Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kalná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Kalná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 09:26 Berry – zakaleno ráno, večer OK
Ahoj, už jednou jsem to tu řešil, že mám jakoby žlutou vodu v akva. Na radu jsem koupil lepší filtr a vše se zdálo být OK. Ale jen do doby než jsem začal zůstávat ráno doma :-D Ráno jak se rozsvítí tak voda zakalená a lehce do žluta. Nic strašného. V poledne už je znát rozdíl a večer voda krásně čistá. Filtr jede pořád. Světlo dopoledne a pak odpoledne. Ted ho nechávám svítit od rána do večera.

Napadá mě tedy jedna věc a to, že to má něco společného se světlem, květiny atd.. Protože večer je voda čistá když se svítí. Není to nic strašnýho ten zákal. Skorožena to nevidí, já ale ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 18:31 R Muž romant [27981] Re: marekm
Je to jednobuněčný organismus, který se při vhodných podmínkách velmi ryhle ukáže. Ty vhodné podmínky se datují do začátku nádrže, dále při nějakém větším zásahu do stability kdy je narušena biologické rovnováha, která v nově založeném akváriu není, nefunguje nitrifikace, nebo je natolik narušena, že je toto možné. Obvykle je nejlepší zvolit vyčkávací taktiku a nedělat nic, tedy vůbec nic, krom zavedení dodatečného vzduchování, to v případech, jsou-li v nádržích s nálevníkem přítomny i ryby, kdy může velmi snadno dojít ke kyslíkovému deficitu. Tedy to nicnedělání nemusí být až zase tak pravdou a to v momentě, kdy je tím děláním třeba efektivní podpoření právě nitrifikačního pocesu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 18:04 marekm Re: romant
Teraz som na nocnej tak az zajtra a co je nalevnik a ako sa mohol dostat do aq?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 18:00 R Muž romant [27981] Re: marekm
Vem trochu vody z akva do skleničky a ve tmě do ní posviť baterkou a když se to bude hejbat, je to nálevník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 17:58 marekm
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradite mi co to je?aq je zalozene tyzden a je to len na hladine taky kal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 16:09 R Muž romant [27981] Re: Tomass
Tak tím se to vysvětlilo, ta reakce je normální, záleží na tom kolik se naleje, v jaký kondici je akvo a už jsem se taky setkal s tím, že onen následný zákal trval dva dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 07:51 Tomass Re: Tomass
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku po 46 hodinach cca... a tohle je ten pripravek co sem tam nalil... :-) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 21:18 Tomass Re: NHKG
Taky dobrej nazor.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:56 Tomass Re: Yirka
Takhle v tom zakalenem co je uplne nove budou tyhle velky, to druhe kde jsou tedka pride komplet vycistit opravit a trochu zkraslit zeleni a tam pride deset zavojnatek... a pak mame jeste jedno to je polovicni a tam jsou tedka 4 nebo 5 zavojnatek a par mensich rybiček... to uz mam tak nejak hotove ale bohuzel jsou omezene finance...
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:49 Muž Yirka [9118] Re: Tomass
Pro potěchu oka hosta jsou ty objemy výborné, ovšem výběr ryb nejlepší není. Hosta by daleko více zajímala nějaká zeleň a velké hejno menších rybek s nějakým vhodným solitérem.
A také by to pak dalo daleko méně práce péči.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:40 Tomass
ja sem pouze panaček kterej to musi nejak uelat vis... Nikdy bych si nic tak velkeho sam neporidil... jsou to akvarka na hotelu tak aspon neco malo pro poteseni z te prace... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tomass
Každopádně to moc nepomůže. Akvaristika chce trpělivost a ty jsi to očividně vše uspěchal a pořádně jsi se nepřipravil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:35 Tomass
jsou to nejake bakterie pro pripravu vody pro ty mini rybyčky... :-) aspon tak mi to bylo receno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:33 Muž NASREDDIN [1383] Re: Tomass
Nelil jsi náhodou toto?
