Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 19:01 Muž Yirka [9126] Re: r0b1nh0
Vrstva by ,měla být jednak tak nějak vizuálně přiměřená, dále pak je třeba přihlédnout k uvažovaným rostlinám. Je možno jít oběma způsoby, s nějakým výživným substrátem, nebo jen s normálním substrátem. Já upřednostňuji druhý způsob, pokud bude nádrž pro rybky, hnojivo se objeví samo. Jen je pak třeba postupovat od méně náročných rostlin k náročnějším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 17:39 Muž SanelOne [5] - TetryRe: r0b1nh0
Máš nejspíš stejnou nádrž jako já, já mám 2cm vysoké dno, mám říční písek smíchaný s bílou křemičitou drtí a třeba odkalování probíhá naprosto bez problémů a co se týče růstu rostlin taktéž. Spíš bych řekl, že rostou jak blázen a nemám ani problém s jejich vyplaváváním, protože šíleně koření. Ale neřeknu Ti kolik je to litrů, to už si nepamatuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 14:50 Muž souky [592] - RostlinyRe: r0b1nh0
pokud jsi dobře pamatuju tak já sjem dával do stejného akvária cca 12l, ale stačilo by i 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:30 Muž r0b1nh0 [4] Re: Yirka
Tak kdbych třeba dal 4 cm tak bych potřeboval neco přes 7l štěrku, spočítat si zvládnu všechno, jen jsem spíš potřeboval poradit jak vysokou vrstvu rostlinky potřebují a zda mám pod ten štěrk ještě dávat nějaký výživný substrát, popřípadě jaký a jakou vrstvu.

Každopádně zatím všem moc děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:22 Muž Yirka [9126] Re: r0b1nh0
Pochopitelně záleží na tom jak vysokou vrstvu substrátu chceš mít. Pokud to víš, určitě lehce spočítáš objem. Pak už je možno počítat zhruba 1 l objemu na 1,6 kg běžného substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 12:52 Muž r0b1nh0 [4] Re: Moucha
1) rozměry nádrže 60x30x30
2a) Ceratophyllum demersum, nějakou Hygrophilu, nějaký mech Vesicularia dubyana nebo Cladophora aegagropila a pokud budou potřeba další tak by to byly Alternanthera splendida a nějaký Echinodorus ... nvm kolik rostlin je potřeba do takového akvária
2b) rybičky mám v plánu tetru krvavou nebo nádhernou, black nebo gold molly, chtěl jsem ještě jeden nebo dva kusy skalára zlatého ale to už by bylo asi moc rybiček
3) investoval jsem už do techniky a akvárka dost, takže teď už jen tak středně, ale raději vynaložit peníze teď, než aby mi pak umíraly rostlinky a rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 12:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: r0b1nh0
1) napsal jsi sice objem nadrze, ale ne jeji rozmery
2) nepises jake rostliny a zivocichy chces pestovat/chovat
3) jak moc chces investovat, kolik casu mas na udrzbu

kdyz vynasobis pudorysne rozmery v decimetrech a zamyslenou vysku sterku (tady v decimetrech) ziskas potrebny objem v litrech (š x d x vyška štěrku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 11:22 Muž r0b1nh0 [4] – vhodný štěrk
Dobrý den, sestavuju své první akvárium a potřeboval bych poradit ohledně množství a složení štěrku. Akvárko mám 54l, štěrk zakoupený ve zverimexu. Zatím mám 6l štěrku. Ale raději dříve než neco začnu dělat se chci zeptat zda to bude stačit, nebo mám ještě přikoupit? A taky jsem se dočetl, že je pro rostliny vhodná hlína s jílem jako výživa pro rostlinky pod ten štěrk. Tak se chci zeptat co tam přesně mám pod to koupit a kolik toho, aby mi to potom třeba nezakalovalo vodu?

