Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 14:08 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
Pokud si myslíš že voda obecně je mrtvá a nic v ní nežije tak máš pravdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 13:59 Muž Kubaa [718] Re: vaaclav
Dostal si palec i od "odborníka" lacewingse, ale je to nesmysl. Oceán (povrchová vrstva, která nás zajímá) je plus minus v rovnováze s atmosferou. Viz například grafy zde wattsupwiththat.com/…

To co jsi měl na mysli, je zřejmě "anorganický uhlík", tedy včetně hydrogenuhličitanů a uhličitanů. Což, jak jistě uznáš, není CO2.

EDIT: aha už chápu, cituješ z nějakého blogu popírajícího klimatické změny. danatenzler.blog.idnes.cz/… K odbornosti těchto lidí se ani nebudu vyjadřovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 12:42 Muž Kubaa [718] Re: lacewings
Já vím, že to tam máš uvedeno, já jen říkám, že to nijak nezpochybňuje závěry o škodlivosti vysokých koncentrací CO2. Prostě skládání nesouvisejících skutečností, jak správně píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2018 12:35 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
Cituji: V půdě je ho celkem 2x více než v atmosféře a v oceánu zhruba 50x více než v atmosféře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2018 12:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kubaa
-dezinformační Face news ,kdy jsou zřejmě zámerně ,nebo z důvodu neodbornosti ,poskládána do sebe navzájem nesouvisející skutečnosti

v příspevku mám jasně uvedeno -Abiotické vlivy ,fyzikální a chemické vlastnosti vody a biotopu ,optimalizované pro dané a odchovávané druhy ,
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 11:56 Muž Kubaa [718] Re: lacewings
- ano, onemocnění ledvin je široký pojem, jednalo se konkrétně o nefrokalcinózu (ukládání vápanatých solí v ledvinách)

- ano, metabolismus jakéhokoliv živého tvora je složitý proces, to snad všichni víme, není to potřeba zdůrazňovat

- obsah O2 je nezávislý na obsahu CO2 (v CO2-dopovaných akváriích je velmi vysoký, tak, že překračuje rozpustnost ve vodě a vidíme ho v podobě bublin) a neřešime ho zde

- s pH to také přiliš nesouvisí, hodnoty pH v dopovaných nádržích spoustě ryb vyhovují - samozřejmě, pokud si někdo dá do takové nádrže tanganické tlamovce, je něco špatně

- nízké pH některé původce chorob dokonce potlačuje, například bakteriální load je v kyselém prostědí nižší než v neutrálním či zásaditém - což je jeden z důvodů, proč se kyselomilným rybám v alkalické vodě nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.02.2018 11:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kubaa
-onemocnění ledvin je sám o sobě velký pojem a nelze to tak jednoznačně uvádět jako přímý následek nadbytku přítomnosti CO2

-spíše nedostatek CO2 celou problematiku zhoršuje ve smyslu stresové zátěže,kterou lze třeba dovodit z metabolismu
-metabolismus ryb ,je komplikovaný proces ovlivňovaný řadou vnějších i vnitřních ,biotických i abiotických faktorů

-Abiotické vlivy ,fyzikální a chemické vlastnosti vody a biotopu ,optimalizované pro dané a odchovávané druhy
- Obsah O2/Vliv pH/Teplota vody/Krmení a jeho kvalita/Světlo/Obsah NO2- ,NO3- ,NH4+ ,NH3 -atd.

-Obsah O2-
- množství O2 rozpuštěného ve vodě je ovlivňováno teplotou vody ,organickým znečištěním ,přítomností rostlin ve vodě a dalšími činiteli
- koncentrace O2 ve vodě ,je významným faktorem ovlivňujícím toxicitu látek pro ryby ,kdy příznaky deficitu kyslíku jsou dušení ,nepřijímání potravy ,pohyb ryb pod hladinou ,nouzové dýchání ,malátnost ,nereagování na podráždění ,ztráta únikového reflexu a následně smrt
- z patologicko-anatomických změn ,je nápadná výrazně světlá barva kůže ,žábry jsou překrvené a cyanotické
- koncentrace O2 ve vodě podmiňuje a často komplikuje průběh onemocnění ,vyvolaných různými činiteli
- vliv nízkého obsahu rozpuštěného kyslíku ve vodě ,působí na vznik stresových reakcí u ryb a snížení prahových hodnot dalších stresových faktorů ,v důsledku kumulativního účinku stresu

