Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čtverzubec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čtverzubec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 22:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Martin
- lehce zasolit, na 45l použijte sůl bez jódu, rozpustit zvlášť, dostačující bude dávka čajové lžičky, zarovnané , podpoří to léčbu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2020 20:23 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawasaki
Já se obávám, že tady už jen léčba acriflavinem je za hranicí možností a že to skončí (naprosto zbytečně a předvídatelně) narušením dusíkového cyklu a z toho plynoucí kalamitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2020 20:23 R Muž afc1886 [14655] Re: _ucx_
Podle filtru bych i ty dva roky věřil, ale připadá mi to, že vytahuje celé dno a drasticky ho čistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 20:15 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: _ucx_
Obávám se, že tato otázka už je hodně vysoko.... No sám jsem zvědav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2020 20:11 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Martin
Acriflavin. A ještě nám řekni, jak provádíš údržbu nádrže a kolik tam máš NO2 a NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2020 20:01 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Martin
Tak si přečti zde v Atlase jestli máš vyhovující podmínky pro tyto ryby. Já říkám, že ne. Než si něco koupíš zjisti si zda máš podminky pro daný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 19:55 Martin Re: _ucx_
Jak se ta lahvička jmenuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 19:54 Martin Re: Kawasaki
pH 6,5, teplota 26 stupňů. Čtverzubce zelené mám rok a skvrnoocasého mám 2 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 19:48 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Martin
No zajímá mně s kým komunikuju. To vypadá, že jsi ještě děcko. Podle čeho vybíráš ryby? Ptám se jaké máš pH? Teplotu? Celkovou tvrdost vody? Jak dlouho tam tu rybu máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 19:44 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Martin
Můžeš to zkusit i vypít a přefiltrovat přes ledviny. Ale nejlepší bude fakt postupovat podle návodu a tam budeš mít napsané, že do vody. Rybu hlavně, proboha, nechytej a ničím nemaž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 19:39 Martin Re: _ucx_
Namazat na oko nebo nalít do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2020 19:37 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Martin
Nejlépe podle návodu. To je ten papírek, co bývá u přiložený v krabičce u té lahvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2020 19:36 Žena patka [112] Re: Martin
No promiň,ale to se nedá číst..Ta ryba nepatří do 45 litrů tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 19:33 Martin Re: Kawasaki
Dne jsme akvárium čistili.davam místo šneků krevety prožene mají taky tvrdý kruníř. Jak mám použít to léčivo proti plísním předem děkuji. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 19:30 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Martin
Pokud jetoto aktuální foto tak na to že to je založené dva roky je to dno nejak moc čisté. Rostin máš zoufale málo.Jinak pokud je mi známo Čtverzubci potřebují chroupat šneky. Žádné tam nevidím. K tomu oku. Pravděpodobně se jedná o zaplísnění oční rohovky. Takže bys moh použít nějaké léčivo proti plísní. A zvýšit teplotu o dva stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 19:19 Martin Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nádrž byla založena před 2 roky. Rybičky tam šly po dvou týdnech. Posílám foto. Nádrž má 45 litrů a jsou tam dva čtverzubci zelení a jeden skvrnoocasý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 18:51 R Muž ctibum [6870] Re: Martin
Jak psal Kawasaki, chce to víc informací o nádrži. Kdy byla založená, kdy tam šly ryby, jak probíhá údržba, celkové foto... Mně přijde nádrž malá, ryby tam jsou minimálně dvě, živé rostliny prakticky žádné.
To je Čtverzubec zelený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 18:30 Martin Re: Kawasaki
Voda není nově založená, jen vyměněná a čtverzubec má ne co s nočičkem a já nevím co mám dělat s tím očkem předem děkuji na pomoc.
