Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zápach akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zápach akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2022 11:17 Muž ajajak [228] Re: Jozef
Skořice, jasně já to posra.... mám doma cukrářku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2022 10:46 Muž Jozef [311] Re: ajajak
Škorica :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2022 07:01 Muž ajajak [228] Re: Twelfi
Takže to byla Vanilka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.06.2022 18:54 Žena Twelfi [21] Re: Twelfi
Zápach z akva nadobro zmizol. Dnes som znovu menila časť vody (t.j. dokopy 3x od zistenia zápachu, zakaždým cca 50%). Pred dnešnou výmenou vody som z akva už nič necítila, ale radšej som znovu vymenila časť vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2022 11:20 Žena Twelfi [21] Re: ajajak
hej, o mnoho, ale ešte trošku to tam cítim v pozadí (ale veľmi málo). Dnes znovu vymením časť vody a v nedeľu plánujem znovu a potom to snáď bude OK. Veľmi ďakujem za nasmerovanie od všetkých zúčastnených.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2022 11:17 Žena Twelfi [21] Re: Nobody
Plne si uvedomujem všelijaké skrížené kontaminácie od rúk, takže toto sa určite nestane. Používam vlastnoručne vyrobené kokosové mydlo, bez akýchkoľvek esenciálnych olejov a prídavkov a dlho si ruky zmývam vodou, kým ich strčím do akva. Kedysi dávno som bohužiaľ takto zahubila rybky. Prasklo mi akva a v panike som rybky prelovila do kýbla ktorý som používala na niečo iné. Chúdence sa otrávili. Teraz mám kýble iba na akva. Poučenie, bohužiaľ s trpkou príchuťou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 09:01 Muž ajajak [228] Re: Twelfi
Je to dnes lepší? Myslím ten zápach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 00:13 R Muž ctibum [6870] Re: Nobody
Twelfi napsala: ... Škvrna od rúk určite nie, dávam veľký pozor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 23:51 Muž Nobody [-14] Re: Twelfi
Nemíváš suché ruce? Nepoužíváš nějaký krém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 21:48 Žena Twelfi [21] Re: Sha
OK, idem na to, výmena 50%
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 21:27 Muž Sha [500] Re: Twelfi
Teď zbývá vyměnit část vody, já jsem pro 50% objemu. A všechno už bude jen lepší. ;-)
Držím palce ať se vám nadále daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.06.2022 21:10 Žena Twelfi [21] Re: RAP
Noo, neviem či som nenašla vinníka. Vybrala som škoricovú rolku...čuchám zvonka... celkom OK... čuchám zvnútra ... presne ten smrad, ktorého zdroj hľadám a hodne intenzívny... Teraz som si nejako vyskladala aj tú "farebnú hladinu". Škorica uvoľňuje do vody triesloviny a keď si napr. nechám lúhovať nejaký čaj, ktorý tiež obsahuje triesloviny a preženiem to s lúhovaním, tiež má čaj na povrchu takú farebnú hladinu. Čo vy na to, to by mohli byť také súvislosti, nie ? Tak či onak, rolka je vonku, ak sa to zlepší, dám vedieť ... pre budúce generácie :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 18:17 Žena Twelfi [21] Re: ajajak
uvidím, pôjdem podľa vašich návrhov postupne a snáď to zmizne, nech už to bude z čohokoľvek. Hlavne mi záleží na tom, aby to neškodilo osadenstvu akva. Ja už ten smrad vydržím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 15:55 Muž ajajak [228] Re: Twelfi
Řešíme ten zápach se ženou a říkala mi že to cítila také tak asi ten substrát ze začátku tak zapáchá. Já nic takového necítil. Snad to bude ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 11:06 Muž ajajak [228] Re: Twelfi
Ten zápach může opravdu způsobit cokoliv. Hlavně že prosperuje akvárium a nedělá to problémy živočichům. Skrýš pro Krevetky mám z kokosové skořápky bez chlupů. Zkus krmit dva dny něčím jiným a zjistíš zápach hned. Problémy s krmivem mívám také a dost často. Hlavně když mi žena překrmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 10:47 Žena Twelfi [21] Re: ajajak
Hej, aj ja som mala na začiatku, ešte keď tam neboli ryby tiež niečo na hladine ale pozbierala som to. Ešte skúsim to s krmivom ako si navrhoval, že či náhodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 10:32 Žena Twelfi [21] Re: Lojza007
