Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to tlamovec?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaký je to tlamovec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 21:13 radim Re: Aleš
Pseudotropheus zebra
č.2 samec a ty zbylé dvě vypadají samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 20:48 Muž sux [117] - AmerikaRe: Aleš
Aulonocara sp. Fire fish????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 19:05 Aleš – určení druhu tlamovce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobrý den, před rokem a půl jsem dostal 4 rybičky asi 1 cm velké. Tři se dožily dospělosti. Vím, že jsou to tlamovci, ale to je asi tak vše.Byly to přeživší odchovy ze dvou akvárií v restauraci, takže nemusí jít ani o stejný druh.Ale páreček tam bude. Něco málo jsem přečetl a chtěl bych se ujistit, že jsem určil správně druh. Na fotce je asi samička a podle všeho nosí jikry. Další dva budou asi kluci, protože jsou větší a každý z nich si hlídá svoji jeskyň.fotky dalších dvou ještě dodám. Je mi skoro 15 a každá rada se hodí. Díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 20:55 josiph1970 – Prosím o identifikaci
Fotka k příspěvku Prosím o identifikaci tohoto tlamovce,koupil jsem ho jaoko zebra red/blue ale jsou všichni stejni což mi přijde divné..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 17:53 radim Re: fastlink
zkusím Aulonocara stuartgranti,nebo raději sp.
Zaměřil bych se na studium o afrických jezerních cichlidách. Podle fotky to máš úplně vedle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 16:22 fastlink – Co je to za tlamovce
Fotka k příspěvku Vážení milovníci akvarijních ryb dnes jsem dostal skupinku tlamovcu prosím můžete mi říci co je to za druh moc Vám děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 07:59 gringo Re: hanzys
Sameček je ten bílý a takový zůstane. Samičky oranžové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 21:35 hanzys Re: gringo
Ahoj mám je tak půl roku uplně od narození samec bude modrej ?a saulosi to nemuže být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 19:13 gringo Re: hanzys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 13:57 hanzys – Dotaz
Fotka k příspěvku Zdravím nevíte někdo co je to za druh tlamovců??? ;-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 05:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fabi
OB...nejspíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 22:40 Muž Fabi [0] - Cichlidy – Potřeboval bych dokoupit rybky k druhu na fotce a nejsem si jistý
Fotka k příspěvku Jedná se o Metriaclima zebra ‘Orange Blotch" nebo Red zebra či co?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 19:32 Žena DeathTheKid [0] - AsieRe: MarekP
Diky moc :) ano ja vim.. uz jsem dala ruzne inzeraty ale nikdo se nehlasi. Bohuzel nektere rybky jsem tez dostala. :-O sad ptala jsem se i v akvaristikach ale tam je neberou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 19:11 Muž MarekP [812] - MalawiRe: DeathTheKid
Naprosto nevhodné složení rybí osádky. Něco si o těch rybách nejdřív zjisti a pak některé dej pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 18:02 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: DeathTheKid
myslim, ze by to mel byt tento rybicky.net/atlasryb/tlamovec_cernoploutvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 17:40 Žena DeathTheKid [0] - Asie – Prosím :)
Fotka k příspěvku Prosím jaky je to tlamovec? Dostali jsme ho jako darek. Mam aqa 200l s hodne rostlinami. Mam nejake vytrhat? Mam tam jeste rybky: Betty, neonky, pavi oka a cichavce. Nesezere mi je..? Jo a jeste měří asi 13 cm. Diky predem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 22:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
No dobrá ;-) To že popsán byl vím, ale nyní po revizi je tento název používán maximálně jako synonymální, tak to jsem nekecal... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.04.2014 09:20 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Řekl bych, že na obsah pojmu "dobře pochopitelné" máme odlišný názor, ale to nevadí ;-) . Nicméně pro pořádek (žraloky nechme stranou): poddruh Lamprologus leleupi melas opravdu popsán byl, a to už v roce 1959. Pravda ale také je, že revize z roku 1986, v níž byl mj. druh přeřazen do rodu Neolamprologus, všechny tehdejší poddruhy u Neolamprologus leleupi zrušila - poddruh Neolamprologus leleupi melas byl prohlášen za totožný s nominotypickou formou Neolamprologus leleupi leleupi a naopak poddruh Neolamprologus leleupi longior byl "povýšen" na samostatný druh Neolamprologus longior. Praktickým závěrem z toho plynoucím je, že se rozhodně není třeba obávat toho, že by se tmavší ryby nemohly párovat se světlými :)
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: MarekP
Trochu si zase pletete pojmy s dojmy...poddruh a geografická varianta jsou poměrně dost rozdílné pojmy. Dobře pochpitelné je to třeba takto ... Žralok černocípý (Carcharhinus limbatus) je druh žraloka z čeledi modrounovitých. Vyskytuje se v pobřežních vodách tropického a subtropického pásu po celém světě včetně brakického prostředí. Genetické analýzy potvrdily velké rozdíly v rámci jednoho druhu; do jisté míry izolovaná populace v západním Atlantiku vykazuje jisté rozdíly oproti jedincům žijícím v jiných oblastech. Žralok černoploutvý má mohutné vřetenovité tělo, špičatý rypec a protáhlé žaberní štěrbiny. Charakteristické je zbarvení cípů ploutví černou barvou. Tento druh dorůstá do průměrné délky 1,5 metru.