Krmíme červama krevetama nítekama a koretrama jinák pohublí není ráno měl krevetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2020 17:44 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Martin
Na fotce vidíme pohublou rybu,se zakaleným okem a akva vypadá jak čerstvě založené. Chce to víc informací. Čím krmiš? Jaké máš parametry vody? Výplň si prezentaci ať se je čeho chytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 17:23 Martin – Čtverdubec
Fotka k příspěvku Dobrý den nevím co mám dělat smím čtverzubečkem prosím pomozte sad
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 14:31 Mimouš – zahly ocasem
Ahoj mam jednoho Ct zeleneho alw mam ho tepr asi 3 dny prvni sva byl v poradku a papal ale ted jen plave u dna v rohu ma v akvarku dost ukrytu i hodne kytek :) ale najesnou se mu neco nelibi aq ma 50litru ale neni peisolena mam ji dosolit nebo koupit jeste kamarada? Aby nebyl sam? ... Dnes jsem mu dala ziv.nitenky a on se jich boji a nechce se jichani dotknout a sneky take neji :/ nevim co delat a je mi ho lito jak ma ohly ocasek porad na jesnu nebo druhou stranu a jak je udna ale neni ani pohubly a ani nafoukli je uplne normalni jen ten ocasek a nechce jist :/ dekuji za kazdou radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 12:54 Hil – Čtyrzubec trpasličí - hlavou vzhůru
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,

včera jsem si koupil čtyřzubce trpasličí. Mám pro ně akvárko, kde už byl jeden ČZ tr. asi 2 měsíce, takže vše zaběhlé. Jeden z doplněných mi neustále plave svisle - hlavou vzhůru. Jinak na něm nic podezřelého není (normální zbarvení, žádné zakřevení atd.)
Občas udělá trhavý výpad vzhůru, ale jinak neustále proplavává takhle divně nádrž a nebo leží utahaný na dně (vyloženě s sebou práskne o dno, když si jde lehnout).

Můžete mi, prosím, poradit o co může jít? Díval jsem se do fóra, ale z ničeho moc rozumný nejsem.

Děkuji

Hil
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:43 JoKa Re: barakuda
Za tu dobu už by se to nejspíš projevilo. Jestli normálnĕ žere, tak bude cajk.. Pár dní sleduj bobky (to není vtip), nesmí být bílé až průsvitné a článkované...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:27 barakuda Re: JoKa
není třeba už je mrtvá, je mi to líto :( nejspíš jsem si ji ale už nemocnou koupila, protože nikdy pořádně nechtěla jíst a dva dny od koupě už byla špatná. Spíš mě zajímá co ta první? Může být taky nějak nemocná? Asi počkám než si pořídím druhou, aby to od sebe nechytaly donekonečna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 17:04 JoKa Re: barakuda
Zbytečné se něčeho dovolávat. To se prostě občas stane. Neříkám to jako definitivní verdikt, to se z fotky těžko určí stoprocentně. Navíc i kdyby, tak ti to nepřiznají...

Poslední co mě napadá, zkusila si čtverákovi nabídnout levatku? Je podstatně menší než okružák... I když o tom silně pochybuji, když nežere nitěnky, ale znáš to, tonoucí se stébla chytá.... A taky bych zkusil patentku, ale důkladně rozmrazit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 13:05 barakuda Re: JoKa
Díky za odkázání na články :) .. a ještě se zeptám, rybu jsem izolovala a co ta první ? Co mohla chytit ? Volala jsem do akvaristiky a prý mají ryby v pořádku, tak se jen těžko po týdnu co jí mám něčeho dovolám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2014 13:01 R Muž Silent [5949] Re: barakuda
Odstátou vodu do akvária můžeš lít už po cca hodině od napuštění. Stačí aby měla přibližně pokojovou teplotu a pokud ji budeš nalévat přes sprchu tak se i urychlí odstranění přebytečných plynů včetně chloru. Pro citlivé ryby které nejsou v dobré kondici můžeš použít i nějaký kondicionér jako třeba Tetra AquaSafe. Zaběhnutí akvária a odstátí vody jsou dvě naprosto odlišné věci a tady je třeba se trochu orientovat v procesech, které v akváriu probíhají. Bakterie zodpovědné za rozklad dusíkatých látek, o které nám jde, žijí v nádrži přisedle na jakémkoli substrátu a čím je substrát poréznější tím lépe (filtr, dno), oproti tomu ve vodním sloupci je těchto bakterií naprosté minimum a proto je dobře měnit vodu častěji za čerstvou, protože o bakterie tím nepřijdeš, ale odstraní se dusíkaté a jiné odpadní látky které ještě dostatečně nenamnožené bakterie neměli šanci rozložit. Každopádně bych zkusil čtverzubcům vodu přisolit. většina druhů ráda brakickou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 12:57 JoKa Re: barakuda
Tak tĕ asi nepotĕším, ale tohle vypadá spíš na nĕjaké střevní parazity. Chudák kluk je před smrtí, moc času mu nedávám. S tĕmi parazity sis ho mohla už donést z akvaristiky... Každopádnĕ v této fázi mu už nepomůžeš, ať je důvod jakýkoli...