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:33 Tomass
to jsou rozmery toho zakaleneho... to druhe je jeste kousicek rozmernejsi... 242x80x100.. tone :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:31 Muž NASREDDIN [1383] Re: romant
Přípravkem patrně myslel Biofiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:30 Tomass
Ano... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:27 Tomass
jinak nazev toho tamtoho jeste nevim... tri krat sem cetl navod ale ani jednou nazev tak cekam nez tam pride recepni a vyfoti to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:24 Tomass
Mame ho tam jen chvili tak presne nevim kolik se do nej vejde ale rozmery 200x60x90
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:22 Tomass
Neco spatne...? jinak pirana bylozrava... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:00 R Muž romant [27981] Re: Tomass
Co to tam máš za ten hovězí dobytek? To jsou piraně? Jak je to akvo velký, to máš kubíkovku? Nemyslel jsi tím přípravkem Nitrivec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 19:59 Jindras Re: Tomass
Proboha!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 19:57 Tomass
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Bohuzel rostlynky nebudou kuli rybyckam... Z 10 kytek za 14dni zustali dve v akvarku zbytek uloven na hladine... :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 19:53 Tomass
Moment pracuju na fotce ty lahve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 19:52 Jindras Re: Tomass
To si sedne,někdy to trvá pár dní. Filtraci naplno a zasadit rostliny!!!!!!,žádné nemáš,proč Bioflor??. Bude to v pohodě,žádný strach. Jen čas a čas. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 19:50 R Muž romant [27981] Re: Tomass
A co tam jářku hnojíš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 19:47 Tomass
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, prosim poradte po aplikaci bioflory zustalo akvarko zakalene a nejak to nechce zmizet... Dle navodu by to mnelo do 24h zmizet. Ted je to 40h a porad nic :-( coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2015 19:26 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Iva
Přidala bych ještě další rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.11.2015 16:54 JoKa Re: Iva
To si sedne... Hlavně tam v příštích 2 týdnech nedávej nic živého, kromě max nějakého šnečka a jednou za tři dny vyměň půl vody.... Standartní jev...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 16:31 Iva – zlta voda v novozalozenom akva
Fotka k příspěvku Ahoj!zakladam po rokoch nove akva, 30L Aquael Shrimp Set Smart s komplet vybavou. Na dno som dala substrat riečne dno (nie som si uplne ista nazvom ale no je to ako hlina so strkom) na vrch substrat 1,3 mm. Rastliny Cryptocoryne wendtii tropica, 2x hemianthus callitrichoides a didiplis diandra. Chemiu ani nic ine som do vody nepridavala. A este tam mam dva sutre ale nie com si ista ci to je bridlica alebo co no kupovane to bolo v akvaristike. Tos a vodu mam kalnu. Akva mam v zabehu tyzden a odkedy sa mi oda zkalila som ju ciastocne menila 2x. Co to som si na tuto temu pozerala a podla mojho nazoru to bude asi z toho riecneho dna. neiem ci to moze byt len tym ze akva zabieham. Pripajam aj foto. Za kazdu radu dakujem.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 17:42 R Muž romant [27981] Re: romantomka
V okamžiku, kdy se ryby začnou vice pohybovat u hladiny a mají snahu jakoby tu hladinu ochutnávat, klidně i lapou po vzduchu nad hldinou, je ovšem zle a je to přesně ta situace, co jsem popisoval. Nenoukat napravo, nalevo a měnit, měnit, měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 17:40 romantomka Re: romant
jasne rozumím..dal jsem tam par zavaděcích ryb a budu tedy koukat jak se chovají...ja věděl že mam ještě počkat s rybama..ale polovička je nedočkava a ukecala mě, navíc včera maličko krmení...ale ten zakal není nikterak hrozny..cca 15%pruhlednosti tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 17:28 R Muž romant [27981] Re: romantomka
Pan majitel má samozřejmě pravdu, tedy jde-li skutečně o nálevníky, zde je nejlepší nedělat tzv. nic, jenom zavést pro sichr dodatečné vzduchování, neb nálevník má slušnou spotřebu kyslíku, ovšem jsou situace, kdy je nutné, tedy životně nutné i přes výskyt nálevníka výměny vody praktikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 17:25 romantomka – kalna voda
