Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Příliš kyselá voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Příliš kyselá voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2017 23:11 Žena drvi [2894] Re: vysly
Ale to prece nevadi ze nasaje pisek, to je naopak dobre: nasajes pisek do poloviny tubusu i s bordelem, pak ucpes hadicku a cistej pisek se ti vysype zpatky do akva, povolis hadicku, bordel ti to odvede pryc. Pak naberes vedle a takhle projedes cely dno, kousek po kousku. Rozdel si to na sektory a pri kazdy vymene vody takhle promejes-odkalis jeden sektor, az vycistis celou plochu dna. Aspon mne to takhle funguje. Tohle jde jen s jemnym piskem, vetsi problem by byl, kdybys mel hrubsi frakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 23:01 Muž vysly [0] Re: vaaclav
Ja měl vyrobenej z tubusu o průměru 7 cm, výška byla 80 cm a stejně to ten písek bralo jak nic. Mam zrnitost 0,2-0,6 mm (skoro prach). Kolikrát je lehčí než výkaly ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 22:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vysly
Fotka k příspěvku Průměr odkalovače by měl být asi 5-6cm a na celou výšku akvária já mám písek 1-2mm a mám průměr 4cm. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vysly
-začal bych odkalováním ,jak zde bylo správně uvedeno = snížit hromadění rozpuštěných organických sloučenin ,omezit přísun živin heterotrofním bakteriím
-máte nepoměr autotrofních a heterotrofní bakterií
-funkce ,které inhibují autotrofní bakterie
= Amoniak a dusitan a jeho dostupnost
= hladina rozpuštěného kyslíku
= hydrogen-uhličitan a jeho dostupnost
= pH ,nitrifikační bakterie dávají přednost rozmezí pH mezi 7.2 až 8,0
= teplota optimální rozmezí je 25 až 30 ° C
atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vysly
Funkční filtrací a dnem. A samozřejmě výměnou vody úměrnou přidávanému krmivu.
I proto jsem ti psal, že v pravidelné rozbagrovávání dna při odkalování mi nepřijde rozumné.

