Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nenáročné rostliny na kámen či kořen

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nenáročné rostliny na kámen či kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 20:18 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: afc1886
Já bych jí mezi nenáročné prostě neřadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 18:31 Muž Centisi [33] Re: afc1886
Bojím se že tohle by bylo moc velký :-O ale diky za tip...spíš by se mě líbilo něco memšiho co by porostlo větev pod hladinou popřipadě rozstřikovaci rampu zamaskovalo a nestinilo to i za cenu striháni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2020 18:23 R Muž afc1886 [14685] Re: Centisi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 17:37 Muž Centisi [33] Re: ZDRI
Diky...uvidím jestli někdo ješte přispeje.Pod pojmen citlivě přivazáná si mám představit to že to nesmím přivázat na fest jak mechy ?
V tech přisavkách s kroužkem sem mél Egerii ale ta mi nejde..prostě se začne po chvilce rozpadat,tak nevim jestli by mi růžkatec šel,ale můžu zkusit pokud seženu...
Na Pupečníky taky kouknu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 16:47 Muž ZDRI [1415] Re: Centisi
Citlivě přivázané ke kořenu mi hezky rostly i Micranthemum micranthemoides a oba druhy Pupečníků. A dá se takto pěkně ukotvit i klasický Růžkatec (momentálně mi moc hezky roste i zastrčený v přísavkách s kroužkem). Výhodou je, že takto chycený ani ve spodní části neopadává a proud vody ho nehoní po celé nádrži. Zkoušel jsem takto fixovat i Elodeu (Douška), ale ta má tendenci vyhánět spoustu vzdušných kořenů a spojit se se substrátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 16:35 Muž Centisi [33] – Co tak ještě roste na dekoraci ?
Ahoj,máte vyzkoušený jiný rostliny mimo anubiasu,hnědovek,bolbitisu,bucek a mechu co prospívají a rostou na dekoracích ? Každej tip vítanej,díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 20:23 Andaska Re: AkvaBlázen
Přiroste i na kámen :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 20:22 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Andaska, vaclav
Já vím, jak ho přidělat. Ale jestli by na káen přirostl. Vím že na kořen jo, ale na plochý kámen nevím, nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 20:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: AkvaBlázen
Klidně jí přivaž nebo přilep časem přiroste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2019 20:16 Andaska Re: AkvaBlázen
Přivázat vlascem. Já ho přivázala na kořen a cca po 3 měsících k němu přirostl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2019 20:02 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Microsorium windelow
Ahoj. Šlo by nějak přychitit "windelow" na břidlici v mé prezentaci? Spíše mně zajímá, jestli by na ní nějak sám přirostl.
PS: nevím, jestli to píši do správného téma, ale jiné, kam by se to hodilo jsem nenašel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 14:14 Muž LeRi [315] Re: Dzumigar
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 12:53 Muž LukyyyK [2] Re: Dzumigar
Hydrocotyle tripartita se může i přivázat na dekoraci. Dá se použít i jako plovoucí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 12:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dzumigar
Klidně ji na kořen přidělej, většinou mě roste stejně nad substrátem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 12:01 Muž Dzumigar [20] – Hydrocotyle tripartita
Zdravím, chcel by som túto rastlinku použiť na koreň. Lenže v atlase som sa dočítal, že sa sadi hlavne do substrátu. Keďže akva ide bez CO2 možno ani prosperovať nebude. Ak to není ideálny výber, viete mi poradit iný taky jemno listy až stredne listy druh. Mach by som nechcel použiť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 18:42 Maq Re: PavíholkaXXL
Z toho odstřihnutého oddenku Ti vyrazí nový oddenek s listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:16 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Ten již neolistěný oddenek odstřihni jako celek, kořeny nezkacuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:12 Žena PavíholkaXXL [7]
Fotka k příspěvku Dobrý skoro večer, chtěla bych se zeptat co s "odrostlým" anubiasem. Jestli ten starý konec kde už nejsou listy mám odstřihnout (viz foto) nebo bych tím rostlinu nejak poškodila. A jestli mu můžu zastřihnout staré kořeny. :-D Děkuji za rady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2017 10:22 R Muž romant [27987] Re: Jitka66
Musíš tam nakouknout uprostřed noci. ;-) No a ono je klidně možný, že tady zbytečně někoho obviňujeme a jde jenom o odumírání strarých listů, protože jak vidím, jedná se právě o tyto. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 10:19 Žena Jitka66 [8] Re: romant
