Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.05.2022 11:39 Muž Lojza007 [1180] Re: zabak2019
Podle mě jsou to bakterie a nemyslím si, že se něco stane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 10:35 Muž zabak2019 [0] – Tetra filtr active
Zdravím, syn mi dnes při výměně vody cca 1/3 ze 120L nalil do nádrže 60 ml tetra filtr active. Už jsme musel do práce neodkladne takže jsem nestihl ani odčerpat a znovu vyměnit vodu.Z práce se vracím až v noci. Hrozí nádrži nebo obyvatelům nějaké nebezpečí ?

• Doporučené dávkování od výrobce. Takže nádrž dostala cca dvojitou dávku. hmm

Před použitím dobře protřepejte. Přidává se 5 ml na 20 l akvarijní vody, a to po výměně nebo vyčištění filtru.
1 dílek stupnice představuje 10 ml. Po výměně vody použijte poloviční dávkování.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 22:18 Muž quasimodo [368] Re: Pavla28
No, já jsem ještě hledal a našel, že se tam přidávají dvě skupiny látek. Jedna je desinfektční, zejména se snaží zlikvidovat legionellu a druhá skupina má být protikorozivní. Desinfekce se dělá zejména pomocí trichlormethanu (chloroformu), tribrommethanu (bromoformu), dibromchlormethanu a bromdichlormethanu.
Ale jaké protikorozivní látky konkrétně se přidávají, to jsem zatím neobjevil.
Našel jsem i to, že na tuhle problematiku je vyhláška č. 252/2004 Sb. Tam je mimochodem moc hezky stanovený limit parametru "pach" hodnotou "přijatelný pro odběratele" hmm
Zkusil jsem změřit studenou a vystydlou teplou vodu z vodovodu. (Tetra WaterTest set) No a pH studené mi vyšlo něco mezi 6 a 6.5, u teplé vody bych řekl, že je trochu vyšší, něco mezi 6.5 a 7 (nojo, chlap a barvičky...). Ale kh, gh stejné, dusitany v obojím na nule.
Papírek (jbl pro scan - takže barvičky za mě porovnává mobil) tvrdí, že je stejné všechno, i to pH (6.5). Tak třeba mi jdou jen oči šejdrem...
Jo a chlor jsem papírkem nenaměřil žádný, tak tam třeba nemám nic nebo ten bromoform.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 21:23 Žena Pavla28 [210] Re: quasimodo
V teplé vodě se dobře mnozí bakterie a pod. Potvory, proto se přidává více chloru a jiných látek k zabránění množení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 20:26 Muž quasimodo [368] – Tepla voda
Zdar,
narazil jsem na tento odkaz www.szu.cz/…
Ocituju:
I když podle zákona je Vaše teplá (užitková) voda vyráběná z vody pitné, za pitnou vodu se nepovažuje. A to i když by měla být v takové kvalitě, která žádný zdravotní problém nevyvolá. Důvodem tohoto postoje je skutečnost, že se k úpravě teplé vody mohou použít některé látky, které nepovažujeme v pitné vody (při dlouhodobém příjmu) za příliš žádoucí,

