Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy a pomalý růst rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Řasy a pomalý růst rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2014 09:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
rybicky.net/fotogalerie.php…

Vidis ty hadice? Jsou seriznute ziletkovym nozem a spojene nad sporakem. Takhle si muzes udelat ruzne redukce, "esicka", natahnout vystup kam chces, proste si to udelat jak se Ti hodi. Muzes tam videt i cerpadlo, jak nedosahlo k tomu velkemu bubnu filtru a takhle jsem to k nemu natah, a co vic, rovnou jsem si pripojil i skimmer - rybicky.net/clanky/1219-diy-skimmer . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 22:33 amrtin Re: MarekP
Tak já bych taky viděl jako lepší možnost dát ho dolu.A myslim si,že to přivzdušnění ani nebude potřeba,ale ta varianta s rampou není nákladná,rampa vyjde na pár korun (trubka z pvc) a například čerpadlo Resun SP 900,v ceně 147 Kč taky není nějaká láce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 21:07 Muž MarekP [812] - MalawiRe: cezarmilan
Díky, určitě si to nenechám pro sebe, proto tu mám taky prezentaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2014 21:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MarekP
Potom sa pochváľ obrázkom ;-) Vidím, že si správne zanietený, držím palce! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:51 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Legioix
Taky možnost, zítra vyzkouším, jestli to ten filtr utáhne, ale pochybuju. Mám doma kompresor www.akva-exo.cz/… , tak v krajním případě ho zapojím, akorát hrozně vrčí, tak to beru jako poslední možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:42 Muž Legioix [574] Re: MarekP
MarekP napsal:Když ne, což bych poznal na rybách, tak můžu občas přivzdušnit tou hadičkou - to ale musím odzkoušet, jestli to vůbec půjde.

Ze začátku to asi bude určitě potřebovat použít to vzduchování na filtru než ta nádrž zaroste.
nevím, ale jestli to ten filtr zvládne, když u tebe bude tak cca 10-15 cm pod hladinou. Atman 201 zvládne max 15 cm a to je výkonější. Když tak abys tam nemusel dávat ještě vzduchovací šutr, tak je možnost ten filtr napojit na vzduchovací motorek. taky jsem to už tak měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:27 Muž MarekP [812] - MalawiRe: amrtin
Vychází mi to teda tak, že je rozhodně lepší mít ten filtr dole, biomolitan trochu zahrabanej ve dně. Budu doufat, že kytky se zmátoří a porostou a budou produkovat dostatek kyslíku. Když ne, což bych poznal na rybách, tak můžu občas přivzdušnit tou hadičkou - to ale musím odzkoušet, jestli to vůbec půjde. Další možností je mít v akváriu vzduchování kompresorem a nějakým kameněm, což ale nechci. No a samozřejmě další možnost je samozřejmě ta tebou navrhovaná, to bych zase ale musel něco dokupovat. Takže to prostě dám na dno a uvidím, jak to bude fungovat.

Když se na ty obrázky podívám, tak v současnosti je moje akvárium přesně jako ten obrázek vlevo - filtr nahoře čeří hladinu, rostliny chcípaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:16 amrtin Re: MarekP
No,už jenom z principu toho obrázku zavěšený až u hladiny nebude odsávat bordel ze dna a dole zase čeřit hladinu... hmm ,nejlepší by byl molitan tak dlouhej,aby dosáhl přes celou výšku vody...a nebo,řešení podobné mému:mám sice ext.filtr,ale čeření hladiny a proud v akva zajišťuje další hlava s rampou,takže filtr by mohl být až dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:09 Muž MarekP [812] - MalawiRe: amrtin
Fotka k příspěvku To by taky šlo. Ale teď jsem se díval na leták, co byl u toho biomolitanu - viz foto

Takže nevím. Co je lepší?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:02 amrtin Re: MarekP
Tak já bych byl pro verzi č.3 ;-) Klidně bych tam dal třeba půlku kokosu(jako skrýš).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:38 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Heimdall, Designer
Dobře. Já ještě popřemýšlím nad tím, jak tam ten molitan dám, protože ta hlava je menší, takže na stěně akvária mi to držet stejně nebude a nechci to zbytečně na té jedné straně zkracovat, jak mi navrhoval Designer, pokud se nepletu. Takže jsou tu tyto možnosti:

1) Buď molitan zahrabat trochu do štěrku, aby tam prostě napevno držel za spodek (plavat to snad nebude) - při této variantě mi ale hlava nedosáhne k hladině a nebude se mi čeřit hladina tolik, aby mi to dobře okysličovalo vodu. Nepoužívám vzduchování kompresorem. Je pravda, že k té hlavě se dá přidělat hadička viz rybicky.net/fotogalerie.php… Ale nejsem si úplně jistej, jestli ta hlava dokáže nasávat vzduch, když je hlouběji pod hladinou. Co mám tak odzkoušeno, tak stíhá takhle vzduchovat jenom, když je filtr nezanešenej a hlava je těsně pod hladinou.

2) Nebo prostě to opřít o stěnu tak, že hlavu budu mít u hladiny a držet to bude za kabel od filtru, kterej budu mít přehnutej přes akvárium. Tam ale pochybuju, že se ten biomolitan na té hlavě udrží, předpokládám, že by ten úchyt od té hlavy odpadl i s tím biomolitanem a navíc i kdyby se to udrželo, tak by to bylo prostě "navolno".

3) Ještě mě napadá varianta, kdy to udělám stejně jako v bodu 2, ale pod molitan dám nějaký šutry/břidlici, o kterou se to bude opírat, aby se část s biomolitanem nemohla oddělit od hlavy. I tak to ale bude pořád "navolno".

Co byste mi doporučili?

EDIT: Trubku se mi podařilo silikonem spojit úplně stejně jako tady - www.akva.sk/… Vyšlo to na milimetr přesně, tak to nechám minimálně do zítřka schnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
No tu treti stranu asi stejne nezachranis, protoze Ti to ta hlava moc neumozni, takze aspon mit povrch volny jak to jde nejlepe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.03.2014 19:05 R Muž Silent [5949] Re: MarekP
Stačí jen tolik místa aby tudy mohla proudit voda a zároveň tam nemohla uvíznout ta největší ryba v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:03 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Aha, tak jo. Ale mezery od všech stěn dělat nemusím, ne? To bych mohl dát filtr dovnou doprostřed akva. :) Stačí teda, když o jednu to budu mít opřený a od té nejbližší další třeba 1-2 cm místa? (Už teď si to představuju jako schovku pro Ancíky X-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2014 18:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Udelas lepe, kdyz nechas od te dalsi steny mezeru a budes nasavat tremi stranami misto dvou. Vliv to ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 18:17 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Budu ho mít v rohu akvária, takže dejme tomu, že ze dvou stran bude u stěn a tudy moc vody nasávat nebude, ale jak píšeš, ničemu to nevadí. Jinak je to přesně tahle pěna - www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 18:13 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Jj díky, zrovna jsem ve fázi, kdy jsem si uřízl tu černou plošku www.akva.sk/… a teď se to pokusím přilepit silikonem stejně jak je to na obrázku. Vypadá to, že by to i těsnit mohlo, mezírka tam nějaká je, ale to se mi snad podaří zacpat jenom tím silikonem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2014 18:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Jinak vetsi biomolitan (nez dostatecny) nevadi, protoze bakterie si v nem maji sanci najit misto, kde to pro ne proudi akorat (smerem k mistu nasavani se rychlost vody pochopitelne zvysuje). Povrchem biomolitanu by mela voda proudit tak pomalu, ze kolem nej diky proudeni vody v akvariu klidne nejake to smeti proplave, a filtr si ho ani nevsimne. Tim se take tolik nezanasi (a kdyz, ma se co zanaset dost dlouho, nez se to poradne pricpe), a tak dela hlavne to co je pro nas nejdulezitejsi, nitrifikuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 18:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Kdyz to bude pasovat, ale ne zrovna tesne, staci to obtahnout instalaterskou teflonovou paskou a pak nasadit. Ja to takhle mam, nevychazelo to presne, tak jsem tu skviru takhle utesnil. Jinak se da take udelat redukce, cire beztlake hadice (napr. z Hornabchu) staci trosku protahnout teplem nad sporakem a hned se da do nich narazit vetsi prumer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 17:53 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Dal jsem na vaše rady "čím větší, tím lepší" a koupil jsem polyuretanovou pěnu 10x10x20cm. Teď už jenom musím nějak vymyslet, jak to nasadím na tu hlavu od filtru Aquael. Zkusím to vymyslet nějak podobně, jako je to tady www.akva.sk/… (díky cezarmilan ;-) ).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 11:13 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Díky, hned jak to půjde, tak ten filtr předělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2014 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
64l akvarko, biomolitan aspon 10x10x16cm, pokud se vejde tak klidne 10x10x20 nebo 10x10x24, jsou to klasicke rozmery. Vubec tim nesetri, a pokud se nevejde, ze bys uz neprilepil prisavky na sklo, jednu stranu serizni a primackni ji ke sklu, dole si vypomoz treba kamenem, at to doleha na sklo, at ta voda nema snahu jit jen slabou vrstvou na te seriznute strane.