Měň vodu co to jde a pomalu zvedej alkalitu. Pokud by jsi měl v akvárium moc amoniaku, tak by jsi to podle mě poznal na rybách při zakolísání pH ryby po výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:28 Muž vysly [0] Re: lacewings
A co mam tedy udělat proto, aby znečištění organickými látkami bylo v normě a stíhali to rozkládat bakterie na další látky? Pokud to dobře chápu, pokles toho PH je v důsledku rozkladu organických látek, a skokový pokles je díky měkké vodě. Tedy nejdřív asi vyřešit ty org. látky a pak pokračovat na zvýšení alkality. Ale jak zajistit ten rozklad org. látek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:22 Muž Fuchs [169] Re: rriki
rriki napsal: Fosforečnan sodný
Zkoušel jsem ho sehnat, ale prý mi ho nemohou prodat pač jedině na firmu z potravinářského, farmaceutického či jiného odvětví kde se používá. To mluvím o koupi přes internet. Nevíš jestli je někde normálně ke koupi? Zkoušel jsem zvýšit Ph sodou jediný efekt to mělo změkčení vody a usazenin na skle no prostě všude. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:18 Muž vysly [0] Re: NHKG
Asi máš pravdu. Nechám to ať to tam všechno shnije. ;-) Teď vážně neumim si to bez odkalovaní představit, ale tim pískem jsem si to moc zkomplikoval, nevim jak to odkalovat, aby to nevysávalo ten písek jako vysavač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2017 21:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vysly
-podmínky v akváriu začínají upřednostňovat heterotrofní bakterie ,hromadění rozpuštěných organických sloučenin (nadbytek potravy ,odumřelé rostliny ,výkaly z ryb ,atd)
-vyšší poměr uhlíku a dusíku zvýhodňuje "Heterotrofní" bakterie ve vtahu k nefunkčním "Autotrofním" bakteriím v důsledku nízkého pH
-autotrofní bakterie zpracovávají oxid uhličitý do organických uhlíkových molekul ,které potřebují pro růst a rozmnožování (množí se velmi pomalu) ,
-heterotrofní bakterie jsou závislé na převod organických uhlíkových molekul ,které zpracovávají do molekul ,které potřebují pro růst a rozmnožování (množí se velmi rychle)
-doba potřebná k dosažení dvojnásobku populace bakterií
= autotrofní bakterie (amoniak na dusitan) - 7 hodin -(dusitan na dusičnan) - 13 hodin
= heterotrofní bakterie 20 min
-funkce autotrofních bakterií je závislá na "faktorech" ,které inhibují autotrofní bakterie
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
No nevím, mi přijde lepší dno vůbec neodkalovat a nechat být. Méně práce. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.04.2017 21:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vysly
Chce to pořádný odkalovač s vysokých tubusem, pak ani tohle dno nebude odkalovat problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:15 Muž vysly [0] Re: vaaclav
Nicméně pro jistotu všechny testy udělám zítra znovu. Prohrabu písek nějakejma hrabičkama a znovu odsaju a pak pridam do fluvalu ten vápenec. Asi bude opravdu problém v tom dně. Musim vymyslet lepší systém odkalovaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 20:52 Muž vysly [0] Re: vaaclav
Udelan dle navodu a proste barva byla stejna jako barva na vzorniku s hodnotou 5,0. Myslim ze nejsem uplne neschopnej porovnat barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 20:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vysly
Obsah CO2 je 902.9 mg/l. při pH 5 a KH 3 Takže co ten test na pH ?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 20:29 Muž vysly [0] Re: rriki
V testu psali kapat az do zlute barvy s tim, ze 5 kapek = 5°dKH. A ja dal jen tri kapky. Po prvni to bylo modre, a po druhe takove zelene a po treti hned zlute. Proto usuzuji takovy vysledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 20:19 Muž rriki [818] - CichlidyRe: vysly
Při pH 5 nemůžeš mít KH 3°dKH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 20:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vysly
NO3 vysoko. Podle toho to vypadá, že nitrifikace funguje. Měnit vodu, měnit vodu a měnit vodu...
Změř ještě vodovodní vodu ať máme srovnání.
A já bych trošku vápence dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 20:01 Muž vysly [0] Re: vysly
Tak dnesní měření s novými testy. PH 5,0, KH 3°dKH, NO2 0,5 mg/l a NO3 50 mg/l. Odkalováno včetně výměny vody v úterý. Vymenim zase vodu dnes, ale co dál? Vápenec jsem koupil, ale nesehnal jsem test na čpavek, ten ještě zitra zkusím sehnat, než tam dam ten vápenec. Jsem bezradný, předchozí akva mi tohle nedělalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 19:55 Muž rriki [818] - CichlidyRe: vysly
Máš měkkou vodu a obrovský ryby tak se nediv,že Ti padá pH ,buď měň víc vody a nebo přidej uhličitan vápenatý, pokud nebude rejnokům vadit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 18:57 Muž vysly [0] Re: Maq
Odér necitim, smrdi to jako klasicka akvarijni voda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 18:43 Muž vysly [0] Re: NHKG
Dno nehnije, rejnoci ten pisek porad profukujou, ani nebubla to dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 18:17 Maq Re: vysly
vysly napsal: Vše bylo měřeno testy od rataje.
Na ja. Tak to může být všechno ještě jinak. Já jsem Ratajův test na NO3 odložil jako nespolehlivý, protože jeho výsledek závisí na množství toho prášku, který se přidává, a to množství je vágně definováno. Je to takříkajíc "neodstranitelná vada" výrobku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 17:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vysly
Rataj často ukazuje nesmysly.
Zkus dno prohrábnout rukou do hloubky, pokud by hnilo, půjdou z něj bublinky.
Nevím jak rejnoci snášejí piskořky, ale ty mi proti hnijícímu dnu pomohly. Do dna nezasahuju a nemám problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 17:32 Maq Re: vysly
Přeměna amoniaku na dusitany (NO2-) je oxidační proces.
Ty jsi naměřil vysoké organické znečištění ve volné vodě. Tzn. že jde o rozpuštěné a dispergované látky... prostě svinstvo řádově prťavější než mezery mezi zrníčky štěrku.
Rejnoky neznám, vůbec. Ale jestli víří dno, zahrabávají tam bordel jenom tím víc a ten se tam pak rozkládá bez přístupu vzduchu.
Necítíš divný odér?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 17:31 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Maq
Vypadlo mi tam ... producenti NH3 tam sú...

