Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 21:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: filipsi
dělal jsem to stejně.
Od té doby co jsem si zopákl počítání molární hmotnosti atd, mě to nedělá problém, jen potřebuju tabulky s hmotnostma prvků, ale to je samozřejmost. Pamatuju si akorát kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 21:49 Muž kortezhugo [983] Re: Libcin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.04.2011 21:46 Muž filipsi [1295] Re: Libcin
Ano, ta kalkulacka je udelana hezky. Ale - kdyz to zkusis podle me jednou rucne spocitat, budes to uz navzdycky umet s jakoukoli latkou a budes si vedet rady i bez kalkulacky co nekdo vytvoril. A trochu tomu zacnes rozumnet. Pak ji muzes zacit pouzivat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 21:39 Libcin Re: filipsi
Právě studuji tohle: pmdd.mrp-cz.com/… Doufám, že něco nepokazím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 21:31 Muž filipsi [1295] Re: Libcin
Ne.
Co trocha pocitani?
O kolik mg/l chces koncentraci zvysit? Kolik mg/l no3- chces pridat v jedne davce? To je klicove, od toho se odpichni.
No a pak vezmi atomove hmotnosti jednotlivych prvku, spocitej si kolik procentualne tvori podil K, a kolik NO3, pak budes vedet, kolik KNO3 pridat.
A rozpust si ho v kolika vode jen budes chtit, tak, aby se ti dobre davkovalo. Abys treba vedel, ze mas pridat pro zvyseni o xx mg/l y ml.
Jasne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 21:08 Libcin – Postup
Nebo jinak, když 6g KNO3 rozmíchám v půl litru destilky a přidáním 1ml k těm 10ml zvýším obsah KNO3 o 10 %?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 20:48 Libcin – Rada
Potřebuji poradit. Mám akva 500l, hnojím 10ml PMDD a chci přidat KNO3. Mám sáčky KNO3 /6g/. Jak mám postupovat, abych něco nepřehnal a naopak. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 18:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vlasolis
Pouzivam taky prevarenou vodovodni vodu k michani PMDD a micham jej vzdy jen 100ml, protoze mam spotrebu 2ml denne. Uchovavam ve tme, ale pri pokojove teplote, lednicka by jiste byla lepsi, vim... Zatim ze mu jeste nepodarilo zkazit, nez se spotrebuje.

Zaklad je jej namichat tolik, kolik clovek spotrebuje za nejaky rozumny cas. A ze se prodava pro vetsi mnozstvi? Udelat si nozem na papire z jedne hromadky 4 stejne velke neni problem, a tady se na absolutni presnost nehraje, nakonec kdo vi v kazdy moment naprosto dokonale presne, kolik ceho jeho akvarium zrovna potrebuje? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 15:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vlasolis
Nestane se nic. Chelatizované živiny ale raději připravujte odděleně a uchovávejte je v lednici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 13:30 Muž vlasolis [2] – destilka?
co se stane když použiju převařenou vodovodní na namíchání tohoto hnojiva?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: deCORF.OBRAEN
na bar by se ty vsecky kytky a jine prebytky nevesly... i na normalnich stolech je obcas problem najit misto kam postavit sklinku s pivkem, natoz talir s nejakou krmi....
vsak si projdi vlakynko rybicky.net/forum/10957 , par fotecek tam je
je to vzdycky moc prijemnej vecir se suprovima lidickama a i manzelka si uz zvykla, staci rict ze jdu na rybycky a uz nic neresi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 19:22 KarelV
Změna barvy ze zelené na hnědou je normální. Jinak pokud míchám PMDD s Tenso není ani zákal, pokud to bylo s tou upravenou směsí chelátů (nebo co to je), tak se tam objevily vždy nějaké ty "lunty".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 15:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlasolis
akvarista.cz nebo zoo branik a nejni co resit.... a jestli mas zejtra vecir cas tak zaskoc na par piv ke 3trojkam na zizkov!!! (zastupci z obou obchodu tam jiste budou), muzem pokecat i o CO2 a povymenovat kyti (kdo muze prinese prebytky, misto aby je vyhazoval)
vetsinou se kazej chelaty... viz vlakno o pmdd nedavno se to kazeni pmdd tady resilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 14:55 Muž vlasolis [2] Re: Moucha
no v lednici v černé plastové lahvy od pepsi max.Vím že to je levný ale málokde ho prodávají asi právě kvůli té ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 14:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlasolis
a jak jsi to skladoval, jaky pmdd jsi pouzil, pokud se ti nezda tak si radsi namichej nove... vzdyt stoji par korun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 14:44 Muž vlasolis [2] – zkažené pmdd
Jak poznám že je pmdd zkažené? Když jsem ho namíchal, bylo jakoby zelené ale teď jak výluh z čaje.Dá se to ještě používat?Jinak to nesmrdí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 16:12 Muž sollik [257] - CichlidyRe: vlasolis
PMDD by se mělo míchat takové množství které spotřebuješ cca. za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 08:42 Muž sirPavol [6] Re: Stanley
Ja som mal tež riasu,ale zredukoval som kŕmenie na minimum a myslím, že práve toto pomohlo. Teraz nehnojím vôbec a rastliny id´až sa čudujem. A to som uplný novačik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 08:04 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vlasolis
Máte v něm i cheláty? Pokud ne, pak se nemá co "zkazit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 07:23 Muž vlasolis [2] – datum spotřeby
jak dlouho pmdd vydrží v lednici ve tmě(neprůhledná láhev).Mám ho tak 4 měsíce a zdá se jakoby zakalené. Je to zkažené ,nebo jen .....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 21:29 Muž kortezhugo [983] Re: filipsi
no pripravujem nove akva a chcem tam krevetky
a v TC je narozdiel od Plantexu ovela viac Cu
bude tam dost vela svetla tak bude aj spotreba zivin vysoka
teda chcem obmedzit pridavanie Cu v TC a doplnit zvlast to Fe