-Vliv pH-
- Vliv působení hodnot pH ve vodního prostředí na ryby se pozoruje poškození tkání ryb ,zejména kůže ,žáber a očí ,kdy organismus se proti tomuto působení brání zvýšeným vylučováním hlenu na kůži a na vnitřní straně skřelí
- hodnotu pH je významnou složkou proto, že výrazně ovlivňuje toxicitu celé řady látek ,kdy největší ovlivnění je zřejmé u amoniaku a amonných solí , kde s rostoucí hodnotou pH vody ,velmi silně vzroste roste toxicita amoniaku u ryb
- u kyanidu a sulfanu se jejich toxicita pro ryby se zvyšující se hodnotou pH vody ,se naopak snižuje
- úroveň pH má vliv také na původce chorob ryb ,kdy dlouhodobé působení subletálních hodnot pH způsobuje u ryb stres Význam výrazných změn pH vody

- atd. tedy opět činitelé a znaslost problematiky jako celku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2018 10:59 Maq Kubaa, Jarry, romant, vaaclav
Maq napsal:
vaaclav napsal:dostaň NO3 tak na 20-30mg/l a PO4 0,5-1 mg/l :-)
Těch dusičnanů se mi zdá moc, vzhledem k tomu, že tazatel nesytí CO2.
romant napsal: Nebudu řešit průkaznost měření. :) Těch dusičnanů se mě zdá tak akorát, dělávám to přesně tak, hezky pěkně brutálnější dávku. ;-)