Ano, a to jsem měla původně tři. Jednu jsem již darovala..... Nemůžu na té rostlině nějak chytit pachatele.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 10:17 R Muž romant [27987] Re: Jitka66
To akvo pypadá pěně vypíglovaný, jak by taky ne, jsou tam 3 držkolezci, neritina a dvě ampulárky, tedy všechno konkurenti v potravních nárocích. Osobně bych to nejspíš viděl na ty ampulárky. Ostatně to akvo je tak na jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 09:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Yirka
Mám stejný názor. A podle všezdejšího dohližitele :-D jak se to ta ryba jednou naučí, nedá se odnaučit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 09:37 Muž Yirka [9126] Re: Jitka66
Skoro to vypadá, že v té skladbě rostlin je, i jindy pro ancistruse nepopulární anubias, nejchutnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 08:25 Žena Jitka66 [8] – Anubias nana
Fotka k příspěvku Mám dotaz ohledně anubiasu. Přivázala jsem ho na kámen, ale něco se děje s listy - viz fotografie. Z listu pak zůstane jen žílkovatina, zelená výplň je pryč. Ostatní rostliny jsou OK. Hnojím, vše jinak roste rychle, rostliny stříhám každých 10 dnů.
V akvarium jsou tetry, krunýřovci, parmičky černopruhé, krevetky. Ze šneků ampularie australia modrá, neritine, pár levatek a okružáků.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 15:56 sachlj Re: Sid
ne všechno jsem používal, ne všechny kytky měl, ne všechny ryby měl..a vyvíjí se jak technika tak i ryby i kytky. zvykají si na naši českou vodu. tak proto někdy otázka nad kterou jiný může kroutit hlavou. V akva bude rašelina, mandlové listí a nějaké naše listí. prostě aby voda byla o pár desetin pH nižší trvale než to co mi teče z kohoutku. To na co mám disky zvyklé posledních 5 let. Ostatní se musí přizpůsobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2015 14:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: sachlj
...Poradíte které kyti by se na tohle hodilo?
Zajímavá otázka od člověka, co je akvaristou jen cca 35 let... :)
(A bacha na ty huminidové látky! ;-) :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 18:45 sachlj Re: Mislow
Mno..akvaristou jsem jen cca 35 let...tak to snad zvládnu..díky za upozornění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 17:45 Muž Mislow [304] Re: sachlj
Jj, ja ti rozumim, ale jestli tam bude par der a jeste sitka, tak to budes asi vytahovat dost casto. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 17:41 sachlj Re: Mislow
Trubka je odpadní 4cm široká. Dole bude mít pár děr a bude to omotané síťkou aby nějakou rybu nenapadlo se podívat dovnitř. Malou a hloupou. Chci to co nejvíc zamaskovat, nelíbí se mi všechna ta technika v akváriu stejně tak jako vrak auta v rybníku a nebo igelity a petky. Nejraději bych vzal skleněné nasávání tak, jak to bývalo běžné v 70 tých letech. Kde to ale dneska sehnat ? A hlavně kolik by to stálo? Trubka 55cm o průměru 4cm pak kolýnko do U a další trubka 25cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 16:56 Muž Mislow [304] Re: sachlj
Ahoj, ja bych si to rozmyslel, nasavaci trubka, pocitam, bude mit dole kos a ten se muze (podle toho jake ryby a kolik budes chovat) dost ucpavat a vyzdovat cisteni, coz nevim jestli je idealni s mechem na te trubce ... Ale zkusit to konecne muzes, kdyz tak to ten mech neda .... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 16:33 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: sachlj
nebo rozstříhat řasokouli, dlouhá vlákna nemá a vytváří husté jednotilé zelené koberce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 10:53 sachlj Re: romant
Jo díky, tuhle znám moc dobře. Měl jsem ji kolikrát a měla ji i moje máma před hafem let. Kdyby měl někdo z Prahy kousek tak uvidí můj upřímný úsměv a poděkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2015 10:48 R Muž romant [27987] Re: sachlj
Viděl bych to na klasiku prodávanou pod názvem rybicky.net/atlasrostlin/vesicularia_dubyana . Jenom několik snítek omotat, prostě fixovat k tomu podkladu a rozroste se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 10:45 sachlj
Přidám otázku sen když ještě nemůžu založit téma. Do nového akva budu dávat nasávací trubku do filtru. Protože nechci jen tak plastovou trubku jednoúčelovou tak ji omotám vyvařeným lněným provázkem (nebo jutovýn, banánovým, kokosovým-prostě přírodním). A aby to nebyl jen tak provázek tak bych chtěl aby porostl nějakým mechem co nebude moc dlouhý. Prostě jen zelený, rostlinný povlak nasávací roury do akvária. Podmínkou je, že musí zvládnout vodu +27C, pH 6,5-6,8, huminidové látky a ne moc světla (i když může dostat vlastní LED diodu.)
