Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím hnojit?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Čím hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 13:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
Asi tak pulku te ceny staly ty moje:
www.fichema.cz/…

Ale pozor, ona ta presnost je spis tak +/-500mg, staci zkusit co to opakovane navazi na tomtez, a plast je to taky hrozny... Nicmene na doma pro strycka prihodu dobre, jinak si to navazim v praci s presnosti na 1mg, coz je desna vec, pac clovek pak pridava a ubira zrnka, aby to sedelo presne, jak kdyby na par zrniccich zalezelo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 13:56 Muž kofejn [963] Re: Designer
To lze prodat normalnímu BFU, není třeba žádného povolení? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 13:54 jamajcan Re: michalt
Zajdi do zahradnických potřeb a nakup.Já si tak míchám hnojiva už velmi dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 13:50 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Designer
No jo, taky jsem uvažoval, že budu nakupovat "ve velkém." Jen mi není jasných několik věcí.

Jak dlouho Ti ty práškové chemikálie doma vydrží? Nezvlhnou a neztvrdnou po několika měsících na kámen? Předpokládám, že zásoba 1 kg by mi vydržela hodně přes rok :-).

Většinou se prodávají technické formy, které mají garantovanou čistotu kolem 99%. Je to dostatečné? Nepřinesu si v tom 1 % něco, co mi vyhubí akvárium? Nebo ty dávky, které se prodávají jako PMDD, jsou taky přesně z těchto produktů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 13:33 Muž Miso [470] Re: Designer
zabudol si ale na astronomicku investiciu 15eur do mikrovahy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 13:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: azonic
No musim uznat, ze nas co umime nakoupit chemikalie treba ve www.fichema.cz za par korun po kilech, asi nebudou mit vyrobci hnojiv moc radi. Ono to totiz funguje stejne, jen to stoji 10x mene, a to mozna v tom nasobku chybi nula :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 12:48 Muž azonic [63] - RostlinyRe: erik1982
Používal jsem PMDD z PlatnaGrow ale stojí za prd!!! Do 3 měsíců se mi hnojivo zkazilo, zkusil jsem Ferox a nemůžu si ho vynachválit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 12:06 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: lukasleibelt
Ja pouzivam Ferox a som s nim spokojny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 10:38 jamajcan Re: Designer
Jako myslíš atombordel? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 10:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lukasleibelt
Zahraj si na chemika, o par radku niz mas ceho kolik, nebo si jen namichej PMDD. Kdyz s tim budes pracovat ohledne bezpecnosti stejne jako se Savem, bude to stacit, nepracujes zde s necim, na co bys potreboval protichemicky oblek :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2014 23:27 Muž azonic [63] - RostlinyRe: lukasleibelt
Za mangan+ jsi zbytečně vyhodil peníze. Neznám dávkování u Bifloru ale dávkování po měsíci je šílenost, mimochodem to celý měsíc neměníš vodu? Nejlepší je dodávat rostlinám živiny denně ;-) takže si pořiď třeba PMDD nebo Ferox, popřípadě ještě KNO3 (pokud máš test na dusík) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 20:17 Muž lukasleibelt [84] – hnojivo Mangan+
Ahoj, začal jsem dávkovat bioflor a mangan+ od rataje. Bioflor dávkuji 1× za měsíc. Mangan+ píší, že každý týden na 20L 10ml, ale přece jenom to je finančně nákladné kupovat 2×100ml na týden. Má otázka zní, zdali nemohu dávat třeba 10ml na 50l nebo dávkovat 1× za 14dní potlesk hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 00:29 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Slav3k
Spočítané je to dobre, namiesto 4,09 g Tenso možno dať 2,4 g CSM, tu som to zrátal: dl.dropboxusercontent.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 16:18 Muž Slav3k [23] Re: Designer
Designer napsal:
Napisu Ti svuj recept:

145g MgSO4*7H2O
6g KH2PO4
18g Tenso
50g KNO3 (bez NO3 nahradit 43g K2SO4)
48g K2SO4

zalit do 1l prevarenou vodou. Pochopitelne kdyz to vsechno smichas, nebude to mit buhvi jakou trvanlivost, takze si toho namichej podle potreby mene (nebo podle toho, kolik ceho mas, at Ti to staci). Nekdo muze mit moc NO3, uz jsem michal tohle hnojivo na zadost i bez KNO3, takze to je ta mozna varianta v zavorce, protoze do vody se 40mg/l NO3 opravdu tohle pridavat netreba.