Nemyslel jsem svoji poznámku nijak kategoricky. Myslím že se všichni shodneme, že nadbytek dusičnanů (i oxidu uhličitého) je nežádoucí, i když jejich toxicita je relativně nízká.
Uvažoval jsem (a dlouhodobě se snažím tomu porozumět) spíš z hlediska potřeby rostlin, asi následovně: V akváriu bez sycení CO2 je běžná spotřeba dusíku cca 1 mg/L ekv. NO3 denně. Ovšem aby taková spotřeba byla uspokojena, koncentrace ve vodě musí být vyšší, několikanásobná. Jaká konkrétně? Nevím, ale bude to snad zhruba desetinásobek.
Z toho mi vyplývá, že v takovém akváriu by 10 mg/L NO3 mělo zcela postačovat, a všechno navíc je zbytečné.
V akváriích se sycením CO2 je spotřeba vyšší, asi 2-3, možná až 4 mg/L ekv. NO3 denně. V takovém akváriu tedy těch 10 mg/L je asi málo, tam bych to viděl na ta vaaclavova čísla, tzn. 20-30 mg/L.
romant se zřejmě důsledně držel tématu, tedy potlačení sinic. Jestli se mu nárazové razantní zvýšení koncentrace NO3 osvědčuje, beru to jako věrohodnou, vyzkoušenou metodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 10:08 Muž Kubaa [718] Re: Jarry
95% to nevadí akutně (prostě proto, že většina akvaristu udrží jen ty odolné ryby). Těch, kterým to nevadí ani chronicky, bude mnohem méně. Podobně jako to CO2, na které si ryby "zvyknou" ale způsobuje jim například onemocnění ledvin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 09:59 Muž Jarry [1433] Re: Kubaa
Psal jsi některým to nevadí, já bych to asi napsal obráceně - některým taková koncentrace bude vadit;-) Protože ty některé, kterým to nevadí, budou dle mého odhadu tvořit tak 95% ryb, co v akváriích chováme. Ale samozřejmě souhlasím s tím, že je dobré držet koncentrace všech podobných látek pokud možno co nejníže, ale musí fungovat i to ostatní - je to ta rovnováha, kterou je občas docela těžké najít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 09:52 Muž Kubaa [718] Re: Jarry
Ano, psal jsem _některé_ ryby. Šlechtěné ryby nebo ryby po mnoho generací chovane v akváriích jsou obecně na takové zacházení odolnější, a to platí i pro terčovce. Druhá věc je, že mezi akutní otravou (což akvarista vidí v reálném čase) a neškodným množstvím je široké pásmo chronických důsledku, což se často ignoruje, protože to není vidět hned. V podstatě totéž platí pro CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 09:43 Muž Jarry [1433] Re: Kubaa
20-30mg/l bych nepovažoval za brutální dávku, pokud se nejedná např. o odchytové ryby, nebo jiné zvlášť citlivé ryby. Např. Stendker (velkoodchovna terčovců známá prakticky po celém světě) doporučuje zvýšit výměny vody v případě, že je koncentrace NO3 před výměnou vody 100mg/l, s doporučením raději se držet kolem 50mg/l. A to si myslím, že bude rozdíl v tom, jestli NO3 vzniklo z odpadních látek, nebo bylo do akvária přidáno. Předpokládám, že z odpadních látek toho bude vznikat více (nebo není jejich zpracování dokonalé) a hodnota NO3 se bere spíše jako indikátor, že je voda znečištěná. Poslední 2 věty jsou mé vlastní hypotézy (může to tedy být i úplný nesmysl), navíc v případě velkého množství rostlin může být NO3 spotřebováváno rostlinami a přesto bude voda pro ryby znečištěná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 07:55 Muž Kubaa [718] – Re: romant
romant napsal: Nebudu řešit průkaznost měření. :) Těch dusičnanů se mě zdá tak akorát, dělávám to přesně tak, hezky pěkně brutálnější dávku. ;-)
A co na tu brutálnější dávku ryby? Jasně, _nekterym_ to nevadí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 12:43 Muž Jarry [1433] Re: Anthrax
Já myslím, že i orientační stačí, určitě poznají, jestli je to 8,5, nebo 6. Já mám nějaký Dajana pH test a je to nečekaně přesné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 12:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Anthrax
JBL kapkový test s malým rozsahem (6-7,6) ukazuje celkem slušně. Rataj mi ukazoval nesmysly. Ideální je digitální, stačí levná cina za 200 Kč i s poštovným. Ale je potřeba k němu dokoupit kalibrační roztok v sáčku, opět levně z Číny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 12:36 R Muž Anthrax [4739] Re: Jarry
Na pH jsou i ty kapkové testy pouze orientační ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 11:59 Muž AdrianNo [0] Re: Jarry
Svetlo mám chihiros A1201 65W, s regulátorom tak na začiatok znížim intenzitu svetla. V čom vidíš problém s kameňmi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 11:28 Muž Jarry [1433] Re: AdrianNo
25 košíků je celkem dost, to by mělo stačit. Kořen určitě ano, nevím, jak vypadají ty kameny, ale ty bych ještě zvážil, jestli tam dávat. Pozor na intenzitu osvětlení, bez přidávání plynného CO2 by nemělo být světlo moc silné. Nejlépe asi nějaké regulovatelné LED, kde si můžeš intenzitu vyladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 10:57 Muž AdrianNo [0] Re: Maq
Nepísal som, že tam nebudem mať rastliny, ale že to nechcem mať prebujnené. Mám objenaných cca 25 košíkov rôznych rastlín. Keď sa to rozrastie bude to podľa mňa stačiť(plocha 120x45). Navyše mám veľký mangrovníkový koreňa lávové kamene. Úkrytov tam bude dosť.

Skôr sa bojím kvality vody. Popremýšľam nad tou reverznou osmózou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 09:55 Maq Re: AdrianNo
AdrianNo napsal: nechcem nejaké prerastené akvárium. A odchov ramireziek ...
Ramirezky jsou citlivé na svinčík ve vodě všeho druhu. Na jeho odstraňování jsou rostliny nepřekonatelné, nejlepší. Malé cichlidy rostliny neničí a hustě zarostlá akvária mají rády - poskytují úkryty, pomáhají řešit agresivitu mezi rybami, každá si může najít svůj oblíbený koutek.
Dále bych v případě ramirezek - právě z důvodu jejich citlivosti - doporučil velkou trpělivost, než je do akvária dáš. Musí být opravdu dobře zaběhnuté a stabilizované. Obecně doporučovaný měsíc je v jejich případě málo.
A pokud jde o vodu, zdá se, že bydlíš v oblasti bohaté na vápenec. Akvaristovo neštěstí. Investice do reverzní osmózy je nejúčinnější (a v součtu rozhodně nejlevnější!) cestou jak to řešit. Výrazně tím pomůžeš rostlinám i rybám, konkrétně ramirezkám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 09:51 Muž UndeR [80] Re: Maq
Jo jo s tím počítám, bez ní to bohužel nejde... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 09:38 Maq Re: UndeR
V Brně teče hodně špatná voda, a nejde jen o ty dusičnany. Kup si reverzní osmózu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 09:32 Muž AdrianNo [0] Re: Jarry
Rastliny by som chcel ale zase nechcem nejaké prerastené akvárium. A odchov ramireziek? Na začiatku budem spokojný budu v pohode, s odchovom by som počkal ešte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 09:30 Muž AdrianNo [0] Re: Rammer
Skúsim to s tou kojeneckou vodou a keď to vyjde blbo tak kupim osobitne na PH. Na vodarnach udavaju ph OD 6,5-9,5 takze to mi moc nepomohlo. Co sa tyka ostatnych hodnot je to ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 09:21 Muž Jarry [1433] Re: AdrianNo
Těm číslům bych moc nevěřil, chtělo by to kapkové testy alespoň na GH a pH. Jinak obecně s takovou vodou asi reverzní osmózu a upravovat tu ze studny, nebo z kohoutku. Tahat nějakých 100l týdně ze studánky by tě asi (zvlášť v zimě) nebavilo. Taky záleží na tom, jestli chceš pěstovat rostliny a jaké a jestli chceš ty Ramirezky zkusit odchovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 08:52 Muž UndeR [80]
Tak jsem se dnes podíval na stránky vodáren na hodnoty vody v Brně a docela mě zarazila hodnota dusičnanů v dodávané vodě :-O

