Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijni-hnojivo.cz

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Akvarijni-hnojivo.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 15:16 Muž larix [1420] Re: Sagittariusi
Tiež odporúčam. Dodacia doba je síce niekedy aj viac ako mesiac a systém e-shopu občas vygeneruje rozdielnu objednávku v prehľade objednávok a v súhrne objednávky (majiteľ takú objednávku bez upozornenia stornuje, treba sledovať stav) ale výber chemikálií je bez konkurencie a ceny sú veľmi priaznivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 15:08 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Majitele znám osobně, je v pohodě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 15:06 Muž Sagittariusi [19] Re: romant
Ďakujem :-) človek má hlavne na tej stránke všetko k dispozícii teda aspoň ja mám taký pocit, preto som sa chcel uistiť že stránka funguje :-) tak ešte raz ďakujem :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 15:00 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Z této stránky si klidně objednej, funguje a věci rozumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 14:56 Muž Sagittariusi [19] – PMDD
Ahojte, ospravedlňujem sa za obnovenie tak starého vlákna tak snaď to patrí sem :-). Rád by som si objednal PMDD zo stránky akvarijni-hnojivo.cz/… tak by som sa chcel opýtať, či sú tieto stránky aktuálne a či ešte fungujú ak máte niekto nejaké informácie. Poprípade odkiaľ by ste mi doporučili objednať jednotlivé zložky. Ďakujem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 14:28 GP Re: kchrz
ale ta moznost vetsiho obsahu plynu ve vodovodni vode stale trva, to dno ty plyny nevstreba... leda, ze by bublaly jeste 2. den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 13:23 Muž kchrz [24] Re: DrBolíto
Zcela jistě poslední dobou (od té doby, co to neroste :) ) přehnonuju. Je to fakt.
Když si tak uvědomim, vždy, když jsem odkalil a vypustil část vody, dolil čistou,tak se kytky rozbublaly. Vhledem k tomu, že vodu napouštím přes dno /aby nebyly bublinky na kytkách a skle/, tak jsem si myslel, že to není klasické bublání kytek po výměně vody, ale vzduch z potrubí při plnění akvaria.
Začíná to do sebe všechno zapadat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 00:31 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: kchrz
"Jen na okraj, vyměnit 1x měsíčně skoro polovinu akvaria je málo?!"
Ano může být, pokud tam hned lijete další dávky PMDD a opět vytváříte přebytek. Rostliny třeba týden po výměně nastartují růst a další týden skončí neb jsou opět blokovány. Zkusil bych po výměně měsíc nehnojit a uvidíte co na to kytky. Mrknul bych se i na to CO2 kolik ho je ve vodě. Někdo vzpomínal i špatný růst po výměně zářivek, měnil jste za stejné, nebo byla změna tř. za 840?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 23:39 Muž kchrz [24] Re: DrBolíto
Jen na okraj, vyměnit 1x měsíčně skoro polovinu akvaria je málo?!
Jinak nepochybuju, že výše jmenovaní mají pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 23:20 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: kchrz
Tak to pak asi platí co píše Sid a ostatní s přebytkem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 22:37 Muž kchrz [24] Re: GP
Dlouho jsem neuploadoval nové fotky. Situace byla takové, že jsem pro shon v zaměstnání dlouho "nezastřihával". vytvořil jsem džungli, že ani ryby neměli kde plavat :)
Jak píšete, těch pár kytek ... to byly opravdu začátky.

