Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Plíseň v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2023 15:06 R Muž afc1886 [14695] Re: Hudla
Jak už jsem ti psal, je to zelená přísedlá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 14:44 Hudla Prosím o radu
Fotka k příspěvku Dobrý den, takto vypadá ta plíseň. Nevím si s tím rady. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2022 19:25 Muž vlka [3453] Re: Hudla
Zdravím, sklo pravidelně, většinou po údržbě čistím magnetickou stěrkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2022 17:02 R Muž afc1886 [14695] Re: Hudla
Podívej se na gda a gsa.
www.vitaplant.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2022 15:22 R Muž Anthrax [4786] Re: Hudla
Ahoj, to bude spíš řasa. Ale těžko říct bez fotky nebo bližšího popisu. :-) K identifikaci příčin a jejich odstranění budou potřeba informace o akváriu. Ideální je zřídit a důkladně vyplnit prezentaci nádrže: rybicky.net/nadrze/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2022 15:16 Hudla – Prosím o radu
Dobrý den, potřebuji poradit. V akvárku se mi na skle objevili takové zelené tečky, domnívám se že to je plíseň. A nevím co mám s tím dělat a nechci nic pokazit. Předem děkuji za radu.
Hezký den přeji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2021 20:42 Muž Sigiczek [2]
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím koukněte na foto, objevila se mi v jedné části akva nejspíš plíseň. Údržba pravidelná, hnojím 1x tydne seachem fluorish. Jedinà změna za poslední týden je, že jsem přidal tablety kw kořenům dajana (jelikožmi od spodu rostliny slábly) a tekuté co2 od dajany (jelikož jsem neštastny z řas). To dávkuji právě na hladinu do tohoto místa. Můžete mi poradit co stím? Odkalení a výměna vody je samozřejmost. Díky! :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2021 13:41 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anthrax
Tak mám rád otíky a na řasu si je rozhodně nekupuji je to krásná rybka na pozorování. Určitě přirozená ochrana je podstatě jednoduší než savo a podobné jedy co do akvária lil a stejně mu to nepomohlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 13:26 R Muž Anthrax [4786] Re: vaclav
Nevím. Třeba žádnou takovou rybu nemá/nechce/nehodí se mu. Já třeba taky zastávám názor, že pořizovat živočicha, aniž bych ho opravdu chtěl, jen z cílem vyhubit druhého, nemá cenu. Každopádně z toho martyria autora článku mi vychází, že bych to nechal být, jak už jsem psal. :-)
Jen jsem skrze ten článek hledal jak se tohle dlgdxii3fgupk.cloudfront.net/… drobné (menší než nezmar) „chmýří“ na skle jmenuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 12:55 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anthrax
Trochu jsem ten článek nechápal proč tam prostě nedal nějakého držkoleze a měl klid. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 11:19 Stevenson Re: Anthrax
Díky za info :-) článek přečtený a uvidíme, jak to půjde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 19:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vaclav
- vidím to podobně, nezmar ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 11:18 R Muž Anthrax [4786] Re: Stevenson
Tohle plíseň podle mě není. Jestli a jak proti tomu bojovat taky nevím. Ale při hledání názvu (vždy ho zapomenu :-) ) jsem narazil na tohle: www.myaquariumclub.com/…
Být to u mě, tak to neřeším. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 11:07 Stevenson Re: Anthrax
Pokud by to bylo ono, má se to nějak řešit? A jestli jo, mechanicky (čistit) nebo chemií? :-) Opravdu to nemůže být plíseň? (neradi bychom něco prošvihli...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 09:40 R Muž Anthrax [4786] Re: Stevenson
Já si myslím, že to mohou být kolonie vířenek. :-)
Edit: www.sciencephoto.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2021 23:30 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Stevenson
Vypadá to spíš na nezmary než na mechovky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 20:18 Stevenson
Fotka k příspěvku Zdravím všechny :-) Procházel jsem snad celé forum i google, ale nejsem si jist, jestli jsem někde natrefil přesně na to, co pozoruji druhým dnem v akváriu... proto píšu sem...

