Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 10:45 Těhňajs Re: kortezhugo
a mám aspoň udělat nějakou nádobu aby tekutina byla ve tmě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 09:58 Muž kortezhugo [983] Re: Těhňajs
7 dni urcite problem nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 09:24 Těhňajs
Nevíte někdo jak tak dlouho vydrží pmdd při normální pokojové teplotě? Je mi jasné, že to patří do lednice. V lednici to také mám, ale chtěl bych si u akvária udělat zásobu cca 3 - 7 dní dopředu. Byl by to problém?

Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 11:00 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: eleonen
Tak skladovat v sypké formě se dá dost dlouho. Držel bych se data uvedeného na obalu od dodavatele. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 22:06 Žena eleonen [10]
Chci se zeptat jak dlouho se dá skladovat hotové již namíchané hnojivo PMDD v sypké podobě (asi v chladu, temnu a suchu- kdyžtak mě opravte). A jak dlouho pak vydrží v lednici,aby bylo použitelné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 17:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ČichavecTom
nevěřím tomu že rostliny s nedostatkem mikroprvků budou spotřebovávat dusičnany stejně rychle jako rostliny s dostatkem mikroprvků O tom ale diskuze není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 16:51 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Johan
Asi je to dosti individuální ve vztahu k produkci dusičnanů (nepřímo) rybama. Pokud nemám dostatek mikroprvků tak to výrazně zpomalí fotosyntézu a růst rostlin a tímpádem i spotřeba dusičnanů dramaticky klesne (nevěřím tomu že rostliny s nedostatkem mikroprvků budou spotřebovávat dusičnany stejně rychle jako rostliny s dostatkem mikroprvků). Pokud mám v akváriu dost ryb nebo slabší filtraci, případě kombinaci obojího, tak dusičnany přibývají rychleji než je rostliny spotřebovávají.
Netvrdím že to co píšu je ultimátní pravda, ale pozoroval jsem to na svém vlastním akváriu. Než jsem začal přidávat mikroprvky tak se mi dusičnany hromadily a nyní když hnojím PMDD několik týdnů tak pomalu abych ty dusičnany ještě přidával...
Ale třeba je vysvětlení někde jinde a svojí hypotézou jsem zcela mimo.

SIDe!? Jste tu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 14:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ČichavecTom
Opravdu se tu někomu stalo, že by rostliny odčerpaly mikroprvky a hromadily se dusičnany? Dost o tom pochybuju. Kdyby se odčerpaly mikroprvky a byly makroživiny, tak by sice kytka vypadala hrozně, ale spotřebovávala by je dál. Co se stává, může být hromadění fosforu.
Ale na tadyty problémy máme výměnu vody. ;-) Dusičnanů je obvykle v akváriu nadbytek Stačí trochu rostlin a i bez filtrace není dusíku nikdy dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 13:16 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Johan
pokud nebude hnojit a přidá světlo tak v momentě kdy rostliny spotřebují mikroprvky nebo fosfor tak se zpomalí fotosyntéza a začnou se hromadit dusičnany (pardon za překlep). Dusičnanů je obvykle v akváriu nadbytek, samozřejmě v případě dobré filtrace a malého zarybnění tomu tak být nemusí... nic není dané a vše je individuální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 10:29 Muž Jack [7]
svítím 12 hodin denně, akvárium je setové- tam si novou zářivku nevycucám z prstu a to ani glomatem, nikam se tam další zářivka prostě nevejde, takže mě asi než nový kryt nic jiného stejně nezbyde
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 08:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ČichavecTom
Přidáním světla bez živin si zadělá na zelenou štětičkovou řasu hned jak mu stoupnou dusitany nad 50mg/L Když pominu překlep, tak proč by měla po přidání světla stoupat koncentrace živin? To spíš opačně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 07:19 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: PepaV
Jak jsem psal - echinářům tohle stačí. Máme taky v šedesátce hromadu echináčů, polyspermy a jiný nenáročný a svítí se tam obyč lampičkou s klasickou žárovkou...

Přidáním světla bez živin si zadělá na zelenou štětičkovou řasu hned jak mu stoupnou dusitany nad 50mg/L