Inak máš pravdu, presne tak som to myslel,ako si to rozobral (skoro až na atómy ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 17:23 Muž vysly [0] Re: Magic
Vše bylo měřeno testy od rataje. Dnes jsem koupil od sery a vse znova premerim. Koupil sem i kh test, tak pak napisu nove hodnoty. Navic anubiasy uz tam nejsou, taky mi to prijde divne s tim no3. Ale i mi prijde divne aby zbytky jidla padaly do pisku, je tak jemnej ze nic nepropadne, max co zahrabou rejnoci. Nestoupalo by tim padem no2? Kdyz by to hnilo ve dne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 17:17 Maq Re: Magic, vysly
Magic napsal: Osobne sa mi nechce veriť ani tým nulám v NO<sub>2</sub> a NO<sub>3</sub>, producenti tam sú
Nejsou! Jsou tam jenom producenti organických dusíkatých sloučenin, které se napřed musí rozložit na amoniak, a potom z nich eventuálně bakterie udělají dusi-tany/-čnany.
Amonium je pravda (slabá) zásada, ale větší vliv na pH mohou mít jiné látky které se tam hromadí a reakce, když je bakterie rozkládají. Tady se to z nějakého důvodu sešlo tak, že to tlačí pH dolů.
Pokud vysly opravdu odkalil i pod šutry a kořeny, pak mi z toho vylučovací metodou vychází už jen ten substrát. Je jemný, neprokořeněný rostlinami, nejde ho odkalovat => anaerobní prostředí čili hnití namísto tlení (a žádná nitrifikace, mimochodem).
Já si rád nechám od nějakého odborníka vysvětlit podrobnosti, ale proč anaerobní rozklad organické hmoty končí kyselou rašelinou?
-
Opětovně varuji před zvyšováním pH/alkality dokud nebude jasné, kolik je tam NH3/NH4+.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 17:01 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vysly
Pridám sa len zvedavými otázkami. Uuvádzaná tvrdosť vody 0,82 mmol/l je ktorá? Uhličitanová a.k.a. alkalita? Lebo tá nás bude v tomto probléme zaujímať. Znamenalo by to ale len zúfalé 2,3°dKH (i keď teda ja v akváriu tiež nemám viac).

NH3/NH4 test by po ruke nebol? (Ale hromadiaci sa amoniak by ťahal pH skôr opačným smerom...)