Akvárium je nově založené (necelé dva týdny), živé rostlinky, dřevo, kameny.... před pár dny jsem přidával další čisté kameny a dodělával ještě jednu skalku, nicméně asi od té doby se na stěnách akva (na skle) objevily desítky až stovky malých "chomáčků" (asi 1 milimetr) jakoby "vaty"... na rostlinkách, kamenech, dřevu či rybkách zatím snad nic. Nejbližší výsledky jsem našel jako plíseň, ale nevím... nezdá se mi, že by ty "chomáčky vaty" měly nějakou stopku, spíš to připomíná konec chmýří od pampelišky... netušíte někdo prosím, co by to mohlo být

Edit: Tak tady je foto :-) Bohužel ani při maximální snaze to nejde zaostřit a vyfotit tak, aby to bylo vypovídající... nicméně jak říkám, 1 - 2 mm max a tvar jako něco mezi minichomáčkem vaty a jedním chmýřím z pampelišky... stopka není jistá i při pozorování lupou... možná tam je, možná ne... jo a ve vodě to chmýří lehce povlává... ještě mě napadlo, nemůže to být nějaký "výtrus" z nějaké rostlinky? Moc díky za jakékoliv užitečné info... :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 05:10 R Muž afc1886 [14695] Re: mirkita
Je to zbytečné nechej to na šnecích a času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 21:59 Žena mirkita [0] Re: Anthrax
Ahaa, diky za vysvetlenie k tým neritinam, levatky teda zatiaľ postačia, i keď riadne špinia.. Nové rastliny už mám doma, zajtra sa ide vymieňať voda a sadiť. Bola by chyba vybrať koreň von a vyčistiť ho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.02.2021 23:00 R Muž Anthrax [4786] Re: mirkita
Výměny vody ničemu neuškodí ale zase není důvod to nějak přehánět. Ta týdenní výměna vody bývá (samozřejmě každé akva je jiné) akorát. Filtr bych nechal být na pokoji, dokud mu výrazně nepoklesne výkon.
Neritiny žerou řasy, ty tam žádné nemáš. Takže by asi celkem strádaly. A taky to nejsou šneci do úplně čerstvé nádrže. Ale ty další rostliny jsou dobrý nápad. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 22:31 Žena mirkita [0] Re: afc1886
Ďakujem za odpoveď. I keď sa mi to čierne vôbec nepáči:)
A ak sa môžem ešte spýtať - ako často by som mala vymieňať vodu/čistiť filter? Častejšie než raz za týždeň?

A prečo nie Neritiny? Môžu v akváriu nejako uškodiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 20:32 R Muž afc1886 [14695] Re: mirkita
Neritiny nekupuj a jen vyčkávej. Akvaristika je o trpělivosti a u tebe se nic špatného neděje. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 20:07 Žena mirkita [0] – Pleseň?
Fotka k příspěvku Ahoj akvaristi.
Mám akvárium založené pred 6 dňami. Hneď na druhý deň sa začal na rastlinách objavovať biely povlak, neskôr aj na koreni. Prečítala som si, že by mal po čase sám zmiznúť, a že slimáky s ním pomôžu. Slimáky mám levatky ale ešte sú maličké, veľa toho nezjedia. Vymenila som teda 1/3 vody a čakám. Zajtra obstarám Neritiny (a viac rastlín).
Od včera ale pozorujem na koreni škaredé čierne fľaky. Je to pleseň? Čo s ňou robiť? Vybrať koreň, vyčistiť, dezinfikovať?
Ďakujem pekne za rady...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 07:22 R Muž ctibum [6924] Re: Zdeněk
Vždyť tam k tomu máš celou debatu.
******************      
Designer [5669] – Re: Aforte
Myslim, ze je jen otazka casu, kdy ta plisen uz nebude mit z ceho      
******************
Aforte [501] – Re: Designer
Takže to tak mám nechat. Nebo jaká opatření proti tomu udělat?
*******************      
Designer [5669] – Re: Aforte
Nechal jsem takhle v akvariu zbytek jiker na koreni, uz se mi ho nechtelo tahat ven. Chytil poradny kozich plisne na zbytku (uprimne, nevykulila se vetsina) nevykulenych jiker a za 14 dni po tom nebyla ani pamatka. Mozna to spasli i sneci, to netusim, ale jak uz to pak nemelo z ceho, zmizelo to, 200l akvarko, takze o kvalitu vody jsem se nebal.
******************        
Aforte [501] – Re: Designer
Šneky tam nemám, ale můžu tam dát okružáky a levatky z druhého. Mám to udělat? asi jo, viď? Šneci jsou potřební všude. Užiteční pomocníci.