Na odpovĕdi tvých dalších dotazů ohlednĕ zakládání a zabíhání tĕ odkážu na zdejší vlákno začátečník (tam jsou nahoře v modrém rámečku články, které nutnĕ potřebuješ přečíst a uvidíš sama jakými bludy tĕ nakrmili), neb zde by jsme byli mimo téma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 12:40 barakuda Re: JoKa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V akvaristice mi řekli, že 3 týdny stačí, jak dlouho se má teda nechávat zaběhnout akvárium? Čtverzubec nežere, má fleky po těle a okolo tlamky, takové hnědošedé, co předtím neměl, ani na nítěnky nejde to zase spíš jen pozoroval a nebo to táhnul za sebou, ale pak pustil. Teď už druhý den leží na dně nebo na kamenech a nic víc se neděje. Pokud je to tím, že 3 týdny nestačí, tak já jsem měla čtverzubce přes týden zarezervované právě proto aby to bylo přes 3 týdny, jak říkali. Štve mě to. Ryba byla špatná už po 2 dnech. Druhá je pořád ok. Jak dlouho musí být odstátá voda? Nějak nechápu, že se akvárko za 3 týdny nezaběhne, ale odstátou vodu tam po cca 3 dnech nalít můžu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 20:06 JoKa Re: barakuda
Jak jsem psal o patro níž. Čtverzubec je extra náchylný na kvalitu vody. Tvé akvo po třech týdnech nebylo zaběhlé. Možná tak pro nenáročné ryby, ale tou čtverzubec rozhodně, ale rozhodně není... Ten první to zvládnul, buď silnější jedinec, nebo nebyl tak oslabený stresem ze změny prostředí a transportu...
Aplikuj vodoléčbu na celé akvo. To znamená teď vymeň polovinu za čerstvou a odstátou vodu a pak obden 1/3 vody...
A aby se kluk nažral, zkus patentku, klidně mraženou, ale důkladně před podáním rozmrazit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 17:49 barakuda – Nový trpasličí čtverzubec nežere
Ahoj, mám od úterý dva trpasličí čtverzubce. Akvárium 75 l. Jemný písek, filtr, vzduchování, odkalené dno, čisto, teplota vody 24°C, živé rostliny zatím nehnojeny, akvárium nově založené a bez mála 3 týdny fungovalo plně jen bez rybek, až pak jsem je nasadila a jsou tam jen sami dva trpasličí čtverzubci. Krmím zatím jen okružákama, mám jich požehnaně. A teď problém, první je OK ... druhý od začátku nevidím, že by se nějakého šneka chopil, kouká, čeká atd.. a pak se na to vykašle a plave pryč bez útoku. Má taky propadlé bříško. Plave normálně a nemá na sobě jiné viditelné poškození krom toho břicha. Spí buď na listu nebo na zemi. Co s tím ? Jak mu pomoct ? Zkoušela jsem i menší i větší šneky. Ten první jak vidí šneka hned ho vyžere, tento ne. Poraďte. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2013 10:52 JoKa Re: Shell
Ahoj. Dve veci. Ctverzubec vseobecne je velmi citlivy na kvalitu vody. Pokud se ti premnozili zivorodky, vidim to na problem c.1. Zda se mi tve akva prerybnene i bez tech mladych a to uz vubec nehovorim o tve skladbe osadky... Druha vec je ze ctverzubec ma rad svuj klid. Konkretne trpaslik hodinu cuci na sneka, nez zautoci a kdyz mu ho po te hodine zamerovani jina rybka vyfoukne, tak rozhodne ploutvi nezatleska... Sice pises ze pro sneka plave, to je jasny, prece nezdechne hlady, ale stastny z toho nebude... Specialne poter je pro nej velmi rusivy, to jsem odpozoroval na svych zelenych...