Kryt je hore zdvihnutý, doteraz bol zakrytý a nesmrdelo nič, ale ako som už spomínala, nie je to plastový smrad. Škvrna od rúk určite nie, dávam veľký pozor, prebytok vazelíny možno, ak by sa neprejavil hneď po spustení filtra, ale až neskôr, niečo zo starého koreňa predpokladám, z toho čo tam ostal si myslím, že nie, lebo bol uložený v krabici medzi ostatnými starými vecami zo starého akva, skúsim dnes vybrať sú rolku a uvidím/ucítim, či to bola ona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 10:21 Muž ajajak [228] Re: Twelfi
Jenom si vzpomínám tento substrát mám také a myslím si že jsem míval trochu problém také ale s mastnou hladinou. Ale já neodkaluji a neměním vodu a problém zmizel sám. Možná ta Skořice. Náplně jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 10:16 Žena Twelfi [21] Re: RAP
OK, vyberiem dnes večer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 10:16 Žena Twelfi [21] Re: ajajak
náplne filtru od spodu: hrubý biomolitan -> matrix -> tenší biomolitan -> hrubšia vata -> purigen -> tenšia vata
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 10:14 Žena Twelfi [21] Re: Maro_s.12
Keď pchám ruky do akva, veľmi si dávam pozor, tak to určite nebude nič z rúk a ostatní majú zákaz akokoľvek zasahovať do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 08:09 Muž Lojza007 [1180] Re: Twelfi
Podle mě smrdí kryt od světla. Skvrna může být z ruk, přebytek vazelíny z techniky, něco z kořenu nebo se prostě dělá slepá hladina. A vše je to jenom shoda okolností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 06:41 Muž Sha [500] Re: Twelfi
Souhlasím s RAPem. Skořici odstranit. Akvárium vypadá celkově dobře. Jediný potenciálně závadný element může být právě ona zmíněná rolka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.06.2022 06:21 Muž RAP [1549] Re: Twelfi
Vyndej tu skořici!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 06:02 Muž ajajak [228] Re: Twelfi
Při pohledu na akvárium které je dle mého názoru v dobré kondici. Popiš co máš jako náplně ve filtru. Ta barevná skvrna na hladině z nějaké nafty nebo co to je opravdu není normální. Děláš dobře že to sbíráš z hladiny. Z kořenu by to být nemělo, pokavad by nebyl ve styku s olejem či naftou třeba v garáži. Kryt akvária jsi určitě něčím takovým neleštila. Ještě, něco podobného jsme řešili s kamarádem a tam mu do akvária dalo něco malé děcko. Koukám máš tam rampu a ta je OK, snad ten filtr, ty náplně. Jinak akva pěkné. Ještě mně napadlo krmení. Dej trochu do sklenice a co udělá druhý den, jestli tam nebude ta mastnota a zápach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 00:58 Muž Maro_s.12 [96] Re: Twelfi
A není možné že Vám mohlo něco zůstat na rukou při manipulaci v akváriu ?? Nějaký olej nebo něco... ten zápach jsem z akvária nikdy necítil ale občas je od bakterií třeba po vytažení kytky ze dna cítit něco jako hlína nebo rašelina... třeba to může být ono ale to je naprosto normální jsou to jen nějaké ty nitrifikační procesy takhle mi smrdí pokaždé při čištění filtr to je dobrá známka... ale pokud to opravdu smrdí jako nafta tak to fakt netuším to akvárko vypadá moc pěkně kytky krásný a krevetky jsou citlivý takže by je nějaký sajrajt určitě otrávil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2022 22:56 Žena Twelfi [21] Re: Rovano
Ak myslíš dolu vľavo nad lávovými kameňmi, tak to je škoricová rolka pre krevetky. Kryt mám momentálne asi týždeň otvorený, kvôli vyšším teplotám v miestnosti. Ono to plastový smrad nie je, ale taký "od auta". Proste taký, aký občas cítiť v aute. Keď som dnes došla domov, tak som to cítila až od dverí izby, čo je asi 4,5 metra, teraz som išla čuchnúť a cítiť to oveľa menej, takže asi to vyhodenie gázy z predfiltra a ošetrenie hladiny servítkou nejako pomohli. Ja mám podozrenie na nejaké zbytky z toho koreňa, strašný bordel z toho išiel, keď som to vo vani umývala po vybratí, bol to hnus. Teraz to suším na poličke a normálne sa tam začala tvoriť pleseň na povrchu. Bohvie, kde sa to v akvaristike váľalo. Ja som sa ráno zľakla, aby mi nepomreli rybky alebo krevetky. Je to moje potešenie po strese v práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2022 22:42 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Twelfi
Co je to v akva vlevo ta hnědá trubice? Z čeho to je? Nesmrdí to?