Tak jsem trochu znejistěl ohledně neškodnosti míchání vodovodní teplé a studené vody na správnou teplotu do akvária. Nevíte náhodou někdo, co se do té teplé přidává?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2019 21:22 Muž imax [47] Re: hadravam
Pekne akvarium sa da dosiahnut aj bez CO2. Bez hnojenia, ak nemas vodu idealnych parametrov, si myslim, ze dlhodobo nie. Chvilu trva, kym sa pri hnojeni naucis vnimat reakcie rastlin na pridavane mnozstva jednotlivych zloziek, ale nie je to az take komplikovane. Treba akurat zopar kvapkovych testov, aby si vedel, spravne nastavit davku hnojenia. Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze miesanie vlastnej receptury na hnojenie sa da rychlo naucit. Kedze kazda nadrz je original, je "lepsie" namiesat si vlastnu recepturu, ako pouzitie znackovych viaczlozkovych hnojiv, ktore su namiesane v urcitych pomeroch. Reverznej osmozy sa netreba bat. S minimalnymi nakladmi sa daju parametre vody dostat kam bude treba a potom je mozne pestovat aj narocnejsie rastliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 13:17 Muž hadravam [11] Re: Celsiq
Já vím svítím oběma ale jedno je na 2 a jedno na 3 intenzitě ze šesti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2019 13:10 Muž Celsiq [50] Re: hadravam
palec Jen doporučím, když se dívám do tvé prezentace, buď opatrný s tím světlem. Tyto dvě světla plánuji na stejně velkou nádrž Holandského typu - jsou hodně silná. Pokud tedy nebudeš hnojit ani bublat, hodně bych je stáhnul, kór teď na začátku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 12:47 Muž hadravam [11] Re: Celsiq
Díky za všechny postřehy.Snad se nějak rozhodnu.Asi to zatím ještě chvíli nechám bez CO2 a hnojení je to přeci jen nová nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 12:14 Muž Celsiq [50] Re: hadravam
Fungují oba způsoby. Je na tobě co ty sám preferuješ. Má-li tě akvaristika bavit, musíš to dělat podle sebe. Pokud chceš minimální práci, nepřidávej CO2 a nehnoj, uzpůsob tomu rostlinky, osádku a světlo. Pravidelná výměna vody a dobrý filtr "udělá" zbytek.
Pokud tě baví každý týden stříhat kytky, hrát si s layoutem, chceš mít více ryb a hlavně hodně rostlin, přidávej CO2, hnoj, měj silné světlo. Pak už to jenom vyladit. Uvidíš, že když to vydržíš, určitě najdeš správný poměr pro tvé akvárium ;) Akvárium je o trpělivosti :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 12:01 Muž hadravam [11] Re: Celsiq
Takže co radíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 11:51 Muž Celsiq [50] Re: hadravam
Pravdou je, že voda asi měla jiné parametry, než dnešní. Nicméně je zde mnoho akvaristů, kteří dokazují, že to jde i nyní stejně jako před 50 lety ;) Pravdou je, že ani CO2 ti nezaručí možnost pěstovat jakoukoliv kytku ;) Sám jsem si ověřil. Pokud nechceš, hnojit, určitě bych CO2 nepřidával. Hodně lidí se mnou bude teď nesouhlasit, nicméně dle mého názoru je pro méně zkušeného akvaristu lepší přidávat co2 a hnojit. Časem to vyladíš, každý to vyladil, chce to jen trpělivost. Všude např. čtu, že se řasy tvoří na kytkách co strádají. Já měl většinu řasy na rostlinách, které rostou jako z vody a nikdy z toho nebyla kalamita. Možná právě proto, že jsem v plné míře podporoval rostliny (samozřejmě i řasy, ale sladěním odstupovala více a více). Na druhou stranu v krevetárku mám úplný low tech - jen světlo a zatím se řasa ani neukázala - vůbec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 11:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hadravam
Dříve spíše byl hodně omezený výběr ryb a rostlin. Já měl 3 druhy rostlin a víc jsem nesehnal. Určitě toho šlo sehnat vic, ale já znal osobně jen jednoho akvaristu.
Voda byla tady v Ostravě spíše horší než teď.
CO2 a měkká voda je velká pomoc. Já to řeším jinak. Kupuju hodně druhů rostlin a nechávám si jen ty, kterým podmínky u mě vyhovují a dobře rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 11:37 Muž hadravam [11] Re: Celsiq
Já právě neumím zvolit správné hnojení.Jedině přidávat aspon malé množství CO2 a nehnojit,třeba 30b/min.Jezdím na Kladno do akvaristiky kde je akvarista asi 55let,který mi na všechno říká když budu dávat CO2 můžu mít jakoukoli rostlinku.Já mu říkám že dřív se CO2 nedávalo a fungovalo to.On na to vždy říká že byla jiná voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 11:29 Muž Celsiq [50] Re: hadravam