Rada: minimalne zivorodky pryc a casto menit vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 10:12 Shell – apatie
Ahoj, ráda bych se poradila, co dělat. Samec trpaslíka mi dnes už třetí den, jen tak různě polehává. Začalo to opíráním se o listy, včera večer už ležel přímo na zemi. Byl nejaktivnější rybou v akváriu. Za šnekem plaval přes půl akva, teď si jich ani nevšimne. Leží a jen dýchá. Samičky jsou pořád stejné, žádná změna chování u nich nenastala. Teď se chystám čistit, ale od poslední výměny to může být tak 10 dnů, ne více. A budu odlovovat namnožené živorodky. Ačkoliv mu nikdy jiné ryby nevadily a to ani při lovu potravy, ale vůbec nevím, co jiného dělat. Děkuji za každou radu :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 19:31 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – kousanec nebo plíseň či jiná nemoc
Ahojda

Mám problém s alfa samcem v mé skupince.Včera jsem našla, že má u hřbetní ploutve(asi v násadci)světlé šedý flíček, má ho v tmavém poli přírodního zabarvení. Vyfotit to nelze jakmile se přiblížím je hned v houštinách rostlin.Vodu měním vždy 1x týdně 1/3 nádrže, nádrž má cca 60-65 l čistého s rostlinami a pískem.Mám dva typy 1:kousanec ze souboje(je to malinký kolečko šedivý a jelikož ve skupince jsou 2 chlapci tak souboje občas bývají naštěstí se má každý, kde schovat a většinou mají svoje místečka).A jako druhý typ plíseň. Žádné štětinky z flíčku netrčí a je to ohraničený není to rozpitý.Jinak v pořádku papá patentky a šneky a je normálně čilý. Co by to mohlo být? Zvýšila jsem raději teplotu a přisolila a přidala anti-mykotin.Díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:06 Muž Jiri_99 [425] Re: chytek
Teď už jo. Už i kadí normálně. Škoda že jsem ho nevyfotil když na tom byl zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 22:25 Muž chytek [18] - Ryby brakických vodRe: Jiri_99
ten vypadá v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 21:49 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Jiri_99
tak ho otestuj, pokud by to neklapalo, nabídnul bych mu nový domov :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:59 Muž Jiri_99 [425] Re: švíco
Mám to v plánu. Doufám, že ho neodhání "tlustý Tony". Ten mi tam dělá největší neplechu. To nevím, jak bych to potom řešil.. Krmení jim dávám kam dosáhnu s pinzetou. Různě po akváriu právě kvůli tomu, aby se najedli všichni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:53 švíco Re: Jiri_99
Možná ho jen stresuje některý z dalších čtverzubců a on pak nepřijímá potravu... až ho vrtátíš, tak sleduj jak se k němu chovají ostatní... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:49 Muž Jiri_99 [425] Re: chytek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ty nejsi velký optimista, co? :-D Je na tom líp a líp. Už papká v poho.:-P Patentky, rozdrcené okružáky.. Je to poznat na první pohled, krásně přibral. Počkám ještě cca týden a pak ho šupnu nazpět do aq.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:42 Muž chytek [18] - Ryby brakických vodRe: Jiri_99
tipoval bych, že už odešel do věčných lovišť - jak je na tom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 21:50 Muž Jiri_99 [425] Re: chytek
Týý, nestraš! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 21:44 Muž chytek [18] - Ryby brakických vodRe: Jiri_99
pokud musíš přesvědčovat na patentku, brzy odejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 20:06 Muž Jiri_99 [425] Re: Jiri_99
Tak úspěšně /snad/ můžu zahlásit, že se v karanténě dává čtveráček dohromady. Dnes se mi po usilovném přemlouvání podařilo narvat do něj patentku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:04 Muž Jiri_99 [425] – Zauzlování střev
Ahoj, mám řekl bych malý, ale nejspíš hodně velký problém. Mám skupinku Carinotetraodon travancoricus a cca za poslední dva týdny jeden hodně zhubnul. Bříško má, jakoby spolykal malinkaté kuličky a pořád kadí jasně zelené hovínka. Potravu absolutně nepřijímá. Kouká na ni, jakoby měl hrozný hlad, ale nakonec si stejně nedá. Jen ozobkává něco, co já nevidím, z listů kytek. Hubne tak, že mám strach aby neodešel. Zítra ho izoluju od ostatních /zkusím ho rozkrmit/ a vyfotím. Nevíte co mu může být? Nějaký parazit? Zauzlování střev? Mám je cca tři měsíce a do teď vše v poho. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 18:13 švíco Re: Martin Z.