Takové rozdíly ti pestřenci nevykazují...:-)I když ani u toho druhu žraloka poddruh popsán nebyl, není to ani u leleup. Ale co není může někdy být...
Já být tazatelem tak se moc nevrásním, starší a dominantní ryby tmavnou zcela běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 19:54 Muž vraana [0] Re: MarekP
jo diik , idem na to kuknut :-) tak asi fakt to bude mozno niečo inšie, nevadi , len takto sa mi asi nesparaju nikdy.. ale to je mozno na jednej strane dobre, bo Julidochromis marlieri co tam mam nestiham rozdavat, tie sa mi kotia ako na páse :) dik ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 19:44 Muž MarekP [812] - MalawiRe: vraana
Podle těchto stránek www.seriouslyfish.com/… a těchto stránek www.cichlidae.com/… to vypadá, že ta oranžová (nahnědlá) forma je poddruhem druhu Neolamprologus leleupi a má název Neolamprologus leleupi melas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 19:26 Muž vraana [0] – Neolamprologu leleupi??
Fotka k příspěvku nazdárek, pred cca rokom som zakladal akva Tanganika.. všetko je v najlepšom poriadku, len jedna vec mi vrta v hlave, osadil som vteday do akvarka 5 ks Neolamprologus leleupi, boli žlte ako citronik, postupom času dve z nich zmenili fabu na sýto pomarančovu, ale total ako by mi tam plavali 2 pomaranče :-) tie ostatne tri su take žltkaste.. chcem sa opytat nedali mi v tedy nejaky poddruch alebo to tak ma bejt? a ano su take dominantnejšie tie dva pomarance, avšak este po roku sa mi nesparovali.. tak ma ja napadlo či nemam s mojim stastim nahodou 5 samčekov a 2ja z nich by ako dominantny nahodili sýtu farbu..
prikladam obraztok a dík za odpovede a rady cafte
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 14:53 gringo Re: frik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 14:31 frik – Co je to za rybu?
Fotka k příspěvku Ahoj všem, pozná někdo co je to za rybu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:01 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Signum
Samec Metriaclima estherae blue red.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 20:40 Muž sasula [274] Re: Signum
Měl jsem podezření že to je Ps. Pulpican, jen nevybarvenej, ale podle teto fotky nevim... ta tlama je divna...

snad se k tomu vyjádří třeba wladys nebo někdo znalý, ale mě to teď připadá jak směska...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 18:57 Signum
Fotka k příspěvku viete mi poradiť aký je toto druh ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 15:27 Muž mahy [0] - CichlidyRe: Radži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 15:20 Radži – Copak je to za tlamovce?
Fotka k příspěvku Dobrý den, poradí nějaký zkušený chovatel co je to za tlamovce a jakého je pohlaví?