Jak jsem byl upozornen, rozsivek je spousta druhu. Nicmene casto zacne bujet v novych a nezabehlych akvariich, protoze v nich jeste nefunguje nitrifikace a tak je v nich dost cpavku. Jak se to zabehne, sama zase zamizi. Proto jsem resil filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:49 Muž MarekP [812] - MalawiRe: cezarmilan
Dobře, mrknu na to. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:48 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Aforte
Dobře, díky, já právě nechci zbytečně kupovat novou hlavu, proto se zajímám, jestli ta moje je dostačující (nebavíme se o té, co mám na krku, o té začínám pochybovat :-D ). Takže koupím něco podobného, cos dal do odkazu. Ono vlastně cokoliv bude lepší než to, co tam mám teď.

A ještě teda k tomu světlu. Když koupím ještě jedno to stejný, bude to dostačující? Já jsem totiž tohle světlo kupoval asi před měsícem a půl, tak ho nechci dát pryč a hned zas jiný a za další 2 měsíce zjistit, že potřebuju zase jiný. Mám tam jenom rychle rostoucí rostliny, který údajně nejsou náročný, ale ani těm se u mě zatím nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MarekP
Zrejme si ma nepochopil, ty musíš dať preč aj tú spodnú časť toho filtra. Našiel som starý článok, to len pre lepšie pochopenie a ty si už môžeš vymyslieť svoj spôsob, ako to tam nasadíš. Opakujem, je to starý článok a aj molitán už použi lepší
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:28 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Aforte
Mělo by to být asi tohle: www.akva-tera.cz/…

Nevím přesně tu velikost. Mám dva stejné. V 64l mám tento, ale do 30l, protože mám závěsný filtr, kde je zbytek. V 54l mám o něco větší a asi to je tohle. na fotce je modrý, ale já mám zelený, tak nevím. Zkus se zeptat u vás v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:21 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MarekP
Já jsem koupil pěnu, kde už díra byla. Hele proč zbytečně kupovat novou hlavu? Aquael vážně není špatný jen ta filtrační pěna je na dvě věci. Určitě můžeš na výšku koupit větší. Sice tam nebude proudit voda, za to se tam budou držet tolik potřebné nitrifikační bakterie.

V tom molitanu mám kulatou díru, ale na aquaelu to krásně drží. každopádně si už nevzpomenu, co to bylo za molitan. Zkusím se podívat a dám vědět.

Ke světlům. Čím více, tím lépe, tedy pokud toho není až až. 18W by stačit mohlo. Ono taky záleží, co chcete pěstovat za zeleninu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:15 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Sid
Díky za upozornění, jak silné osvětlení bych tam měl optimálně mít? Kdybych ty světla měl 2 stejná, stačila by?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2014 22:13 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: MarekP
Až dořešíte filtr, obraťte svou pozornost i na osvětlení. 9W trubice na 60 l akva je málo i pro nenáročné rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:07 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Legioix
Já jsem myslel, že prostě koupím kus biomolitanu jen tak bez ničeho, ustřihnu si velikost, jakou potřebuju nebo optimálně koupím takovou, kterou potřebuji, udělám do toho malou díru a nasadím na tu 7 cm dlouho tyčku, která trčí z té hlavy filtru. A pokud to koupím i s tou trubkou, tak to musím koupit i novou čerpací hlavu, protože na Aquael nic nenasadím, ta tyčka totiž není kulatá.