Železo 0,08 mg/l
pH 7,64
Celková tvrdost 2,69 mmol/l
Amonné ionty < 0,01 mg/l
Dusičnany 31,57 mg/l
Dusitany < 0,00 mg/l
Chloridy 18,53 mg/l
TOC 2,06 mg/l
Volný chlor 0,03 mg/l
Koliformní bakterie 0 KTJ/100ml
Escherichia coli 0 KTJ/100ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 08:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: AdrianNo
pH by šlo snížit kyselinou fosforečnou, ale musel by jsi tam mít většinu vody ze studánky. Nutností je mít digitální pH metr, stačí levný čínský.
Lepší možností je koupit reverzní osmózu a k ní měřič vodivosti vody.
CO2 nedoporučuji pokud nechceš vyloženě rostlinné akvárium. Je moc velké riziko, že ti při poruše co2 zabije všechny ryby a vyjde dráž než osmóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 08:25 Rammer Re: AdriaNo
ja bych hlavne doporucoval si overit spravnost mereni , hodne sem cetl ze tyhle unitesty obcas pekne kecaj a aby tri zdroje mely vsechny ph nad osm to je podle me dost neobvykly, zkus si zmerit kojeneckou vodu z kramu, pokud bude mit taky nad osm tak je asi spatnej test. a koupil bych i samostatnej ph test aspon prouzkac at mas fakt nakou jistotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 07:50 Muž powery [250] Re: AdrianNo
Přípravek na snížení PH = CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 06:43 Muž AdrianNo [0] – Testy vody
Zdravím, včera som testoval vodu u mňa doma(o týždeň zakladám akvárium). Mal som k dispozícii 3 vzorky(obecná voda, voda zo studne, a voda z prameňa(pitná)). Potreboval by som poradiť, ktorú vodu by som mal zvoliť pre akvárium + ako ju upraviť. Do akvária by som chcel ramirezky.

Testy som robil prúžkovým testom 6v1

Výsledky testov:
Obecná voda
PH: 8-8,5
KH: 40
GH: 16,8
TC:0
NO2:0
NO3:0
Studňa
PH:8-8,5
KH: 16,6
GH: 16,6
TC:0,6
NO2:0
NO3:10
Voda z prameňa
PH:8
KH:10
GH:8,4
TC:0,6
NO2:0
NO3:0

Zjavne najlepšie vyzerá voda z prameňa, ale keďže ide o 320 litrové akvárium a k prameňu nemám priamy prístup tak ju budem môcť iba zmixovať s nejakou(druhá vec sú mikroorganizmy ktoré v nej žijú - nespravia v akva bordel??)

Čo sa týka PH má každá vzorka veľa. Odporúčate nejaký prípravok na zníženie PH?

Ďakujem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2017 14:26 Maq Re: ercan
Záleží jak které. Tvrdost by měla zůstat. pH a alkalita se pohnou. Atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 10:02 Muž ercan [38]
Ahoj!
Chci se zeptat.
Když chci testovat vodu z akva,tak je asi blbost použít vodu odebranou den předem,že? Hodnoty budou asi hodně změněné.
Díky za info!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 14:50 kaga Re: Trollo
Pokud to je voda kterou chceš do akva lít, tak ... není dobré když je překročený některý z limitů (a to asi nebude, když - předpokládám - jde o vodu pitnou).
Ostatní - pH, tvrdosti si budeš muset dopočítat - podle doporučení pro rybky...

