Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím hnojit?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Čím hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 06:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: meleri
ne zajímavý, ale to jsou úplné základy, sám bych si to znova potřeboval přečíst až budu mít čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 02:40 meleri Re: matlala
tak jsem to cetla, ze tvrdost se da zmenit varenim ale s alkalitou je to horsi, prevareni nepomuze, ale to neva..uz sem si zvykla ze je to voda dost naprd....dekuji za zajimavy odkaz!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 02:29 meleri Re: matlala
ja mela predim 54 akva, ktere jsem hnojila ozacatku tim brutusem plus co dve a v pohode. akva se muselo zrusit kvuli stehovani a narozeni dvou deti, proste jsem to nestihala. ted to nove akva je velmi male, zezacatku jsem tam mela sinici, pak trochu rasu ale ubrala jsem svetlo, a je to ok.
ne souvislosti se snazim pochopit az ted, ale akva mi vzdycky prosperovalo, kdyz to clovek dela s rozumem....
jen ted, s tim noym akva se snazim zjistit co nejvic novych veci;...
takze prevarit by stacilo? no nevim jestli na to bude cas, precejen je to dost vody ale dekuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 15:10 Muž matlala [798] - RostlinyRe: meleri
no jéje, a to je teda alkalita, no tak mrkni na čem pak závisí rovnovážný stav CO2 ve vodě, je vidět, že neznáš souvislosti, čti a pak něco pořizuj a uvažuj o hnojení. Alkalita stačí srazit převařením.
chemie maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 14:41 Muž dimmur [283] Re: kofejn
ja jsem zjistil, ze hnojit se vlastne nemusi /obcas do dna dam jil ze zajhrady/ :) . Zkousel sem Co2 z kvasnic, rostlo to lepe, ale bez nej to roste take a rasy nemam....jen menim tydne 20-30 litru vody a staci to....mam ale nenarocne roslinky to je fakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 14:37 Muž kofejn [963] Re: dimmur
Pro mě nejblbuvzdornější je hnojení do dna pomocí osmocote a florenette A. Tak nějak mám pocit, že tím toho nejmíň zkazím. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:37 Muž dimmur [283] Re: meleri
jak to tu tak procitam, tak to moc resis, ja kdyz sem zakladal akvarko, tak sem se o hnojeni vubec nezajimal, dal jsem jen obyc jil ze zahrady do dna a akva zalozil, hnojit jsem zacal az po pul roce, kdyz se akva usadilo, ale rostlinky stagnovaly....pak hnojeni pomohlo a je dle me v poradku....takhle si nejspis zadelas jen na problemy....tot je ale jen muj nazor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:14 meleri Re: Miso
ne me bavi se o to starat, pozorovat to, rybicky, rostlinky, i krevetky ale proste mam jaksi nechut si cist neco o chemii a tak....myslim ze i se zakladnimi informacemi se da zalozit pekne akvarko...ted mam male 17l akva a funguje pekne..myslim ze i s citem se to da.....
snazim se cist i odbornejsi veci ale po paru vetach vetsinou odpadam....bud tomu proste nerozumim nebo me to prijde nezazivne..
ne akvarka nikdy neprodam, je to moje manie, fakt me nic tak nebavi jak toto..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:12 meleri Re: matlala
moc tomu nerozumim ale pred lety jsem ji merila, ph 7,8 tvrdost byla nejak 15 -18 . napr kdyz se nekdo osprchuje, vsude jsou pak zaschle fleky vapniku....pritom kameny vsude ktere tu jsou jsou zula....vsude zula, v kyblu hliny ze zahrady tak dvacet zulovych kamenu..tak odkud se tu bere ten vapenec....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 01:23 Muž Miso [470] Re: meleri
:-) ako by som ti to .... je super ze sa o vec zaujmas a nechas si poradit, vyhnes sa tym vela potencionalnym problemom, ale bez chapania suvislosti stale strielas naslepo, aj ked s dobrou municiou. Nic proti tomu nemam, je pravda ze sa mozes trafit a vsetko bude ok ...ale ak nie, tak mas dve moznosti, zacat sa tomu vazne venovat (musi ta to bavit) alebo to akva predas
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 22:19 Muž matlala [798] - RostlinyRe: meleri
to lze taky, osmoza poůže tak snížit tvrdost, hnojivo funguje i v tvrdé a vůbec do je podle vás tvrdá voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:04 meleri Re: Dreamdiver
to je super, ze se to da koupit hotovy! ty mi tu davas odkaz a zrovna nad zpravou je na to reklama :) .