OK, to je uplně nejlepší možnost, dát je k někomu do "úschovy"... až akvárium zaběhneš, tak si je potom můžeš vzít zpět.... ale pozor na aklimatizaci a u té chovatelky.... musí je postupně zvykat na její vodu (fakt pomalu přilévat do sáčku s vodou, ve které rybky přineseš tu její vodu... klidně po lžičkách i dvě hodiny... čtverzubci jsou na změnu parametrů hákliví a teď když jsou oslabení by je to mohlo stát život.... Přeju hodně zdaru. Hlavně studuj (nejlepší jsou zahraniční "puffer" fóra)a když nebudeš vědět, tak se ptej (klidně SZ)... švíco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 18:08 Martin Z. Re: švíco
Moc děkuji, jak jsem psal rybky mám doma už měsíc nové akvárium funguje cca týden(v obchodě kde byli - kaufland je měli se vzduchováním v čisté nádrži bez ničeho, tam je rozhodně vracet nebudu), filtr koupim co nejdříve(zítra), máme u nás jednu chovatelku ryb co tomu fakt rozumí, tak tam zajdu jeslti by si je nemohla na chviku vzít než zařídím plně akvárium. Moc jsi mi pomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 18:04 švíco Re: Martin Z.
Nejrozumější je vrátit je do akvaristiky a i za cenu, že za ně nedostaneš ani korunu (lepší než je zabít)... proces nitrifikace nepřežijou určitě! Na filtry je tady víc větších odborníků, než jsem já. (já jsem hlavně přes mini akvária a trpasličí čtverzubce) Ale určitě bych vzal nějaký vnější filtr s dostatečným objemem, přecejenom jsou čtverzubci vcelku prasátka (špatné spalování).... takže počítej s investicí cca 1500-2500Kč Nějaký bulbifučík nebo vnitřní honítko vody to nespraví. Co se týče ryb ke čtverzubcům zeleným, tak to je vždycky loterie... všichni čtverzubci jsou individualisti co se chování týče, ale vesmě platí, že okusují jiným druhům ploutve a prohání je... Další brakická ryba, se kterou by mohly být jakštakš bez problémů je stříkoun lapaví nebo lezec.. pak nějaké druh hlavaček, okatci a kaložrouti.... tady máš něco o brakických akváriích:

cichlidarium.wbs.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 17:55 Martin Z. Re: švíco
Děkuju moc za informace, už to chápu. Bohužel nemám jiné zajeté akvárium, takže koupím filtr a budu doufat že období toho zajetí akvária ve zdraví přežijou. Promiň že tak otravuji, ale mohl by si mě sem dát nějaké parametry jake by měl filtr splňovat, vím že jsou různé, je něco co by tel filtr měl určitě mít? A ještě jedna věc, jsou nějaké další ryby co máte ozkoušené, že se snáší s čtverzubci a žijí v brakické vodě?
Jo vím to, no vratit do obchodu by jim myslím moc nepomohlo, aspoň ne tam co sem je kupoval, ale mám známého co má zajeté akvárium, tak je asi přesunu. Než denně měnit část vody z toho by měli chudáci ještě větší trauma. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 17:46 švíco Re: Martin Z.
Jasně že to je všechno způsobeno novým, nezajetým akváriem.... najdi si něco o nitrifikaci. Akvárko se spouští s filtrem a rostlinami a max. s jednou něbo dvěma odolnýma rybkama, co pomůžou nastartovat proces nitrifikace (zajížděcí rybky) a až po cca měsíci se můžou vpustit náročnější druhy, ale to až po důkladném změření parametrů... řekl bych , že jsi mě nepochopil.. ani kdybys teď koupil sebelepší filtr, tak dřív než za měsíc nebudeš mít podmínky vhodné pro čtverzubce... Jinak filtr ti pomůže hlavně co se týče NO2, s NO3
pomáhají zase rostlinky... a je potřeba vybrat odolné druhy vhodné do brakické vody... prostě to není hračka...
Pokud chceš chovat tyhle náročné ryby, tak ty co máš doma vrať do akvaristiky nebo je dej k někomu, komu funguje akvárko a začni pořádně.... teď hlavně měň větší část vody denně, než ty ryby někam udáš (třetinu až polovinu vody denně - srazíš koncentraci nitrátů) nejdřív si všechno o těch rybách a jejich nárocích nastuduj a až potom se pusť do chovu. To je jako by sis koupil psa a až potom si zjišťoval co žere, pije a jak moc vyroste a mezitím bys ho měl v komoře, kam máš zavedený výfukový plyny z auta a dával mu pít benzín...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15434-ctverzubec-nemoc