Takže ještě jednou. Našel jsem tohle a mělo by to být navzájem kompatibilní:
www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/… tady ta tyčka je, nemusel bych nic řešit.

Ta tyčka na aquael filtru, která je tam teď s tím malým molitanem je vidět tady.

rybicky.net/fotogalerie.php…
Proto jsem se ptal, jestli ten molitan (bez tyčky) mám nasadit na tu malou 7cm dlouhou tyčku a jestli by mělo smysl pořizovat na to molitan vyšší než 7cm, když ten filtr kvůli té tyčce stejně nebude nasávat pod tou tyčkou.

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak je potřeba, aby ta tyčka byla dlouhá stejně jako ten molitan. Takže mám radši koupit ten Atman-200 s tou třeba 10x10x16 kostkou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:54 Muž Legioix [574] Re: MarekP
Tyčka je jedno jak je dlouhá. Stejně je dutej. Hlavní je průměr té trubky + celková délka (hlava + molitan). Aby ti to netrčelo nad hladinu. Navíc pokud to koupíš, tak k tomu i ta trubka je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:50 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Legioix
Jo tak, tak to by se dalo vyřešit jednoduše. Já jenom, jak velká kostka by mi teda měla dostačovat a hlavně do jaké výšky molitanu to má smysl u toho Aquaelu, když ta tyčka, na kterou bych u něho napíchl ten molitan, má jenom 7cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:47 Muž Legioix [574] Re: MarekP
Přísavky nejsou potřeba. Stačí volně položit ve svislé poloze a podle potřeby třeba zašprajcovat kamenem a nebo kořenem. Tento způsob je také tišší, protože se vibrace nepřenášejí na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:42 Muž MarekP [812] - MalawiRe: cezarmilan
No jasně, ale tohle na tu hlavu od toho Aquael filtru nenarvu. Tam se vleze max 5x5cm, jinak bych to už nepřichytil ke stěně akvária. Takže mě zajímá, jestli bude těch 5x5 s výškou do 20cm stačit nebo mám radši pořídit i novou hlavu, na kterou jsem tu dával odkaz - www.akva-exo.cz/… . Moje akvárium má čistý objem cca 55 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MarekP
Fotka k příspěvku 7x3x3 je akoby nič.Skús tak niejak
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:35 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Aforte
Takže když dám třeba 5x5x20, tak je to lepší? V porovnání s tou délkou se mi zdá zase těch 5x5 málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:31 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MarekP
Ano má. Budou se tam držet nitrifikační bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:27 Muž MarekP [812] - MalawiRe: cezarmilan
Ten filtr, kterej používám teď, mám doma ještě jeden, tak jsem ho teď vydělal z krabice a přeměřil a vím toto:
Ta tyčka, na které je napíchlej molitan, je dlouhá 7cm
Ten molitan má rozměry 7x3x3cm

