Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2024 20:36 Muž pjaro77 [0] – mliečny zákal
Mám niekoľko týždňov mliečny zákal v akvariu s krevetkami, panciernikmi a poterom pseudmugil luminatus.
Akvarium má 70 l a už je rok zabehnuté. Obsahuje čierny piesok 4cm vrstvu, korene s plno rastlín aj plávajúcich. Dennerle nano eck filter XL, co2 nedávam, mäkká voda menej než 6dGH (pridávam občas trochu roztoku kalium-potasium), svetlo je LED 6000k, . Nikdy som doteraz tento zákal nemal. Asi som moc krmil. Vymenil som teraz polovicu vody a odkalil ale zákal je stále vidieť. Cez lupu 10x ani usb mikroskop som nenašiel žiadne nálevníky.
Mám pri sebe JBL clearol, ktorý som minulý rok použil na 160l akvarko, ktoré chytlo zelený zákal. Môžem ho teraz použiť na nádrž s krevetami alebo radšej filter s usb lampou ? Neohrozí ich to ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 13:02 Muž Tazudy [2] Re: ctibum
Do sklenice jsem odebral zákal. Zůstává ve vodě, neklesne ani po 6 hodinách. Písek než jsem ho dal do akva propíral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2024 12:46 R Muž ctibum [6902] Re: Tazudy
Máš založenou prezentaci, to je fajn. Ale aby ji viděli i ostatní, musíš nahrát hlavní fotku nádrže.

Ten jemný písek na dně si nějak propíral, než jsi napustil nádrž? Když odebereš vodu do sklenice, tak se zákal usadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 12:28 Muž Tazudy [2] – Už fakt nevim co stim
Zdravim, mám v akváriu neustále bílý zákal. Vypadá to, že axolotlovy zdá se nevadí. Ale já ho v tom mlíku nevidim. Už týden jsem nesvítil a dva dny mám zaplou uv lampu (UV sterilizátor Aquael Aquael MINI UV 1 W). Koukal jsem na vodu ve tmě a sloupci světla vypadá to že nálevník to neni. Dával jsem sachem clarity, nic se nestalo. A přidával sem po čištění filtru i bakterie do filtru. Filtr jsem propíral v akva vodě, dekoraci sem myl v savu. A nic vážně už nevim co dál. Nevěděl by jste někdo? Prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2024 12:34 Žena EvaF [1] Re: Elektronikar
Díky, po 4 dnech je zákal praticky pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2024 15:55 Muž Elektronikar [131] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: EvaF
Zmizne to zvyčajne samo. V mojom malom akváriu to bolo preč už na ďalší deň, ale vo veľkom to mám už 3 dní a stále nezmizlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2024 13:22 Muž vlka [3444] Re: EvaF
Můžou to být i nálevníci, obyčejně prvotní zákal po pár dnech sám zmizí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2024 12:27 Žena EvaF [1]
V Akva 450 l, dno Volcano black powder promyté, kameny Seyriu, koreny z akvaristiky. Kameny i koreny omyte. Po napuštění okamžitě bíly zákal. Zatim jsem pustila filtr a dala záběhové bakterie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2023 14:33 Žena Summer [48] Re: Tomaas
Fotka k příspěvku Prezentaci jsem opravila dle skutečnosti a dala uložit, takže uvedené informace by měly být aktuální :) osazenstvo jsem měla daleko horší a ve větším počtu, již (dnes) jsem spousty ryb darovala. pandicky mám 3 dospělé a 2 mimina (vytreli se mi pandicky). Miminum bude na Nový rok rok ???? vypadá to, že se to začíná zlepšovat. Přidávám foto. Rybky už neplavou jen po hladině a krevety se objevily, tak snad to bude už jen dobré palec raději uberu ještě s krmením.

