Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijni-hnojivo.cz

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvarijni-hnojivo.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 20:19 Muž let [16] Re: Vladik
Díky za info,já zkusil jen 4 položky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 19:45 Muž Vladik [16] Re: let
Ahoj, naposledy jsem zde nakupoval vloni na pozim. Dodací lhůta je přibližně měsíc. Ale nezdá se mi, že by v nabídce bylo vše vyprodáno. Namátkou jsem projel položky, co jsem bral a vše je skladem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 13:48 Muž let [16] – Pořád běží?
Ahoj, prodejce stále funguje, popř. termíny jsou stále naprd? U všeho má "vyprodáno". hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 12:56 Muž Smetany [1226] Re: Skrblík
Zkus telefon já jsem po prvním pokusu přes mail vždy objednával jen telefonicky a bylo to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 11:30 Muž Skrblík [9] – Akvarijni-hnojivo.cz
Nevíte někdo co je s majitelem této stránky. Před měsícem jsem mu psal email od kdy bude přijímat objednávky- bez odpovědi. Včera jsem mu znovu zaslal email - bez odpovědi. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 11:45 Muž Magic [879] - RostlinyRe: seic
Tak na anglické mutaci není ani teď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 11:36 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Magic
diky za info, minule tam jeste ta hlaska nebyla... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 11:29 Muž Magic [879] - RostlinyRe: seic
V prosinci jsem tam nakupoval. I když přes aquarium-fertilizer.eu

Edit. Teď koukám na tu hlášku v košíku. Tak nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 11:19 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – kde koupit?
funguje tento e-shop jeste? akvarijni-hnojivo.cz .. nebo se mam poohlednout nekde jinde...diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 17:47 Maq Re: laKatos, DavFM
No tak to je zajímavé, jak se naše zkušenosti kopírují.
Z Fichemy mi taky přišlo špatné zboží, a taky mi to stejným postupem vyměnili.
A u MRP jsem objednával 28.12. a zatím nula nula nic. rozzureny
Edit: Fichema blbě váží a plete si chemikálie, MRP se loudá, i tak nějak by se to dalo do jedné věty shrnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 17:37 laKatos Re: DavFM
Souhlas... zlatá Fichema..... objednáš a do dvou dnů přijde. Teď jsem objednaval a bohuzel mi přišla jedná polozka jinaci. Oznámil jsem to a opet do dvo dnů přišla nová položka spravne. Bez řeči poslali novou s prosbou abych přepravci předal onu špatnou polozku (Vymena).
U MRP-a (akvarijni-hnojiva) jsem objednaval před vánoci volali jsme si hovorili co a jak ale doteď ticho po pěšině. Vím ze to je klucina co to dělá při práci ale takový přístup...ehm... no třeba kdyby to vzal z opačné uz by do práce nemusel chodit. ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 17:29 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Na chemikálie mi přijde nejlepší Fichema.
S níže probíraným e-Shopem nemám žádnou pořádnou zkušenost, neboť jsem se prostě nedočkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 17:21 Maq Re: larix
Mně to teda od věci nepřipadá. Možná by to mohlo být v nějakém jiném vlákně, ale já to vnímám jako cennou informaci pro každého, kdo si dělá hnojiva a další chemii. Dodavatel chemikálií který nedbale váží... no to je škandál. Dvakrát se rozmyslím, jestli u nich někdy něco koupím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:36 Muž larix [1420] Re: GP
Asi ako koho, no priznám sa, že ja som na takéto veci dosť citlivý. Potreboval som si nachystať 3 x 100g a zrazu mi na tretiu dávku ostalo iba 88g. Podľa mňa je to neseriózne a stávať by sa to nemalo.
PS1: Ak dobre počítam, sú to 4%, nie 3% a po prepočte z EUR 2 KČ, nie 1 KČ :-)
PS2: Som detailista, viem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:21 GP Re: larix
nechci omlouvat pripadny odbyty vazeni, ale opravdu ty 3% (1Kc) tak rozladi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: larix
Žeby sa v mraze a suchom vzduchu zdehydroval? To by bola tá lepšia verzia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:11 Muž larix [1420]
Zrovna pri tom MgSO4.7H2O mi z tohoto e-shopu prišlo namiesto objednaných a zaplatených 300g iba 288g, čo ma trochu rozladilo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.05.2016 10:36 Marcel G Re: Klababa
Pokud jsi trochu zručný, tak si můžeš směs Micromixu namíchat i sám (není to nic těžkého):

96,40 g Mn-EDTA (13% Mn)
35,70 g H3BO3 (17.48% B)
17,50 g Cu-EDTA (15% Cu)
17,50 g Zn-EDTA (15% Zn)
7,00 g KCl (47.6% Cl + 52.4% K)
1,47 g Na2MoO2*2H2O (45.7% Mo + 21.9% Na)
+ špetku neboli pár zrníček ostatních mikroprvků (Co, Al, Ti, Ni, I) → pokud budeš v akvárku používat pitnou vodu (a nikoli destilovanou), tak tyto prvky tam ani nemusíš přidávat.