IMHO takový rozbor je super pro chemiky, pro akvaristu (běžného či začínajícího) má vyšší vypovídací hodnotu obyč test 6v1...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 11:18 Trollo – Info o vode
Ahoj. Prosim vas, mohli by jste mi poradit na co vsechno se mam v uvedene tabulce kvality vody www.pvk.cz/… zamerit? Ktere hodnoty jsou v poradku a na ktere si dat pozor a vodu upravit? V Aqua budou cichlidky z Tanganyiky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 13:58 Muž jeepar [27] – Akvaristický dotaz z jezírka - beton ve vodě
Ahoj, vybudoval sem si menší jezírko pro koi kapry na zahradě, je foliové 17m3 + 3m3 filtrace
filtraci jsem vyfolioval a následně v ní udělal 2 příčky ze šalovek které sem zalil betonem. Problém nastal ve chvíli kdy jsem jezírko napustil, po 4řech dnech má jezírko ph kolem 7, ale filtrace (je oddělena od jezírka kohoutem a není zapojená, jen napuštěná).. na to byl můj ph tester krátký, můj odhad něco kolem 12° Ph. Nevím si stím nějak rady zkusil jsem filtr vypustit a pořádně vypláchnout od usazených zbytků cementu a teď jej znova napouštím.

Myslíte že se bude ph dostávat do normálu tím jak beton bude zrát? nebo to bude pořád tolik ovlivňovat..

Myslíte, že když pustím filtraci a filtrem bude rázem kolovat 20 kubíků vody, že to postupně ovlivní všechnu vodu? Napadlo mě jí normálně pustit ale mám strach abych nezmařil všechnu vodu, přece jen 20kubíků pitné není zadarmo.

Máte nějaké tipy jak PH snížit? :-) nechci tam lítat s kýblema chemie, to bych si rovnou mohl udělat bazén

Může (jaký) mít vyšší PH - řekněme kolem 9ti - 10ti negativní vliv na ryby (koi kapr, případně jeseter)

A ještě jeden dotaz, nezmařím takhle vysokým PH nitrifikační bakterie? Mám pořád takovou tu naději že beton za pár dní/týdnů uzraje a bude klid, přecejen je spousta čistě betonových jezírek.. a tady mám jen 2 příčky 1x1 metr

Budu rád za vaše názory pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 13:14 Jindráš Re: zervan
Dobře,děkuju,nic náročného nemám,ani ryby,ani rostliny. jen jsem myslel,že pH má být pod 7. Tak jo,nechám to,díky. potlesk CO2 nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 13:10 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jindráš
Tá hodnota pH, pokiaľ sa nepridáva CO2, mi pripadá v poriadku. Ak by mala byť nižšia, je už nutné pridávať CO2. Teoreticky, ak by sa alkalita (KH) blížila 0 (čo rozhodne nemožno odporúčať), tak pH by sa zhora blížilo k 7,0 - menej už nie. Prakticky sú tam aj iné vplyvy, ale v malej miere. Inak pH by som moc neriešil, pokiaľ nie je nejaký konkrétny dôvod - či už odchov nejakých náročnejších rýb alebo pestovanie rastlín, ktoré chcú mierne kyslú vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 12:44 Jindráš Re: Jindráš
A dnes dalších 15 litrů,z RO, a voda je už-parametrově-snad srovnaná. Jen to vyšší pH-7.6. Mohlo to být tím Zeolitem,že je vyšší? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 14:08 Jindráš – Parametry vody
Zdravím,tak jsem dnes vyměnil 40l vody,z toho jsem dal 30l z RO. A po hodině jsem ji změřil- dGH - 10 (původně 21),dKH - 9 (18),pH -7.8 (8.4),NO2 -0 (0),NO3 - 12. Takže paráda. Děkuju všem za rady. Snad se časem i pH sníží. Měnil jsem 10l z RO,druhý den zase 10,pak 2 dny klid a dnes 30l. Je to tak dobře? ano A ještě jsem vyčistil filtr,teda jen hadice,kolena a hlavu. Teď to zas jede,musel jsem hodně ubrat. Největší radost z toho mají asi SAE,lítaj po nádrži,jak janci,honěj se a div se nezauzlujou. Akary mají jen pořád hlad. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 15:28 Muž pancéřníček [168] Re: NHKG
Krmivo je nejlepší rozemlít na prach, s tím už si různé breberky poradí lépe. A taky co oko nevidí, to nebolí(případná plíseň). A samozřejmě dávkovat s rozumem. Jinak šneci jsou nejlepším řešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.07.2015 13:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kaga
S krmením akvária bez živočichů se musí extrémně opatrně. Nerozloží se a plesniví. Lepší je dát po týdnu pár zajížděčích ryb/šneků a měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 12:45 kaga Re: cuba
Múj názor:
Pokud jsi zakládal bez použití nějakých bakteriálních kultur, vodu neměň, ale:
Akorát je dobrý čas začí tam po troškách přihazovat krmení, až se dostaneš na dávky předpokládané pro rybičky.
Tak za 2 týdny bude - pokud bude všechno v pohodě - akorát dobrá doba dát tam rybičky, podle výsledku testú třeba i vyměnit část vody.

