Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 ze Soda Streamu

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
CO2 ze Soda Streamu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 16:57 snek49 Re: Brodys
Ted jsem platil 185,- Kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 09:35 Brodys Re: snek49
Jenom lehce odbočím, kolik teď chtějí za naplnění láhve? Když jsme ještě doma používali šťávy,bylo to snad přes 200 Kč hmm Za tolik máš teď skoro 5 kg láhev......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2021 23:08 Muž Xif [336] Re: snek49
Pokud sem používal CO2 (Sodastream)
Tak sem pouštěl do svého aqua : 45-50 bublinek za minutu a na jedno naplnění vydržel cca 4-5 měsíců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 15:27 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snek49
Nevím, o jakých doporučeních mluvíš, ale všechno se odvíjí od toho, jakou máš KH a jak účinné je tvoje rozpouštění CO2 ve vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 14:50 snek49 Re: vaclav
Moc vám děkuji. Přidal jsem na cca 1 bublina za sekundu a mam zelenou. Nechapu teda ta doporučení. Už jsem měl strach z toho, že má soda stream třeba jinou kvalitu co2. Jinak použivam malý atomizér, co mam z Invitalu: www.rostlinna-akvaria.cz/…. Vlastně mam od nich i ten soda stream set. Teď jsem zvedavý, jak dlouho mi bomba při 1b/sek. vydrží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 12:29 Muž Markusenka [89] Re: snek49
Ahoj.