*******************
Prejde to i bez nich, je to jen na Tobe co chces a nechces
*******************

Jinak viz Smetany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 01:29 Muž Smetany [1226] Re: Zdeněk
Je to pravděpodobně shluk plísně, bakterií, vláknité řasy, rozsivek a asi i dalších věcí. Gel z rostlin in vitro je velmi výživný a růst těchto organismů podpoří. Nedokážu si představit jak by se to mělo dostat do ryby. Pokud ti umřely ryby bude to pravděpodobně tím že jsi je dal do nové nádrže kde ještě nejsou srovnané parametry vody.(možná navíc s jílovým substrátem) Pro akvárium v této ranné fázi jsou tyto shluky typické. Ale jen hádám fotka a info o nádrži by velmi pomohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 00:37 Zdeněk Re: Aforte
Ahoj mám stejný problém , je to neškodné nebo smrtící pro akvárium ? Podle mne se to roznese všude a dostane se to do ryb ty pak uhynou. rybicky.net/k/forum/551487.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 00:42 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: David
Také se mi teď udělala plíseň na novém koření, ale je bílá, tak tu nehodlám řešit :-D Ona si s tím příroda poradí sama :) Každopádně dělat se mi tam zelená, tak to asi bez rozmysleni fiknu, aby to do budoucna nezpůsobilo problémy, ale to jsem zas já. To už pak nehledím na estetiku, ale zdraví a bezpečí rybiček :) Každopádně chápu, že když ho máš porostlej pupecnikem, že to těžko, když je využít jako opora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 23:46 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: David
mě se taky dělá.. to je běžná věc.. :-D měl jsem plíseň i na tom co lezlo z vody.. jak pavučiny to vypadalo.. to jsem vždycky vzal jen kartáčem to nad hladinou a cajk.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 23:33 David Re: vaclav
jo smrdí, ale divím se, že se dělá nad hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2019 12:17 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: David
To není zelená plíseň ale z největší pravděpodobností sinice. Sáhni na ni a pokud smrdí tak je to ona. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 12:07 David – plíseň kořen
udělala se mi plíseň na novém kořenu, taková ta bílá, po cca 2 týdnech zmizela, ale kus kořenu mi leze z akvária ven a tam se mi dělá zelená plíseň, nevím, jestli je to nebezbečné a nebo to nechat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2019 18:06 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Markéta
Chce to viac rastlín. Oveľa viac. A na rybky mysli až o mesiac ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2019 17:56 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Markéta
Dělá se ti na dně hnědá řasa neboli rozsivka. Místo vodiček přidej hlavně rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2019 17:55 R Muž afc1886 [14695] Re: Markéta
Fotka sice nic moc, ale vypadá to jako rozsivky. Udělej trochu lepší detail, ale určitě tam nasaď hodně živých rostlinek a potom to chce trochu času a nechat stres stranou. Ono nějakou dobu trvá než si všechno sedne tak jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 17:45 Markéta – Plíseň na dne
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, chtěla bych se zeptat zda s tímto nemá někdo zkušenosti. Akvarko jsme napustili, dali pisek, koupili tu vodicku na vytvoření prostředí pro rybičky a bohužel tohle se tam objevilo. Rybičky z toho důvodu zatím nekupujeme. Prosím o radu jak se toho zbavit, nejsem žádná odbornice. Děkuji moc :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 17:02 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Planorbella
Ampulárku nemám, slepou hladinu ano, ale jen na některých místech, protože proud z hřebínku je teď roztříštěn o kroužek z hadičky (zabraňuje tomu, aby mi plovoučky lezly doprostřed a stínily). Plíseň tam ale byla i dříve, základní důvod to nebude, leda to může zhoršovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 16:04 Muž Planorbella [643] Re: Passenger77
Neměl jsi v poslední době slepou hladinu?Nemáš v akva ampulárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 15:57 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Mist
Kryt dlouhodobě nepoužívám, jak jsem psal...je to otevřené. Tak je též pravděpodobné, že se tam snáze dostaly spory hub, než kdyby bylo zakrytováno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 09:07 Mist Re: NHKG
Aha takže blbost, no tak nevím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 08:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mist
Tím to nebude. Mi salvinie neplesniví ani v místě, kde je nad hladinou jen pár milimetrů a zespoda jdou bublinky vzduchování, takže je mokrá i shora.
Limnobium mi občas plesnivělo, ale vždy stačilo vyhodit pár postižených rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 08:08 Mist Re: Passenger77
Možná hloupý dotaz, ale, to krycí sklo co tam máš, není to moc "utěsněné"? Pro tu plíseň tam jsou asi dobré podmínky (vlhko), nemůže to být tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 22:46 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Planorbella
V hypermanganovém roztoku bylo jen Limnobium a plavalo v něm...ponořené se toto dost dobře nedá udržet :)
To bylo dříve také napadeno (také důvod mého prvního dotazu), ale nové přírůstky již houbou moc netrpí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 22:23 Muž Planorbella [643] Re: Passenger77
No dostalo se na list něco co tam dělá neplechu.Navíc když je list poškozený a tedy náchylnější k plísním.