S tímto hnojivem nemám zkušenosti, ale např profiplant complete free, který jsem používal cca 3 měsíce byl také nedostatečný. Rozjížděli se mi všechny řasy (samozřejme se akva zajíždělo, nelze tedy připisovat váhu pouze hnojení). Nicméně co jsem přešel na advance, zvýšil dávku a začal přidávat hlavně dusík, situace se mnohonásobně zlepšila :) třeba byl problém v tomto ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 10:57 Muž hadravam [11] Re: Celsiq
Seachem Flourish 1xtýdně 5ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 10:39 Muž Celsiq [50] Re: hadravam
Čím si přidával CO2? Já sám ještě nemám úplně doladěný poměr světla a živin. Stále se mi sem tam nějaký ruducha, paroh, vláknitá udělá. Hodně bojuju s prachovou a GSA na sklech. Ale nejsou to žádné kalamity, je to na jednom listu z 50 :) což mě moc netrápí a jednou týdně ten list ustřihnu :-D Řekl bych, že to není nedostatkem prvků, ale špatným poměrem. Protože se kytkám daří a rostou jak z vody :) Čím si hnojil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 10:31 Muž hadravam [11] Re: Celsiq
Já právě CO2 také přidával ale měl jsem nestabilní podmínky v akváriu.14 dní vše super bez řas a pak třeba uhnívající a chřadnoucí rostlinky.Pravidelně jsem měnil vodu a přihnojoval ale nedokázal jsem to nastolit stabilně.Pak vždy přišla ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 10:12 Muž Celsiq [50] Re: hadravam
Hele těžko soudit. Obecně by to mělo jít i bez CO2. Zkušenost s tím ovšem důvěryhodnou nemám. Než jsem začal přidávát CO2 měl jsem akva v žalostném stavu a dělal jsme HODNĚ věcí špatně. Takže špatný růst kytek nemůžu přisoudit chybějícímu CO2. Jsem typ, kterého rostlinky opravdu chytli a i nové akva se bez CO2 neobejde vzhledem k zaměření. Líbí se mi rychlý růst a proto přidávám i hnojím :) Zde mohu říct, že to i v této vodě funguje a řešit RO nehodlám :) Pravda, jediný důvod, proč se mu bráním, je chybějící samostatný kohoutek jen pro akva, případně spotřebiče. Mytí nádobí atd. by zbytečně zvyšovalo množství přefiltrované vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 09:22 Muž hadravam [11] Re: Celsiq
Máš to pěkné ale používáš CO2.Já jsem to chtěl právě zkusit bez CO2.Co si o tom myslíš.S touto vodou přidávat nebo nepřidávat CO2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 08:50 Muž Celsiq [50] Re: hadravam
ano, vše viz prezentace "první akvárium".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 08:46 Muž hadravam [11] Re: Celsiq
A hnojíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2019 22:28 Muž Jarry [1433] Re: hadravam
Pořád se divím, proč se lidé tolik brání osmóze. Je to zařízení v ceně pár košíků rostlin, téměř bezúdržbové (s membránami, co v RO mám, jsem vyrobil kolem 20m3 RO vody a stále nejsou na výměnu) a není potřeba se kvůli vodě nijak omezovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 22:20 Muž Celsiq [50] Re: hadravam
mám identickou vodu (stejný zdroj) a roste to ;) pár rostlin jsem musel vzdát, ale nebylo jich moc :)
Dokonce se mi nyní v krevetárku podařilo snížit tvrdost, aniž bych věděl jak ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2019 22:17 Maq Re: hadravam
Nemám rád tvrdou = silně mineralizovanou vodu, ale na druhou stranu si nemyslím, že všechny pěstitelské potíže je vhodné svádět na tvrdou vodu. Samozřejmě, výběr rostlin je omezený, je třeba vybírat převážně tutovky. Ale rostliny v tom mohou růst, pokud jsou v pořádku další podmínky. Nebudu rozvádět, je toho hodně, ale v zásadě bych to nazval čistotou.
=
Jinak způsoby jak změkčit vodu existují, ale všechny jsou mnohem komplikovanější a dražší, než reverzní osmóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 16:45 Muž hadravam [11] – Co dělat s touto vodou aby mi to rostlo.
Fotka k příspěvku Reverzní osmozu nechci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 14:47 Muž Kallhor [0] Re: DavFM
fakt 30,0 alespoň to tam je tak napsaný pochybuji že by to bylo 3,00 ale Kazda čtvrt u nás to má jinak u me 30,0 kousek po de mnou zas 1,0 a jinde zas 29,9 jinak se vše shoduje je jen o pár čísel jinak tak nevím sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 13:59 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kallhor
Ty dusičnany fakt 30 mg/l ?