Asi to není otázka přímo na zdroj CO2 ze sodastreamu, ale obecně z tlakové láhve. Také se přikláním k tomu, že 7 bublin za minutu je do 54l málo, ale taky bude hodně záležet na způsobu rozpouštění. Píšeš že bublinky poletují, tak máš asi difuzor. Já mám v malém akva flipper a tam by to díky záchytu plynu a jeho postupném a trvalém rozpouštění pod hladinou mohlo třeba i stačit, ale osobně ve 30l mám nastaveno ze sodasteamu do flipperu tak cca 35 - 40 bublinek za minutu, dropchecker zelený a k tomu čeří hladinu rampa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2021 12:20 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snek49
Tak 7 bublin za minutu je opravdu málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 10:18 snek49 – Soda Stream
Zdravim, máte někdo zkušenosti se Soda Stream a dávkování co2? Včera jsem poprvé zapojil a na sve 54 l akvárium jsem dle doporučení nastavil cca 7 bulbin za minutu. No za celý den jsem mel dropchecker modrý. Před tím jsem zkoušel co2 z kvasnic a to mi krásně zelenalo. Dávám tedy málo? Připadá mi, že tam plave bublinek docela dost. Používáte někdo Soda Stream do akvária? Moc děkuji za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 18:32 Žena Lusita [2] – Nefunkční set...?
Zdravím, prosím o pomoc... Mám set z rostl. Akvarii www.rostlinna-akvaria.cz/…
Na něm navíc elektromagnetický ventil camozzi. A nedaří se... Cca 2 týdny mi to celkem fungovalo, ale po 2 týdnech bomba prázdná. Manžel nainstaloval novou, ale nejde nastavit optimální bublání - buď to jede jak sodovka nebo vůbec... Dnes jsem odmontovala al.mag. ventil, dopo to jelo celkem dobře a odpoledne už je to zase bída... A už opravdu nevim. Tlak v lahvi mi přijde malý - 10 psi, to měla i původní láhev. Únik nikde žádný, láhev byla pod vodou, spoje potřeny jarovou vodou. Díky za každou radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2019 20:10 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Angel123
Pročti si starší příspěvky a redukce se běžně prodávají. www.profiplants.cz/… :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 19:35 Angel123
Cau mate nekdo podrobny navod jak udelat co2 se sodastremu? Video nebo kdyby nekdo prodal piste spravy diik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 21:44 laKatos Re: Svarczik
A na kolik tě vyjde výměna bombicky za plnou? V konečně fázi za dva roky dáš za vymeny jak za solidní co2 set.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2016 19:39 Svarczik
Fotka k příspěvku Zdarec... koupil jsem z ebaye ventil s budikem primo na sodastream za cca 350kc, jedu nonstop a vse funguje jak ma palec tady je odkaz: m.ebay.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2016 07:45 Muž saint21 [11] Re: PR2016
Jestli chces mám doma nechám za 300.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2016 07:06 Jarda62 Re: PR2016
Nějaké slušné redukce mají tady www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 00:58 PR2016
Kde si sehnal tu redukci ze sodastreamu na ventil ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 10:24 Muž saint21 [11] Re: Emil0013
Mel jsem to na stare nadrzi a fungovalo to bez problemu. Mel jsem jenom ventil s nocnim vypinani a prechodku na sodastream a v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 08:30 Emil0013
Dobrý den. Nemá někdo zkušenosti s tímto: www.ebay.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 12:26 Muž visek [75] - TetryRe: ŠtefanT
kolega stream zrusil .pomohl jsem mu odelat co2 set a vyslo to na 1100 kc.od unora dava co2 neustale a v bomba ma jeste pul ku naplne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2014 13:29 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: vaaclav
Burčák si lidi v drtivé většině případů pořizují proto, že nechtějí ze začátku do toho investovat velké peníze a hlavně proto, aby si otestovali, co to v jejích nádržích udělá. To je vlastní zkušenost, protože kvasnicové systémy už víc než rok prodávám a s těmi lidmi o tom mluvím. Také pak není žádným překvapením, že přecházejí časem na tlakové láhve. Argument, že lidi nemají peníze je trochu slabý. Všichni, kdo jsme tomuto koníčku propadli víme, že to není zrovna levná záležitost. Do nádrží, do substrátu, světel a všech těch sarapatiček investujeme ne stovky, ale tisíce korun. Šťastnější, kdo na to má, tak to koupí vše najednou, hold ty méně movitý, kterých je většina, si pořizují vše postupně. A právě proto bych volil raději hasičák, než sodastreamovou bombu. Hasičák 500Kč + redukční ventil 600Kč. To jsou největší položky. Zbytek se dá pořešit i svépomocí (návodů na komponenty je tady na rybičkách víc než dost), a pak postupně třeba dokupovat originální příslušenství. Zase otázka od koho a za kolik. Někdo investuje a koupí jehlový ventil za 350Kč, někomu stačí i za 77Kč a udělá mu stejnou službu. To je věc rozhodnutí každého. A tak je to ze vším.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 13:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
Veď práve načo preplácať za stream? trochu pošetriť a kúpiť komplet. Myslím, že každý prešiel od burčiaku, bombičiek.... až ku setu.