Můžu se zeptat, jestli se dá nahradit to Tenso pomocí stopové prvky CSM ?
Bohužel mám v současnosti jen 33g MgSO4*7H2O tak jsem to přepočítal a mělo by to vyjít takto:

33g MgSO4*7H2O
1.36g KH2PO4
4.09g Tenso
11.37g KNO3
10.92g K2SO4
0.228L vody

Obávám se, že to v domácích podmínkách přesně nenavážím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 16:14 Muž Slav3k [23] Re: michalt
teď jsem vyčistil zase filtr, nebyl skoro zanesenej, netekla z něj "černá káva" takže neočekávám efekt žádnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 15:58 jamajcan
Tip na hnojivo do dna za pár korun. www.rajmazliku.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2014 14:30 Muž dudak [1885] Re: michalt
Přidávat draslík jednorázově po výměně vody je podle mě zbytečné, úplně stačí když přidáváš denně v PMDD. Ve vodovodní vodě ho opravdu moc není. já si nechávám občas udělat testy v laborce, dole jsou hodnoty naší vodovodní vody, kde není jinak, vše v mg/l ty budeš mít podle mě stejnou, když bydlíš takovej kousek. I když tam sypu draslíku docela dost, eště se mi v akvárku nezvedl nad 25mg/l

Na=16.14, Mg=8.81, K=4.05, Ca=86.24, Mn=20ug/l, Fe=0.09
Cl-33.74, NO3-30.41, SO4-77.71 PO4 38ug/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 13:27 Muž kortezhugo [983] Re: michalt
michalt napsal: Jak kontrolujete koncentraci draslíku?

Draslík sa len pridáva lebo vo vode je ho väčšinou málo a v krmivách pre ryby tiež.Pridáva sa cca tak ako si písal 0.5-2mg/l denne.Záleží to od CO2,osvetlenia,množstva zelene....
Pokial ide o test -tak čo viem? Tak bol od JBL www.zone-aquatique.com/…#
Stál cca 16euro ale či sa ešte vyrába? -neviem.Lebo som ho už nenašiel na stránkach JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 12:00 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Slav3k
Tak týden po vyčištění filtru se s rostlinami nic nestalo. Nic pozitivního ani negativního. Jako kdybych jej ani nečistil :-).

Napadá mi otázka, jak je to s draslíkem v akváriu.

Nejdřív aktuální stav: Hnojím PMDD, které mám rozdělané bez KNO3 a bez KH2PO4. Tyto mám rozdělané samostatně. Z PMDD přidávám 2 ml/100 l denně. Vím taky, že vstupní voda má dostatek NO3 (kolem 20-30 mg/l), takže KNO3 teď přidávám jen 1 mg/l denně, aby se jeho koncentrace moc neklesala. Přidávám taky KH2PO4 (1 mg/l jednorázově při každé výměně 1/3 objemu vody - asi každých 5 dní).

Vím, že už PMDD samotné dodává kolem 1.5 mg/l draslíku denně (díky K2SO4). Dočetl jsem se, že v průměrně zarostlé nádrži je denní spotřeba kolem 1 mg/l (už však nevím, jestli je to s přidáváním CO2 nebo ne). Jinde jsem se zase dočetl, že když se přidává NO3, měla by se přidat stejná hmotnostní koncentrace draslíku. Jenže u mě je toho NO3 možná až 30 mg/l. Měl bych opravdu přidávat až tolik draslíku? To bych třeba po výměně vody přidal 20 mg/l K2SO4, co se mi zdá být trochu hodně.