Tohle všechno stačí smíchat a máš z toho Micromix+ (bez železa).
Příprava zásobního roztoku: 0,5 g téhle směsi rozmíchej v 0,5L destilované vody.
Dávkování: 3 mL na 10L vody => 0.02 mg/l Mn, 0.01 B, 0.005 Cl, 0.004 Cu, 0.004 Zn, 0.001 Mo
(tohle dávkování by mělo být pro rostliny dostatečné).

Záměrně tam neuvádím železo, protože použití vhodného chelátu železa závisí především na cílovém pH akvarijní vody. Ve směsi Micromix+ se používají 4 druhy chelátů železa (z celkového množství tvoří 2% Fe-EDDHMA, 69% Fe-DTPA, 22% Fe-EDTA, 7% Fe-glukonát). Glukonát a EDTA jsou ale poměrně nestabilní a EDDHMA i v malém množství obarvuje vodu. Osobně bych proto doporučoval používat výhradně jen Fe-DTPA. Při použití 11% Fe-DTPA stačí smíchat 0,16 g chelátu s 0,5L destilované vody, a pak dávkovat 20 mL na 10L => ~0.08 mg/l Fe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2016 18:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Klababa
Copak jsou to jediný stránky kde si to můžeš objednat. Pokud jsi z Vršovic tak si dojdi do profiplants mají už i prodejnu. www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 18:10 Klababa
Zdravím,
mohl bych si, prosím, přes někoho (nejlépe z Prahy Vršovic) z tohoto eshopu objednat? Z kapacitních důvodů, je registrace nových zákazníků omezena. Objednávat můžou jen stávající zákazníci. Popř. neznáte eshop, kde by měli obdobu Micromixu? Díky!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 20:50 Muž Sagittariusi [19] Re: romant, larix, Kulisek
Ďalujem páni :). Majitel mi odpísal aj na email nakoniec, takže pri objednávaní hnojiva sa vrhám na poormanov startovací balíčekhop. Ešte raz díky za reakcie :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 16:03 Kulisek Re: Sagittariusi
Z jiných e-shopu už PMDD neobjednávám, s tímto jsme maximálně spokojen co se týče ceny, kvality a rad. Jenom je občas delší dodací lhůta, ale s tím už počítám a objednávám vše s předstihem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 15:16 Muž larix [1420] Re: Sagittariusi
Tiež odporúčam. Dodacia doba je síce niekedy aj viac ako mesiac a systém e-shopu občas vygeneruje rozdielnu objednávku v prehľade objednávok a v súhrne objednávky (majiteľ takú objednávku bez upozornenia stornuje, treba sledovať stav) ale výber chemikálií je bez konkurencie a ceny sú veľmi priaznivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 15:08 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Majitele znám osobně, je v pohodě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 15:06 Muž Sagittariusi [19] Re: romant
Ďakujem :-) človek má hlavne na tej stránke všetko k dispozícii teda aspoň ja mám taký pocit, preto som sa chcel uistiť že stránka funguje :-) tak ešte raz ďakujem :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 15:00 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Z této stránky si klidně objednej, funguje a věci rozumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 14:56 Muž Sagittariusi [19] – PMDD
Ahojte, ospravedlňujem sa za obnovenie tak starého vlákna tak snaď to patrí sem :-). Rád by som si objednal PMDD zo stránky akvarijni-hnojivo.cz/… tak by som sa chcel opýtať, či sú tieto stránky aktuálne a či ešte fungujú ak máte niekto nejaké informácie. Poprípade odkiaľ by ste mi doporučili objednať jednotlivé zložky. Ďakujem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 14:28 GP Re: kchrz
ale ta moznost vetsiho obsahu plynu ve vodovodni vode stale trva, to dno ty plyny nevstreba... leda, ze by bublaly jeste 2. den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 13:23 Muž kchrz [24] Re: DrBolíto
Zcela jistě poslední dobou (od té doby, co to neroste :) ) přehnonuju. Je to fakt.
Když si tak uvědomim, vždy, když jsem odkalil a vypustil část vody, dolil čistou,tak se kytky rozbublaly. Vhledem k tomu, že vodu napouštím přes dno /aby nebyly bublinky na kytkách a skle/, tak jsem si myslel, že to není klasické bublání kytek po výměně vody, ale vzduch z potrubí při plnění akvaria.
Začíná to do sebe všechno zapadat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 00:31 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: kchrz
"Jen na okraj, vyměnit 1x měsíčně skoro polovinu akvaria je málo?!"
Ano může být, pokud tam hned lijete další dávky PMDD a opět vytváříte přebytek. Rostliny třeba týden po výměně nastartují růst a další týden skončí neb jsou opět blokovány. Zkusil bych po výměně měsíc nehnojit a uvidíte co na to kytky. Mrknul bych se i na to CO2 kolik ho je ve vodě. Někdo vzpomínal i špatný růst po výměně zářivek, měnil jste za stejné, nebo byla změna tř. za 840?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 23:39 Muž kchrz [24] Re: DrBolíto
Jen na okraj, vyměnit 1x měsíčně skoro polovinu akvaria je málo?!
Jinak nepochybuju, že výše jmenovaní mají pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 23:20 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: kchrz
Tak to pak asi platí co píše Sid a ostatní s přebytkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 22:37 Muž kchrz [24] Re: GP
Dlouho jsem neuploadoval nové fotky. Situace byla takové, že jsem pro shon v zaměstnání dlouho "nezastřihával". vytvořil jsem džungli, že ani ryby neměli kde plavat :)
Jak píšete, těch pár kytek ... to byly opravdu začátky.