Díky všem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:47 Muž SanelOne [5] - Tetry – Kořinky
Ahoja, mám v nádrži Hygrophila costata, roste jak blázen, její kořínky mám po celém akváriu, lezou jakoby ze spodu nad dno. Tím pádem mám nad substrátem asi 1 - 2cm ocásky kořínků, jde tomu nějak zamezit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 21:32 Muž Peter P. [0] - ŽivorodkyRe: Jechová
V začiatkoch sa mi to stávalo tiež tak. Raz som musel vymeniť dno. Vybral som všetky rastliny, dno som vymenil. Keď som išiel sadiť rastliny naspäť, tak som si všimol jednu menšiu, ktorá nerástla, hnedla a celú dobu len živorila, mala dva malé zelené výhonky. Povedal som si že to s ňou ešte skúsim. Odstránil som z nej všetko čo sa dalo a nechal len tie dva lístočky a asi tri korienky. Ona za odmenu v tom novom dne rastie ako divá. Pritom je na tom istom mieste ako predtým. Nič som okrem dna nemenil. Ostatné podmienky ostali rovnaké. Jediné čo ma napadá je, že možno aj v tom starom dne by sa prebrala, len potrebovala trocha viac času ako iné rastliny. Odvtedy to robím tak podobne aj z inými rastlinami ktoré majú rovnaké príznaky a ono to funguje.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:52 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Sid
Takhle, špatně sem se vyjádřil. Já sem nedělil rostlinu na 3 části, ale na jedné mokřance mi začli vyrůstat 3 odnože a když každá odnož měla 3 patra listů, tak sem ji skalpelem u stonku odříz, spodní dva listy odtrhnul a stonek zasadil do dna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:52 Muž snehulda007 [850] Re: Gaves
Jsou to vpodstatě plevelný rostlinky,takže jsou vážně nenáročný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:49 Gaves
Diky nasel sem co jsem potreboval asi zvolim kombinaci hygrophila s ruzkatcem snad se jim zadari lip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:32 Muž snehulda007 [850] Re: Gaves
Egerie,hygrophyla,růžkatec.. Dej si tady v atlasu pokročilé vyhledávání a v kolonce forma zadej stonkovka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:24 Gaves
Diky za radu ale mam v tech druzich zmatek co jsou stonovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:19 Muž snehulda007 [850] Re: Gaves
Nenáročný jsou cryptororiny,egerie,růžkatec,anubiasy,hygrophyla...je jich hodně.Ale k živorodkám určitě hodně stonkovek,protože odčerpávájí hodně živin a pomáhají udržet rovnováhu v aq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:13 Gaves – rostliny
Zdravim jelikoz se mi ted s prvnimi rostlinamy moc nezadarilo. Rad bych se poradil o tom ktere rostliny mam koupit nove chtel bych jako zacatecnik nejake nenarocne a ktere se hodi k pavim okum. Diky predem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 15:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: SanelOne
...Jestli sem třeba ten řízek neuříznul moc brzy, že nebyl dostatečně velký...
Z praxe: větší řízky se ujímají lépe, než malé. Zkuste příště místo tří udělat jen dva, případně jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:40 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Filip980
Mám 3 ty mokřanky a rostou jak zběsilý, jak do výšky, tak kořeny i řízky na nich. Je pravda, že jednu rostlinu mám posetou řízkama a její růst se očividně zpomalil, ale to se mi zdá normální...Jestli sem třeba ten řízek neuříznul moc brzy, že nebyl dostatečně velký a tim pádem připravený na samostatný růst, nebo nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:31 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: SanelOne
No tak pokud roste celkově rostlina tak to aspoň dobrý v tom, ale stejně je to divný po tak dlouhý době. A ostatním rostlinám kořeny rostou? Že by to mohlo být dnem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:26 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Filip980
Fakt jo? Tak mě to přijde taky divný, ale jako důvod sem si říkal, že se proste musí ten řízek adaptovat na nový život. Je pravda, že listy trošku povyrostly, ale kořínky vůbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:24 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: SanelOne
No to je divné, mě zakoření i list z téhle rostliny, když ho zasadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:22 Muž SanelOne [5] - Tetry – Hygrophila costata
Před 2 mesícema sem uříznul z mokřanky žebrovaný 3 řízky a do dnešního dne se mi tam neudělaly žádné kořeny. 2 sou nonstop zasazený a jedna asi 14 dni plavala na hladině. Je to normální, že po dvou mesících nekoření, nebo jim mám nějak pomoct? Už stejnou dobu neodkaluju, jen měnim vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 10:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: katterinecka
...rostliny ale berou živiny i z vody povrchem listů...
(OT, ale nemohu si pomoci. :))
Ne celým povrchem těla? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 10:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Gaves
nesmíš do štěrku kolem rostlinek moc vrtat, aby měly rostliny z čeho brat živiny (při odkalování nerýt úplně všude, nevymývat dno při čištění atd.), rostliny ale berou živiny i z vody povrchem listů. Ne každá velikost štěrku je ale nejvhodnější. Taky často bývá problém v nedostatku světla.
Když se budeš o akvárko správně starat naprosto stačí štěrk bez nějakých přidaných zásobních hnojiv.