Jak kontrolujete koncentraci draslíku? Díky a hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 14:49 Laco
Čím hnojiť ak mám v akvárku okrem rýb aj raky, sypané PMDD z Tenso-15g, MgSo4-7H2O-33g, K2SO4-14g na 0,5L vody a dávkovanie 0,1 - 1 ml na 100L môžem dať ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 12:14 Muž Slav3k [23] Re: michalt
Uděláme výzkum :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2014 11:44 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Designer
Já jsem v miniakváriu včera taky po půl roce vyčistil filtr. Doposud jsem jen asi před šesti týdny dvakrát vymačkal biomolitan na nasávacím koši, co je pouze část filtračního média. Včera jsem ze závěsného filtru vyndal keramické kroužky, vymáchal je v akvarijní vodě a pořádně pročistil trubky. Voda zůstala hnědá jako po předávkování Torbenem a smrděla taky trochu nehezky. Nic jiného jsem v nádrži nezměnil, tak uvidíme, co to udělá s kytkami.

Všechno mi roste docela dobře, až na vallisnerii. Ta zpočátku taky rostla hezky, ale poslední dva měsíce spíš strádá navzdory změnám světla, hnojení i proudění. Tak jsem zvědavý, jestli třeba tohle nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 15:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Ano, bylo. Mne zacal vyhnivat koren, k tomu jsem filtr nechal moc dlouho, a bylo to totez, Valisnerka to krute odnesla, prisla Sinice, same problemy. Ted je zase vsechno O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 15:13 Muž Slav3k [23] Re: Designer
Re Designer: Napsal jsem SZ :)
Re Monty: Zkusim vypnout jednu zářivku do doby než začnu hnojit, valisnerka je skoro dead, už vůbec nestíní. Podívej se na moje aktuální fotky složka PMDD

Stejně největší záhada pro mě je, proč se začátkem nádrže valisneria tak strešně expandovala ... měl jsem z toho radost a poslední dobou stagnovala. Bylo to tím filtrem ? že se zanesl ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 14:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Jeste dodam, nekdo Ti muze rict, ze Mg nepotrebujes, ze mas treba dost tvrdou vodu. Ale kdyz se pak podivas, kolik z te tvrdosti zpusobuje Ca a kolik Mg, muzes klidne zjistit, ze je i tak dodat Mg vhodne. Jiste ze si Tim zvysujes tvrdost vody, ale pri pravidelne vymene a beznych pozadavcich (asi nebudes hnojit vodu pro odchov) to neni podstatne. Ono to v gramech u MgSO4*7H2O vypada hrozne, ale ona je to skoro sama voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 14:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
Možná bych ještě zkusil vypnout jednu zářivku , rostlinky co máš nejsou zas až tak náročné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 14:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Slav3k
Řasokoule ti určitě řasu v akvárku nedělá jak píšeš na svém profilu , já osobně bych tam přidal nějaké ryhclé stonkovky , zkrátil tu vallisnerii co stíní těm rostlinkám pod ní aby měly kvalitnější podmínky pro růst , investovat do testů asi nebudeš , tak bych začal takto , možná udělal pauzu ve svícení, ale když bubláš tak to asi není potřeba , koukám že tam je té řasy hojně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 14:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Kdybys mel problem s KH2PO4, zalepim par gramu do obalky a fici k Tobe jako dopis. Da se koupit jako doplnek k PMDD, ale jak pisu, staci mi poslat adresu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 14:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Kdyz mas ve filtru kafe, vyper ho nekolikrate, az to z nej netece. Neboj ze bude po nekolikanasobnem vymachani (a klidne i vymackani) zle, nebude, problemy s tim nemam a posledne jsem ho vymackal a vymachal opravdu hodne (v nekolika kbelicich po sobe pri vymene vody).

Jak casto prat filtr muze byt u ruznych akvarii dost ruzne, a to i vzhledem k tomu zda je uplne novy a nebo uz se nekdy pral. Mit v nem "kafe" znamena problemy, jimiz jsou rust Ruduchy a odchazeni rostlin, zpocatku nenapadne, pozdeji se vetsine druhu prestane uplne darit.