chceme s manzelem objednat tu mini reverzni osmozu, treba to pak taky pomuze, protoze v te nasi tvrde vode ani to hnojivo asi nemuze poradne fungovat...
ano ja do toho asi nikdy neproniknu, protoze, nezlobte se, me to nebavi, nemam dusi chemika, nemam ani zadne testy, snazim se to delat vsechno podle instinktu, a kdyz si nevim rady tak se ptam...proto se mi to michat nechce a odrazuje me, ze se to musi delat takto casto....a nechci ani nic zkazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 15:10 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: matlala
Tak to je asi nejlepší varianta, ale jak pozoruju Meleri, asi je pro ní schůdnější prostě koupit něco hotového a jen to pokud možno podle jednoduchého návodu dávkovat do akvária. Samozřejmě nic proti, dělá to tak většina lidí, pro začátečníka je to asi nejlepší, než pronikne do tajů měření, prvků, dusitanů a dusičnanů.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 14:59 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Dreamdiver
škoda, že na Slovensko to vyjde riadne draho :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 14:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: meleri
já si to kupiju min po 100g mám váhu na šperky a míchám si sám, konzervanty jsou taky možnost, ještě jsem nezkoušel, plantex si míchám cca na 14 dní s pár zrnky kyseliny citronové kvůli pH jak mi kdysi poradil Sid, vydrží to pak déle stabilní, indikátor změny stavu je pro mě barva.

EDIT: samozřejmě kupuju každou komponentu zvlášť od kamaráda, ma obchod pmdd-hnojivo.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 14:33 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: meleri
Jestli se bojíš výdrže doma namíchaného PMDD, nechceš řešit míchání doma a jen něco nadávkovat do akva podle návodu, kup si namíchané PMDD s konzervanty www.plantagrow.eu/…
Pokud si chceš s hnojením trochu pohrát a mít možnost přidávat jen to co je podle měření skutečně potřeba, kup si PMDD v jednotlivých lahvích a dávkuj podle potřeby www.plantagrow.eu/…
Není to nic složitého, za stovku máš hnojiva hafo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 13:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: meleri
Pochybuji, že ty komerční hnojiva vydržej déle - resp. nemyslím si, že by byly koncentrovanější, než PMDD. Krom toho konzervant se do toho dá přidat a nebo to skladovat ve tmě a chladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 13:31 meleri Re: matlala
asi tam jsou nejake konzervanty ze to dlouho vydrzi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 13:30 meleri Re: matlala
ty sacky co ti prijdou rozdelis na polovinu a tak ti to vyjde na dva mesice? nebo jak? ja si to nedokazu predstavit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 13:24 Muž tajfun1 [222] Re: meleri
v klidu to vydrzi mnohem dele, jedine co má cenu michat casteji jsou mikroprvky...namichas si mnozstvi co spotrebujes za mesic, pridas vit. C a za mesic to zopakujes...pokud umis pocitat, tak si snadno spocitas, co je levnejsi, jestli koupit jednotlive slozky hnojiva nebo komercni produkt hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 13:23 Muž matlala [798] - RostlinyRe: meleri
ono to má právě výhodu že to je čerstvé a mikroprvky nezoxidované, komerční hnojiva jsou z toho taky namíchaná a to že vydrží věčně musí být blbost, určitě to nebude v takové formě jak po namíchání. Proto je PMDD mnohem lepší a taky mnohonásobně levnějším, navíc máš kontrolu nad jednotlivými složkami a víš, kolik čeho přidáváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 13:17 meleri Re: kortezhugo
opravdu, tak tim to pro me konci, koupim Brutus, stejne jsem ho predtim mela tak snad bude fungovat i v novem akva....a nevis nahodou jak se jmenovat takovy ten huminovy relax pro rybicky od rataje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 13:16 meleri Re: grunda