Ještě doplním, fotka je dělaná dnes a dnes jsem take darovala všechny samice Endlerky a většinu samců, co se mi tu namnozily, takže určitě to "zaneřádily" rybky, tak doufám, že to pomůže a ty Endlerky jsem si neporidila vědomě, přivezla jsem si je ze SuperZoo s razborkama sad a netušila jsem, že jsou tak "sexuálně aktivní", takže jsem ráda, že si je dnes pán odvezl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2023 12:01 Muž Tomaas [72] Re: Summer
Pokud je prezentace stále aktuální, tak na to akva tam máte podle mne moc osazenstva.15l je tak pro krevetky, ne pro ryby. Zvýšenou hladinu amoniaku podle mne způsobila kombinace odpadu rybí osádky a třeba lehké překrmení. V takto malém objemu se vše rozjede velmi rychle a udržet rovnováhu je výrazně těžší než ve větším objemu. Takže za mne doporučení - zredukovat počet ryb, pokračovat s denními výměnami vody, dokud NH4 neklesne a třeba začít zkusit trochu svítit a povzbudit rodiny k vyšší fotosyntéze. Věřím, že mne ostatní zde ještě doplní. Držím palce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2023 18:54 Žena Summer [48] Re: Tomaas
Nesvítím vůbec co akva mám, "používám" přírodní světlo z okna a doposud vše fungovalo, ale asi jsem překrmila nebo udělala moc velkou údržbu a rozhodila jsem si to sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2023 18:52 Žena Summer [48] Re: vlka
Prezentaci založenou mám, dokonce jsem ji včera upravila, aby byla aktuální ano tak nevím, jestli se nezobrazuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2023 17:30 Muž Tomaas [72] Re: Summer
Rozhodně bych pokračoval s výměnami vody, klidně každý den. Ještě mě napadá, jak moc se v tom akva svítí? Chtělo by to tu prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2023 14:07 Muž vlka [3444] Re: Summer
Čeří filtr hladinu ? Přidal bych vzduchování, zkusmo na čas odstranil ty dvě ,,dekorace,, a nejlíp by bylo založit si prezentaci, protože z té fotky je akorát vidět, že živočichové strádají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2023 22:50 Žena Summer [48] – Zákal + zápach
Fotka k příspěvku Dobrý den, jdu si pro radu od zkušených. Mé malé akvárium začalo mít problém a já nevím proč:( když jsem na zimu dala vrchní sklo (v létě ho nepoužívám), tak se mi zakalila voda a začala zapáchat, tak jsem odkalila dno, vyměnila 2/3 vody a vyprala filtr. Další den jsem vyměnila 1/3 vody, pak znovu a nastrikala na filtr nitrifikacni bakterie...po pár dnech se znovu zkazila voda-hnědý zákal, zapáchá....znovu jsem vyměnila 2/3 vody, změřila parametry vody-vse OK (kromě tvrdosti,ale to mám od začátku), ale Amoniak mám na ALERT. Bude to tedy asi cpavek, ale proč?? Přijde mi i, že nemám dost kyslíku v akva, nevím...rostliny jsou OK - rostou, jsou zelené (nikde nic žlutého). Sumecci jsou OK, ale uhynulo mi pár krevetek, pak levatky,krevety a ryby jsou jen u hladiny:(( bojím se o 2 malé sumecky 10 měsíční co se mi tu narodily...poradíte prosím co to může být? Co s tím? A jak tomu předejít? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2023 14:29 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xant
Chápu - i obchodníci musí z něčeho žít. A pár stovek za rok sotva někoho zruinuje. Není ale špatné vědět, že existují i jiná řešení. Např. to, že si za těch pár stovek pořídím "chlorstop" pro dvě až pět generací akvaristů. :)
Podobně jako s hnojivy. Někdo koupí superduperprofi hnojivo, někomu stačí PMDD a další si pořídí potřebné minerální soli a hnojivo si připravuje podle svých představ a potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2023 14:15 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Klarča
Nicméně - existuje poměrně jednoduchý (a levný) test volného chloru, (když napíšu - od Aquaru - není to reklama?). Pokud někdo používá zdroj vody, o kterém ví, že je desinfikován např. Savem, může pomocí tohoto testu zjistit, jestli už je voda vhodná pro použití v akváriu. Nebo pokud má podezření, (čichový vjem), že ve vodárnách asi trochu přitlačili na desinfekci, což se může stát poté, co bylo v pitné vodě zjištěno nadměrné množství nežádoucích bakterií.
K urychlenému odstranění chlóru z vody pomůže její pohyb, např. provzdušňováním, a/nebo použití thiosíranu sodného v koncentraci ~ 1-3 g/100 l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2023 14:09 Xant Re: Sid
Bankovní konto úplně krvácí, když si jednou za rok koupím lahvičku (500 ml) za 256 Kč a pro tu jistotu tam člověk kápne pár mililitrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2023 12:56 Žena Klárča [19] Re: Starka
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2023 10:58 Žena Starka [242] Re: vaclav
Když člověk napousti vodu do kybla a pak ji přelívá do akva, tak je opravdu dost času a pohybu vody na to, aby se chlór vypařil. Já třeba kvůli dobrému pocitu nechávám chvilku po výměně vody nepřikryté akva a až po chvíli dám kryt. Zbytečně, ale aspoň pro pocit. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.07.2023 10:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Klárča
Léta měním vodu rovnou z kohoutku jen za komančů jsem to dělal v neděli a nic se neděje. Můžeš napustit i trochu studenější některé ryby to stimuluje ke tření. Žádný chlor stop jsem nikdy nepoužíval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.07.2023 15:03 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xant
...Co naopak můžeš přidat je několik kapek prostředku na likvidaci chlóru, pokud nepoužíváš osmotickou, odstátou vodu zbavenou chloru a těžkých kovu. Profiplants Chlor Stop, Seachem Prime. Asi je to jedno, cena/výkon...
Jj - Chlor stop, Prime... Solidní vývar! :) Kilo thiosíranu sodného stojí kolem 100,- Kč a nadělá se z něj "bambilion" litrů Chlor-stopů... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2023 14:33 Žena Klárča [19] Re: Anthrax
Rozumim. Zpocatku jsem davala (pri vymenach vody) Tetra AquaSafe, ale jak mi dosla tak uz jsem dalsi "upravovace vody" nepouzivala, jen nechavala novou vodu par hodin odstat...
Zkusim teda jeste nejak chladit. A budu taky verit, ze aspon krunyrovci to zvladnou...
Zel objednane rostlinky prijdou az pristi tyden, prozatim snad dostanu neco z prostrihu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2023 13:50 Muž Lojza007 [1198] Re: Xant
Předpokládám, že Profiplants Chlor Stop je stejná látka jako v Seachem Prime. No a ta látka umí jediné, navázat na sebe chlór. Zbytek jsou reklamní kecy firmy Seachem a nic víc to odstranit neumí.
Já to pro klid v duši při výměně vody používám, flaška Seachem Prime za asi 350Kč vydrží na 300 litrů vody asi rok při týdenní výměně a používám to spíš pro klid v duši. Do krevetárka dolívám odstátou vodu a tam to nepoužívám vůbec, není důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2023 13:47 R Muž Anthrax [4756] Re: Klárča
Věřím, že ti krunýřovci už to dají, když to dali do teď. Jako podpůrný krok bych se pokusil snížit teplotu v nádrži (PC ventilátor, namražené PETky s vodou). 25 stupňů není nic hrozného. Ale při otravě je lepší držet teplotu níže (lepší rozpustnost O2).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.07.2023 13:33 R Muž Anthrax [4756] Re: Xant
Myslíš, že je to s těmi těžkými kovy v pitné vodě tak vážné, aby tohle bylo nějak ku prospěchu? Obzvlášť když používá uhlíkové vložky, které ty případné kovy pohltí. Ještě bych to chápal u nějakých extrémně citlivých živočichů… Dávám vodu přímo z řadu už dlouho. A nikdy to problém nebyl. Mam to vyzkoušeno na více místech v republice. :-) Osobně bych za tyhle prostředky peníze nedal a radši bych koupil nové rostliny místo těch, co odešly. Rostliny nakoupnou nádrž než chemie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2023 13:04 Xant Re: Klárča
Nemusíš, protože stejně jako u konkurence jde o spory, které potřebují čas a vhodné podmínky. Živé baktérie v gelu, nebo výplach sousedova filtru. Odolné spory se prodávají prostě proto, že vydrží dlouhé roky čekat a není potřeba je speciálně skladovat.

