Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Ecco Pro (130/200/300)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Ecco Pro (130/200/300)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: cezarmilan
NOVINKA vylepšená verzia staršieho modelu Ecco Pro 2234

PRE AKVÁRIÁ S OBSAHOM: do 200 litrov
VÝKON ČERPADLA: 600 L/H
VÝTLAK: do 1,4 metra
PRÍKON: 5 wattov
OBJEM NÁPLNE: 2,3 litra - 2,0 + 0,3 (predfilter)
OBJEM FILTRA: 4 litre
ROZMERY Ø x výška : 205 x 355 milimetrov

Náhradné diely pre Eheim Ecco Pro 200 nájdete TU

Obsahuje komplet príslušenstvo.

Poradenstvo vám poskytne Karin Fuljerová mob: 00421 905 668 892
V prípade nedostupnosti kontaktujte na mail : mailto:cichlid@cichlid.sk
Bližšie informácie o tomto výrobku nájdete NA TEJTO STRÁNKE. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Kde je napísané, že sa nedodáva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
a vidíš tam někde rozstřikovací rampu?Já teda ne :-) Prostě se nedodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:08 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
a vidíš tam někde rozstřikovací rampu?Já teda ne :-) Prostě se nedodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Ja som z toho e-shopu bral filtre dva a nič im nechýbalo, tak neviem
Dole je napísané "filter obsahuje komplet príslušenstvo"
www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:57 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
co jsem koukal na videa,tak tam není rozstříkovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zervan
K filtru je už všetko, nechápem načo dokupovať coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:16 Muž Burik [727] - AquascapingRe: zervan
hadice je 12/16,takže jakékoliv příslušenství musí mít tyto rozměry a bude pasovat

EDIT:
takže buď použiješ přibalenou fajfku a nebo si dokoupíš celý set s rozstřikovací rampou.
www.akvariumonline.sk/…

nebo pokud nechceš kupovat celý set,tak stačí koupit jen rozstřikovací rampu,zátku a přísavky

www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:44 Muž zervan [1123] - Rostliny – hadica a rozstrekovacia rampa
neviem sa nejako vysomáriť z rozmerov... Predpokladám, že k filtru sa dodávajú aj hadice - len by ma zaujímalo, aká hrúbka je na Ecco Pro 200? Podľa náhradných dielov je zakončená touto fajkou 12/16 akvariumonline.sk/… .

Neviem, či to je hrúbka rampy alebo pripájanej hadice. Čiže hadica tam ide 16/22? A aká rozstrekovacia rampa by teda pasovala? Našiel som len 9/12 akvariumonline.sk/…
alebo potom až 16/22. K nej by bolo treba ešte kúpiť prísavky?

Alebo je lepšie rovno kúpiť výtlačný set pre hadicu 16/22? www.akvariumonline.sk/…
Vyzerá krátka, netreba pre 80 cm akvárium predĺžiť?

EDIT: Neviem, prečo tu tak blbnú tie odkazy, veď som ich napísal správne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 22:25 Muž dravec [72] - RostlinyRe: meleri
potom po zapojeni byva trosku hlucny tak sa nezlakni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.02.2014 19:35 Muž Vydra [9] Re: meleri
Jinak tady jsou 2 videa jak filtr používat
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
dost mě to pomohlo při prvním " rozchození " filtru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.02.2014 19:31 Muž Vydra [9] Re: meleri
Ten prach bývá z filtrační náplně ... (takové ty okrové kamínky) stačí aby v pytlíku byla malá dirka .Když jsem filtr rozbalil měl jsem ho od toho zaprášený jak kdyby byl ve stavebninách ,ale poškrábaný nebyl . Je to takový "pískový" prach tak možná při přepravě to poškrábal.Kdoví jak s tím zacházeli když to bylo i prasklé . Je jedno jaká to je přepravní společnost ( každá má nějaké své průšvihy ).... je to o lidech stačí jeden blb který s tím někde šlehne a je na hotovo. Určitě to reklamuj někde na netu jsem viděl že kyblík stojí asi 800 Kč a to je dost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 18:07 Žena meleri [12] - AmerikaRe: MichoCZ
pokud mi to uznaji tak to bude dobry. jako chyba je i v zabaleni, dat tak tezkou nadobu plnou tech naplni do bedny slabe vycpane kartounovym papirem je fakt spatne, meli to aspon podsypat polystyrenovymi granulemi.
jen nechapu kdo to tak zurive smirgloval.... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 18:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: meleri
Zatím bojuj, máš na to nárok. Jinak koupit se dají snad kompletně všechny náhradní díly. Ta nádoba stojí jak třetina filtru. Prodejce je snad i tady na rybičkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 18:00 Žena meleri [12] - AmerikaRe: MichoCZ
ono je to cele poskrabane, i takove ty trubky, jsou uplne sede jako by je nekdo drhnul smirkovym papirem, i ten filtr.
ta nadoba se da koupit nova? ale to asi bude dost drahe ze?
ne pekne jsem to nafotila, a fotky jim poslala tak doufam, ze mi bud vrati prachy nebo poslou novy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 15:45 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Legioix
Jsou to zbytečný prachy za nic. Jen ať to zkusí reklamovat. Až pokud ji všechno zamítnou, tak může řešit nákup nové nádoby. Jako zákazník má nárok na bezvadný výrobek. Buď s tím přepravce jel jako dobytek, nebo to prodejce lajdácky zabalil. Meleri za to nemůže, takže není důvod proč by to měla platit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 15:31 Muž Legioix [574] Re: meleri
Já bych to asi řešil nákupem nové nádoby : www.akvarista.cz/… S někým se dohadovat o mechanickém poškození je na dlouhý lokty.
Sice se mi kdysi podařilo u ČP reklamovat rozbytej dřez, ale asi jen proto, že vedoucí pošty byla sousedka :)