ja prave nechapu jak to PMDD muze byt levnejsi kdyz co jsem tedy pochopila, musite kazdy mesic kupovat to baleni a znova to michat, protoze to vydrzi jen mesic? ja jsem chtela pmdd zkusit, tedy, ten tenso coctail od rosika, jenze me odradilo, ze to proste nevydrzi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 00:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Miso
njn, ja používám plantex, zda se mi byt lepší a je odolný vůči blbému uzavření sáčku (přestože tam byl pohlcovač vlhkosti, byla z něj žvýkačka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 23:37 Muž Miso [470] Re: matlala
presnejsie tu www.centralchem.sk/… , mikro som skusal florenu, tenso, plantex, profito+ferro a teraz som znovu u tensa ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 23:01 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Miso
já to beru od kámoše, co dělá prodej PMDD a dělám pro něj PMDD jílové kuličky (samo sebou i sám si něco prodám a do akvárek používám upravenou směs při zakládání). Mám malou váhu na šterky z ebay s přesností 0,001g, max 300g, stála jen 162,- z ebay, takže ju používám na všecko kolem akvárek-vážím jak hnojiva, tak směs na gelové krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 22:13 Muž kortezhugo [983] Re: meleri
Ved Brutus obsahuje draslik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:55 Muž Miso [470] Re: grunda
jasne, ale nemam dojem ze meleri hodla niak extremne svietit a mysli ze z komercnych hnojiv je u EasyLife pomer cena/vykon velmi priaznivy. a pokial nieje CO2 je EC lepsie ako nic

@matlala: ano, sam si kupujem priamo v predajni chemikalii za par eur a vazim a miesam sam, ale to nemusi byt pre kazdeho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:48 meleri
dekuji za rady...zase jsem se dozvedela neco noveho...zatim mam to V30 ale moc z toho nadsena nejsem...
je pravda ze nic asi nenahradi CO2. zkusim ten draslik a pak az doberu V30 tak zas Brutus, podle me je to nejlepsi hnojivo co jsem zatim vyzkousela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
než kupovat tekuté hnojivo od ADA, to si raději ..... namíchám svoje
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Miso
špatné hnojiva to nejsou, o tom žádná, ale, v okamžiku kdy začnu do akva opravdu hodně svítit a budu mít v akva opravdu hodně rostlin, tak tím že neznám složení (pokud nejsem aspoň trošku zkušený) můžu mít opravdu problém - nedostatek živin. Easycarbo - pro lokální aplikaci při velkých problémech s řasou, jako berlička, proč ne, jako náhrada CO2 z bomby, určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:31 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Miso
ty jo, při těch cenách, raději sahám po prášcích, aspoň si namíchám vlastní koncentraci, tohle je dost ředěné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:29 Muž Miso [470] Re: meleri
dobrym riesenim je tiez kupit napr. EasyLife Profito (mikro), Kalium (K), a Carbo (tekuty uhlik, dost pomoze ak nepouzivas CO2)
www.akvariumonline.sk/…
www.akvariumonline.sk/…
www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: meleri
Jinak pokud vám jde o draslík, tak KCl i K2SO4 se dají běžně koupit v zahradnictví či větších obchodeh tipu Globus (pro zahradní účely). Je to pak opravdu korunová záležitost. Čistý pak s trochou práce se dá sehnat též.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:16 meleri Re: grunda
kdysi jsem mela brutus, rostlinky byly fajn..ale chtela bych zkusit ten draslik, vsak v Ostrave je obchod s temi vecmi ada koupim zkusim uvidim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:45 Muž grunda [1781] - Cichlidy
dát hnojivo do dna, ADA dělá nějaké tyčinky, zase stojí hrozný balík, a zase celkem zbytečně, dá se použít Osmocote - stojí pár korun a udělá stejnou parádu. Jediná věc od ADA, na kterou nedám dopustit je jejich substrát, ten stojí za každou korunu, kterou za něj dáš. Zbytek věcí se dá snadno a za pár korun nahradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:42 Muž kortezhugo [983] Re: grunda
No lenze co po par mesiacoch? -novy substrat? znovu zalozit akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kortezhugo
