Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cryptocoryne affinis - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Cryptocoryne affinis - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 12:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukynnn
Pokud se mluví o zelené barvě tak je to spodní strana listu. Při slabém světle je vrchní strana listu tmavě zelená a spodní temně rudá. Při silnějším světle blednou obě strany ale spodní výrazněji až se může červené zbarvení úplně ztratit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 12:17 Muž Lukynnn [0] Re: vaclav
Affinis to určitě je( na fotu v prezentaci není vidět ještě). Tak nevím proč všude píšou, že při silném světle zelená, jinak je hnědá... když je to naopak .. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 18:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukynnn
Řekl bych že to affinis není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 17:21 Muž Lukynnn [0] Re: Jája
To vim, ale pisou ze pri vetsim svetle jsou prave zelene... svetla mam dost.. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 14:23 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Lukynnn
Je to reakce na světlo. Tím se nemusíš trápit. Také je takové mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 12:58 Muž Lukynnn [0]
Dob rýden, mám ve své nádrži tuto rostlinku, a v atlase se píše, že při silném osvětlení (což myslím, že mám docela) se zbarvuje do zelena a tvoří zakrslou přilehlou při zemi formu. Avšak já ji mám stále hnědo-červenou - při zemi se drží. Čím to může být.... v akvariu ji mám zhruba měsíc - daří se ji celkem dobře, dost se rozrostla. Děkuju ... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 21:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomiino
To je nesmysl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 21:30 Muž Tomiino [43]
dobry vecer,je pravda ze se o teto cryptosce rika,ze kdyz je v nadrzi s jinymi rostlinami,tem ostatnim se nedari? jednou mi to rekla jedna pani v akvaristice :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 15:36 Muž kacercz [36] Re: Wendy2
No s ohledem na to jaky jsou kryptokoryny plevel, obzvlaste tato, bych se toho vubec nebal, proste ji opatrne vyndej a presad dozadu, ja jsem takhle velkym pri presazovani zkracoval i koreny a vzdy OK. To takhle velka nema zadne vyhonky, mlade rsotliny? Ja jsem s takhle velkou pak vytahnul i pul akvarka ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 12:03 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)
Zdravím, "chytře" jsme zasadili pidi kryptokorynu dopředu, jenže teď už má nějakých 30 cm a tak ji chci přestěhovat dozadu. Je nějaká finta, jak to udělat aby neodešla? Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 17:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 5elhal
Cryptocoryne affinis nepotřebuje žádné silné světlo, čím je ho méně tím jsou barvy tmavší a naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 15:17 5elhal – Cryptocoryne affinis
Zdravím všechny, mám menší problém s barvou mojí Cryptocoryny affinis má takovou hnědou až červenou barvu někde jsem četl že je to nedostatkem světla ale to se mi nezdá. Osvětlení mám 2x 840 1x sun glo a 1x aqua glo. Výška akvaria je 50cm délka všech trubic je 61cm. myslíte že je to málo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 15:31 Muž DavidDizzer [26]
Jak všichni říkají, že roste rychle a vyhání rychle nové odnože- lístky,.... tak mě roste hodně pomalu a moc se jí nedaří. Newím proč. Sice když jsem měl ještě malé akvárium na jiném místě s jinou vodou tak mi šla hodně, ale to jsem dělal vše uplně jinak. Ale proč mi nejde nyní, to nevím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 15:08 Žena ustavprochore [567] Re: Marek19
Hledejte ve starších fórech výraz "kryptokorynová choroba" nebo "kryptokorynová nemoc". Akorát pokud by to měl být tenhle problém, neměly by jim uhnívat kořeny, ale rozpadnout se listy. Tak nevím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 13:31 Muž Marek19 [0]
ahoj. potreboval by som poradit. v akvariu mi prave odisli skoro vsetky tieto rastliny. uplne im zhnili korene. neviete co to mohlo sposobit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 10:18 franccesko – cryptocoryne affinis
Měla by mít 2 formy. Jednu vzrůstnější s tenčími listy a druhou menšího vzrůstu s listy tužšími, kožovitými. Ale myslím, že je to už tak pomíchané, že se dá sehnat jen jedna forma. Já mám jen tu s tenčími listy a vzrůstná je podle výšky vodního sloupce. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2009 01:14 0
Fotka k příspěvku Tato kryptokoryna je jednou z těch , které dobře rostou v přítomnosti uhličitanu vápenatého. Dával jsem běžně při sázení těchto rostlin pod jejich kořeny mramorovou drť a rostliny rostly velmi dobře. I kvetení nebylo žádnou vzácností , jen je zapotřebí nemít příliš vysokou hladinu a nad vodou je nutný dostatečně velký prostor , jinak tvořící se květ po dosažení krycího skla bránícího dalšímu růstu toulce uhnije.

Cryptocoryne affinis na fotce v mém akváriu nevypadá teď nejlíp , protože před sázením mimo vodu trochu víc oschla , než měla , ale už se růstem obnovuje a vyhání nové odnože - tento klon udržuji v pěstování celých dvacet let. Ten zavěšený síťový polštářek vlevo s obsahem jávského mechu , slouží k vytírání jikernatých ryb ( Gavůnků ) a zachycení a ochraně jiker před sežráním do doby přenesení do líhně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2005 14:28 Killer Re: Mečoun
no to nevim,co maj rádi,mě rostou dobře ve všech podmínkách,akorát vim že maj rači studenou vodu než teplou.Zkoušel sem je dát k tlamovcům a tam moc dobře nerostli,rostli pomalu a tlamovci je pak ožírali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2005 13:20 Mečoun Re: Killer
Ty tečky to řasy nejsou skoušel jsem to sundat ale nešlo to !!!!!!!!!!!!Jo a ty vyběžky mají rady železo ???Je to pravda pak pry rychlejš rostou !!!Jinak dik za radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2005 23:40 Killer Re. mečoun
No prostě to hodí u kořenů šlahoun kterej se plazí po dně a vyrůstaj z toho nový rostlinky.Pravda je,že žijou v různym osvětlení.Při slabim se snaží dostat nahoru a při silnym je zakrslá a nehází tolik šlahounů na rozmnožování.Ty zelený tečky by mohli bejt řasy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2005 17:49 mečoun – cryptocoryn
Prosim potřeboval bych ješte vědet o tech vyběžkach jak se množi jsou v zaksli formě jde to nějak změnit aby byli stejně velke jako ty normalni rostliny ??????

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3393x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1621-cryptocoryne-affinis-pestovani