Nakoniec veď je to na ňom a rád si prečítam jeho skúsenosť o rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 12:53 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Vaše výpočty jsou sice pěkné ale trochu mimo. Proč lidi používají burčáky, lahve na paintball nebo sodastream, protože zatím nemají na CO2 lahve z příslušenstvím peníze někdy ani místo a asi bych se těch lahví i trochu bál pokud bych s nimi neměl nějakou zkušenost. Každý nějak začínal já třeba ze sifonovými bombičkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2014 12:17 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
Tak to nic, já jsem starý poctivý vůl, já to potřebuji mít všechno ofiko a na papíře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 12:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Štefan
Tak je, nemyslel som u e-shopov, ale inzercia, od ruky, plnička....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 12:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
Tak skúsim takto, koľko vydrží náplň za 50Kč? (ak je to naozaj 50Kč ;-) ) Koľko litrové akvárium CO-čkujeme? Rozhodne hasičák vydrží 3 mesiace a viac. No a za koľko sa dá u vás hasičák kúpiť. U nás 1,5kg 10€, čo je cca 300 korún.
Skôr som tu už niekde písal, že prevádzkoval som sodastream a a náklady mi jednoznačne ukázali smer. Zbavil som sa ho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:56 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: vaaclav
já souhlasím s Milanem. I když za bombičku sodastreamu nic nedám, a náplň mě vyjde na 50Kč, je to dražší, než hasičák. Náplň sodastreamu je cca 450g. Nevím kolik je to litrů, ale v hasičáku je přes 2 litry CO2. Tedy asi přibližně 4x víc, než v sodastreamové bombičce. Když budu vycházet z tohoto výpočtu, tak za přibližně stejné množství CO2 zaplatím v případě sodastreamu o 100Kč víc. A neberu v úvahu otázku, kolik lidí má možnost mít sodastreamovou bombičku zadarmo. Pro doplnění, pořizovací cena obou tlakových láhví je cca stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:46 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Pokud je pořizovací cena 0 kč a za naplnění dám 50 kč tak nevím jak bych mohl prodělat několik hasičáků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
Jednoducho, u nás výmena fľaše sodastream v obchode 7€ v plničke 3€. 1,5 kg hasičák 2€, myslím, že nemusím nič dodať. Snáď ešte výmena 6kg hasičáku 6€
Neviem ako u vás, na Slovensku začalo sledovanie potravinárskej CO2 a technickej, zrejme politický loobing ;-) . Takže potravinárska pôjde ešte určite vyššie. Som sám zvedavý ktorý poslanec či politik má plničku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:28 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Trochu by mě zajímalo jak si dospěl k takovému výpočtu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: tomm
Prevádzkou toho časom preplatíš. Takže prerobíš jeden, dva, tri.......hasičské fľaše, záleží ako dlho ho budeš používať
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 20:53 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: tomm
ale nikdo reakci na tvůj příspěvek přece nemínil zle a proti tvému nápadu. Tak to myšleno rozhodně nebylo. Jen bylo podotknuto, že provozovat sodastream je nákladnější a pro ty, kteří nemají možnost bombičku získat zdarma jako ty, je to ještě + pořizovací náklady na ní. Ostatně, tady toho bylo už o tom popsáno víc než dost. Smůla, že bydlíš přes celou republiku, jinak bych ti tu tlakovou láhev mohl prodat i já. Ale pokud by jsi se poohlídnul po nějakém hasičském servise u Vás v okolí, nemyslím si, že by jsi neuspěl a bombu nesehnal. Tedy pokud o ní budeš mít zájem ;-) Tvůj systém je, pokud ti šlape, určitě nápad, který může někoho inspirovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 20:22 Muž tomm [3] Re: jiri609
a i tak si myslim ze u tak maleho akva to je nepatrne zda se da 200 nebo 50 kdyz je to na delsi dobu nez 3 mes. treba srovnavam s naftou odpustim si nejakej ten km a hned mam na co2 myslim si ze 90% lidi neresi zda pojede autem na nakup nebo tech 200m ujde po svejch :-D jen male srovnani
jinak ja burcak nechtel protoze u tak maleho akva mi prijde dosti slozitejsi presne davkovani oproti memu udelatku je to pracnejsi o to ze to musim rucne plnit ale naprosto presne ovlivnim davku to mi prijde jako velke plus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 19:59 Muž jiri609 [91] Re: tomm
tak pokud ji máš plněnou za 50kč, beru, to by šlo... naplnění výměnou v obchodě stojí 200kč...
rozhodně je to lepší než biokvas, a pro malé aqa... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2014 19:30 Muž tomm [3] Re: ŠtefanT
takze pro ty co jsou zastanci tlakove lahve a jen tlakove lahve a nic jineho pro ne neexistuje tak ja osobne jsem ten sodastram dostal zdarma s prazdnou bombou tu jsem si nechal NAPLNIT za 50kc pripojil hadicku plus danou banku takze me to stalo KOMPLET 50kc ano taky jsem uvazoval o bombe ale porizovaci cena je pro me jinde zrovna se ke me nedastala zadna lahev s ventilem za 500 jinak bych nevahal a pokavad to umite sehnat tak bych si ji objednal ted narazim na stefana ;)

