zajmalo bližší info... asi před půlrokem jsem si pořídila jednoho (nenávratně zmiznul) A byl to prý Waltův... teď jsem od známého dostala samečka... říkal, že je to Waltův ale ten můj první byl úplně jiný.Co mám teď samečka vypadá takto... a je malinkatý
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 09:34 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: SanelOne
Danieli, ten ocas celkově nevypadá dobře.S přípravky proti plísním a bakteriím nemám dlouhodobě dobrou zkušenost kvůli jejich šetrnosti nejen vůči pacientovi a prostředí, ale i samotným invazím.Nemluvě o ceně.V tomhle případě doporučuji vyzkoušet reakci na hypermangan.V praxi to probíhá následovně: do průhledné nádoby či nádrže s vodou a holým dnem nasypeš pár krystalů a mícháš do úplného rozpuštění.Dodávám,že lepší než váhový poměr je vizuální hodnocení zabarvení.Doporučil bych střednědobý poměr na několik hodin,kde již růžová přechází na fialovou.Pro začátek ho tam dáš na hodinu,druhý den třeba na dvě atd.Pokud s tím nemáš zkušenost,je lepší sem dát fotku zabarvení proti světlu.Tato metoda mi v minulosti zachránila spoustu zvířat včetně osmisethlavého odchovu axolotlů, kteří v těchto případech padají jako první.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 21:02 Muž SanelOne [5] - TetryRe: romant, prasan
A dá se na to umřít to 3 dnů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 18:28 R Muž romant [27982] Re: SanelOne
Žebrovníky nechovám, ale tohle krupička nebude a souhlas s kolegou, kloním se k tomu plísňovému onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 18:16 - Re: SanelOne
Toto mi príde skôr ako dáke bakteriálne či plesňové ochorenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 15:50 Muž SanelOne [5] - TetryRe: prasan
Fotka k příspěvku Mám totiž podezření, ale nevim co to přesně je...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 15:04 - Re: SanelOne
Myslím,že áno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 23:00 Muž SanelOne [5] - Tetry
Může mít Žebrovník krupičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 00:12 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Eva_R
Evidentne se mu do vody proste nechce. Je to sice obojzivelnik, takze pristup k suchu by mel mit, ale znam pripady, kdy zil pouze ve vode a tenhle zije ve vode 5 let a ted najednou z niceho nic se mu do ni nechce, to mi prijde divny a stve me, ze nemuzu prijit na to, kde je problem. Mozna mu i vadi ta teplota 24 stupnu. Tady je psano, ze ideal je 15 az 23. Na druhou stranu tuhle teplotu mam v akvariu ustalenou, takze nevim proste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 00:03 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Eva_R
Ježiš omlouvám se, nevim jak mě napadlo tohle číslo. Teplotu vody mám momentálně 24 stupňů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 23:09 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Eva_R
Budem doufat že to byl jen překlep hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 21:01 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: SanelOne
Ahoj, teplota vody 32°? Není to překlep? To je moc i pro ty ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 19:50 Muž SanelOne [5] - Tetry – žebrovník
Ahoj. Asi po 5 letech co mam zebrovnika, se mu u me prestava libit a ja nevim proc. Stale vyleza z nadrze a chova se divne. Mam teplotu vody na 32 stupnich, je pravda, ze tam mam ancistrusy a tetry cerny, ale neprijde mi zrovna tohle jako nejvetsi problem. Zacpal jsem otvory aby se nedostal ven z nadrze a dnes si vylezl na filtr a je cely na suchu a do vody se mu moc nechce, nenapada nekoho co mu muze vadit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2014 20:35 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: melias
Hovězí srdce jsem nezkoušela, takže ani nevím, jestli by našim chutnalo. Žížalama krmím z ruky, nemá šanci se zahrabat a aspoň mám přehled, jestli oba žerou. Střídám s rybama a mouchama, všechno z ruky do huby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:05 Muž melias [4] – Srdce
Tak,
abych nemusel furt jak blázen chodit lovit žížalky, zakoupil jsem hovězí srdce. Kousíček nakrájel na malé kousky, vhodil do akva a čekal boje. Ale ouha. Ani prd. Jeden kousek Žebrák nakonec ochutnal a odplaval viset na kytku tone má někdo podobnou zkušenost?

Myslíte, že se na to naučí?