Jinak co se týče odkalování a výměny vody. Když odkaluju, padne na to většinou tak 1/3-1/2 akvaria a činím tak jednou za 1-2 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 20:30 GP Re: kchrz
pmdd.mrp-cz.com/…
tohle asi znate... kytkam to preci jen trva, nez po takovem zasahu zacnou rust a spotrebovavat a pokud bylo hnojeno stale, treba doslo k tomu, ze treba draslik blokuje prijem dusiku a jinych tam zminenych prvku. to by se ale melo vyloucit vymenou vody a docasnym prerusenim hnojenim do sloupce, nez zas zacnou bujet...
navic, co tak koukam na tu davku, tak se mi to taky moc nezda umerny k mase rostlin, teda tech, co jsou v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 20:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kchrz
Na těch pár kytek, tolik ryb a tolik hnojiva bych se také nedivil, kdyby bylo něčím přehnojeno. Krom toho jestli máte namysli vaší 720 l, tak se tam za určitou dobu možná nějaký prvek naakumuloval. Přeci jen nehnojíte vším odděleně a při takovém objemu asi ani pravidelně větší část vody nevyměníte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 20:23 Muž kchrz [24] Re: Sid
Zajímavá myšlenka, Side, z čeho usuzuješ, že něčeho nadbývá? Nerozumim.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 14:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: DrBolíto
Pokud Kchrz hnojí ve stejném režimu, jako před tím radikálním zásahem do rostlin, pak spíš něco nadbývá... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 11:21 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: kchrz
A došlo i k masivnímu odkalování? Myslím, že takhle dlouhé zaseknutí + špatný růst je v nedostatku něčeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 00:17 Muž kchrz [24] Re: Sid
To co píšete dává smysl a řekl bych, že to zcela jistě odráží realitu v mé nádrži. Budu must počkat, až se akvarium znovu nastartuje.
Každopádně díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2011 22:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kchrz
...Rotala rotundifolia sice u hladiny krásně roste, má husté velké lísty, nicméně střed spodek už jsou víceméně jen tmavé stvoly bez lístků, nepůsobilo to hezky. No a tak jsem v jednom záchvravu prostě akvárko přistřihl vodorovně zhruba v polovině. Tehdy to přestalo růst...
Myslím, že jsme doma. :-)
U R.r. je normální, že spodní části nevypadají vábně. :) Musel byste je pěstovat ve větších rozestupech, aby se i ke spodním listům dostalo světlo. (Jenže stejně se pak po zastřižení začnou stonky větvit a jsme zpátky tam, kde jsme byli...)
Proto se před R.r. dávají nízkovrůstné kytky, aby jejich spodní části zakryly. Případně se neustále přesazují pěkně vyvinuté růstové vrcholky, čímž se jejich porost udržuje nízký.
Zásadní chybu ale vidím v razantním zakrácení celého porostu. :-O Mnohem méně problémové bývá postupné zastřihování rostlin po skupinách - neustále tak máte v akva rostliny, které "jedou". (Vidím v tom i jistou prevenci proti nástupu řas.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 21:29 Muž kchrz [24] Re: Sid
Musím zašátrat v paměti. Takže pokud se nepletu :
Neprve jsem zjistěl, že Rotala rotundifolia sice u hladiny krásně roste, má husté velké lísty, nicméně střed spodek už jsou víceméně jen tmavé stvoly bez lístků, nepůsobilo to hezky. No a tak jsem v jednom záchvravu prostě akvárko přistřihl vodorovně zhruba v polovině. Tehdy to přestalo růst. Hlavně Heteranthera zosterifolia po zastřižení v polovině akvárka byla jen "drť černých vzdušnách kořínků a zkřivenách stvolů s listy".

Tak jsem udělal onu čistku, vystříhal všechny zkažené části rostlin a zasadil je znovu.

Tak možná to bude tim, že je teď vše u dna, kam nedosvítí tolik světla. Každopádně to fakt roste pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 21:11 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kchrz
...Je zvláštní, že poté, co jsem zuřivě vše vyplenil...
Prčit se to začalo před tím zuřivým vypleněním nebo až po něm?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 20:28 Muž kchrz [24] Re: Sid
Rozhodně jsem se nechtěl pouštět do kritiky Akvarista.cz, ale to je doufám dost jasné.

Jinak taky mě napadlo, že mám trochu překytkováno, prostě jak jsem změnil PMDD, tak kupříkladu z poměrně hustého porostu Rotala rotundifolia zbyly jen tmavé stonky bez listů.
KOmpletně jsem "vyplenil", vystříhal, přesadil ...
Nepomohlo, Rotala rotundifolia maličko povyrosla (za měsíc asi o pár centimetrů), Heteranthera zosterifolia, kterou jsem stříhal jako plevel se trapně plazí po dne a Hygrophila polysperma, kterou jsem dřív stříhal ob den, tak nyní už měsíc hynotizuju, aby povyrostla.