Dnes a denně se přesvědčuju, jakou obrovskou výhodu máme tady na Ostravsku s vodou - konkrétně u mě dusičnany cca 2,5mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 13:37 R Muž Anthrax [4739] Re: Kallhor
Jak pro koho. Pro úplně nejcitlivější ryby to není. Ale pro normální společenské akvárium je to podle mě v cajku. :-)

Většina rostlin by to taky měla dávat. Kdyžtak si vybírej ty co snesou trochu tvrdší vodu.

rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 13:22 Muž Kallhor [0] – severoceska voda
Dobrý den teprv začínám a zjistil jsem si stav vody u me v Doksech a chtěl bych vědět zda je voda dobra či ne
vápník hořčík tvrdost dusičnany
80,6 - 7,51 - 2,32 - 30,0
díky za odpovědi :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 09:11 Sára73 Re: dudak
Já to teda na vlastní oči neviděla, ale mamka mi vyprávěla, že to takhle dělal děda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.06.2018 08:03 Muž dudak [1885] Re: BlackieSirrah
za našich dědů se to dělalo tak, že se napumpovala pumpičkou pneumatika a pak se unikající vzduch vedl do vzduchovacího kamínku, nikdy jsem to neviděl, ale pouze četl, takže si moc neumím představit jak to vypadalo, ale prý jim to tak vydrželo třeba i půl dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2018 07:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BlackieSirrah
Musíš zajistit pohyb hladiny. Je celkem jedno jak to provedeš. Klidně jen rukou. Známý to dělal naběračkou.
Já mám UPS a náhradní čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 07:18 BlackieSirrah – Nouzové okysličení vody
Není to úplně k tématu a asi to bude znít hloupě, ale je nějaký způsob jak nouzově okysličit vodu? Přelévání části vody skleničkou, foukání brčkem? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 20:35 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Maq
Zaujímavé, tie čísla sú dosť drsné. Ale hodiť to teraz do kalkulačky nestíham, znamenám si na neskôr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.02.2018 20:07 Maq Re: Magic
Hraji si s tím už nějaký čas.
Odpozoroval jsem ještě jednu věc: když mají rostliny amonium i dusičnany, napřed berou amonium. (To právě pro suchozemské tak všeobecně neplatí, ale pro vodní/bahenní zřejmě jo, a je v tom jakási logika.)
Když hnojím jen amoniem, pH letí dolů až pod pět - dál to nezkouším.
Když jen dusičnany, pH leze až k osmi, v alkalické vodě i přes osm.
Když dám obojí a pak přestanu hnojit, poznám podle pH, kdy rostliny sežerou všechno amonium a začnou baštit dusičnany - napřed jde pH dolů, pak nahoru.
Protože nikde nesytím CO2, nemám to tím zkreslené. Dělá to dusík. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 19:59 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Maq
Äußerst merkwürdig.

Zaujímavé, i keď ten efekt je popísaný pre suchozemské rastliny, určite to bude platiť i pre vodné. Máš to niekde odpozorované čisto na NO3 bez NH4?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.02.2018 19:48 Maq Re: Magic
Nitrogen is plant available both in cationic (ammonium, NH4+) and anionic (nitrate, NO3-) forms and can comprise up to 80% of the total ion uptake. Therefore, the form of N supply determines the cation/anion uptake ratio and thus also the rhizosphere pH. Nitrate uptake results in excess uptake of anions over cations, net uptake of protons and thus an increase in rhizosphere pH. Furthermore, nitrate assimilation in the root tissue is associated with production of OH-, and may therefore contribute to some extent to rhizosphere alkalinization by release of OH- into the rhizosphere for intracellular pH stabilization.
=
Napřed jsem si to přečetl, pak jsem si to prakticky ověřil. Nekecám, funguje to. Já si tím reguluji pH. A je to poznat, byť v trochu menší míře, i v akvárku kde mám schválně 4 stupně tvrdosti a alkality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 19:18 Muž Kubaa [718] Re: Magic
Nějakou chemickou reakcí. Prostě není pravidlo, že když máš kyselé na levé straně, musíš mít kyselý ekvivalent na pravé straně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 18:57 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Kubaa
Neutralizované čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 18:32 Muž Kubaa [718] Re: Magic
No to právě neplatí, protože pokud v té kytce vstoupí do reakcí, mohou být neutralizovány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2018 18:30 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Kubaa
Nemal som na mysli nejaký fiktívny zákon zachovania pH, i keď uznávam, že moje zjednodušenie tak pochopené mohlo byť.

Čo som mal na mysli, je, že pokiaľ príjem dusičnanov rastlinou zjednoduším na púhy prenos aniónu cez membránu a budem predpokladať, že úbytok kyselinotvorných aniónov na jednej strane spôsobí rast pH, tak, na základe tej istej logiky, ich pridanie na druhú stranu bude pH znižovať.