Jinak co se týče odkalování a výměny vody. Když odkaluju, padne na to většinou tak 1/3-1/2 akvaria a činím tak jednou za 1-2 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 20:30 GP Re: kchrz
pmdd.mrp-cz.com/…
tohle asi znate... kytkam to preci jen trva, nez po takovem zasahu zacnou rust a spotrebovavat a pokud bylo hnojeno stale, treba doslo k tomu, ze treba draslik blokuje prijem dusiku a jinych tam zminenych prvku. to by se ale melo vyloucit vymenou vody a docasnym prerusenim hnojenim do sloupce, nez zas zacnou bujet...
navic, co tak koukam na tu davku, tak se mi to taky moc nezda umerny k mase rostlin, teda tech, co jsou v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 20:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kchrz
Na těch pár kytek, tolik ryb a tolik hnojiva bych se také nedivil, kdyby bylo něčím přehnojeno. Krom toho jestli máte namysli vaší 720 l, tak se tam za určitou dobu možná nějaký prvek naakumuloval. Přeci jen nehnojíte vším odděleně a při takovém objemu asi ani pravidelně větší část vody nevyměníte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 20:23 Muž kchrz [24] Re: Sid
Zajímavá myšlenka, Side, z čeho usuzuješ, že něčeho nadbývá? Nerozumim.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 14:43 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: DrBolíto
Pokud Kchrz hnojí ve stejném režimu, jako před tím radikálním zásahem do rostlin, pak spíš něco nadbývá... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 11:21 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: kchrz
A došlo i k masivnímu odkalování? Myslím, že takhle dlouhé zaseknutí + špatný růst je v nedostatku něčeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 00:17 Muž kchrz [24] Re: Sid
To co píšete dává smysl a řekl bych, že to zcela jistě odráží realitu v mé nádrži. Budu must počkat, až se akvarium znovu nastartuje.
Každopádně díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2011 22:05 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kchrz
...Rotala rotundifolia sice u hladiny krásně roste, má husté velké lísty, nicméně střed spodek už jsou víceméně jen tmavé stvoly bez lístků, nepůsobilo to hezky. No a tak jsem v jednom záchvravu prostě akvárko přistřihl vodorovně zhruba v polovině. Tehdy to přestalo růst...
Myslím, že jsme doma. :-)
U R.r. je normální, že spodní části nevypadají vábně. :) Musel byste je pěstovat ve větších rozestupech, aby se i ke spodním listům dostalo světlo. (Jenže stejně se pak po zastřižení začnou stonky větvit a jsme zpátky tam, kde jsme byli...)
Proto se před R.r. dávají nízkovrůstné kytky, aby jejich spodní části zakryly. Případně se neustále přesazují pěkně vyvinuté růstové vrcholky, čímž se jejich porost udržuje nízký.
Zásadní chybu ale vidím v razantním zakrácení celého porostu. :-O Mnohem méně problémové bývá postupné zastřihování rostlin po skupinách - neustále tak máte v akva rostliny, které "jedou". (Vidím v tom i jistou prevenci proti nástupu řas.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 21:29 Muž kchrz [24] Re: Sid
Musím zašátrat v paměti. Takže pokud se nepletu :
Neprve jsem zjistěl, že Rotala rotundifolia sice u hladiny krásně roste, má husté velké lísty, nicméně střed spodek už jsou víceméně jen tmavé stvoly bez lístků, nepůsobilo to hezky. No a tak jsem v jednom záchvravu prostě akvárko přistřihl vodorovně zhruba v polovině. Tehdy to přestalo růst. Hlavně Heteranthera zosterifolia po zastřižení v polovině akvárka byla jen "drť černých vzdušnách kořínků a zkřivenách stvolů s listy".