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 20:54 Muž filipsi [1295] Re: kortezhugo
A proc? Stale malo Fe?
A proc nerozmichat zvlast, a nedavkovat uplne zvlast, pokud mas stale pocit, ze malo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 20:41 Muž kortezhugo [983]
potrebujem radu
zmiesat? alebo nezmiesat? TC z Fe 6% EDDHMA
TC mam 15 gramov a Fe 6 gramov

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 21:00 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Lukinulus
Ono převážná část běžně prodáváné "destilky" už ani samotnou destilací vyráběna není, z čehož pak pramení i ty rozdíly v kvalitě...Jinak zajímalo by mne, do jaké míry se uvolňuje chrom z toto nerezu do vody? O kadmiu by se dalo vůbec spekulovat s jeho obsahem, vzhledem k tomu, že nerez je užíván v potravinářských provozech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 20:16 Muž Lukinulus [10] Re: vaclav
Jde o to, že průmyslové destilační kolony se dělají ze třech materiálů - sklo, nerez, měď. Sklo nejčastěji pro laboratorní použití. V nerezu je chrom a cadmium, no a měď asi každý ví, jaký má účinky va aq.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 19:03 Usine Re: sollik
Ne každá destilka je ale dobrá. Tu co jsem si koupil jednou já, tak ta byly horší než moje voda z kohoutku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 16:43 Žena Macik33 [3]
Přidám se do diskuze. Taky používám pro míchání obyč vodovodní (už skoro dva roky) a skladuji v ledničce. A žádný problémy nevidím, kytkám se daří.....a rybám taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 16:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
...beru to tak ze pokud se pta tak tomu nerozumi a proto je lepsi kdyz to bude michat do destilky...
Nepřesvědčil jste mě. :-)
Pokud nemám po ruce jinou vodu, než vodovodní, použiju vodovodní a jdu se bavit hnojením. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 09:50 Muž kortezhugo [983] Re: sollik
to mas pravdu X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 09:39 Muž sollik [257] - Cichlidy – Destilka
Já s vodovodní vodou neexperimentuji. Ve všech návodech se píše destilovaná a těch 10,- Kč za litrovku destilky mě nezabije :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 09:12 Muž kortezhugo [983]
ozaj ked som pozeral "toto"? -tak je dobre pridat trochu HCL aj ked sa to skladuje v chladnicke X-)

www.akzonobel.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 08:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
baleni od Rosivalovy je bez problemu, ale jednou jsem na burze koupil z nouze cosi ve vanicce a to byla hruza...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 08:28 Muž kortezhugo [983] Re: Moucha
aj na to je "pomoc" -pouzi teplu
ja napr. pouzivam "koncentorvanejsi" roztok a malu flasu
ked som skusal K2SO4 a horucu vodu tak to mas za par sekund X-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 08:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
beru to tak ze pokud se pta tak tomu nerozumi a proto je lepsi kdyz to bude michat do destilky...