Pokud jsi kultury použil, mohl bys skusit obsadit rybičkama, pokud nebudeš mít smúlu mělo by už akvárko fungovat.

Každopádně si ho dobře hlídej, nové akva umí udělat paseku "zničehonic" - ráno v pohodě a odpoledne voda jak mlíko a rybičky břichem u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.07.2015 11:37 Muž Horác [3942] Re: catfish
catfish napsal: Dovolím si polemizovať ...zkus polemizovat třeba s tímhle konkrétním grafem www.akvarijni.cz/… ...

catfish napsal: ... odstrániš zároven aj baktérie, ktoré treba. nesmysl ... nitrifikační bakterie žijí přisedle, nikoliv ve vodním sloupci ...

catfish napsal: ... Prečo si každý myslí, že v novom akváriu sa vyrobí toľko škodlivých látok, že to treba riešiť? ...Protože tzv. syndrom nově založené nádrže podcenila už spousta lidí ... a pak jim všechno pochcípalo (viz graf) ... to mi přjde jako docela pádný důvod ... tobě ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 11:30 R Muž Silent [5949] Re: catfish
Bakterií, o které při provozu akvária jde, prostými výměnami vody moc neodstraní. Tedy pokud nebude zároveň odkalovat, což zase v zabíhající nádrži nemá smysl. Tyto bakterie (nitrifikační a spol.) žijí v nádržích přisedle na substrátech, rostlinách, dekoracích, stěnách a hlavně ve vhodném filtračním materiálu. Takže výměn vody během záběhu bych se nebál. Ovšem s přehnanou hygienou rámcově souhlasím ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 11:13 catfish Re: ercan
Dovolím si polemizovať, odstrániš zároven aj baktérie, ktoré treba. Prečo si každý myslí, že v novom akváriu sa vyrobí toľko škodlivých látok, že to treba riešiť? Ved si tam dal uplne čistú vodu v plnom objeme, tak čomu to uškodí? Tá voda sa predsa musí zabehnúť, zaplniť baktériami, dozrieť ako to dokáže, ked ju furt budeš meniť? Prehnaná hygiena je nepriateľ akvária, tvrdím dávno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 12:34 Muž ercan [38] Re: cuba
Ano je. Abys dostal z akva ty škodlivé látky co se tvoří při záběhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 12:30 Muž cuba [1]
Ahoj vsem, chci se zeptat. Mam nove zalozene akva. Uz tyden bezi. Voda je krasna, cista. Vse zatim vypada v poradku. Je treba i tak menit 1/3 vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 15:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: stew
Ja by som pre účely akvária dal obsah dusičnanov, dusitanov, amoniaku, fosforečnanov, vápnika, horčíka, železa, mangánu, ale pre pitie sa dávajú aj rôzne mikroorganizmy, ako bičíkovce, enterokoky, koliformné baktérie, vláknité baktérie, mikrocyméty, ... V laboratóriu budú vedieť, čo treba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 15:27 Muž stew [0] - Živorodky – Rozbor vody
Pěkné odpoledne všem. Chystám se nechat udělat rozbor vody ze studny. Můžete mi někdo poradit, co všechno si mám nechat zjistit?? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 15:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Dzuda
Téměř vždy používám vodu takovou jaká mi teče z kohoutku (tvrdá i měkká), případně naprší.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 6108x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16259-voda?od=72