@vaaclav: Správna poznámka, Václave, puffer do značnej miery posun pH pohltí. (Mne sa teda v zásade nehýbe ani KH)
A propos, Tome, ako si na tom s uhličitanovou tvrdosťou? Bavíme sa o tej supr-dupr brnenskej vode s KH cez 10?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.02.2018 18:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tom384
Je to o tom jak je voda pufrovaná, pokud málo lze poměrně snadno posouvat pH jak dolu tak nahoru, pokud je pufr dostatečný s pH to moc nehne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 17:53 Muž Kubaa [718] Re: Tom384
To co se prodává jak "tekuté CO2" je glutaraldehyd, s CO2 to nemá nic společného, je to především marketingový trik. Jedovaté svinstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2018 17:48 R Muž afc1886 [14655] Re: Tom384
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 17:36 Muž Kubaa [718] Re: Magic
Prakticky jsem to neměřil, ale k té teoretické úvaze mám námitku - neexistuje nic jako zákon zachování pH, tzn. zvyšování/snižování na jedné straně nemusí být kompenzováno snižováním/zvyšováním na straně druhé.

chemistry.stackexchange.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 17:35 Muž Tom384 [54] Re: lacewings
Nechci pusobit umanute, ale prece jen jeste k tomu tekutemu CO2.

V odkazu co jsi poslal Horac pise:
Horác napsal: A to já to klíďo píďo napíšu "na plnou hubu" : rostliny zvyšují pH :) ... Proč? protože FOTOSYNTÉZA :o) ...
Rostliny dokáží v hustě zarostlé nádrži za vhodných podmínek dokonce zcela vyčerpat zásobu hydrogenuhličitanů (= kolaps pufračního systému) a posunout pH až nad 10 (neslučitelné se životem) ... A to je jenom fotosyntéza ...


Tekute CO2 je hydrouhlicitan konkretne C3H6O3, a sam vyrobce tvrdi, ze je to zdroj uhliku pro rostliny. Porad mi z toho logicky vyplyva, ze pokud ho aplikuju, tak zabranim kolapsu purfacniho systemu a ph prestane rust.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2018 17:31 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Maq
No neviem, moja praktická skúsenosť je, že v tej mojej divokej džungli sa pH moc nehne, maximálne ±0,1 a i to by sa dalo určite zvaliť na chybu merania.

Ako rozumiem tej úvahe, pokiaľ mám neutrány roztok (trebárs) KNO3 a "nejakým" spôsobom z toho odčerpám dusičnanové anióny, pôjde pH nahor.
Na druhej strane by to ale znamenalo pokles pH v rastlinách a každý živý organizmus si snaží zachovať nejakú tú homeostázu, čo znamená hlavne udržiavať pH na uzde. Takže bude zas niečo vyhadzovať von, čo to pH zas bude posúvať nadol.
Okrem toho dusičnanový anión je nabitý, cez plazmamembránu prechádzať nebude a potrebuje kanál alebo transport. A ten býva často kombinovaný a prenáša viac druhov molekúl naraz.
Samozrejme netuším, ako je to u rastlinných buniek, osobne mám len hrubé povedomie o ľudskej fyziológii.

Tak aby som to zjednodušil a zhrnul (snažím sa polepšiť wtz ;-)) - teoreticky trochu pochybujem o tom, že spotreba NO3- bude nejak výrazne zvyšovať pH a veľmi rád si vypočujem skúsenosti z praxe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 17:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tom384
-tekuté CO2 vám nepomůže ,bylo již zde zodpovězeno
-jděte na to postupně od nejsnáze možných ,odeberte část rostlin a provedte částečnou výměnu v nějakém intervalu kroků údržby a měřte hodnoty
-ten jíl skutečně také někdy způsobuje drobné navýšení pH , ale pouze některé druhy
-vytvořte si nějakou systematiku postupu ,aby následně mohlo být zhodnocena příčinná problematika po vyloučení některých možných činitelů
-následně bych to zde konzultoval s tím větším počtem informaci k věci samé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 16:58 Muž Tom384 [54] Re: lacewings

-Nitrifikace asi bezi v pohode. Nejake testy jsem delal. NO2-0mg/l,NO3 vetsinou do 20mg/l.
-V minulosti jsem mel problem s cernou rasou a byly i nejake uhyny, ted 3mecice vsechno zije a roste. I kdyz samecek Kakadua je mene aktivni nez byval. Driv prohanel pancernicky ale ted uz si jich nevsima.

-Kalibraci jsem provedl a overil. Na zkousku merim i vodu z kohoutku ktera by mela mit cca ph 7.4, pristroj meri 7.55 coz bych rek ze muze byt.
-Prave z toho odkazu jsem nabyl dojmu ze pricinou vysokeho ph je rychly rust rostlin. Taky proto me napadlo ze by mohlo pomoct to tekute CO2 protoze je to podle vyrobce zdroj uhliku pro rostliny.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 6108x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16259-voda