Edit: A nebo to zkusit zalepit a pokud to nebude dělat dobrotu, tak koupit novou nádobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 15:15 Žena meleri [12] - AmerikaRe: MichoCZ
prave ze ten filtr vypada fakt skvele! nebyt toho ze je pokazeny, tak bych byla fakt stastna, a zacla studovat navod.
ted to musim nafotit a doufam, ze to budu moci poslat zpatky! jako nechapu jak mohl byt obaleny v nejakem prasku nebo humusu nebo co to bylo, jako by to prechovavali nekde v betonarce... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 15:12 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: meleri
No GLS je ta lepší varianta. Česká pošta je na reklamace nemožná. Tam nic nevyreklamuješ. Každopádně ti přeju hodně úspěchů ve vyřizování. Ten filtr je dobrý varianta. Už mi rok běží doma a za tu dobu jsem ho jen dvakrát přemáchl ve vodě. Jednou když jsem instaloval vatu na jemné nečistoty a jednou když začal hučet slabým průtokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 14:43 Žena meleri [12] - AmerikaRe: MichoCZ
ne, GLS. volala jsem tam, musim to vyfotit, poslat jim fotky a pak se pry uvidi.... :-( prskly je i nejaky uchyt pod tim sluchadlem, ted jsem si to vsimla, cele to bylo pokryte nejakym hnusnym prachem, fuj....pochybuju ze za to muze doprava....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 14:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: meleri
Opravit by to třeba šlo, ale jak do toho začneš rýpat, tak máš po záruce. I to se stane, že se zboží dopravou poškodí. Kdo ti to vezl? Pokud pošta, tak si možná budeš muset absolvovat ještě reklamační řízení u pošty a to ti nezávidím. U soukromých je to lepší. Každopádně kontaktuj prodejce, že je filtr vadný a domluv se s ním. Třeba ti ho vymění rovnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 14:14 Žena meleri [12] - AmerikaRe: dravec
jo.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 13:46 Muž dravec [72] - RostlinyRe: meleri
jednoznacne reklamovat!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 13:23 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj,
dnes mi prisel tento filtr, verze 130, ale velke zklamani. pod tema jakoby "sluchatkama" je na tom zelenem kyblu asi deseti cm prasklina. Vim ze filtr budu muset vratit, ale precejen, neda se to nejak vyspravit? Problem je, ze prasklina je presne pod tou kulatou casti toho "sluchatka" a pak se tahne dolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:51 Muž Lublon [3] Re: daren
mám sice 200-ku, udávaná výška je 355mm, mám to pod okvárkem kde je asi 40cm a je to tak tak. U té 130 udávají 298mm, takže si myslím, že tvých 38cm půjde docela v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 10:28 Muž daren [408]
Ahoj, rad bych se zeptal nekoho kdo ma Eheim Ecco Pro 130, kolik mista na vysku realne zabere. Podle specifikace cca 30cm, ale pocitam, ze az se na to pridelaji hadice, jeste to neco nabere. Jsem limitovany ve skrince na vysku cca 38cm, tak by me zajimalo, jestli by tam vesel.

Diky moc za premereni :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 06:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: meleri
zde si stahni manual www.eheim.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 04:54 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Burik
ahoj, moje akva ma kolem 100 -110 litru. u vnitrniho filtru mi to dela neplechu kdyz je silne pusteny (rasa).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 19:18 Muž Burik [727] - AquascapingRe: meleri
na jak velké akva to chceš dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 19:00 R Muž romant [27982] Re: meleri
"A" i "B" jsou správně. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 18:50 Žena meleri [12] - AmerikaRe: romant
ok, to udelam, aby se dobre osidlil.