Dále to může dělat plast krytu třeba. běžně takto asi normálni sety nesmrdí. Ale nevím, kde se a jak dělá Easytank z Invitalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2022 21:31 Žena Twelfi [21] Re: ajajak
Tak prezentejš pridaná ;-) . Dnes som k pričuchnutiu akva prizvala chlapa a ten povedal, že to smrdí ako nafta. No výborne, mám v akva asi ropákov coze . Ešte som si teraz večer pri fotení spomenula na dve veci. 1. keď som vyšmarila amano koreň, tak som tam pridala ďalšie lávové kamene. 2. na predfilter som dala v nedeľu gázu, lebo 3 krevetky majú vajíčka, tak keď ich vypustia, aby nenasalo drobizg. Teraz večer som tu gázu dala dolu a strašne smrdela od tej "nafty". Tak som tam radšej dala pančušku. Na hladine som teraz večer mala akokeby olejovú škvrnu, také farebné dačo, zotrela som to servítkou z hladiny. Rybičky aj krevetky sa tvária/lietajú normálne. Nemôže to byť nejaký sajrajt ešte z toho koreňa ? Keď som ho vyberala, tak som trochu rozvírila dno a v akva z toho ešte všeličo poostávalo, len sa už nechcem moc vŕtať v akva, nech tam nenaruším nejakú symbiózu. Ozaj a pH alert od Seachemu ukazuje nejakých 7,2. Čo som prekvapená, že také vysoké, lebo tie blbé papieriky ukazujú okolo 5,5 (papieriky sú ale asi menej presné tipujem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2022 19:01 Muž ajajak [228] Re: Twelfi
Prezentace řekne více
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2022 15:24 Žena Twelfi [21] Re: ajajak
áno, teraz som si spomenula, že to je invital soil. Slepá hladina sa mi nerobí, i keď som si v sobotu pred výmenou všimla niečo akokeby sa chcela začať tvoriť, ale potom som odobrala vodu (odoberám väčšinou tak viac zhora, nie od dna) a dnes ráno som si nevšimla. Lenže ja zapínam svetlo až o 12:00, tak som to pozerala v šere. Takže dnes večer pozriem, či sa nevytvorila (i keď mám na hladinu smerovaný prúd z rampy a tá by to asi rozvírila). Myslela som si, že sa to tvorí z moringového lístku, ktorý som sa pokúšala vnútiť krevetkám. Ale kuknem. Ešte mi napadlo teraz, že som mala 2 dni na akva nasmerovaný taký ventilátor s vodou, ktorý som v nedeľu čistila octom a potom prepláchla vodou. Mohol by ten zbytkový ocot znížiť vzduchom pH ??? To snáď nie ? Večer sa pokúsim teda o prezentáciu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2022 13:33 Muž ajajak [228] Re: Twelfi
Založ prezentaci ať se můžeme od něčeho odpíchnout. Dělá se ti slepá hladina? To dno bude asi Invital Japan Soil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2022 11:29 Žena Twelfi [21] – Zápach akva vody ako motorový olej
Ahojte, dnes ráno som z akva zacítila zápach - taký technický, pripomína mi to akokeby motorový olej. Podrobnosti:
- -mám 65l akva (momentálne kvôli teplotám so zdvihnutým krytom a LED mám položené hore na takých "dodělej doma" kovových rámoch)
- dno nejaký Japan Soil, teraz si nepamätám presne firmu
- akva založené začiatkom marca 2022, prvé ryby vpustené v polovici apríla a krevetky v polovici mája