Nebo to bude tím, že jsem (ženě) pořídil terárko s chameleonama a rybičky s kytkama se urazili, že nejsou na prvním místě.

Ještě drobnost. Je zvlláštní, že poté, co jsem zuřivě vše vyplenil, tak těch několik cm kytek, co narostlo, je zelených (nehnědnou), ale rostou ukrutně pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kchrz
Já si myslím, že dělám pro rostliny +- totéž, přičemž používám dlouhodobě složky živin ze stejného zdroje, přitom se mi kytky občas "seknou", aniž by bylo ihned zřejmé, proč... :-O
Pak stačí třeba prosvětlit porost, zakrátit přerostlé kytky nebo třeba přihnojit fosforem, a už to zase frčí... :)
Kdyby bylo jednoduché zjistit, co kytkám v daném okamžiku chybí, byl by z každého druhého akvaristy Amano... :-)
Taky nevěřím, že by u Akvaristů prodávali "jiné" chemikálie, než prodával svého času Mrp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:40 Muž kchrz [24] Re: romant
Díky moc,
Jicméně jsem koupil docela velké balení od Akvaristy.
ale mě by spíše zajímalo, jestli je chyba ve složení PMDD od akvaristy, v kvalitě a nebo jestli je chyba uplně někde jinde.
Asi zkusím tento obchod, nechám běžet měsíc a pak uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:35 Muž kchrz [24] Re: katterinecka
Nikoliv, dělal jsem nová tělesa, je to cca 1/2 roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 18:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kchrz
nemáš už staré zářivky? ale byla by náhoda kdyby to začlo současně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 18:50 R Muž romant [27987] Re: kchrz
Tady je nová adresa, kde se dá pmdd sehnat.
pmdd-hnojivo.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 18:46 Muž kchrz [24] – Přestalo fungovat
Kupoval jsem vždy PMDD od pmdd.mrp-cz.com, zkoušel jsem všechny možná složení, co zde byly k mání, tedy s i bez Tenso Coctail, Plantex CSM ...
Když jsem na toto PMDD přešel, kytky rostly jako z vody :)

Pak přestal obchod fungovat. PMDD jsem objednal na www.akvarista.cz, konkrétně zkouším
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…

To, že z Akvaristy.cz je kapku draší, to by mi tolik nevadilo, ale od té doby, co používám toto hnojivo, mi přestaly růst kytky. Nevím, kde je chyba. Ale nic moc neroste. Zkouším všechno možné, ale nic.
Filtr stejný, výměna vody se stejnou pravidelností, CO2 bublám pořád stejně "homeopaticky" z PETky, osvětlení stejné, množství PMDD stejné, jen jiný dodavatel.
A nic neroste.

Napadá vás někoho, kde je problém?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 11:14 Miondir Re: gigimasters
bezne PMDD kde je 9.6g mikroprvku se rozpousti v 500ml, tzn kdyz rozpustite 5g mikroprvku v 260ml budete to mit ve stejne koncentraci jako v beznem PMDD a muzete davkovat stejne tzn 1-5ml/100l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 10:11 Muž gigimasters [8] Re: filipsi
No samozřejmě :) A o to mi jde. Nevím v kolika ml vody mám rozmíchat pět gramů plantex csm+B abych mohl dávkovat rozumné množství tohoto roztoku např 5ml. A nebyl roztok příliš silný..
Já jsem toto množství míchal už kdysi ale zapoměl jsem :(