Ještě jsem si přeměřil tu hlavu a v případě, že ji přidělám na sklo i s držákem, tak by se na to vešla kostka o půdorysu 5x5cm, jak psal Aforte. Takže větší asi nepořídím, aspoň ne na tuhle hlavu. A teď jaká má být délka? Kdybych dal 5x5x7cm, tak si asi moc nepomůžu, ale když ta tyčka je dlouhá 7 cm, má smysl na to narazit větší kostku molitanu, když stejně filtr bude nasávat vodu jen z těch horních 7cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:25 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: cezarmilan
Přesně tak, ale zase to nepřežeň. Maximálně to uřežeš na daný rozměr. Jinak by v akváriu měl být filtr takový, aby se většina nejlépe všechny rostliny hýbaly. Já to tak teda zatím nemám, ale snažím se přijít na to, jak to udělat. Tím dosáhneš přístupu živin k rostlinám a hlavně jim napodobíš jejich život(né ten v akváriu). palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MarekP
Uznávam, mohol som to napísať presnejšie. Ten filter, teda hlava z neho je dobrá (mal som ich tiež), no na ňu treba naozaj väčšiu kocku molitanu. Tu platí, čím väčšia, tým lepšia.
Takže ideš na to dobre palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:13 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Aforte
Kyslík tam vhánět nepotřebuju, stačí, že to čeří trochu hladinu. Myslel jsem to tak, jaká je velikost toho molitanu pro moje akva dostačující/ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MarekP
Já mám jen hlavu to za hlavou a na tom přísavky. Nic víc. Pokud máš hodně rostlin nepotřebuješ hnát vodu a vhánět tam kyslík. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:09 Muž MarekP [812] - MalawiRe: cezarmilan
Ano, rozumím tomu, že nevhodný filtr může způsobit různé problémy, a díky za vysvětlení. Aforte mi napsal, že má ten stejný filtr a na něm biomolitan o rozměrech 15x5x5cm. Bude to stačit i mně? Vím, že všeobecně platí čím větší, tím lepší, ale taky jsem omezenej velikostí molitanu kvůli tomu filtru - rozebranej a na skle vypadá takhle rybicky.net/fotogalerie.php… a rybicky.net/fotogalerie.php…
Ono asi o moc větší rozměr, než mi napsal Aforte, na tenhle filtr nasadit nepůjde, protože pak by se filtr neměl jak uchytit na sklo, kdyby kostka byla širší než ten filtr. Další možností je koupit třeba www.akva-exo.cz/… a tohle www.akva-exo.cz/… , ale zas pokud bude dostačující úprava toho stávajícího, tak nebudu kupovat zbytečně jinou čerpací hlavu, ten Aquael funguje dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 20:51 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Naozaj je ten filter nedostačujúci. Tu sa môže stať, že filter sa "presýti" špinou, nitrátmi a potom ich znova uvoľňuje do vody. Vo vode stupne hladina dusíka a čpavku. V prípade tejto rastliny môže dôjsť (v úvodzovkách) až k "prehnojeniu". Verím, že sa tomu dá rozumieť. Ku príkladu uvediem, že suchozemské rastliny také niečo dokáže ľudovo povedané spáliť. Myslím, že je to tento prípad. Preto som sa pýtal, či meriaš hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 20:16 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Aforte
Na pohled to vypadá stejně jako to moje. Akorát v tom mým mám jenom 1x9W. Však já se pak ještě ozvu, kdybych pořizoval nový. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 20:09 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MarekP
Určitě to pomůže. I kdyby sis toho nevšiml, což si všimneš. :) Jinak se zkus podívat i po něčem takovém www.heureka.cz/…

Je to celkem levné a vypadá dobře. Já mám dvě 15W nad 60x30x30 a jsem spokojen. Akorát musíš změnit zářivku za Osram, narva LT, Philips. Je tam červená pro terária. Jinak doporučuji místo zářivej aqua-glo a těch podobných koupím normální zářivky jako narva LT colourlux. Levnější s mnohem větší svítivostí. Proč by ti "akva" prodejci dělali lepší osvětlení, které by jim lezlo do peněz, když můžou udělat něco, co si koupí ti neznalí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 20:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Aforte
Dokoupím ten biomolitan a nechám to být. Po čase uvidím, jestli to pomohlo nebo ne. Napadlo mě, že bych totiž dokoupil ještě jedno to stejné světlo, co už mám a měl na akváriu dvě, ale nechci investovat zbytečně, pokud by příčina problému byla jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 20:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: amrtin
Jj, přesně tak to udělám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 20:01 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MarekP
Já to myslel trochu jinak. Každý týden popř. častěji měň vodu. Akorát jednou odkaluj a jednou čisti filtr, vždy s výměnou vody. Proto, že bakterie jsou ve dně a ve filtru se dělá jen jedno a né obě dohromady.

Zásluhou bude i to světlo, jak už nakouskl Marcel. Jinak hnědá řasa se většinou tvoří na né moc dobře osvětleným nádržích. Určitě přidání třeba LED pásků nebo zářivky nepůjde tolik do peněz. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 19:59 amrtin Re: MarekP
Hlavně nezlikviduj bakterie-tedy ten bordel ze současného vymačkej do nové kostky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18193x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15395-rasy-a-pomaly-rust-rostlin?od=340