Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Broušení skla

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Broušení skla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 09:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Darry
Teď sem potřeboval ubrousit 2 mm skla. Dělal sem to pásovou bruskou. Bez pořádného chlazení mi to trvalo tak hodinu a pořádná makačka. Příště akorát sklenář...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2010 08:18 R Muž Silent [5949] Re: Darry
Jo tak pokud chceš něco více profi tak existuje stolová diamantová bruska s vodním chlazením. A připrav si cca 120 000.- případně ještě brousící automaty (brousí, leští sámují) a tam si připrav tak 2 500 000 a 3 000 000.- ale dají se sehnat i repasované do cca 1 500 000.- stačí? Bohužel žádná speciální bruska na sklo pro domácí kutily není. Za pár korun sklo obrousí sklenáři a nebo použij ten tebou tak zavrhovaný brousek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 04:31 Muž NASREDDIN [1383] Re: Darry
Darry napsal: Mě jde o to, zda existuje nejaka frezka nebo neco takoveho nevim jak to spravne nazvat, co je specialne na tyto ucely, kterou bych si upl do stolu a pekne si tim sklo upravil.

Dost dobře si nedovedu představit jak si upnete nějaký nástroj a pak držíte v ruce např, metr a půl dlouhou tabuli a zabrušujete na ní hrany.


Darry napsal:Brousek, to je porad dokola, ptam se na neco vice profi

Ptal jste se na broušení , tak se nedivte, že se odpověď točí stále kolem brousku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.09.2010 02:01 Darry Re: MarioAndrle
Brousek, to je porad dokola, ptam se na neco vice profi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 17:21 Muž metal [96] - CichlidyRe: Darry
staci na to brusny kamen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 16:27 Usine Re: Darry
Zabrušovat hrany na skle je nejjednodušší obyčejným smirkovým papírem, to můžeš dělat na sucho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 15:46 MarioAndre Re: Darry
Já viděl maníka, který lepil akvárium a používal na srážení hran skla obyčejný plochý brousek na kosy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 15:45 Muž jajaapaja [174] Re: Darry
Optej se sklenářů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 13:48 Darry Re: RAP
Mě jde o to, zda existuje nejaka frezka nebo neco takoveho nevim jak to spravne nazvat, co je specialne na tyto ucely, kterou bych si upl do stolu a pekne si tim sklo upravil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 09:45 RAP Re: Darry
Já hrany srážím klasickým "šmirglem". A co jsem se díval ve sklenářství, tak tam ruční pásovou brusku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 09:20 Muž fasir [5] Re: Darry
no ja ked som lepil filter, používal som uhlovú brúsku a jemný lamelový brúsny tanier a šlo to dobre,len to chce cit.Kúpiť ho by nemal byt problém v baumaxe,alebo tam kde predávajú ručné náradie.

www.metals4u.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 00:16 Darry – Broušení skla
Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat, zda nevíte, kde by se dali koupit nějaké nástavce na broušení skla, myslím jednoduché sražení hran atd... Brouskem se mi to dělat nechce, chtěl bych něco trošku lepšího. Díky za info.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1559x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15494-brouseni-skla