jen porad nevim, tech 300 l za hodinu, to se da nejak snizit jako u vnitrniho filtru? anebo se to casem zanese?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2014 14:25 R Muž romant [27982] Re: meleri
Jenom až budeš měnit, tak ne kus za kus, ale nechat min. měsíc společně se stávajícím filtrem společně běhat a teprve potom odstavit ten současný. Můžeš třeba při odkalování dna tím bordýlkem novej filtr prolejt, čímž si ho tzv. naočkuješ nitrifikačníma bakteriema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:19 Žena meleri [12] - AmerikaRe: dravec
dekuji, budu par dni studovat navod nez se do toho pustim ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 13:44 Muž dravec [72] - RostlinyRe: meleri
nie filter je bezpečný, musis ho vsak zapojit podla pokinov, manipulacia velmi jednoducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 13:17 Žena meleri [12] - Amerika
objednala jsem tenhle filtr, tak az prijde poradne to prostuduju. Jen bych rada vedela, u techto slozitejsich filtru, skodi nejak vypadky elektriny? jako ze pak voda muze nejak vytect z akvaria? mivame tu obcas deset minutove vypadky a obcas se to stane kdyz nejsem doma....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2013 11:57 Muž Yirka [9118] Re: Moucha
Já vím, ale také je většinou poněkud dražší ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 09:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
no vyhradni zastoupeni Eheimu pro CR ma firma macenauer.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 06:47 Muž Yirka [9118] Re: Petnel
Náhradní díly na filtry Eheim jsou běžně k dostání. Odkaz na firmu Peuker je hned nahoře na stránce, další je AKVARISTA.CZ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 20:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
no zatim jsem nevidel jiny filtr, ktery by pro prvotni nasavani vody pouzival posun cele hlavy.... ostatni, mivaji nejakou jinak resenou pumpu, nebo nemaji nic....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 20:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dome
no filtr Eheim ecco comfort 130 mam vic jak rok...
dalsi zkusenosti mam zprostredkovane od znamych co maj akvaristiku...

a v neposledni rade mam vseobecnou zkusenost, ze vetsina lidi proste navody necte..... a to se netyka jen akvarystu... (vic jak 20 let se "potykam" s ruznymi uzivately)

a co se tyce vazeliny, misto silikonoveho spreje, pri pouziti na tesneni, tu jsem pobral zde na foru....

neco jine by bylo, kdyby jsme se bavily o uzaviracich kohoutech....

ano jednotlive soucasti filtru se daji objednat a koupit samostatne... na konci navodu je schema s kodama jednotlivych soucastek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 18:48 Petnel – Ecco Pro 300
zdravim,praskl mi u filtru ten plastovy belíček. Nechá se dokoupit samostatně? Díky za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 17:07 Muž dome [6] - RostlinyRe: Moucha
Z čeho soudíš?jaké s ním máš zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Moucha
Myslím, že nepredbehol dobu, na tom princípe pracuje väčšina ext. filtrov ak nie všetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 14:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dome
misto spreje staci zajit do lekarny a koupit bilou vazelinu....

hlava pusobi jako pist, takze kdyz jsou zavreny kohouty, neodpojeny hadice a chcete to otevrit, tak to nejde (dela se podtlak).... proste to potrebuje nekde si prisat vodu/vzduch

prave ta funkce hlavy jako pistu je ta vychytavka, co nasaje vodu pri uvadeni do provozu, ci odvzdusneni

asi eheim precenil inteligenci uzivatelu...... nebo predbehl dobu....

ale pripojuji se k tomu, ze mely vzit radu clasik a vylepsit je.....
jinak me se vic libi predcudce ecco pro - tj ecco comfort... ten novej predfiltr zabira zbytecne moc mista... a pokud mam predfiltr v akva kvuli krevetkam, tak proc bych ho mel mit jeste ve filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 11:09 Muž dome [6] - RostlinyRe: Vydra
kua,ale ten sprej není vůbec levný www.juwelakvarium.cz/…

ty kroužky bych měl měnit jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 10:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Vydra
Určite to robím s citom, možno opakovaním to slabne a s tým mazaním je to už práca navyše.
Stále budem tvrdiť, že classic-y (používam stále) boli lepšie a tie mali vylepšiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 02:10 amrtin Re: Burik
Ty TetraTecy jsou absolutně bezhlučné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 00:51 Muž Vydra [9] Re: cezarmilan
Mám tu 300 a když jsem ji zakoupil tak to šlo také těžko otevřít ... ale na radu gumičku namazat už to jde samo . Dneska jsem ho prvně rozchodil a zjistil jsem když zapomeneš odpojit kohouty tak to jde také těžko . Přesně jak píše Moucha přečíst návod a dodržovat ho a pak nemůžeš nic ulomit. Jinak je vymáklé to odzdušnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
mam tu nejmensi verzi a nemam problem.... ono to chce dodrzovat navod (tj. nejdriv odpojit hadice, minimalne vystupni ) a neni na skodu nektere casti maznout bilou vazelinou, aby to lepe klouzalo, a hlavně filtr otevirat s citem!!

jinak cerne valecky bych nahradil siropraxem, nebo profi substratem, prilis jemnemu molitanu bych se vyhejbal, protoze pochybuju, ze ho dokazes poradne vycistit, a pak se ti utemuje a snizi vykon filtru

vatu menim jednou za mesic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Fotka k příspěvku Toto sa tam dosť často láme a aj ten mechanizmus okolo toho je krehký
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 10846x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15924-filtr-eheim-ecco-pro-130200300?od=302