Co naopak můžeš přidat je několik kapek prostředku na likvidaci chlóru, pokud nepoužíváš osmotickou, odstátou vodu zbavenou chloru a těžkých kovu. Profiplants Chlor Stop, Seachem Prime. Asi je to jedno, cena/výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2023 12:37 Žena Klárča [19] Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pravda, z fotky to poznat nepujde.
Vcera vecer jeste vymena cca 1/2 vody, objednány nove rostlinky, dnes koupeno vzduchovani (motorek, hadicka a kaminek) a vecer zas vymenim cca 1/2 vody (a kdyztak i zitra)...tak snad to pomuze.
Jeste dotaz prosim: Mam opet pri kazde vymene vody (kazdy den) pridavat ty bakterie Sera nitrivec???
Jinak moc dekuji vsem zucastnenym za rady a tipy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 19:59 R Muž Anthrax [4756] Re: Klárča
Jak by to měl z fotky někdo poznat? To ti z fotky opravdu nikdo neřekne. Když se to nehemží, tak to nálevník nebude. Ale posoudit to musíš sama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 19:55 Žena Klárča [19] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Ano diky. Dnes odpoledne jsem menila cast vody a zitra rano teda zas cast vymenim. Rozbor vody zatim vzdam a zkusim to resit tim vzduchovanim a dalsimi vymenami vody a teda dal bez krmeni...pokud to nepomuze, v patek by si mozna mohli anciky vzit znami (pokud do patku prezijou - ti ancici)... sad