Říkal jsi že jsi to dával do hypermanganu to jsi je tam namočil celé?Pokud ano tak mohl listy poškodit.Já bych plovoucí rostliny nikdy v ničem nemamáčel mají vlastní obranu před vlhkostí-chloupky mikroskopické a ty se mohly poškodit tedy rostlina ztratila imunitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 22:20 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Planorbella
Nápad dobrý...normálně krmím nad prázdným prostorem, ale třeba nějaký ten kousek Spiruliny spadnout na list může...zkusím si dát na to teď větší pozor. Na druhou stranu...plíseň je i na stranách, kde nikdy nekrmím a ani to krmení tam nemůže spadnout... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2019 22:07 Muž Planorbella [643] Re: Passenger77
Co krmení spadlé na list a tam se rozmočilo možná z toho ta plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 21:51 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Andaska, vlka
Díky za tipy a názory. Už jsem to tu před časem řešil a také odebral samozřejmě napadené rostliny...no sporóry hub zjevně zůstávají a když mají podmínky, tak napadnou rostliny. Z tohoto důvodu si myslím, že je bezpředmětná karanténa. Jinak údržbu provádím standardně, vzduchovací strojek nemám a krycí sklo dlouhodobě neužívám, tak si myslím, že přehnanou vlhkostí to nebude. Nejsem si jistý, jestli má na to taky podstatnější vliv kvalita vody, když jde o houby nad hladinou. Na snímku je vidět, že jsou napadené listy, které vypadají naprosto zdravě a ne nějaké odumírající kousky...a to mě trochu děsí.
ahoj
PS: pravda...aktuální fotky by to chtělo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 19:26 Andaska Re: Passenger77, vlka
Já dnes taky objevila bílou plíseň na salvinii (u zabíhajícího se akva). Napadené rostlinky jsem odebrala a vyměnila část vody. Na pár dní jsem přestala vzduchovat a v té době se ta plíseň objevila, tak nevím, možná to je tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 12:37 Muž vlka [3453] Re: Passenger77
Čauky, asi bych totálně změnil zaběhnutý rytmus. Používáš RedAdvan, nebo jak se to píše a ten je údajně jen na „červené“ rostlinky. Jsem totální amatér, ale vysadil bych hnojení, řádně odkalil dno, vyměnil 2/3 až 1/2 vody, všechny plesnivy plovoučky bych vyhodil, ostatní dal do karantény a rybičkám dal půst. Jo a zatím jsem neměl AQ bez vzduchování - vždy alespoň pár drobných bublinek. Je to ale jen moje subjektivní řešení, kdyby u mě nastal ten samý problém za tvých podmínek. Škoda, že nemáš aktuální fotky v prezentaci. Držím palce a ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 11:16 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Plíseň na plovoučkách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, tak posílám aktuální fotky Salvinie.
Nevím, co to způsobuje, jak se to tam dostává a proč jsou plesnivé části zdravých rostlin, jak je patrné z fotek. Má někdo nějakou teorii nebo nápad, co s tím?
Zřejmě budu muset Salvinii zcela vyhodit a čekat, jestli to opět více nezasáhne Limnobium...
:-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 20:20 Muž Sloka89 [1] - Živorodky, Společenské nádrže, plži.Re. romant
Ano Akvárko je založené 21.11 2018 osázené v době založení bylo nedostatečné, ale počítal jsem s tím že se rostliny přidají. Jak už jsem napsal dříve po týdnu se mi na kořenu dělal ten povlak a ten je v tuhle chvíli minulostí potlesk a ted k nasazování ryb.
Původně jsem chtěl ryby nasazovat až v lednu, ale tohle pondělí 17.12 jsem koupil 4 parmičky pruhované z důvodu jejich apetitu po řasách. Řasy na listech po dvou dnech byli pryč potlesk A rybám samotným se daří dnes přišla zásilka z rostlinami, takže už to vypadá daleko lépe ted budu doufat že pořádně porostou. Nechci jen mít všechno hned a pak tady psát proč mi to pochcípalo atd...Dávám si načas, ale Raději pomaleji, než moc rychle jak tady bylo zmíněno.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 13664x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15646-plisen-v-akvariu