PMDD vyuzijes, staci si to prevazit, ono pri EI se nepouziva nic jineho. Napisu Ti svuj recept:

145g MgSO4*7H2O
6g KH2PO4
18g Tenso
50g KNO3 (bez NO3 nahradit 43g K2SO4)
48g K2SO4

zalit do 1l prevarenou vodou. Pochopitelne kdyz to vsechno smichas, nebude to mit buhvi jakou trvanlivost, takze si toho namichej podle potreby mene (nebo podle toho, kolik ceho mas, at Ti to staci). Nekdo muze mit moc NO3, uz jsem michal tohle hnojivo na zadost i bez KNO3, takze to je ta mozna varianta v zavorce, protoze do vody se 40mg/l NO3 opravdu tohle pridavat netreba.

Plne davkovani je u teto smesi (rikam ji EI-mix) 10ml/100l na den. Kdyz ale vidis, ze pro poradnou jungli bys musel mit rostlin 3x tolik, das proste jen tretinu. Je to hodne plus minus, stejne davas navic a mel bys poctive menit vodu, at se cokoli z toho nenahromadi. Jinak se to hnojivo da pouzivat i pri mene svetle a bez CO2, ale pak staci pridavat i hodne malo.

Puvodni metoda EI stida po dnech co se pridava, ale to mi nevyhovuje, pridat kazde rano kazdy den totez je pro mne idealni. Vodu menim skoro vzdy vecer, malo kdy se k tomu dostanu rano, takze vecer vymenim vodu a rano uz zase davkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 13:34 Muž Slav3k [23] Re: michalt
našel jsem to hned jak mi napsal designer :))

Bohužel oni píšou:
33g dusičnan draselný (KNO3)
7.2g fosforečnan draselný (KH2PO4)
250ml vody

a

10g CSM+B (stopové prvky)
250ml vody

Já nemám fosforečnan draselný (KH2PO4) :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 13:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Slav3k
Zkus tady: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Jestli máš váhu, asi využiješ i to, co už doma máš :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 13:10 Muž Slav3k [23] Re: Designer
Díky za rady. K tomu filtru, čistil jsem ho, propral v akvarijní vodě. Ano bylo to jak kafe, ale prý to je normální? Řasu jsem z toho trhal, ale mám takovou zkušenost, že to pravidelně porůstá tou řasou ... Jak často by se ten filtr měl asi propírat? Někde jsem četl, že filtr je lepší čistit méně často ?

A té metodě jsem nic neslyšel ... Ale spíš jsem si říkal, že chci využít to co mám doma v šuplíku víš ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 12:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Mozna spatne vidim, ale mas necim porostly biomolitan. A jak takhle porusta rasou, pak uz i stetkou, rika jedine:"Vycisti mne!". Pokud z filtru vyplachnes vodu jak kafe, pak je to velmi vyrazna pricina toho, proc se mnoha rostlinam nedari. Nemusi to byt vzdycky jen tim, ze neco chybi.

Jinak CO2 bublas, k tomu jiste svitis (proc bys jinak CO2 pridaval), tak proc nehnojit rovnou metodou EI? Tim vis i kolik ceho. Nemusis plnou davku, staci tolik, kolik odhadnes u sebe proti moznemu maximu rostlin v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 12:09 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku Zdravím,

pořídil jsem CO2 set a bublám už týden. Zatím tedy jen "od oka" dropchecker ještě nemám.
Nicméně jsem nabyl dojmu, že rostlinkám něco chybí pořád. Nové výhonky jsou obvzláště u rostlinky na fotografii, jenž jsem dostal a neznám její jméno (nějaká stonkovka).

Dále zjistil jsem, že mám doma staré PMDD sáčky, myslím si že tam nemá co degradovat časem, je to tak ? některé trochu ztuhly, ale byly uchovány v suchu ... Mám: síran draselný K2SO2, Síran hořečnatý MgSO4.7H2O, Dusičnan draselný KNO3 a Stopové prvky (CSM) (6,52%Fe, 1,2%B, 1,87%Mn, 0,06%Mo, 0,37%Zn, 0,09%Cu, 1,4%Mg).