i kdyby jsi dával do akva destilku, tak substrát ADA je tak nadopovoný živinami, že kytky by začaly strádat nejdřív za pár měsíců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:31 Muž kortezhugo [983] Re: grunda
Tak ono to takto dava zmysel.Ono sa pocita aj to ze NO3 je vo vodovode vecsinou dostatok.Co nie je moj pripad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:17 Muž grunda [1781] - Cichlidy
vtip je v tom, že ADA substrát je nadopovaný N,P,Fe a dalšími mikroprvky,jedině K je třeba přidávat do vody - kytky K špatně přijímají kořeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:15 Muž kortezhugo [983] Re: grunda
Aha.Ja som sa uz zlakol ze nevedia miesat. :-D
A ono je to takto -musim uznat -fasa kseft X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kortezhugo
proč? pokud ho nakombinuješ se správným substrátem - ADA, tak je optimální :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:05 Muž kortezhugo [983] Re: grunda
Zaujimave toto. X-)
Pozeram ten pomer? -napr.pre mna je absolutne nepouzitelny. :)
Toto keby som pouzil tak mam sakra problem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:04 Muž Miso [470] Re: kortezhugo
preto som uviedol tretinove mnozstvo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 17:56 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kortezhugo
tady jsou koncentrace živin v ADA hnojivech, test byl dělán v laborce - Tom Barr, pokud si to samé namíchám doma, tak mě to vyjde na pár korun


Hnojivo Složení Doporučená denní dávka Dosažená týdenní koncentrace
----------------------------------------------------------------------------------------------
[NO3:PO4:K]
Brighty K [K2CO3*, Na2S2O3] 5 ml/100L 23.8 mg/L K
Green Brighty lights [KH2PO4 + KNO3] 5 ml/100L [1.1:1:0.6] 1.53 mg/L NO3, 1.40 mg/L PO4, 0.84 mg/L K
Green Brighty shade [KH2PO4 + KNO3] 5 ml/100L [1.8:1:1.2] 1.53 mg/L NO3, 0.86 mg/L PO4, 1.05 mg/L K
Green Brighty step [K2CO3 + mikro]
Green Brighty step 1 5 ml/100L 0.07 mg/l Fe, 0.03 mg/l K
Green Brighty step 2 5 ml/100L 0.11 mg/l Fe, 0.03 mg/l K
Green Brighty step 3 5 ml/100L 0.12 mg/l Fe, 1.72 mg/l K
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 17:33 Muž kortezhugo [983]
grunda: Ja proti ADA produktom nic nemam - kto chce nech si ich kupuje.Ludia ich kupuju vecsinou preto lebo si myslia cim drahsie?- tym lepsie. :-)
A popritom ani nevedia co vlastne potrebuju.

Miso: Vcelku suhlasim. Len Osmocote je dobre pre niekoho co sa uz nepyta co do akva pridat. :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2013 17:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: katterinecka OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 17:31 Muž Ad@m [1051] Re: katterinecka
To je myslené tak?
Ďakujem za vysvetlenie palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2013 17:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Adam OT
Adam napsal: čo je vlastne na japonských "prírodných" akváriách prírodné? To pomenovanie my nejak nejde do hlavy, lebo som zatiaľ nenašiel ani jeden spoločný znak prírody a japonského "prírodného" akvária.

protože by měly napodobovat nějakou přírodní scenérii, kopce, stromy, skály atd., koukni na ně znovu a třeba tu podobnost uvidíš (minimálně u některých)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 17:21 Muž Ad@m [1051] Re: meleri
Manado môžem len odporučiť. Íl ani výživný substrát som v akvárku nemal, do dna som dal pár tabliet florenette a rastlinky boli OK(a pravdepodobne by boli aj bez florenette). V30 Complete zase nie je zlé hnojivo(sú aj lepšie, ale na hnojenie akvária s bežnými dtuhmi rastlín stačí).

A keď sa tu už rieši Amonovská tematika, chcem sa spýtať "prírodných" akvaristov, čo je vlastne na japonských "prírodných" akváriách prírodné? To pomenovanie my nejak nejde do hlavy, lebo som zatiaľ nenašiel ani jeden spoločný znak prírody a japonského "prírodného" akvária.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24801x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1620-cim-hnojit?od=645