Poradíte které kyti by se na tohle hodilo? Jo a podmínkou je, že to tam přichytím a pak už se to musí samo držet a rozrůstat. Ne ricia co ji budu muset ručně vázat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 20:28 cartimandua Re: LiborSprysl
Já si kdysi kupovala Acorus gramineus už s tím, že to bude v podstatě pokus, jak dlouho vydrží. Vydržel přesně 8 měsíců, pak se začal rozpadat, kořeny uhnily a musel pryč. A to jsem na něj po půl roce vsázela, když jsem viděla jak pěkně se drží. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 09:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: jitkaS
Já vám věřím, vím, že výjimky existují. Jde vám skvěle. Ačkoliv někteří odpůrci bahňaček v akváriu tvrdí, že acorusy ( i jiné kytky) v akváriu nejdou, znám více takových tříletých pokusů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 06:50 jitkaS Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku To je pravda, bez té punčošky mi vydržely tak tři měsíce, ale s punčoškou je mám už tři roky a z jednoho trsu mám asi dest. Roste krásně a dělá mi radost. Ovšem je pravda, že mi takhle vzkvétá jen a.pusilus s ostatními zkušenost nemám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 05:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: jitkaS
S těmi puškvorci do akvária bych byl opatrný...většinou v nádrži nijak výrazně neprosperují. I když připouštím, že jsou výjimky, kde vydrží i několik roků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 21:40 Žena MíšaV [30] Re: romant
kdyz ja tam jeden velky koren mam s anubiasem, a na druhym je rasokoule prirostla. dalsi koren by se tam teoreticky vesel, nejakej malej jen pro to microsorum, ale zatim jsem mu prihrabla ty korinky co mel dlouhy do kaminku aby neplavalo a cely oddenek jsem smaozrejme nechala pekne venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 21:10 R Muž romant [27987] Re: MíšaV
Toho Microsoria se netřeba bát. Když ho jenom volně položíš na ten štěrk a sem tam přihrábneš, aby nemělo snahu plavat, tak si kořeny cestu najdou a přichytí se napevno k tomu dnu a poroste. Mám i volně plovoucí ve vodě, ale nejlíp prospívají, když jsou k něčemu fixovaný, velmi dobrý jsou k tomuto účelu kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 20:59 jitkaS Re: MíšaV
Zdravím, zas tak velké balvany tam nemáš a myslím, že ti tam porostou i jiné rostlinky, co se normálně sází.Pokud tam však chceš dát nenáročné rostliny co se běžně nesází zkus třeba anubias,neboacorus pusillus. Ani jedno z toho ti tam však nebude držet samo o sobě, hlavně ze začátku. Anubias by jsi musela přivázat vlascem na větší kamínek a pak zahrabat do písku časem sám zakoření- vlastní zkušenost. Acorus by jsi musela zašít do jakého si květináčku ze silonové punčochy naplněné rašelinou a pár kamínky, pak to celé zahrabat do písku. Časem prokoření a bude se mít fajn- vlastní zkušenost. Microsorium zahrabat podle mě nejde ,má tak jemné kořínky, že nejsou schopny se v písku přichitit a většinu živit bere z vody. Takže jedině přivázat na dřevo či kámen a zpola zahrabat aby kořínky byly vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 17:22 Žena MíšaV [30]
mám docela velký štěrk, patrno z fotek nádrže, drželo by se tam a prospívalo microsorum pteropus? neporostou mi tam žádný rostlinky, které potřebují jemný písek nebo prostě malou zrnitost čehokoli, microsorum bych taky mohla přichytit na kamen, ale šlo by to i do toho štěrku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 14:02 R Muž romant [27987] Re: martino5