Jo a ještě se chci ujistit, ze to nebude ten nalevnik (pač ten by se musel zřejmě řešit jinak - neměnit vodu a UV lampa... ). Snažila jsem se prosvetlovat vodu ve sklenicce a takové hemzeni jako na YouTube (m.youtube.com/…) jsem neviděla...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 19:52 R Muž Anthrax [4756] Re: Klárča
Bohužel, jsou-li plži u hladiny je potřeba jednat rychle. A i tak muze být pozdě.
Ano, vzduchování je kompresor, hadička a kamínek ze kterého vychází bublinky vzduchu. Je celkem jedno jaký se použije. Při normálním provozu nepřerybněného akvária není potřeba ale při akutních otravách je klíčové. Teď už je ale víceméně pozdě. Pro dva ancíky stačí co nejvíce čeřit hladinu filtrem.
Za rozbor vody bych neutrácel. Není už moc co zjišťovat. Otrava je věc jasná. Akvárko se po čase srovná. Takže si ani nemyslím ze by bylo potřeba ho znova zakládat. Toť můj názor.
Kvůli zbývajícím rybám bych tu vodu měnil (nejen zítra a pozítří ale nyní, klidně dnes 2/3 a další dny 1/2) a v nekrmení pokračoval. Pokud se nějaká rostlina rozkládá, tak ji samozřejmě vyhoď. Jestli se toho tam rozkládá více, tak je příčina otravy jasná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 19:40 Muž vlka [3444] Re: Klárča
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Klasickej vzduchovací motorek, hadičku 4-6 mm a vzduchovací kamínek. Mrkni do rubriky Darování, nebo projeď inzeráty.Mám Shego prima, naprosto neslyšnej motorek, ale cenově je dražší...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 19:34 Žena Klárča [19] Re: Xant
Diky za reakce. Ktere rozbory vody?? Nejake konkretni? - neco co se dela treba na zdravotnim ustave v ostrave?
Jinak vzduchovani se pokusim zitra zaridit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 18:52 Xant Re: Klárča
Udělej laboratorní rozbor vody a na základě rozboru se rozhodni, zda má smysl pokračovat a snažit se to zachránit, nebo to raději vzdát, celé akvárium vyházet, vyčistit a začít znovu (lépe).