A jelikož se všude uvádí dávkování v rozmezí 1 ml a víc denně. Tak by mě zajímalo kolik gramů musím mít v tom jednom ml. (nebo spíš pro lepší počty kolik gramů mít ve větším množství ml..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:09 Muž filipsi [1295] Re: gigimasters
Take nerozumim tomu, co myslis tim "presne". V prvni rade je potreba vedet, kolik ceho zhruba tve akva potrebuje. Kdyz to vis, snadno spocitas, kolik ceho v kolika ml rozpustit, aby byla dosazena pozadovana koncentrace v objemu akva. Je dobre udelat to pocitani tak, aby vychazela hodnota snadno nabratelna do strikacky, treba 5ml.
Kazdy muze zavzpominat na chemii zakladni skoly (opravdu zakladni, ani ne stredoskolske). Kdyz se vzpominani moc nedari, nejake googleni vypoctu koncentraci jiste pomuze.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 20:55 smik Re: gigimasters
Moc nechápu :-) . Záleží jakou koncentraci prvků obsažených v CSM+B chceš mít v litráži svého akvária. Pokud těch 5g rozmícháš za 1. v 300ml nebo za 2. v 2L tak k získání tebou požadované koncentrace prvku ve svém akva např. Fe, budeš muset dávkovat větší množství roztoku 2. než 1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:53 Muž gigimasters [8]
Když mám plantex csm+B 5g v kolika ml jej mám rozmíchat aby dávkování 1ml a více denně bylo přesné? Mohu to rozmíchat ve dvou litrech ale také v 300ml a pokaždé jedem ml neznamená to samé..
Jestli rozumíte co myslím. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2010 22:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Mondir
Ta tabulka nic neřeší - plete jablka s hruškami (P <-> PO4) a ta data, která mají podle "optimálního intervalu" vyjadřovat Redfield ratio, nesedí... :-O
Takže i kdybyste to dokázal, tak se jí určitě neřiďte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 11:10 Miondir Re: jethro
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 10:54 jethro
ahoj,nemate niekto tabulku pomeru dusíku a fosforu co bola na strankach pmdd.mrp-cz?bol by som moc vďačný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:28 smik Re: Sid
No jo ale na to jsem já tak línej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:18 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: smik
...výpočet koncentrace Fe v akva při použití CSM-B...
Udělal jsem si takový kalkulátor v Excelu. :-)
Ale taky na Tenso cocktail a ostatní složky PMDD. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:15 smik Re: Sid
No kalkulátorů mám k dispozici dost, ale ten mrpa byla fakt šikovnej. Využíval jsem ho hlavně na výpočet koncentrace Fe v akva při použití CSM-B
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 18:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: smik
Zaúglujte "molární kalkulačka" - ono by ze "strýčka" něco "vypadnout" mělo... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 18:14 smik
Tak Mrpovi stránky už jsou s největší pravděpodobností mimo provoz.
Což mě celkem mrzí, protože jsem dost často využíval jeho kalkulátor na různé koncentrace chemických složek. Kdyby někdo měl nebo věděl o podobném tak bych ho uvítal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.10.2010 12:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Těhňajs
Ja bych pri nizsi cene zasilky udelal totez, tedy napsal, abyste to klidne vyhodil. Ma cenu si delat za par kacek nejake problemy s preposilanim (a neni jich tak malo, jak se zda, nemusi byt kazdy poctivy jako Vy)? A resit kolik kdo na cem vydela, neni to trosku pod uroven? To je prece kazdeho vec co za co prodava, vzdyt nikdo nikomu nerika, ze to musi koupit. BTW, kdyz si normalne koupite v akvaristice chemikalii do akvarka, materialove za halerove polozky, na kramu klidne za kilo, vyvadite u toho, ze na tom nekdo >>docela dost vydelava<<? A co kdyz v jednom kramu stoji 98Kc a v druhem 138Kc? Koupite nebo ne, maximalne reknete ze je to drahe a pujdete jinam, ale tot asi tak vse. A ze vyrobci nekde upadne bedna a vyleje/vysype se to, pripadne to ma i dalsi nasledky? No to se stava, i bezne ztraty a jejich dusledky pri vyrobe a distribuci se musi zapocist do ceny, stejne jako cele to skotaceni kolem toho, agendou pocinaje, vsim mezi tim, a bernakem konce, kde material (to co se vlastne vyhodi, kdyz to spatne dojde, nebo se kdekoli cestou znici) vubec nemusi byt to nejvic.