Pořidám nějaké fotky, poradíte co namíchat? díky
PS: přidám na profil nádrže (akva čichavci) speciální složku s aktuálními fotkami s názvem PMDD
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2013 22:04 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Těhňajs
Já bych zkusil jako první a snad bezbolestní krok zvýšit to KNO3 na 1 mg/l denně. Máš CO2 a zdá se, že taky dostatek osvětlení, při týdenní výměně třetiny objemu vody by se nic nemělo hromadit a rostliny určitě 1 mg/l denně zužitkují (snad i víc, ale to už bych spekuloval).

Když píšeš, že máš NO3 pod 10 mg/l, zdá se mi to v kombinaci s denní dávkou, kterou přidáváš, málo, aby byl opravdu zabezpečen dostatečný přísun živin k rostlinám. Jestli něco zásadního přehlížím, opravte mě někdo, ale zdá se mi, že prvním krokem ke zlepšení by mohlo být zvýšení KNO3.

Mimochodem, v jaké formě přidáváš ten draslík (0.393 mg/l)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:41 Těhňajs Re: Jája
Denně dodávám do akvária Mg - 0,203 mg/l, Fe - 0,039mg/l, kno3 - 0,152 mg/l a K - 0,393 mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:35 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Těhňajs
No, sklovatění bývá spíš na mladších listech, alespoň podle mé zkušenosti. Na té stonkovce mi to jako sklovatění moc nepřijde. Ale nikdy jsem ji neměla, tak nemůžu až tak posoudit, jak by se u ní sklovatění projevilo co do vzhledu. A vzhledem k tomu, že ten vrcholek je takový přichcíplý, jakoby zastavený růst, tak by to mohlo být i dusíkem. Draslík a železo jsou prvnky, které jsou ve zdrojové vodě zastoupeny nedostatečně. Takže, když s nimi začneš, tak tím nic nezkazíš, spíš bude rostlinám lépe. A uvidíš, jak rostliny zareagují.
EDIT: Možná bys mohl přitlačit i na tom dusíku rovnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:25 Těhňajs Re: Jája
KNO3 mam pod 10 mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:24 Těhňajs Re: acik
ale podle mne na té předni rostlině se dělá sklovatění listů nebo ne? ... příznaky nedostatku draslíku není sklovatění nebo se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:23 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Těhňajs
Přikláním se spíš k železu, ale přitlačila bych i na draslíku. A vzhledem k tomu, že ta stonkova je hodně rychle rostoucí, tak by možná nebylo od věci zkontrolovat dusík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:08 Muž acik [416]
dělalo mi to uplně stejně,přitlačil jsem na drasliku, mikroprvky dávkuji dle návodu a ejhle začalo se dařit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:04 R Muž romant [27987] Re: Těhňajs
Jako že chloróza? To je podle mě dobrá stopa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:02 Těhňajs Re: KarlosS
takže železo by to nemohlo byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 15:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Těhňajs
Vono je to vidět i na tom echináči vzadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 14:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Těhňajs
tipuji makro prvky, hlavně draslík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 13:03 Těhňajs Re: Těhňajs
Nikdo nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 17:51 Těhňajs Re: Těhňajs
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 17:51 Těhňajs
Fotka k příspěvku Dobrý večer,
nevíte někdo prosím co chybí této rostlině?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2013 13:29 Muž dome [6] - Rostliny – jungle místo akvária aneb jsem akvarista
" nejak akvariu prilepsila aby to rostlo jeste lip" v první řadě si myslím,že to hlavně není o tom aby to rostlo ještě lépe a rychleji :) ale o tom aby to jako celek vypadalo hezky.Ne jen akvarium,ale dejme tomu i ten prostor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 13:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
pokud jsi si z mého příspěvku vzala jen tohle, tak snad raději jo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1620-cim-hnojit?od=510