Vezmi útokem bazary a kup si nějaký vzduchovací motůrek za hubičku, stejně tak za pár korun vzduchovací hadičku a bublifuk s kostkou/válcem akvacitu koupíš od 60-300 Kč. Dokud nebudeš mít rozbor, nemá smysl investovat do kvality a životnost (Eheim, Oase…). Možná je to ptákovina, kterou vyřeší trocha aktivního uhlí se vzduchovacím kamínkem, možná je to chemická otrava a pak nemá smysl vyhazovat peníze za něco, co už nezachráníš. To je lepší se smířit s tím, že je to celé špatně a udělat to znovu a lépe.

Jestli se ti nechce vyhazovat peníze za rozbor vody (počítej tak 1000 Kč) a necítíš se na řešení problému, tak to zruš rovnou a ty peníze použij na opětovné založení. S každým průšvihem (katastrofou) a zvládnutou nápravou přichází neocenitelné zkušenosti, ale sama zvaž, jestli to za to stojí. To rozhodnutí je na Tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 18:02 Žena Klárča [19] Re: vlka
Dekuji za zpravu. Dalsi rostlinky zkusim sehnat...a omlouvam se za mozna blby dotaz, ale jake konkretni vzduchovani - nejaký ten vzduchovací motorek ci cerpadlo, co se prodava??? Tuto komponentu jsem se priznam jeste nikdy neresila, coz byla zrejme chyba! (Akva mam cca 2 roky a fungovalo dosud bez vzduchovani). sad Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 17:56 Muž vlka [3444] Re: Klárča
Čauky, co nejdříve bych zavedl vzduchování, filtrem čeřil hladinu, pravidelně každý den měnil alespoň 1/3 vody, nebál bych se v tomto stavu lehce odkalit dno a co nejdříve sehnal co nejvíce rostlinek. Ovšem tohle vše zřejmě neřeší příčinu zákalu, šnečci lezou k hladině, vypadá to na otravu vody, možná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 16:37 Žena Klárča [19] Re: Klárča
Fotka k příspěvku Tak pri vymene vody jsem nasla a pohrbila dalsich asi 7 mrtvolek neonek sad . Ancici teda zatim ziji, ale drzi se vyse nez je obvykle (viz foto - vepredu cerveny samecek a vzadu zlata samicka). Jinak ve vode plavou casti mrtvych rostlinek, snazila jsem se je vytahovat, ale moc to nejde, pac je to spis jen takove rostlinne chmyri, co jen viri vodu. Jo a zakal se ani po vymene casti vody nezlepsil.

1.Uz teti den jsem nekrmila (predevcirem jsem byla pryc a vcera jsem predpokladala, ze v teto situaci bude lepsi nekrmit)...je to dobre nebo spatne???...(rika se, ze nekolik dni vpohode vydrzi...a kdyz je nejaky problem v akva he lepsi hladovka)

2. Mam zas zitra ci pozitri menit cast vody??? Nebo neco jineho??? Vim ze menit vetsinu vody najednou se nema, aby se nerozhodila rovnovaha akva...(i kdyz ted uz tam stejne nam neco hodne spatne) sad