Neresim ani Vase vzajemne vztahy, ani kdo komu co dodal/nedododal/zaplatil/nezaplatil atp., to fakt neni ma vec a ani nemam chut to soudit, ale tim argumentem na ktery reaguji, jste jemne nadzvedl i klidase jako jsem ja. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.10.2010 11:03 Těhňajs Re: MRP
takovou dobu čekat na dodání mnou objednaného zboží? Nezlobte se, ale čekat víc jak tři týdny na něco co jsem si objednal mě fakt moc nebavilo. Když vycházíte dobře se všemi zákazníky, tak proč jste mi nebral telefon?.. A zkušenosti se mnou? když mi přijde chybně zaslaná ( vaší vinou) tak já ochotně vám ještě napíšu :( Dobrý den,
dnes mi přišla zásilka s PMDD určená Vladimíru Těhnikovi. Budu tak
ochotný, že Vaší chybnou zásilku odešlu na Adresu Vladimíra Těhníka (
Ještědská 2728/59, Jablonec nad Nisou). Podmínkou je zaplacení poštovného, že to bylo zaslané špatně) , a vy mi odpovíte abych to vyhodil?... Tak to souvisí s tím, že vám je úplně jedno jestli to dojde a kdy to dojde. A nebo mu to pošlete ještě jednou, a z toho by plynulo, že na tom docela dost vyděláváte, a že poštovné + komponenty nebudete platit ze svého.
Když vám zašlu sms, s textem kdy mi přijde mnou objednané zboží, tak odpovíte, že mojí objednávku jste stornoval? Není to divné když já jsem se stornem nesouhlasil, a jen mě zajímalo kdy zásilku pošlete?. a pak když vám chci zavolat, tak telefon schválně neberete?....


Ale můžete se ujistit, že u vás už v životě nic kupovat nebudu! Měl by jste si vzít příklad z vaší konkurence... dodaní do 4 dnů... ochota spolupracovat........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 22:40 MRP – Re: Těhňajs
Ono to nebylo zniceho nic. Stacilo zapatrat v historii a hned na me vykouklo par peprnych veticek z nasi posledni komunikace. Takze to storno nebylo jen tak samo od sebe, ale na zaklade posledni zkusenosti s vami. Prikaz k uhrade byl podan jeste tehoz dne, kdy jsem prevod oznamil. Penize mam odectene z uctu 18.10. Omlouvam se tedy, ze jsem Vas neseznamil s rychlosti vasi banky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 12:48 Vája Re: Maza
Ani já s ním neměl problémy, myslím, že jde jen o nedorozumění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 07:29 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mrakoplash
U MRPa jsem objednával ještě začátkem minulého týdne. Prozatím mám potvrzenou objednávku přes emajl. Na stránkách měl upozornění, že vyřízení posledních objednávek může trvat déle, ale pokusí se vyřídit vše - do vyprodání zásob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 07:00 Mrakoplash Re: ustavprochore
Pokud není od MRPa odezva, je lepší se ozvat.
Taky jsem čekal a nakonec jsem se raši optal :-) a vyřídili jsme to hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 22:23 Žena ustavprochore [567] Re: voťa87
Chápu to správně, že jste se o stornu objednávky dozvěděl přes tu SMS?
Já objednávala 27.9., téhož dne odešly peníze z mého účtu, zatím nedorazilo nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 22:15 Miondir Re: kortezhugo
jak jsem jiz psal v jinem vlakne, zhruba do tydne bych mel byt schopen nabidnout pmdd s plantexem a vetsinu toho co bylo k dostani u konciciho mrpa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 21:42 Muž kortezhugo [983] Re: voťa87
...tiez som cital ze MRP - konci...
PS:je to skoda lebo na jednom mieste mal "vsetko" palec

sice som s "tade" neobjednaval ale ako som tu v fore pisal asi jediny co mal Plantex...
...a to neratam "ostatnu" chemiu... -ta posta tiez nieco stoji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 21:37 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: romant
Mrp opravdu končí, mě objednávku také stornoval, i když mě ujišťoval, že ji ještě dodá...Každopádně dříve nebyl nikdy problém a jeho jednání bylo vždy solidní :-) Ze začátku ani jinak než po platbě předem neodesílál, protože mnohem nespolehlivější jsou zákazníci, co si zásilky nevyzvedávají...Ještě bych chvíli vyčkal, nemyslím si, že by měl snahu někoho ošidit :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 4491x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15783-pmddakvarijnihnojivocz?od=23