a puvodne jsem si myslel ze je to tady o radach a zkusenostech a vynalezech a pomucek ktere muzeme vyuzit v akva pro lepsi rust kytek a celkove pro lepsi akva ja se tu podelil s timhle aby mel nikdo jinej inspiraci treba ma nekdo taky doma volne sodastream a nema na to aby si poridil bombu za 1000kc

zamyslete se o cem tato stranka je ja se chtel podelit s mim udelatkem popripade jsem chtel jeste nejaky rady abych to vylepsil a ne hned cist porid si bombu je to nejlepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 16:53 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: visek
nevím, jaká je pořizovací cena sodastreamu, ale když vezmu, že mám plnou 1,5kg tlakovou láhev za 500Kč s fungl novým ventilem, plnění za 100Kč a bomba mi vydrží 3 měsíce (krmím 4 nádrže), není co řešit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 16:47 Muž visek [75] - TetryRe: ŠtefanT
mas pravdu zlatej hasicak.soda st.za 200 hasica 220 kc.ten muj funguje 9 mesic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 16:39 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: jiri609
přesně tak, zlatá láhev z hasičáku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 16:18 Muž jiri609 [91] Re: tomm
nedávno jsem viděl sodatream v Tescu, vyměnitelná láhev, malá..... když jsem začal počítat, na kolik co2 vyjde /myšlena jen cena za výměnu láhve - snad 200kč za 400g/ - přešla mne chuť s tím něco zkoušet....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 12:27 Muž tomm [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku doma se mi povaloval sodastream tak jsem premyslel jak to udelat aby to slo poustet do akva a udelal jsem si to takhle nic sloziteho a davkovat to jde prekvapive dobre a kdyz nahodou by se to prehnalo mam udelane skrtitko kterym to muzu upustit kouknete na foto a reknete nejaky nazor :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 15:46 Muž Joshuax [17]
Na tohle treba ;)

www.co2supermarket.co.uk/…

Az ted jsem narazil na toto tema, takze jsem polozil dotaz jinde:

rybicky.net/forum/12538-co2-set-poradte-prosim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:52 Muž Kyd [43] Re: Ludvík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:49 Muž Kyd [43] Re: akvatar
Moc by mi zajímalo jak ti to funguje škoda že již delší dobu jsi ofline.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 07:18 Ludvík Re: threat
Tak to je super, nějaké foto by se hodilo. O jaký závit se tedy jedná? Kdyžtak můj mejl mailto:L.Siler@seznam.cz. Děkuji moc za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:57 threat Re: Ludvík
Mám to udělané už tři roky,vyšrouboval jsem ze sodastream lahve ten ventil,na který jsem si nechal stočit redukci,na tu jsem dal výstup na hadici a bylo hotovo.V případě zájmu,nebo foto SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 20:01 Ludvík – vnitřní závit lahve sodastream
Zdravím, víte někdo o jaký závit uvnitř tlakové lahve sodastream se jedná? A jak by se dala propojit 5ti kilová lahev s ventilem 3/4" a sodastream přístroj pomocí šroubení ze sodastream lahve. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2012 09:47 Muž milcha [3] Re: akvatar
Mne plni Sodastream lahev za 90,-Kc tam, kde plni i CO2 na svarovani, takze ta cena je prijatelna a vase reseni vypada moc hezky a prakticky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.12.2012 14:50 Muž akvatar [5] – sodastream bombička
Fotka k příspěvku
Já teď testuji jak dlouho vydrží Sodastream bombička.Udělal sem si adaptér a až budou poznatky tak je uveřejním.Nemám kde plnit bombu a tak sem zvolil sodastream kde se dá vyměnit skoro všude a pokud bude bublat alespoň 3 měsíce tak se to dá,uvidíme.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2012 13:01 ladek – zavit
Fotka k příspěvku Zavit je trapezovy, da se vyrobit na soustruhu.Planuju napojit soda stream na velkou bombu 20kg pouzivanou v restauracich na pivo.Musi u toho byt hodiny na redukci tlaku.Jeste jsem premyslel vytocit zavit z lahve, nevim jaky je zavit na druhe strane, ale nemam nahradni nechci ji znicit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 17:13 Muž EiFFeL [39] Re: lukas
tak tak souhlasim s lukasem, 6kg bomba se plní za 300 výměnným způsobem, a první naplněnou bombu včetně platné revize si u nás ve znojmě koupíš za 700kč... což je super cenovka...

sodastream borci u nás plní taky, flasku vymenym zpusobem za 70kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 17:08 lukas Re: JammesT20
Jenom blazen by to kupoval naplneni 6kg stoji 300kc a mate to na xxxx :-) :-) :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 5932x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16307-co2-ze-soda-streamu?od=27