Jak jsem již psal, přečtěte si (oba dva) něco o rovnováze světlo X živiny třeba tady: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 07:13 Muž PepaV [30] Re: Jack
Dle mne málo svítíš, tak PMDD nedávat a přidat světla :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 00:11 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Jack
Je to zbytečné, to co máte vám poroste i bez PMDD. Pokud se rozhodnete hnojit tak si nejdříve přečtěte o rovnováze světlo X živiny jinak si zaděláte na problémy s řasou. Zezačátku doporučuji testovat NO3, FE, F (nejlépe kapovými testy, třeba od Rataje) než najdete svou dávku. Rozhodně se vyvarujte dávkování naslepo dle návodu - to se nedá považovat ani za orientační protože záleží na tom kolik máte v akva rostlin, jak prosperují, zda je CO2 limitující pro růst (bude váš případ) atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 21:16 Muž Jack [7]
Ahoj. Akorát jsme četl pár článků o PMDD. Myslíte si že až se u mě rostliny trochu zaběhnou bylo by možné toto aplikovat i u mě v akváriu? Moje nádrž rybicky.net/nadrze/12465
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 20:51 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Cheron
SZ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 19:27 Muž Cheron [89] Re: Sid
To by myslím aj stačilo ano
Kedy a kde ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Cheron
Mám toho 40 g. Tak půlku bych mohl oželet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:30 Muž Cheron [89] Re: Sid
Definujte "trocha" ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:19 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Cheron
Trocha navíc by se asi našla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 17:11 Muž Cheron [89]
Nevie náhodou niekto, kde presne v Olomouci dostať kúpiť čistý KNO3 ?
Obišiel som pár drogeriek a všade dostal tú istú odpoveď - nemáme/nevedeme ... :-O
PS:
Aby bolo jasné - pýtal som sa na KNO3/sanitr/rýchlosoľ - a nič ... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 11:50 Muž Pendragon [0] Re: Sid
Díky. PMDD aplikuji již rok, takže vím, co dokáže ano .Zatím jsem ho ale rozdělával jen v "destilce".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 11:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Pendragon
Naprosto O.K. :-)
A raději si rozmíchejte každou složku zvlášť, ať můžete přidávat jen ty živiny, které bude třeba.
K tomu si zjistěte, jaké parametry má vaše voda; budete-li mít ve zdrojové vodě dostatek některé živiny, proč ji ještě přidávat, že?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 11:16 Muž Pendragon [0] – PMDD
Ahojte, můžu PMDD rozmíchat v "demi"vodě? Bude vše OK?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 18:24 Muž kortezhugo [983] Re: Johan
to neviem...pise sa niekolko rokov...-ked su dobre skladovane a ta tuba zarucuje nizku vlhkost co je pre skladovanie dobre
ja mam najstarsie cca rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 17:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kortezhugo
např. silikagel

jak dlouho si echináče ponechávají klíčivost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 13:11 Muž kortezhugo [983]
...bude to dost OT ale nechcel som zakladat nove vlakno
ide o toto...
tubu od sumiveho celaskonu pouzivam na skladovanie semien echinacov...
nevie niekto co je zac? ta kristalicka hydroskopicka latka co stahuje vlhkost v tej tube?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 16:53 Muž DavidDizzer [26] Re: Libcin
a opakem + KNO je co? :) děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 16:53 Muž DavidDizzer [26] Re: Libcin
Díky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2011 16:39 Libcin Re: DavidDizzer
Vidím to na PMDD plus KNO3.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 15:35 Muž DavidDizzer [26]
Můžu poprosit o radu, jaké PMDD se hodí do mého AQ? Hodně rostlin, strádají. NO3 spíše málo. :) (stručně, jasně, výstižně jsem to napsal) :)
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 23:22 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: sollik
...Minule (míchal jsem poprvé) měl roztok barvu zelenou, dneska namíchané je hnědé jako čaj. Jakou má mít teda správně barvu?...
Minule měl váš roztok po namíchání také barvu hnědou, ale to už jste zapomněl. :)
Zelenou získal teprve časem, a to díky oxidaci železa v T.C. nebo CSM. ;-)

...o rostlinách je známo, že dokáží využít prvky ve stopovém množství líp, než když je prvku nadbytek...
Ano, to platí, pokud tím "nadbytkem" máte na mysli toxickou koncentraci. Jinak si dovolím nesouhlasit s tím, že je pro kytku vhodnější "stopová koncentrace živin", než koncentrace "optimální", což může být u každé kytky a prvku hodnota velmi rozdílná... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 19:20 Muž sollik [257] - Cichlidy – Barva
Tak teď jsem z toho zmatený. Dneska jsem provedl údržbu akvária a protože se mi staré PMDD míchané 30.4. už zkazilo namíchal jsem nové. Minule (míchal jsem poprvé) měl roztok barvu zelenou, dneska namíchané je hnědé jako čaj. Jakou má mít teda správně barvu?
Díky.