- cca 50% (možno aj viac) zarastené rastlinami (cca 7 druhov)
- osadenstvo tvorí 10 razbor galaxy a 8 tetier ohnivých, 1 neritina a možno 21 krevetiek neocaridina (nevidím ich všetky naraz, ale toľko som tam dávala), asi 6 slimákov fyza (zatiaľ)
- ostatné: 1 škoricová rolka, lávové kamene, 1 malý starý koreň, ktorý som mala asi 12 rokov mimo akva, takže si nepamätám, ako sa volá, ale nemá ani povlak ani nafarbí vodu

Posledná situácia, ktorá by eventuálne mohla mať na to vplyv:
V sobotu (mením vodu 1x týždenne, pridám potom Prime, Stability a Pristine) pri výmene 1/3 vody som vybrala z akva amano koreň amano mi strašne špinil vodu a filter (mám externý TETRA TEC EX600 + rampa namierená zo spodu nahor na hladinu), purigen bol vždy po 2 týždňoch tmavohnedý. Už som na to amano nemala nervy a ani neritina ani krevetky o ten povlak nemali záujem, ako mi v akvaristike tvrdili. Kŕmiť sa snažím málo krevetky nemajú záujem o žiadnu ich potravu, takže sa živia asi len riasami a niečím od rýb (zrovna včera som si mimochodom všimla, že krevetky jedia aj z hladiny hore nohami prichytené o rastliny, krmivo pre ryby hmm ). Ráno som sa snažila odmerať pH, papieriky sú síce asi na prd, ale podľa mňa sa znížilo z cca 6,5 na možno aj 5,5 (dnes mi má prísť seachem ph alert, tak uvidím, čo to ukáže). Ostatné hodnoty z "papierikového" testu sú OK. Voda je čistá, ryby aj krevetky sa tvária rovnako, sú čulé (ale zase neviem, ako rýchlo by im bolo "zle"). Neviem, čo sa od včera mohlo z vodou stať, len ma to ráno troch vystrašilo. Snáď nikoho tento rozsiahli príspevok nevydesí, ale snažím sa popísať všetko, čo by mohlo pomôcť k identifikácii problému. Ďík za reakcie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 18:25 R Muž romant [27982] Re: Maq
Spíš do sklepa a zhasnout. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 18:24 Maq Re: Marie
A CO2 plus a Planta Min strčit do skříně, někam dozadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2018 17:09 R Muž romant [27982] Re: Marie
Měnit, měnit, měnit,měnit a to denně min. 1/3 objemu nádrže a nekrmit týden nikoho ničím. Rostlin přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 17:07 Marie – Pomoccc. Zapachající akvarium
Ahoj lidi. Mám teď 8 dní akvárium mam tam 6 rybek a 2 čističe. 3 rostlinky a pridavam tam : co2 plus a planta min. Voda fakt smrdi!!! A je zakalena. Co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2018 18:18 R Muž romant [27982] Re: M123
Hnije ti dno, což u tohoto typu hřbitovního zásypu není nic nenormálního. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2018 18:16 Muž Kubaa [718] Re: M123
Zřejmě přerybněno/přeampulárkováno (nepíšeš kolik tam těch ryb je, skoro se bojím zeptat), navíc nevhodná osádka (vhodná do většího akvária) + nedostatečná údržba (u takových čuňátek v malém akváriu musíš uklízet nejméně jednou týdně, spíše častěji). Pokud ještě navíc nemáš výkonnou filtraci nebo máš nevhodné dno, vonět to snad ani nemůže. Ale dodalas málo informací. Udělej si prezentaci nádrže.