jinak si dovoluji tvrdit ze pri pouziti mekke vody se mi to rozpusti lip nez pri pouziti kamenolomu co mi tece doma (napr. prazska kontra kladenska voda)

navic sam vim ze PMDD od jednoho producenta se mi i v destilce rozpoustelo pekne pomalu (velke krystaly)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 07:26 Muž kortezhugo [983]
tiez som zozaciatku pouzival destilku...
uz dlhsiu dobu pouzivam vodovodnu a nezaznamenal som problem...
aj na roztok TC pouzivam vodovodnu ale +HCL a je v chladnicke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 00:01 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Já si to myslel :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 23:38 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Haimdol
Určitě ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 23:12 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Upřímně já základní PMDD míchám v odstáté vodovodní vodě a skladuji v tmavé plastové půllitrové láhvi pod nádrží vedle vnějšího filtru. A nějak nemám pocit, že bych dělal něco špatně :) . Nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 22:58 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Designer
Proč by měla být vodovodní možná špatně?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 22:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy
Micham jen 100ml PMDD, protoze nyni spotrebuji 2ml za den, takze proc vic. A k priprave pouzivam vychladlou vodu z rychlovarky, tedy prevarenou, ovsem obycejnou vodovodni. PMDD pak ani neskladuji v lednicce, mam ho ve tme pri pokojove teplote. Ze by v tom neco stihlo vyrust nez jsem to posledne spotreboval, nebo byl nejaky problem, to jsem nepozoroval. Kdyz jsem zacal hnojit timhle PMDD, najednou rostlo, kdyz prestal kvuli leceni (preruseni delsi nez mesic), na rostlinach to bylo hodne znat, a pak jsem zase zacal a zase to zacalo rust.

Takze mozna je vodovodni spatne, mozna je prevarena lepsi, mne to funguje a jsem spokojeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 21:41 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
...vodu z kohoutku rozhodne ne!...
Při přípravě a uchovávání roztoku chelátů je třeba dodržet jistá pravidla.
Proč ale u ostatních komponentů "vodu z kohoutku rozhodne ne!"? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 20:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sand0kan
vodu z kohoutku rozhodne ne!!!! u ty stary bych si nebyl jist jeji kvalitou...

dulezity je pouzit vodu s minimem rozpustenych latek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 20:39 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Mám nově PMDD a doma jsem našel asi čtyři roky starou destlilovanou vodu. Můžu ji použít na ředění nebo mám koupit novou, nebo je dostačující obyčejná voda z kohoutku ? Tato stará destilka je v tmavé skleněné láhvi. Je vhodné naředěný roztok poté ponechat v této láhvi a dát do lednice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:04 Muž donleo [1] – to katterinecka
tak tvůj prales bych bral (myslím akvarijní)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: donleo
měla jsem taky stejný světlo rybicky.net/nadrze/6156 a nakonec z toho byl docela prales, i když většinu akvárka zabírala jedna kytka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:18 Muž donleo [1] – to katterinecka
s tím světlem to vím, ale je to kupovanej kryt, dal jsem ted aspon 840 zářivku, než tam byla od výrobce, tak snad to bude lepší, když odečtu písek a 5 cm o shora, tak je čistý objem ani ne 100 l, tak by to mohlo vycházet na 0,4W/l, snažím se jen nenáročné rostliny na světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: donleo
když se bojíš tak hnoj míň a sleduj co se děje s kytkama a jestli začnou růst řasy ;-) 2x18W na 112 litrů taky není zrovna nejsilnější osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:09 Muž donleo [1] – to moucha
vim, ted jsou 2 víkendy za sebou, tak se podívám, moc mi nejdou kytky tak to zkusím. nevím, jestli nevadí, že akvarium je osázené 5 týdnů a ryby jsou tam 4 týdny teprve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 12:58 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: donleo
Kdyby si neuspěl a musel to řešit poštou či cestou do Prahy, tak napiš do vzkazů...PMDD mám skladem, namíchám i dle konkretní potřeby... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 12:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: donleo
no Zoo Branik za ten vylet stoji, stejne tak Vivarko, ale to je pro tebe dal....
jeste bych zkusil burzu (aquatrh)... Akvaristicky jaro mas huz tuhle sobotu.... www.irisplzen.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=2619