Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím vyplnit prostor za pozadím, aby tam netekla voda

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Čím vyplnit prostor za pozadím, aby tam netekla voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 06:58 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Xpe
Seachem flourish glue taky lepí pod vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.11.2017 21:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Xpe
-Epoxidový tmel k použití pod vodou
-třeba zde www.morskeakvarium.eu/…
-případně vyhledejte obdobný produkt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 21:32 R Muž ctibum [6926] Re: Xpe
Vycpal bych to molitanem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 21:21 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Xpe
Pokiaľ viem, silikón je bezpečný až po zatvrdnutí, to je minimálne po dvoch hodinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 19:34 Muž Xpe [132] - Loricariidae
Potřebuji radu mám 3D pozadí a na boku mám škvíru u skla už mi tam uvízla jedna rybka. Čím bych to měl zadělat ale vodu nechci odpouštět protože jeto skoro u dna je široká asi 5 mm a dlouhá přes 30 cm. Napadlo mně tam natlačit nějak hadičku od vzduchování, taky přemýšlím o silikonu ale nevím, jak se to bude dělat při provozu akvárka a silikon pod vodou patlat nevím nevím. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 14:37 Muž cervajz [0] - CichlidyRe: ancistrus
tak to už je jednodušší a mnohokrát levnější napatlat na zadní stěnu černý silikon nebo ho zastříkat černým sprejem jako jsem měl u předchozího akva... přeci jen pozadí od Juwelu na plochu 200 x 70 cm nebude levný...a filtr je vnější nejklasičtější :) - přepadový 4 komorový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 10:16 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: cervajz
Osobne bych to vsechno vyrezal a vyhodil. Za sebe doporucuji cerne pozadi od Juwelu. Je tenké, oproti jinym neni az tak drahe a hlavne vydrzi "vecne", takze to nebudes muset po par letech predelavat jako v pripade nezdarene samodomo vyroby. A jestli budes mit dost rostlin, tak po chvili stejne nebude vubec videt. Filtr bych zvolil nejaky klasicky vnejsi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 20:07 Muž filipsi [1295] Re: cervajz
On ten tlak vody je docela slusny. Neverim, ze by se ti povedlo vsechny netesnosti uzavrit. Pak bys mel prostor, plny mokreho pisku. To je mozna jeste horsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 19:23 Muž cervajz [0] - CichlidyRe: Deathbull
ale to pozadí za to stojí.. od kámoše mám tip: zapatlat díry silikonem a prostor vysypat prostor jemným pískem. Co Vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:32 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: cervajz
Vyřezat a vyhodit, sice 1000L je dost, ale i tak by mě bylo těch 100-150L líto:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:26 Muž Roby [17] Re: filipsi
Já jsem původně uvažoval, že bych prostor za pozadím vyplnil montážní pěnou určenou na spárování betonových skruží do studní s pitnou vodou. Nakonec mi ve Sklorexu v Brně ochotně předvedli, že oni za pozadím nic nemají, pouze sání k vnějšímu filtru a vše je OK, bez řas a nečistot. Fígl je v tom, že to pozadí nesmí být natlačené ke dnu, ale jenom mírně zabořené do písku, 3-4 cm. Voda potom proudí za pozadí přez písek na dně poměrně přefiltrovaná. Zařídil jsem si to podobně, a po půl roce provozu nemám s prostorem za pozadím žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:04 Muž filipsi [1295] Re: cervajz
fotka by asi rekla vic. Ale myslim, ze jina moznost nez 6 nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:00 Muž cervajz [0] - Cichlidy – Čím vyplnit prostor za pozadím, aby tam netekla voda
Mám 1000 l akvárko, které se mi dostalo do rukou v nevyhovujícím stavu.
1) v akváriu je pozadí z porézní hmoty ( neumim pojmenovat) na dloubnutí něco jako pemza
2) pozadí je přilepené k oběma bočním stěnám, ke dnu nejspíš ne
3) za pozadím je voda, za pozadím je prostor asi tak 100 - 150 litrů
4) v akváriu funguje přepadový filtr tak blbě, že nejprve voda "přepadne za pozadí a teprve potom přepadne za skleněno přepážku směr filtr (pod akvarkem)
5) za pozadí je tak blbej přístup, že je téměř nemožné ten prostor čistit, tzn. parádní úložiště detritu
OTÁZKA ZNÍ: čím zadělat prostor za pozadím, aby mi tam nemohla voda ( nebo aspoň ne moc) pozn.: rozmlátit a postavit nový akva se mi ňák nechce ;-) Díky!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1126x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15852-cim-vyplnit-prostor-za-pozadim-aby-tam-netekla-voda