EDIT: no dle fotografie malý filtr, nevhodné hrubé dno, málo rostlin..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 18:15 M123
Fotka k příspěvku Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat čím může být způsoben zápach v akváriu. Mam 54 litrové akvárium. V nem prasátka rybky(paví očka a ampulárky + ancíky), ale čistím nejméně jednou za 14 dni (většinou za 10). Odkaluji dno a s tim vyměním cca 1/3 vody. Doplňuji odstátou. Rybky se tváří že je všechno ok, ale mně se ten zápach nezdá(popsala bych to jako když vejdete do zoo k lenochodům). Jsem ještě začátečník takže bych se ráda dozvěděla, kde dělám chyby.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 20:10 Muž Jifi [675] Re: aa
Pokud máš akvárko jen s kytkama (bez živočichů), tak musíš těm kytkám dodat nějaké živiny. Buď se dnes dají koupit kuličky s hnojivem, které se dávají do štěrku (což ale není zorvna pro hnědovky), nebo můžeš přidávat tekuté hnojivo + bych dával i nějakou formu CO2, když tam nemáš živočichy, kteří by CO2 produkovali. Kytky CO2 potřebují.
Jak jsi to akvárko založila a měla jsi tam jen 3 měsíce kytky, bez jakýchkoli dodaných živin, tak bych se divil, kdyby ty kytky rostly nějak hezky. Jak jsi sama psala, Egeria ti chcípala. Jak se dívám na ty nové fotky, ty listy hnědovky nevypadají úplně dobře.
Jinak pokud tam nemáš přerybněno, proč ty bubliny od filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 19:59 Muž Jifi [675] Re: aa
Jestli je na skle hnědý řasový povlak (slabý, tenoučký), tak by to pravděpodobně mohly být rozsivky. Těm se daří tam, kde je málo světla. A ty máš celkem malý příkon zářivek na to, jaké máš akvárko.
Mrkni tady, jestli to, co máš, odpovídá rozsivkám:
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 12:31 R Muž romant [27982] Re: aa
Už to neřeš, dej tam ty předskokany, jak to máš udělat jsem ti nejen já napsal a hotovo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 12:26 Žena aa [2] Re: Lukehofarma
Něco jsem přidala, snad budou užitečné. Co se smradu týče, zemina mi voní, ale psí granule už mi normální nepřijdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 11:42 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: aa
Koukám že z tebe leze čím dál tím více věcí. Nejlepší bude založit si prezentaci něco nafotíš lidi ti poradí když vše uvidí a je to. Moje máti taky říkala že pravidelně doma čistí vodní želvě ale když jsem to viděl skutečnost byla jiná. Je to zvláštní takovej binec v sotva zajeté nádrži bez osazenstva. Vodu z akva ucítíš to je normální. Otázka je co je to pro tebe smrad. Taková zemina nebo jak by se to dalo nazvat to je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 08:24 Žena aa [2] Re: Jifi
Na řasy jsem zapomněla. Mám tam zelené vláknité řasy (momentálně vysbírané) a na skle mám hnědý řasový povlak. Aspoň si myslím, že to je řasový povlak.
Co se týče té hladiny, voda cirkuluje, ale ať dám filtr jakkoliv vysoko a na jakýkoliv výkon, nejsem schopná dosáhnout vlnící se hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 21:49 Muž Jifi [675] Re: Lukehofarma
To máš pravdu, ale pokud tazatelka vůbec nehnojí, tak tam asi řasy porostou dost pomalu a tazatelka se o řasách nezmínila, tak jsem předpokládal, že s nimi problém nemá.

Asi by to chtělo trochu líp a podrobněji popsat celou situaci, jak to celé vypadalo a jak se to vyvíjelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 21:44 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Jifi
Řasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 21:42 Muž Jifi [675] Re: romant
Jak to tazatelka popisuje, tak tam žádná nitrifikace ani nemůže fungovat. Stejně jako na poušti neporostou banánovníky.
V tazatelčiném akvárku si troufám tvrdit, že neměla z čeho nitrifikace nastartovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 21:40 R Muž romant [27982] Re: Jifi
Ani jeden z nás ten detrit nevidíme a jsem chytrý jak rádia. :) Já si budu trvat na svým, jde o ne zcela funkční nitrifikaci a proto je ten bordýlek vidět(záměrně se vyhýbám slovu detrit) a klidně můžou konzumovat zbytky rostlin, o který jistě v nově založeným akváriu nouze nebude. :-)
Edit: Nitrifikační bakterie, když nebudou mít přísun kyslíku, začne to, co třeba za detrit považujeme pěkně hnít.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4700x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15588-zapach-akvaria