Těch hnědovek, co jsem Ti doporučil je několik druhů, podívej se do atlasu a určitě se dá vybrat. ;-) Já mám hnědovky na kamenech, kořenech, na pozadí, nebo jenom tak volně si plavou ve vodě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: martino5
Jak uz napsal romant, rybicky.net/atlasrostlin/microsorium_pteropus , velice nenarocna a vdecna rostlina, na kamen se po case chyti koreny. Nesazet, jen necim chytit k sutru a pockat az se sama chyti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:39 Muž martino5 [0] Re: Designer
Počítám, že kryt bude do dvou týdnu a v tu dobu už bych tam taky rád něco zasadil, takže bych to chtěl vyřešit zároveň - nakonec stejně bude rozhodovat co kde seženu :o)
Jen abych to uvedl na pravou míru. Ostatním bahnatkám samozřejmě vrcholy rudnou a na částech stonků, co jsou u hladiny a mají již dost světla, nové výhonky rostou.
Jde o to jedno konkrétní místo - trošku jsem to nevychytal při zakládání akva a teď už ten kámen jinam dát nemůžu, protože je kolem něj moc jiných rostlin a komplet přerývat to nechci.
Prostě budu rád když se mi podaří úspěšně něčím osadit ten kámen ahoj
Co je tedy možné použít? Jávský mech by sice rostl, ale mě zase nepřijde jako úplně nejvzhlednější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 10:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: martino5
Drzim palce, at se novy kryt vydari a s tim hluchym mistem, ja bych pockal a udelal to az po tom svetle, par dni to hluche misto snad vydrzi, a s novym svetlem obcas prichazeji i jine zmeny, akvarium vypada jinak a laka k prehazovani i jinych veci ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 10:17 Muž martino5 [0] Re: Designer
Ten kousek co je vidět na fotce je právě ten, který počítám jako odejitý. Dalším kouskům bahnatky se jakš takš daří(resp. přes svátky se dost zlepšily) a změna osvětlení je v plánu do konce ledna - osvětlení samotné už je doma, ale musí se postavit nový kryt. Ostatní rostliny rozhodně neodchází, jen v tom místě prostě nemůže být zasazeno nic, takže to chci řešit připnutím něčeho mechového na kámen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 09:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: martino5
Hele, ale nejaky problem mas s rostlinami vubec, protoze ta uboha rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora vypada u Tebe fakt dost uboze - kdyz i ona ma malo svetla, tak uz toho moc neporoste. Svitis 40W na 126l nadrz, to byva dost malo i se slusnymi zarivkami (i kdyz jo, nekdo s tim a spravne zvolenymi rostlinami dokaze zit). Ze je dost svetla (pokud je vsechno ostatni O.K.) poznas podle toho, ze se Limnophila sessiliflora zacne vetvit skoro v kazdem patre, ne ze poroste jen jako jeden slahoun - je to dobry indikator kvality osvetleni, jak se moc vetvi. Pri vice svetla zacina cervenat, lepe rici "fialovobelet ci fialovobezovet" na vrcholech. A zastinene spodni listy jsou zelene, v dobrych podminkach rostou dobre i kdyz jde o peknou houstinu. Podle mne, prisvit si v te nadrzi, jinak mas vyber rostlin dost maly. Kdyz je vsechno O.K., s Limnophila sessiliflora spis budes muset misto delat jejim vyhazovanim, nez resit hluche misto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 09:41 Muž martino5 [0] Re: romant
Monosolenium potřebuje hodně světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 09:33 R Muž romant [27987] Re: martino5

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16292-jakou-nenarocnou-rostlinu-na-kamenmimo-anubiasu