3. Mam urgentne shanet nove rostlinky k vysazeni, nebo pockat par dni co s vodou?

4. Bude nutne premistovat anciky? Nahradni nadrz nemam a netusim kam bych je mohla dat.

Moc dekuji za rady...vim, ze takove problemy se obcas stavaji, ale popravde jsem z toho docela zoufala sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 15:38 Žena Klárča [19] Re: Klárča
Tak neonky jsem uz nasla mrtve...vyndals jsem asi 8, ale mrtve budou zrejme vsechny sad , ale v ton zakalu nevidim vsechna telicka...Oba ancistrusi zatim ziji. Jinak teplota opravdu 25 C. Zkousela jsem pH (jen orientacne papirkem a je okolo 6). Pohyb ve vode (nalevniky) nevidim. Jdu zkusit alespon vymenu cast te vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 12:40 Žena Klárča [19] Re: Anthrax
Ano, po nitrivecu se vzdycky udela na chvili zakal, ale ten za chvili zmizi...tento zakal se objevil sam od sebe (jeste nez jsem menila uhlik a dala nitrivec) a nehodla mizet. A neonky taky nikdy takto neplavaly u hladiny. A ano nebudu pokazde propirat molitan filtru...(i kdyz to spis jen tak "posolicham" ve spinave-odpustene vode z akvarka)...nenapadlo me ze by to bylo spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 11:46 R Muž Anthrax [4756] Re: Klárča
Ten zákal muže být klidně z Nitrivecu. To by nebyl sám o sobě takový problém, zmizí sám. Ale chování živočichů značí další problémy. Rozhodně bych zavedl to vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 11:32 Žena Klárča [19] Re: Anthrax
Voda menena naposledy 30.6 (min tyden jsem nestihla sad ...proto jsem chtela menit ted). Bakterie Sera nitrivec jsem dala vcera pri vymene uhlikove naplne filtru (po delsi dobe, pokazde bakterie nepridavam). Teplota vody asi okolo 24 az 25 C...ted nejsem doma tak nevim, ale zas se podivam. Jinak hned jak budu doma tak se na nakevnika podivam. Kazdopadne zatim moc dekuji za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2023 11:09 R Muž Anthrax [4756] Re: Klárča
Ahoj. Věnuj hlavně pozornost těm šnekům u hladiny. Je to předzvěst vážných problémů. Může být nedostatek kyslíku (nálevník spotřebuje z vody hodně kyslíku) a nebo rozhozená nitrifikace a počínající otrava.

Nalevníka běžnou výměnou vody pouze podpoříš. Na druhou stranu, pokud se jedná o otravu, tak bude třeba vyměnit více vody, než jen 1/3 a navíc opakovaně.

Proto zjisti zda je to nálevník. Do sklenky odeber vodu z akvária a prohlédni ji proti světlu. Pokud tam bude pohyb, tak to je nálevník.

Jakou máš teda v nádrži teplotu? Určitě vzduchuj. Kdy proběhla poslední výměna vody? Filtrační molitan proplachuješ podle prezentace každou údržbu. To není dobrý, pokud má filtr fungovat jak má. Odkalovalo se poslední dobou nebo zasahovalo ňejak jinak do dna? Sera Nitrivec tam dáváš jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 09:50 Žena Klárča [19] – Zákal vody
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy a prosím o radu...dost se mi zakalila voda v akva. Jsou to řasy? nálavníci? či co? Je pravda že v posledních dnech bylo docela teplo a slunečno...ale akvárium není u okna, je na opačné straně pokoje...Zatím jsem jen vyměnila uhlíkovou náplň filtru (což možná byla chyba!). Vyměnila bych část vody (cca 1/3) jako při obvyklé údržbě? Pomůže to? Nebo mám ještě zkrátit čas svícení? Jo a taky jsem si všimla (v té zkalené vodě není moc vidět) že některé neonky plavou u hladiny jako by lapaly po dechu a některé rostlinstvo (zejména kryptokoryny) zdá se více hyne! Co bych mohla ještě udělat?Předem děkuji za rady.
Prezentace akvária rybicky.net/nadrze/31910-prvni-pokus
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2023 09:14 Muž lukasbc [50] Re: Rovano
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Odstranění hrubých nečistot z prvního molitanu a výměna horního filcu
EDIT: Zakoupena UV lampa vnitřní SUNSUN 9W a po 2 dnech voda jak alabastr.
Více než měsíc trápení a nakonec takto jednoduše.
Příště se už nebudu rýpat tak moc ve dně...
;-) Fotky vždy před a po 2 dnech UV lampy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 22:44 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: lukasbc
Co znamená údržba filtru? Voda je do bíla? Nepoznám to z fotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 18:59 Muž vlka [3444] Re: lukasbc
To zmizí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 17:50 Muž lukasbc [50] Re: StrikoIV.
Nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 16:37 Muž StrikoIV. [11] Re: lukasbc
Uv lampu mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 16:31 Muž lukasbc [50] – Zákal
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
prosím o dedukci o co by se mohlo jednat. Už měsíc bojuju se zákalem v akvariu. Pravda objevil se po protrhání rostlin a údržbě filtru (JUWEL BIo flow 3.0). Do té doby voda jak sklo čistá bez plovoucích nečistot. Teďkom tohle...Díky za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2022 21:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RadekP
rybicky.net/forum/4822 :-) A asi i černá sinice.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-