Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Moina

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Moina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2023 13:50 Žena Beastie [318] Re: Habbakuck
Já zapomněla napsat Pražská burza. Asi se prostě poptám-podívám a uvidím. děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2023 13:47 Muž Habbakuck [32] Re: Beastie
Na minulé ostravské měl člověk, co tam bývá pravidelně, už živou násadu, ale viděl jsem ji u něj poprvé (pravidelně mívá násadu blešivce), takže těžko říct, jestli bude znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2023 13:39 Žena Beastie [318]
Je nějaká šance že se vajíčka moiny vyskytnou na jedné nebo druhé burze? Nepotřebuju toho ohromné množství, nemá mv plánu to nasadit do sudů, ale trochu namnožit, třeba se to udrží v menším akva, možná se to namnoží, stojí mi to za ozkoušení. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 14:18 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: 0
je to ten stejný klučina co bývá na burzách....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 13:30 0 Re: DavFM
V malém jsem měl něco podobného - www.youtube.com/… , ale lepší to je dělat přes léto venku se síťovým krytím, proti náletu obojživelného hmyzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 13:06 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: 0
Přivedlo mě na to jedno zbytečné 160l akvárium, které nemám kam dát, snad jedině na ten balkon a využít jej na chov živého krmení. Slibuji si od toho stály přísun živého krmení pro chovné ryby, přeci jen se třou ochotněji, když je v létě krmím živým než teď přes zimu mraženým. Já jim teď přilepšuju lihnutou artémkou, ale je to trošku dražší krmení :-)
S tím prodejcem (možná to byl někdo jiný) jsem mluvil právě v OV na burze a líčil mi to jako jednoduchou záležitost. Prý to má v sudu ve sklepě, svítí tomu nějakýma slabýma ledkama a množí se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.01.2018 12:54 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: DavFM
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přes zimní období v popsaných podmínkách bez optimální teploty, asi i dosvětlování, regenerace, či obměny vody atd., nemá moc smysl si s tím hrát a ztrácet čas, který lze v zaměstnání proměnit v mnohem jistější výnos, za nějž si i živé krmivo v tuto dobu možno snáze a dostupně, např. na burzách nakoupit a to nepočítám další vydání za pořízení chovného vybavení.

Jsou to na dané období bez k tomu přizpůsobeného provozu dosti riskantně vynaložené náklady s neznámým konečným efektem.

Nejspíš Vás zlákala tato nabídka - zvirata.bazos.cz/… .

Pak doporučuji požádat inzerenta o exkurzi a zhlédnout u něj, jak to dělá a jestli jste schopen něco podobného doma pro vlastní chov si sám vybudovat, aby to i stačilo na dostatečnou reprodukci moiny a pravidelný krmný výnos k nasycení svých ryb.

Přes léto v nádržích o dostatečné velikosti se krmená moina množit bude, než se zkazí voda, no otázkou je, kolik místa a zatížitelnou nosnost balkón má.

A jeden negativní jev z praxe; při vysoké hustotě planktonních vznášivých dafnií, dochází v chovných nádržích k náhlému kolapsu v podobě úhynu celé té živé masy korýšů bez viditelně zjevných příčin.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 11:54 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Deepinpeat
Takže, pokud to chápu dobře, teď si raději koupím pár sáčků s dafnií a tu tak zkusím než dražší moinu, tu tam dám až na jaro.
Díky za informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2018 09:16 Deepinpeat Re: Deepinpeat
Ty teploty. Ideální pro macrocopa by mělo byt mezi 24 a 30; mám vyzkoušeno, ze kolem 20 se to ještě docela dá. Apak už to hodně zpomaluje, což je problém, jelikož se to snadno prekrmí, když to poradně nepribyva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2018 09:12 Deepinpeat Re: DavFM
To rozhodne nebude na velkou produkci, moina sice dokáže žít i při teplotách do 5 stupňů, ale ten cyklus se hodně prodlouží. Odhadl bych ze v těch podmínkách co mas, je z hlediska produkce úplně jedno, jestli použijes nějakou dafnii, která se bude množit každých 7- 10 dnů a při téhle teplotě nebude padat do pohlavní reprodukce, takže nebude tvořit ephippia, misto aby Ti přibývalo krmeni. Samozrejme zalezi i na objemu a krmeni. Moina v masivni produkci se musi hodne krmit, voda se musi hodne menit a je s tim docela prace. Důležitá je i fotoperioda, ale to se teď už zlepšuje. Obojímu by svědčilo prodloužit den.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 13:54 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma – Moina-teplota
Je tady někdo, kdo má s moinou zkušenosti?
Rád bych věděl, jaká je minimální teplota vhodná pro chov. Mám na zaskleném balkónu i teď v zimě teplotu mezi 10 a 15°, když dlouho mrzne, tak to jde trochu pod těch 10.
Nerad bych dal za násadu 300,-, abych pak zjistil, že jim tam je zimečka :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 21:23 0 – Re: Tragett
Fotka k příspěvku Tady je násada moiny před "naočkováním " k tomu účelu připravené nádrže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:36 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Danila
Nu dobra, dobra, tak si necham poradit, to je jasne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:24 Žena Danila [4489] - SumciRe: Tragett
Určitě opakovaně nezmrazovat (kdepak je blinkající smajlík??? :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:19 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Tragett
Spíše smíchat a zkrmit, nic není dobré mrazit opakovaně a to platí doufám i pro ryby X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:16 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Danila
mno mam ji v malych zmrzlych kostickach :) mohu ji davat kancikuma cychlidkam ? Pripadne me napadlo nechat to rozmrznout a smichat napriklad se spenatem atp a dat znovu do kostek zamrazit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2010 18:02 Žena Danila [4489] - SumciRe: Tragett
Odkaz na moc pěkný článek o moině je tady:

www.akvarium.cz/…

Jinak je to výborná potrava nejen pro malé druhy ryb.
My ji bereme od Aquarimexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 17:57 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Moina
Dobry den, chtel bych se zeptat, co to Moina je, co je vhodne ji krmit, pripadne kde ji sehnat atp. Cim vice informaci bude, tim lepe. Internet mi toho moc nerekl :(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1774x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15595-moina?od=1