Když dáš víc informací určitě někdo poradí konkrétněji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 09:50 Gaves – sterk
Zdravim chci se zeptat zda staci sazet rostliny pouze do sterku. Mam je tam zasazene bez molitanu. Nebo je potreba dat pod ssterk nejake podlozi. Zda se ze se rostlinkam ne prilis dari :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 16:29 HaDaS Re: souky
Asi jsem dělal něco špatně. Nedal jsem ho do dvacítky :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 11:40 Muž souky [592] - Rostliny
mě to tedy fungovalo hezky, nakonec sem ho daroval, byl tak velký(byl ve 20), že se mi vzpříčil mezi přední a zadní sklo a když jsem ho vytahoval tak se zlomil vejpůl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 10:32 HaDaS Re: souky
Zkoušel jsem jeden zasadit do dna, ale moc to nefungovalo. Nové kořeny ne a ne vyrazit a ty původní kytku neudržely. Příliš mi ani nefunguje umístění na kámen (velký křemen). Kořeny ho nechtějí obepnout. Je takového klasického šišatého tvaru. Kořeny rostou, listy rostou, ale pořád se nechce pevně uchytit. To na kořenu, který je hodně členitý, to je jiná. Ten bych nyní již neodtrhl. Pravdou je, že každá anubík je (nebo byl) v jiném akváriu. Mohlo to být i něčím jiným. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 09:26 Muž souky [592] - Rostliny
šak jo, ale když je sázíš do štěrku, ne na dekoraci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 09:08 HaDaS Re: souky
Nevím, ale třeba mám chytré anubiasy. Mně se ty kořeny omotávají pořád okolo dekorace. Když proroste nějaký do díry v kořenu, již více jej nespatřím. Po dně se mi nic neplazí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 09:02 Muž souky [592] - Rostliny
když ho necháváš plazit po štěrku, tak ti dlouhý kořeny dost vadí při sázení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 08:53 HaDaS Re: WW2collector
Nezkracoval jsem a nic se také nestalo. Naopak jsem využil delších kořenů k lepšímu přichycení k dekoraci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 07:36 Muž souky [592] - Rostliny
zkracoval jsem a nic se nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 23:41 Muž WW2collector [0]
zdravim, rad bych se zeptal zkusenejsich, koupil jsem Anubiasy z nichz nektere maji delsi koreny .... 5-10 cm. uskodim ji kdyz je trochu zkratim?

nejsem si jist ktere presne to jsou, jsem laik ( jedny z nich Anubias barteri nana, Anubias barteri, Anubias cofeifolia)
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 23:35 Muž WW2collector [0] Re: deCORF.OBRAEN
ja jsem na tom uplne stejne .......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 20:35 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: kortezhugo
problém je ten že v dávnej minulosti som toho mal kopec aj ja..ale po 3 stahovaniach akvaria mi neostalo ani tých 2 mm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 20:33 Muž kortezhugo [983] Re: deCORF.OBRAEN
...napr. ja som si to "doniesol" z akvaristiky z rybami
len kusok cca 2mm X-) :)
a za par mesiacov toho mas tak za lavor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 19:47 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: kortezhugo
no len v mojom okolí nikto nič také nemá a dokonca je tu malo akvaristov :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 19:39 Muž kortezhugo [983] Re: deCORF.OBRAEN
Riccia sa "nekupuje" :)
To ti daruje hocikto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 19:32 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Lada22
uuuf..prečo ja som zasa daleko ?..aj by som kupil nejaku Ricciu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 19:27 Muž Lada22 [28] Re: Vini
Ricci ti mohu nabídnout,mám jí celkem dost,cubu jsem kupoval tuším v akva-daho,ale byl to takovej "mrzáček".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 18:45 Žena Vini [1] - Cichlidy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 14:48 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: katterinecka
ano souhlasím, obvykle to dělám po etappách a pak jsou zde rosliny které nerostou tak rychle nebo koberečky a plovoucí rostliny kterých se to netýká....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 14:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ČichavecTom
taky by nebylo vhodné dělat to u všech rostlin současně s ohledem na narušení stability v nádrži (ne jen kvůli tomu že to zabere moc času)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2011 14:15 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Yirka
každopádně u stonkovek mám zkušenost že jim prospívá vyjození spodní části. Pokud je jen zaštipuju tak se větví nehezky a v případě většího množství výhonů nevypadají tak hezky... lepší skupina více samostatných rostlin... ale opět záleží asi na druhu, podmínkách prostředí apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 14:14 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Yirka
nojo, omlouvám se to mi nedocvaklo :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 08:32 Muž Yirka [9126] Re: ČichavecTom
A to je hooodně podstatné a zcela to tu tvoji původní tezi mění. Protože ty jasně píšeš o úplně všech kytkách v nádrži. Proto jsem reagoval tak jak jsem reagoval, aby to nikoho nezavádělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 00:02 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: sollik
Mám prakticky jen stonkovky, nic jiného bych nevytáhl, to jsem zapoměl napsat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2011 23:35 Muž sollik [257] - CichlidyRe: ČichavecTom
No nevím ..... řekl bych, že tvůj postup mohou zvládat stonkovky, ale vytrhávat každý měsíc kořenící rostliny ..... vždyť kolikrát trvá právě ten měsíc než nová rostlina zakoření a začne vyhánět nové listy. Navíc je spousta druhů, které v nádrži třeba i rok stagnují a teprve po delší době začnou růst. Taková by to měla předem spočítané. Ale je to samozřejmě tvoje věc ;-)
Mě osobně se spíš potvrdil pravý opak, čím méně mám na akvárko čas (dalo by se říct že ho poslední dobou z rodinných důvodů zanedbávám) tím víc se rostlinám daří :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 29088x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin?od=610