Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nové a vzácné druhy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Nové a vzácné druhy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 13:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bali
Mě to spíš připadá jako Eriocaulon, ale když píšou Ophiopogon...
Ale myslím to pod těmi čichavci, to by mě zajímalo co to je.
Že by to byla Heteranthera? Nějak divně rostlá. :-O
Strašně tam mate ta velikost nádrže... =D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 13:19 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
Ophiopogon japonicus
viz: www.steentank.co.uk/…

edit: i kdyz to neni stonkovka... heh sem trochu zmaten
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 13:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: 0
Barclaya by se mi taky líbila.. =/
Co je ta drobná stonkovka pod ní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 12:41 0
Mi by se líbilo tohle. Myslím ty rostliny po okrajích - vlevo zelená a vpravo červená.
Edit: www.aquapet.com.br/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 12:30 JuraS Re: Glad
nevím jestli vzácné, nevím jestli sehnatelné ale bral bych semena nebo malé rostlinky těch stromů co rostou v amazonii kde žijou terčovci..plánuji vyházet kytky, na dno dát jen půdní nasávací filtr, rašelinu v kuličkách a celé to zasypat jemným centimetrem světlého písku a do akva jen kořeny a kdyby se dala sehnat rostlina tak nějak vyřeším jak ji tam zasadit a udělám otevřené akva...asi budu muset oběhnout botanické zahrady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 15:22 Muž kortezhugo [983] Re: chytek
Fotka k příspěvku M. mattogrossense+tuberculatum mam -pred vcerom som vyhodil pol lavora...
a celu "narocnost" som vyriesil pridanim usporky z reflektorom X-) :)

ale tiez pekny "spek" je ta Hygrophila pinnatifida...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2010 13:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kajka99
No, že by se to nějak moc lišilo od našich krondlovek rostoucích všude na krtinách... :)
A bůhví co se pod tím názvem prodává. Jen namátkou.
Christmass moss - od voťi mám jeden, který je úplně jiný než od sida a oba jsou úplně jiné, než od tropici, což je možná Vesicularia dubyana (ta pravá)
Jako Plagiomnium affine se prodává nějaká Lophocela
Jako Vesicularia dubyana se prodává Taxiphyllum barbierii
Riccia fluitans rozhodně není Riccia fluitans, ale nějaká trhutka možná odněkud z Austrálie
Tortula ruralis je bůchví co
Leptodictyum riparium je spíš Drepanocladus adunculus...
A takto můžu pokračovat ještě hodně dlouho. Takže bůhví co se pod názvem Fissidens nobilis dostane. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.11.2010 13:15 Žena Kajka99 [229] Re: Glad
jednoznačný špek je Fissidens nobilis. Krásný pomalu rostoucí mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 21:03 Muž chytek [18] - Ryby brakických vodRe: Glad
ono taky záleží do jak velkého akva ty rostlinky budou. Pokud chceš špeky, tak moje typy jsou tyto: 1. Aponogeton Madagascariensis - solitérní velká rostlina, 2. Myriophyllum tuberculatum (často prodávaný jako M. mattogrossense) - hezky červené košťátko. Obě rostliny jsou velmi náročné.
A 3. špek rostlina náročná na světlo a pěkně červené koště Nesaea spec. (od Dennerle)

Tyto druhy jsou i na výše zmiňovaném e-shopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 13:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DrBolíto
A už sem rostliny od nich viděl i ve zverimexech..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 13:55 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: harpunar
Tak pokud se jedná o Tropicu tak má zastoupení i v čechách zde:
www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 10:51 harpunar Re: DrBolíto
Docela raritní rostliny a mechy je schopen sehnat a dokonce je prodával na poslední burze v Ostravě na VŠB(menza) Richard Tokušev s Banské Bystrice. Já si od něj např. vzal kořen porostlý christmas mechem k mým sulaweskám.Zkuste si jej dát do vyhledávače a skontaktovat jej.Myslím že by mohl pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 10:10 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Glad
Kladeš si nedostupné cíle, tady něco sehnat je nad lidské síly. Jediné co můžeš zkusit si je objednat z ciziny s tím, že si zaplatíš expres dodávku a to tě přijde na pěkné prachy což splní i tvůj požadavek za hodně peněz.:) Požadavek aby nerostly jako z vody, tě omezuje spíše se zaměřit na mechy. To že jsou zde vzácné neznamená, že nejsou plevelem v její domovině, vlastním Proserpinaca palustris a to je plevel srovnatelný s Ludwigia repens.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 09:20 Glad Re: Danila
Třeba tento mech je krásný Anthoseros sp.(Sulawesi fisident moss).
Jde mi o to, že právě neznám konkrétní vzácné rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 09:00 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Glad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 00:39 Žena Danila [4489] - SumciRe: Glad
Co tím chtěl autor říci?
Co se týče rostlin, začínáme už nějaký ten měsíc uvažovat o importu vzácných ( nebo výjimečných) mechů ze zahraničí. Fascinující rostliny, ale za ceny, které i nám vyrážejí dech. O jaké konkrétní by byl zájem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 00:10 Usine Re: Glad
Jestli chceš drahé, tak si dojdi do Hobachu, rostliny od Dennerle tvůj požadavek určitě splní. Pokud by jsi chtěl vzácné tak v tom ti neporadím. Myslím si, ale že nechceš ani jedny nebo druhé. Ty by jsi chtěl ty náročné, což je asi to správné slovo. To je to správné slovo, které by jsi měl zadat do zdejšího atlasu.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 23:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Glad
To, že je vzácná nemusí znamenat, že bude extra drahá a nebo že neporoste jako z vody.
Zkuste kouknout ve zdejším atlasu a dát do vyhledávání V Čr rarita či V Čr nesehnatelná... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 23:02 Glad – Vzácné rostliny
Ahoj, prosím, rozmýšlím jaké jsou vzácné, krásné, (drahé) rostliny do akvária, fakt mám na mysli nějaké tzv. špeky :) Chci osázet akvárium namísto jiných plevelů které rostou jako z vody a musí se pořád prostřihávat .)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10007x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15995-vzacne-rostliny?od=75