Osobne sa mi nechce veriť ani tým nulám v NO2 a NO3, producenti tam sú, ale spotrebiteľov málo. Akým testom to je merané? A čo hovorí o NO3 správa vodární?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 16:48 R Muž romant [27987] Re: vysly
Jako další možnost, tedy toho zdroje organického znečištění by se nabízelo krmení, ono konzumace probíhá stylem trhacím a zbytky končí právě v tom jemným písku a zmizí z dohledu. Rozhodně se připojím k názoru jenž zde již několikrát zazněl a to, zaměřit se zvláště na pufrační schopnost vody, aby se Ph stalo stabilnějším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 16:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Že nitrifikace snižuje pH je sice fakt, ale totéž se děje když bez nitrifikace NH4+ přijímají rostliny. Rostliny tam skoro žádné nejsou a těch pár pomalu rostoucích anubiasů tohle asi nedokáže. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 16:31 Muž vysly [0] Re: Xlienka
Co se týče toho odkalení, tak tim to nebude. O vikendu jsem vše vyndal vsechny dekorace a důkladně odsál. Mam velmi jemný písek, takže mohu jen odsávat z vrchu, při hloubkovém odkalení beru i veškerý písek, takže ve dně si myslím to nebude. Testy jsem dělal snad dobře a jsou tam ryby dost citlivé na dusíkaté látky, už by se ozvaly. Dnes udělám nové měření a přidám nasekaný vápenc do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 15:03 Maq Re: vaaclav, RoFr
vaaclav napsal: Jeden z testů by musel kecat není možné aby byly v takovém akváriu NO2 a NO3 na 0. O těch bakteriích jsem už mockrát četl a nemyslím si že to je až tak pravda že by v přírodě byla takováhle díra.
Není to žádná díra. Příroda nitrifikaci nijak zvlášť nepotřebuje. To jenom akvaristické firmy z toho udělaly kult. Ekologové z ní zdaleka tak nadšení nejsou.
Při nízkém pH nefunguje nitrifikace, ale nikdo se neotráví, protože amoniak (NH3) se skoro stoprocentně přeměňuje na amonium (NH4+). Že nitrifikace snižuje pH je sice fakt, ale totéž se děje když bez nitrifikace NH4+ přijímají rostliny.
Pokud vysly správně změřil NO3 - což u chovatele takových ryb předpokládám - tak je jasné, že nitrifikace na vině není. Ani spotřeba NH4+ rostlinami, protože je jich tam minimum.
Pokud vysly správně změřil CHSK - což opět předpokládám - tak je nabíledni, že tam vázne dekompozice organické hmoty.
Problém jsem označil jako "vážný", protože jednoduché zvýšení alkality sice zmírní výkyvy pH, nicméně nevyřeší mnohem horší problém, tedy váznoucí dekompozici, pravděpodobně anaerobní.
Omlouvám se RoFrovi, že jsem to prve nenapsal více polopatě. Nevěděl jsem, že se zapojí a že je tedy nutno věci vysvětlovat na začátečnické úrovni.
P.S. Zřejmě je tam hodně amonia, takže když výměnou vody skokově zvýší pH, hrozí otrava amoniakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 14:22 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: vysly
Potřeba zvýšit KH ať PH tolik nekolísá je jedna věc. Neměřitelné NO2 i NO3 naznačuje opravdu závažnější problémy. Přiklonila bych se opravdu k pořádnému odkalení i pod kořeny a kameny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 14:02 RoFr Re: vysly
Váš problém je klasický problém měkké vody (0,82 mmol/l = 4,5dGH). Naprostá většina akvaristů (s podobnou vodou) o tom že jim takto klesá pH ani neví. Způsobují to nitrifikační procesy (v průběhu nitrifikace klesá pH) a vaše měkká voda s malou alkalitou (nestabilní pH), v akváriu, kde je i málo rostlin, kterým se navíc ani moc nedaří. Potřebujete zvýšit tvrdost a alkalitu a nejlepší a nejpřirozenější způsob úpravy vaší vody je přidání (několika lžic) vápence nebo drcených korálů asi nejlépe do filtru (někdo to přidává i do substrátu, ve filtru se to dá snadno regulovat). Časem přijdete na to, jaké množství je nejvhodnější. Jedná se o (starou) metodu, která je „jakoby“ pomalá a méně účinná, ale je stabilním řešením (vápenec se rozpouští pomalu). Doporučená metoda je i nejpřirozenější k životnímu prostředí akvária. Na nějaké podrobnější vysvětlování není ve fóru prostor. (Můžete si také prostudovat: maniakva.sweb.cz/… )
Než se vám podaří pH vody v akváriu stabilizovat, musíte častěji měnit přiměřenou část vody.
Čekal jsem, až vám zde bude radit zdejší pan Maq a jako obvykle nezklamal, machruje a plácá nesmysly, které vyčetl ve vyhledávačích a plete se do věcí, kterým nerozumí.
Než jsem to napsal, tak vám již jiní podobně radí. Mnoho zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 13:53 Acinonyx Re: vaaclav
Jasne, nitrifikace ako taka zo svojej podstaty znizuje pH:

2NH42+ + 3O2 --> 2 NO2- + 4H+ + 2H2O

V pripade toho, ze je to tak rychle by som to vsak tiez videl skor na nejaku hnilobu, pripadne i tie korene. Skor ako pritvrdit vodu by mal kolega zvysit KH - to je to, co vyjadruje pufracnu kapacitu vody. Mimochodom, prave to KH by bolo dobre premerat.

EDIT: Dudak ma predbehol. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2017 13:49 Muž dudak [1885] Re: vysly
zkus ten písek pořádně odkalit do hloubky, případně ještě lépe odsát hadicí a proprat v kýblu, příčinou bude to množství organického odpadu, které snad nemůže být jinde než ve dně a to okyseluje vodu, ale je divný, že by se ti to zaneslo za tak krátkou dobu. taky by asi bylo dobré přidat něco aby se ti trochu zvedla KH, předpokládám že bude ještě míň než GH a to pak může lítat pH skokově. jsou na to komerční přípravky KH+ se to tuším jmenuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 13:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vysly
Asi máš moc malou alkalitu a pak ti bakterie při nitrifikaci srazí to pH. Zkusil bych dát do filtru trochu mramorové drti. Zkus si to nastudovat zde: maniakva.sweb.cz/…