Děkuji za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:33 Muž sasula [274] Re: DeathTheKid
Pseudotropheus Zebra neboli Metriaclima estherae
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:27 Žena DeathTheKid [0] - Asie – Tlamovka
Fotka k příspěvku Dobrý den. Potřebovala bych poradit co je to za tlamovce. Předem děkuji. ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:05 Jenda87 – copak je to za tlamovce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o indentifikaci :) barva podle uhlu zatim zluta az zelena, v dospelosti i cervena az oranzova, dekuji :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 19:39 Ivoch
Fotka k příspěvku Ahoj prosím nevíte někdo co je to za druh ? dekuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 09:47 Dragon – Jaký Tlamovec to je?
Fotka k příspěvku Zdravím lidičky,můžete mi pomoci určit druh tohoto Tlamovce?Děkuju předem všem ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 11:47 Muž f3ar [1] - Afrika – Iodotropheus sprengerae - čistá rasa?
cau, potreboval bych poradit ohledne cistoty rasy rybek. Sam to poradne nepoznam, tak bych potreboval poradit od nekoho zkuseneho. Pred dvema dny jsem si daval zde na profil fotky mych rybek a dozvedel jsem se, ze by mohly byt s necim trosku namichane. Mam moznost je vratit zpet do obchodu, ale nechce se me to delat dokud si nebudu vice jisty. Fotky rybek najdete zde na mem profilu :-) . Ryby jsou velike zhruba 5 cm. Dekuji za kazdy postreh ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 15:04 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Martin
Eureka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 17:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Martin
Aulonocara?...nevím jaká...já tyhle nikdy neměl... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:06 Martin – Jaký je to druh tlamovce?
Fotka k příspěvku Prosím o identifikaci této ryby, měl by to být tlamovec, ale v žádném atlasu jsem ho pod tlamovci nenašel. Už si vůbec nevím rady. Díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 20:41 cunchvajka – Cichlida?
Fotka k příspěvku Dobry vecer,moc prosim o radu..Chtela bych zjistit presny nazev teto rybky...mam doma dve a myslim,ze je to samecek a samicka...Poradi mi nekdo... ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 09:38 hr :-))) Re: luxifero
Je to tlamovec z Viktoriina jezera Pundamilia nyererei a možná podle zbarvení z lokality výskytu makobe island, ale to už vzhledem ke zhoršené kvalitě fotky nedokážu určit přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 12:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: luxifero
Některý z druhů obývajících Viktoriino jezero... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 06:59 luxifero Re: LiborSprysl
díky moc.. Škoda jen,že nevím,co je Viktorka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 05:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: luxifero
Nejsou vidět barvy...mohla by to být Viktorka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 23:47 luxifero – Pomozte určit
Fotka k příspěvku Ahoj všem.
Dostal jsem od známého zařízené 160 litrové akvárium,v němž pobývá pár Ancistrusů cirrhosusů a jeden tenhle africký tlamovec.Dělám sice ryby už 35 let,ale jen ameriku,v Afrických cichlidách příliš zběhlý nejsem.Vím jistě,že jde o nějaký Haplochromis,neboť jsem kdysi v 80. letech choval skupinku H.burtoni.Je jim dost podobný,ale burtoni to zřejmě není a o který přesně jde,to už bohužel nedokážu určit. Je ale zdravý,čilý až příliš,během těch pár týdnů jsme si na sebe zvykli,žere mi z ruky a je mi líto ho dát pryč,tak jsem se rozhodl,že mu tu 160 litrovku ponechám a že mu do ni seženu ještě dvě,nebo tři samice. Proto se obracím na vás,kdož máte s tímto druhem zkušenosti,o pomoc v přesném určení druhu.
Díky za spolupráci,s pozdravem Lux.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:14 fiona901
Fotka k příspěvku ahoj lidi poradí mi někdo co je to za tlamovce projela jsem net a nemůžu ji nikde najít
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 12:27 Muž p7701 [331] - Labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku poradí někdo co to je za tlamovce samec a samice ja si myslim ze je to melanochromis johani
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 10:34 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jar-oslaw
- pokud uvazujes o koupi, na Julidky pozor, silne teritorialni ryba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 21:51 Muž Jar-oslaw [674] Re: Silent
dekuju za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.02.2012 21:08 R Muž Silent [5949] Re: Jar-oslaw
Nejsem odborník na cichlidy ale tipnu si Julidochromis marlieri?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15533-jaky-je-to-tlamovec?od=93