Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pozadí z obkladu

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Pozadí z obkladu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 09:51 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: jalea
Záleží také jaký to bude biotop, pokud to je pro cichlidy tak bych asi přemýšlel o 3D. Ale pokud to bude zarostlá nádrž tak to nedělej, protože stejně to pozadí za čas neuvidíš. A nebo jak radí Johan zkus mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 08:51 Muž Yirka [9126] Re: jalea
Když už tam něco takového chceš, rozhodně bych to nelepil přímo na sklo nádrže. Jedině na podložku a vkládat. Přímo na sklo je to příliš nevratné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 22:04 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: jalea
Sklo to samozřejmě zvládne,otázka je,zda obklad nebude něco vypouštět do vody,je to sice keramika,ale...Další věcí,je zvolený dekor a jeho cena,aby nebyla příliš vysoká,a nakonec by se nevyplatilo,nechat si pozadí udělat třeba z polyuretanu.
Možná by stála za úvahu břidlice,která je vyzkoušená a při tloušťce kolem 3 mm,je váha na m2 asi 13 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:50 Muž Jurasek [137] Re: jalea
8mm už je dlažba nebo silný obklad. Slovenská firma KERKO dělá slinutou dlažbu s reliéfním povrchem (Granit), vypadá dobře, jen nevím, jestli by to vyniklo i v akváriu. Váha takovéhle dlažby je cca 16-18kg/m 2 . Taková dlažba by ta byla vhodná. Nevím, jak by držel obyčejný obklad, který poměrně dost nasákne vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jalea
Nebál bych se toho, ale opravdu to bude to pravé? Podle mě to bude vypadat dost uměle. Když budete chtít stěhovat akvárium, tak se pronesete a je to skoro bez šance nějakým způsobem zazelenit.
Dal bych přednost polystyrenu. Stačí 2 cm, který se trošku opracuje a nalepí se na něj písek (PU pěna, barva nebo silikon). Dá se lehce zazelenit mechy nebo kapradinami a vypadá i přirozeně.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:56 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: kuca
prikláňam sa k tej bridlici, myslím, že by to pôsobilo aj oveľa lepšie, alebo potom 3D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:55 Žena jalea [3] Re: kuca
asi to tak dopadne. Já jsme chtěla 3D když už mám takové litry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:50 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: jalea
Osobně bych to tam necpal.
Dal bych normální černou tapetu,nebo břidlici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:48 Žena jalea [3] Re: Martas71
akvárium 340l skřín to vydrží určitě. Obklad je imitace kamene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:43 Muž Martas71 [0] Re: jalea
Ahoj!Nevím jak velkou nádrž máš,ale i tak je to především zátěž pro podstavec pod akvárko.Jinak s tímhle nemám žádnou zkušenost!Předpokládám,že obklad je imitace kamene,nebo koupelnové se vzorem rybiček? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:20 Žena jalea [3] – pozadí z obkladu???
Ahoj mám dotaz. Napadlo mě udělat pozadí do akvária ze slabého (8mm) keramického obkladu. Váží však 20kž na metr čtverečný. Je to možné,nebo to sklo nezvládne? Přilepila bych akvarijním silikonem

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 610x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16194-pozadi-z-obkladu