Tak jsem udělal onu čistku, vystříhal všechny zkažené části rostlin a zasadil je znovu.

Tak možná to bude tim, že je teď vše u dna, kam nedosvítí tolik světla. Každopádně to fakt roste pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 21:11 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kchrz
...Je zvláštní, že poté, co jsem zuřivě vše vyplenil...
Prčit se to začalo před tím zuřivým vypleněním nebo až po něm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 20:28 Muž kchrz [24] Re: Sid
Rozhodně jsem se nechtěl pouštět do kritiky Akvarista.cz, ale to je doufám dost jasné.

Jinak taky mě napadlo, že mám trochu překytkováno, prostě jak jsem změnil PMDD, tak kupříkladu z poměrně hustého porostu Rotala rotundifolia zbyly jen tmavé stonky bez listů.
KOmpletně jsem "vyplenil", vystříhal, přesadil ...
Nepomohlo, Rotala rotundifolia maličko povyrosla (za měsíc asi o pár centimetrů), Heteranthera zosterifolia, kterou jsem stříhal jako plevel se trapně plazí po dne a Hygrophila polysperma, kterou jsem dřív stříhal ob den, tak nyní už měsíc hynotizuju, aby povyrostla.

Nebo to bude tím, že jsem (ženě) pořídil terárko s chameleonama a rybičky s kytkama se urazili, že nejsou na prvním místě.

Ještě drobnost. Je zvlláštní, že poté, co jsem zuřivě vše vyplenil, tak těch několik cm kytek, co narostlo, je zelených (nehnědnou), ale rostou ukrutně pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kchrz
Já si myslím, že dělám pro rostliny +- totéž, přičemž používám dlouhodobě složky živin ze stejného zdroje, přitom se mi kytky občas "seknou", aniž by bylo ihned zřejmé, proč... :-O
Pak stačí třeba prosvětlit porost, zakrátit přerostlé kytky nebo třeba přihnojit fosforem, a už to zase frčí... :)
Kdyby bylo jednoduché zjistit, co kytkám v daném okamžiku chybí, byl by z každého druhého akvaristy Amano... :-)
Taky nevěřím, že by u Akvaristů prodávali "jiné" chemikálie, než prodával svého času Mrp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:40 Muž kchrz [24] Re: romant
Díky moc,
Jicméně jsem koupil docela velké balení od Akvaristy.
ale mě by spíše zajímalo, jestli je chyba ve složení PMDD od akvaristy, v kvalitě a nebo jestli je chyba uplně někde jinde.
Asi zkusím tento obchod, nechám běžet měsíc a pak uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:35 Muž kchrz [24] Re: katterinecka
Nikoliv, dělal jsem nová tělesa, je to cca 1/2 roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 18:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kchrz
nemáš už staré zářivky? ale byla by náhoda kdyby to začlo současně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 18:50 R Muž romant [27987] Re: kchrz
Tady je nová adresa, kde se dá pmdd sehnat.
pmdd-hnojivo.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 18:46 Muž kchrz [24] – Přestalo fungovat
Kupoval jsem vždy PMDD od pmdd.mrp-cz.com, zkoušel jsem všechny možná složení, co zde byly k mání, tedy s i bez Tenso Coctail, Plantex CSM ...
Když jsem na toto PMDD přešel, kytky rostly jako z vody :)

Pak přestal obchod fungovat. PMDD jsem objednal na www.akvarista.cz, konkrétně zkouším
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…

To, že z Akvaristy.cz je kapku draší, to by mi tolik nevadilo, ale od té doby, co používám toto hnojivo, mi přestaly růst kytky. Nevím, kde je chyba. Ale nic moc neroste. Zkouším všechno možné, ale nic.
Filtr stejný, výměna vody se stejnou pravidelností, CO2 bublám pořád stejně "homeopaticky" z PETky, osvětlení stejné, množství PMDD stejné, jen jiný dodavatel.
A nic neroste.

Napadá vás někoho, kde je problém?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 11:14 Miondir Re: gigimasters
bezne PMDD kde je 9.6g mikroprvku se rozpousti v 500ml, tzn kdyz rozpustite 5g mikroprvku v 260ml budete to mit ve stejne koncentraci jako v beznem PMDD a muzete davkovat stejne tzn 1-5ml/100l

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 4491x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15783-pmddakvarijnihnojivocz