Časem snad poradí někdo, kdo se v chemii vyzná líp než já. Já zrovna bojuju s vysokým pH v akváriích, kde mám minimum ryb a taky v tom dost tápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 13:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Jeden z testů by musel kecat není možné aby byly v takovém akváriu NO2 a NO3 na 0. O těch bakteriích jsem už mockrát četl a nemyslím si že to je až tak pravda že by v přírodě byla takováhle díra. Běžně mám v akváriu pH 6,5 a filtr funguje. Že padá pH v měkké vodě v akváriu s větším množstvím ryb a malým počtem rostlin mám také vyzkoušené, ale není to tak rychlé a nesmím měnit třeba měsíc vodu. Nakolik to mohou dělat kořeny nemůžu říct ale svůj podíl na tom bude mít i filtr. Asi bych trochu přitvrdil vodu aby se pH tak nehýbalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 13:17 Maq Re: vysly
vysly napsal: Kdyby nefungovala nitrifikace, tak by NO2 stoupalo, což se neděje.
Nitrifikace při tak nízkém pH nefunguje prakticky vůbec.
Pravděpodobně tam dochází k nějakým dekompozičním (anaerobním?) procesům, které s tím pH tak hýbou. Řekl bych že situace je vážná. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 12:56 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: vysly
organický odpad, zahnívající dno pod kameny/kořeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 12:44 Muž Zip [277] Re: vysly
Koukám, že tam není moc věcí co by dělaly bordel, co kořeny? jen střílím rozzureny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 10:53 Muž vysly [0] – Pokles PH
Zdravím, mám obdobný problém, jaký je uvedený výše ve fóru. Mám akva ve kterém mám dno z křemičitého písku, pár kořenů a pár kytek, vzduchování viz. prezentace rybicky.net/nadrze/26293-domaci-amerika Z počátku bylo vše ok, PH bylo mezi 6,8 - 7, ale nyní se drasticky snižuje až k hodnotě 5. Vstupní vodu mám měkou 0,82 mmol/l a PH vstupní vody je 7. Zkoušel jsem vstupní vodu nechat odstát v nádobě a i po 14 ti dnech bylo PH v odstáté vodě 7, ale v akváriu hned druhý den po údržbě voda klesá na PH kolem 6 a další den je to už PH kolem 5,5 až 5. Filtraci v akváriu mám myslím si dostatečnou a údržbu dělám pravidelně teď již 2x týdně odsátí dna a výměna cca 30% vody, právě kvůli PH. Ostatní hodnoty jsou v pořádku NO2 neměřitelné a NO3 taky neměřitelné. Jediné co mě zaráží je když dělám test na celkové znečištění organickými látkami (CHSK), tak ten vychází špatně a to CHSK vetší než 3. Rozebral jsem filtry, že bych je vyčistil, ale skoro nebylo co čistit, byly úplně v pohodě. Do toho se mi tam začala objevovat ruducha, dle mého to vše souvisí právě s tím PH, potažmo se znečištěním organickými látkami. Popravdě jsem už bezradnej a nevím jak tomu pomoci. tone Kdyby nefungovala nitrifikace, tak by NO2 stoupalo, což se neděje. Napadá Vás něco? Ještě dodám, že krmím velice střídmě a jen to co ryby hned sežerou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 18:01 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Fuchs
Tak jednoduché, ako s KH u NaHCO3 to nebude, ale spočítať sa to dá. Jednoduchšie je ale to proste postupne pridávať a kontrolovať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 17:48 Muž Fuchs [169] Re: rriki
Děkuji, je nějaké pravidlo kolik ji mám dát? Jako třeba 4g na 100l vody ph stoupne o 0,4 říkám to byl jen příklad. Existuje něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2017 14:44 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Fuchs
Fosforečnan sodný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 14:36 R Muž afc1886 [14681] Re: Fuchs
Podívej se tady. rybicky.net/forum/8690
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 12:50 Muž Fuchs [169] Re: Maq
Super děkuni, a jak zvednu Ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 12:49 Muž Jarry [1437] Re: Fuchs
Na Afriku se běžně používá soda na zvýšení pH, jestli se nepletu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 12:40 Maq Re: Fuchs
No, máš tvrdou a hodně alkalickou vodu.
A zřejmě je v ní i dost sodíku. Pro africké cichlidy dobré. Pokud zředíš demivodou, změkčíš, ale pH by klesnout nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 11:00 Muž Fuchs [169] Re: Maq
Tanganika tyto hodnoty nevím, jedině najít rozbor vody našich vodáren, zkusím pohledat.
www.vodarenska.cz/…
Po rozkliknutí si dej Dvorská 86, to je nejblíže k nám

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 5189x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15480-prilis-kysela-voda?od=83