EDIT: Míchám vždy jen poloviční množství tj. polovinu sáčku do polovičního množství vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 00:05 Muž sollik [257] - CichlidyRe: kubasan
Já osobně bych to neřešil. Pokud se rostlinám daří je lepší mít koncentraci nižší než vyšší. Když jsem s PMDD začínal dávkoval jsem pravidelně 4ml denně na cca. 150l. Rostliny se rozjely (čímž mi samy ukončili trápení s rozsivkou či ci to bylo) a jedou i nadále (možná až moc) a to dávkuji PMDD jen když si zrovna vzpomenu tj. 1-2x za týden. Takže ono míň je mnohdy víc a o rostlinách je známo, že dokáží využít prvky ve stopovém množství líp, než když je prvku nadbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 22:10 Muž kortezhugo [983] Re: kubasan
www.theaquatools.com/…

...je dobre ked si to sam prepocitas kolko? a coho? do akva lejes
resp. budes vediet presne kolko toho do vody pridas
takto sa casom clovek dopracuje k tomu ze mera cim dalej tym menej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 17:59 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: filipsi
zelezo davkujem normalne co je k pmdd (na sacku je napisane 6%fe) ano davkujem ho v tekutom stave miesam ho v 500ml dejonizovanej vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 17:36 Muž filipsi [1295] Re: kubasan
Problem trochu bude, ze nikdo netusi, o jake koncentraci mluvis, kdyz pises "6ml kno3 a 20ml Fe". Tekute Fe asi nevstrikujes ..., nebo... ??
Ale obecne jo, je to mozne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 14:46 Muž kubasan [18] - Rostliny
dobry den ,chcel by som sa opytat -mam 260L akvarium vid.profil.pmdd mam nariedene vsetky zlosky zvlast davkujem to podla potreby,doposial som nemal ziaden problem udrzat fe medzi 0.3 az 0.5mg na liter.ale ked som zmenil osvetlenie (namiesto 3 krat 36w ,som tam dal 2krat 54w a 1 krat 36W.)tak som zacal mat problem udrzat tie hodnoty FE a aj no3 .v 1 den nalejem do akva 6ml kno3 a 20ml fe,na druhy den ked meriam testom (sera) ako keby som tam nic nelial.hodnoty su fe 0.1mg, a no3 10mg. myslite ze akva by malo taku velku spotrebu? FE? a KNO3? inac (tym testom som meral aj pred zmenou osvelenia a vsetko OK.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 11:49 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: babis
Pokud jste si jistý, že vaše vodovodní voda obsahuje Mg dostatek, pak můžete tuto složku vynechat.
A PMDD nemíchejte jako směsku - připravte si jednotlivé roztoky zvlášť, ať je můžete používat podle potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 11:01 babis – PMDD vs. tvrdá voda
Ahoj , máme doma dost tvrdou vodu a na různých forech jsem se dočetl abych vynechal v PMDD MgSO4.7H2O . Stačí ho jen vynechat nebo ho musím něčím nahradit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 09:06 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: potapac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 16:14 Žena potapac [2]
kde zozeniel pmdd na Slovensku???? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 20:50 Muž Jirkaass [35]
myslís že by to melo cenu při 22 W na tech 60 Litru nebo kolik je potreba minimum?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 20:03 Muž Jirkaass [35]
OK uvidíme no...

JInak teda než bude dobré osvětlení tak to nemá cenu dělat? popřípadě jak silné osvetlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 19:52 Muž kortezhugo [983] Re: Jirkaass
...v tom pripade treba len pockat -ako na to osvetlenie zareaguju rastliny

nikde tam nevidim vykon toho osvetlenia...tak ze tazko k tomu nieco povedat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 19:37 Muž Jirkaass [35] Re: Johan
tedka sem předelával akvárka dal sem ty krevety co sou v mé prezentaci do toho akvárka jak byly tetry a sou samotní krevety je to uplně jiný než předtím ( vzhledově myslím) a přidal sem nějaké 2 ledky co sem našel doma mělo by to být neco takového..http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2-x-Car-120-LED-SMD-Xenon-White-H4-Fog-Light-Lamp-Bulb-/180660268455?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2a1030eda7

nevím jeslti to má nějaký vliv ale aspon je akvárko více osvětlené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 19:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jirkaass
Pro vás bude důležitější světlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 19:27 Muž Jirkaass [35]
Ahojte chtel bych podpořit rust rostlin v mém 60 litrovém akvárku ale nevím co si mám předem zmeřit a nebo jaké PMDD podávat četl sem si nějaké stránky ale nevím které

Děkuji za rady nebo nejaké lepší odkazy než sem našel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 15:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: donleo
zalozeni je napusteni akvarka, spusteni filtru, zasazeni rostlin..... takze pokud chces predejit podobnym situacim tak ten udaj oprav.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 15:26 Muž donleo [1] – to: Yirka
nemám zapotřebí se tu s někým hádat. termín založeno jsem uvedl po vpuštění ryb, šla 3 týdny jen s pár kytkama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=2559