Jsou odkrmený žížalama. Pár dávek mám zamražených. manželka šílí, když vidí žížalky v mrazáku, ale příjde mi to lepší, jelikož oni než si všimnou, že mají oběd, žížala je zavrtaná v písku rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:02 Muž melias [4] Re: BaGR
určitě bych ho ale napřed aspon na dva týdny nechal namočený mimo akva. uvidíš, jestli to nebude uhnívat. Osobně si myslím, že hníjící dřevo ve vodě by nedělalo dobrotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 17:43 BaGR – parez
ahoj, myslite ze bude vadit zebrovnikum smolne drevo ve vode ?
nasel jsem paradni suchej parez. rozrezal, vydrhnul. spousta schovek pro draky ;) ale u jadra je hodne smolnej.
netusim jestli ho muzu dat do akvarka.
ma s tim nekdo nejakou zkusenost ?
dik za rady a nazory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2014 21:09 Muž melias [4]
Fotka k příspěvku Co děláš ty vole, granule stejně nežereme :-D

..aneb jedna momentka při hledání žížalky potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:08 Muž melias [4] Re: aladar
te´d už je to lepší, jsou to mlaďáci... učí se rychle...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 10:35 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: melias
Ve španělsku jsme pozorovali žebráky ve studních, a když jsem jim hodil žížalu,reagovali okamžitě.Neměli proti sobě sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:07 Muž melias [4] Re: Eva_R
Tak jsem to nemyslel...
Původně jsem je zamýšlel jako "doplněk" k rybkám" a nyní jsou rybky jako doplněk k žebrákům potlesk Jsou fakt vtipný - když hledaj baštu. choděj 2mm od žížaly a koukají do skla, místo aby koukal kde co plave :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 21:17 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: melias
Staří snad ne, znám jednoho skoro dvacetiletého :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 19:10 Muž melias [4] Re: Eva_R
Tak to jsou už staří žebráčci ;-)

Je to hrůza, co jsem si pořídil akva do pracovny, udělám velký kulový tone to byl nápad dávat si ho vedle pracovního stolu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 22:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: melias
Fotka k příspěvku :-) Ti tvoji budou taky hroší, až budou trochu víc vidět :) Naši jsou čtyřletí.
Myslím že první rozdíly jsem pozorovala v jejich asi půl roce. To už začaly první pokusy o páření. Samci rostly mozoly na předních nohách, je od začátku štíhlejší, samička kulatější.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 21:15 Muž melias [4] Re: Eva_R
Evi,
ti tvoji Žebrovníci mají takovou hroší kůži :-)
jak jsou staří? A ještě malý dotaz, v cca jakém věku se dá odhalit, co je chlap a co baba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: melias
Fotka k příspěvku Možná moc velký nebudou, záleží z jakého jsou chovu. Moji mají necelých 20cm, dál už asi moc neporostou a rostlinkám neubližujou. Kamarádky známý má jednoho skoro 30cm, to už by bylo asi horší.
Jestli ses trefil do páru, tak se časem dokupy dají :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:07 Muž melias [4] Re: tyna181190
Ouu, no jo, chudáčci. Hele, někteří jsou hlupáci, to všichni víme...

Já je prvně viděl u chovatele tady kousek od Jc a ten mi je div nenutil, jak jsou super.
Ale odmítl jsem. Napsal jsem si název, protože jsem o tom nikdy před tím neslyšel. A počtení to bylo zajímavy...

A pak jsem navštívil jednoho tady místního Jičínského chovatele a když jsem zjistil že je má taky a to už jsem neodolal.

Pravdou nyní je, že se trochu děsím, co bude až narostou, protože mám ve svém 120 l akva docela dost rostlinek a tudíž pro velkýho Žebrovníka nebude tolik místa... Snad si poradí.
Taky doufám, že se spolu dají malinko dokupy, protože nyní vysedává každý na jiném listu a moc bejkáren nenadělaj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 16:54 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: melias
Mě šlo o to abys u nich neměl víc jak 25 °C kvůli rybičkám....spousta lidí si totiž pořídí žebrovníky a dá je do akvárka k rybičkám kde mají teplotu 26 - 28°...
Je to tak 7 měsíců zpátky co jsem byla na akva. burze pro krmení a jaký si pán tam doslova ječel na prodejce co mu to,prodal za chcípáky že je dal doma do akvárka k rybičkám a po 5 dnech že bylo po nich... no ve finále se přišlo na to že je pán dal do akvárka s terčovci kde byla teplota 30° C :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 16:37 Muž melias [4] Re: tyna181190
Asi takto.
V Akva mám 23 stupňů - bez přitápění.
Holt panelák...
Četl jsem že mají rádi třeba těch 18, ale ledovat je nebudu. Jsou malý a zvyknou si...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 08:26 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: melias
Ahoj mám kontrolní otázku... vím že to bude znít hnusně hned takhle na začátek ale zeptat se musím :) akvárko s rybičkama kam si pořídil žebrovníky je vytápěné nebo ne?
chci jen upozornit na to že žebrovníkům teplá voda nesvědčí... žebrovník je studenomilný živočich... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 22:04 Muž melias [4] Re: Eva_R
Ale jo.. Vyhrál. Jen potřeboval mojí pomoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2014 21:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: melias
No jo, vždyť je ta žížala větší než žebrovník, to nemohl vyhrát :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6151x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1632-zebrovnik?od=51