píšete že při zakalu,,pravděpodobně zpusobenem nálevníkem se ma měnit voda...ted jsem domluvil s majitelem akvaristiky vivárium mělník a ten naopak radí vodu neměnit,,že tím jen opět nalevíka podpoříte...tak kde je zakopany pes rozzureny díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 18:48 R Muž romant [27981] Re: michalhzs
Zřiď si prezentaci, uveď co nejvíce údajů, dej fotky, prostě nás informačně zahrň pravdou. K nálevníkům to samozřejmě svádí, ale nemusí to tak být. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2015 18:44 Muž RBeil [174] Re: michalhzs
Ten filtr se čistí až jak je zacpaný takže na něho se teď vykašli. Přidej vzduchování a trochu soli, max lžice soli/50l. Nepřekrmuj. Jedná se o nálevníka kdyžtak o tom něco pogoogli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 18:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: michalhzs
Nejspíše nálevníci, bez podrobnějších údajů (presentace) nejde moc poradit co s tím. Často ale bývají z překrmování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 18:38 michalhzs – Kalné, mléčná voda
Dobrý den chtěl bych se zeptat mám v akvariu mléčnou vodu , že nevidím až na druhou stranu akvarija .Vyměním 1/2 vody tejdně a filtr čistim 3 týdně.Nevíte někdo čím by to bylo ?Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.10.2015 20:34 JoKa Re: fishak
Doplním Romana, krevetky si s tím sice poradí, ale jsou extra citlivé na kvalitu vody. Dva dny po založení tam rozhodně nepatří ryba, ani krevetka... Týden po založení tam dej šneka a nech tomu další alespoň dva týdny... Však ono si to sedne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 19:37 R Muž romant [27981] Re: fishak
Nech to sežrat šnekům, nebo krevetkám, čas si s tím poradí, tedy fungující akvo si s tím poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 19:35 fishak – "Povlak" v akváriu
Fotka k příspěvku Dobrý večer, jsem začátečník, akvárium 30-litrů (víc nemůžu).Druhý den po založení se mi na listech rostlin, kmínku a kameni objevil "povlak" na fotce. Filtr běží. V akváriu mám zatím pouze rostlinky, Snažil jsem se nastudovat o co se jedná, ale k jednoznačnému závěru jsem nedošel. Poradí někdo?
Díky Honza
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 19:24 JoKa Re: Merst
Záleží, čemu říkáš akvárko... Jsi-li majitelem pet lahve, nebo jiného zvěrstva, napuštěné vodou, tak filtr nepotřebuješ. Pokud máš opravdu akvárko, tak se bez filtru nehneš z místa... A pak ano, ten bílý zákal skutečně zmizí.
Ale jak bylo zmíněno, přečti pár článků, ať místo filtru nepořídíš turbodmychadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 18:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Merst
Opět a znova. Zkus is něco nastudovat: rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
Kalná voda běžným rybám většinou moc nevadí, ale dokud nevyřešíš problém s vodou, je nesmysl pořizovat ryby. Pokud je to tvoje 1. akvárium, tak doufám, že má alespoň 60 litrů. U menších se těžko udržuje stabilita a nejsou vhodná pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 18:15 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Merst
Hnědou barvou od kořene nevadí, mléčný zákal ano. Pořiď filtr a nech tak měsíc jenom s filtrem a rostlinama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 18:08 Merst – Zafarbena voda rybky
Vadí rybkam zafarbena voda???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 18:03 Merst Re: Urtman
Okey fajn kúpim si filter a to potom samo mi to odfarbi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 17:59 JoKa Re: Merst
Aj keď nemám filr?

První chyba... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 17:48 Merst Re: romant
Aj keď nemám filter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2015 17:19 R Muž romant [27981] Re: Merst
Na ryby máš tak tři neděle čas, takže na pohodu, ono se to dočistí. Mezi tím zařídíš prezentaci, uvedeš co nejvíce údajů, aby se případný chyby daly odladit, teď v období, kdy tam nejsou ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 17:15 Merst – Zafarbena voda
Dobrý deň, potrebujem pomoc práve som si založil akvárium a dal som tam biely štrk.. Ale ten štrk mi zafarbil vodu... Bude to vadiť rybkam alebo musim vymeniť a prečistiť komplet?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 14165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15747-kalna-voda?od=309