Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za plazivce?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co je to za plazivce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2016 22:46 Muž janesik1xjakep [63] Re: dravec
Je to plostenka
Když budes krmit velmi střídmě, tak je uvidíš tak jednou za 14 dní i méně ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2016 22:31 Muž rudolf [4681] Re: dravec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 22:24 Muž dravec [72] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim o radu co je toto za hadíka? ako sa toho zbavit? Doniesol som to pravdepodobne od kamosa s rastlinami ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2013 18:39 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Ragdas
rybicky.net/atlasryb/heterandrie_trpaslici třeba :-) ale já osobně bych ubrala na krmení a koukala, co to udělá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 18:27 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ragdas
Já jsem to vyřešil koupí Razborek skvrnoocasých, i když předtím jsem tam moc červíků neměl, ted bych nenašel ani jednoho :-D ale ty jsou tak do 50l a víc
Galaxky by asi šly, ale ty zas chcou větší hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 18:17 Muž Ragdas [4] Re: kahua
Ok, díky... Jako já pořád přemýšlím, zda mám koupit nějakou rybu, ale zase nevím, zda by to bylo do toho 30l akva s krevetama vhodný. Nemáte prosím nějaký tip na rybu nebo dvě :) ...né neonky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2013 12:25 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Ragdas
Jedí to rybky, ale vzhledem k tomu, že v akvárku nejsou, tak doporučuji míň krmit a odkalovat. Já se jich tak zbavuju docela účinně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 12:19 Muž Ragdas [4]
Fotka k příspěvku Zdravím, dnes jsem si všiml, že se mi v akva na skle objevili malí (5-8mm) bílí tencí červi. Mám pocit, jakoby se objevili ze dne na den. Mám akva založené asi necelý měsíc a mám jen krevetky, kterým se očividně daří a i rostlinky rostou dobře. Nedávno se mi objevovali malí šneci na skle, ti zmizeli a objevilo se tohle :-| Mám to začít nějak řešit nebo by to mohlo zmizet samo? Moc díky za rady :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 12:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
kahua napsala: Mraženým cyklopem občas hmm
Tak proč se ptáte, kde se vzala pijavice? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 11:04 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
Mraženým cyklopem občas hmm
Ale v zhledem k tomu, že pijavice prý drží a nechce se povrchu pustit a tohle plave a je to i 1,5 cm dlouhé (dnes jsem objevila další), tak to asi pijavice nebude :-( Spíš to vypadá jako roupice...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 07:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
A mrazeným? ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 17:13 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: romant
Teď už jo, děkuju :-) Vypadá to teda asi na pijavici, ale jak se tam může dostat? Živým nekrmím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 16:45 R Muž romant [27987] Re: kahua
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 18:30 Žena kahua [223] - Miniakvária
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Má někdo představu, co to je? Myslím, že mi to vylétlo z filtru, mělo to tak necelý centimetr, kroutilo se to jak háďátko....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 23:33 Muž Chem [837] Re: Pavol
Pro jistotu se vetsinou po cca tydnu vymeni cast vody a aplikuje se vse znovu. Pomerne pekny navod s presnymi cisly a udaji je zde: www.blue-tiger-shrimp.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 23:24 Muž Schoggi [12] Re: Chem
Souhlasím, že to není způsob řešení pro každého a pro každé akvárium, ale mě se vyplatil. Ploštěnky mám problém najít a krevetky se mi přemnožily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 23:11 Muž navik [908] - SumciRe: Pavol
obvykle ano, (pokud se neobjeví znovu :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 22:29 Muž Chem [837] Re: Schoggi
No, je to mozne reseni, ale jak uz tu je vicekrat psano a napsal jsi to sam - plostenek se timto zpusobem nezbavis, coz muze znamenat konec krevetek v akvariu. Tim spis, ze klasicke "okrasne" akvarium by nemel byt ekosystem, kam clovek porad hrabe a hleda zalezle plostenky. Nemluvim o dovolenych atd. Dlouhodobe je tento zpusob urcen spise pro vytrvalce a mistry v trpelivosti, nez pro bezneho uspechaneho evropana ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 22:24 Muž Chem [837] Re: Linduš
Jasne, ja nepsal, ze plostenky v noci krevetku nenapadaji, ci ze je v konecnem dusledku nejsou schopny umorit. To je nastesti mene casta varianta. Spise jsem chtel poznamenat, ze existuje i takova ta neprima skodlivost plostenek, ktera spociva v tom, ze se po osidleni akvaria plostenkami stane akvarium pro krevetky nestabilni a neslucitelne s jejich naroky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 22:13 Muž Schoggi [12] – ploštěnky
Já ploštěnky likviduji mechanickým sběrem. rozzureny V noci, po zhasnutí akvária, je hledám baterkou na skle, pak je špejlí s upraveným plochým koncem po stěně akvária vytáhnu ven a otřu o kousek novin, na který se ploštěnka nalepí a po pár minutách uschne. Někdy je vyhmátnu i během dne. Jsou tam pořád, ale po skromnu. Je to možné řešení pro ty, kteří nechtějí chemii a nemůžou znovuzaložit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:16 Žena Linduš [166] Re: Chem
cheme, tam píšou, že přímo zaútočí na krevetku, která později umírá. a musím říct, že to bude asi pravda, neb po rozsvícení jsem jednu krevetku na pokraji smrti našla, ten ploštěnkový hnus od ní zrovna utíkal :-(
docela by mě zajímalo, jak vypadá rána na rybě po ploštěnce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:12 Žena Linduš [166] Re: Pavol
0,58mg účinné látky na litr vody. což u 5% flubenolu je 11,6mg celého prášku na litr. radši si to přepočítej. ALE!!! ty určitě nemáš 43l čistý obsah, na to fakt pozor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:15 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe. Chem
je to len jednorazova davka? staci to tam dat raz a uz viac nemusim????
ak mam 43litrove akva kolko g? 0,4/0,5?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 19:48 Muž Chem [837] Re: hop
Z cehoz vyplyva, ze flubenol, 5% cca 1g na 100l je moc velka davka. Je treba davkovat tak, aby to zahubilo jen plostenky a ne plze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 19:46 Muž Chem [837] Re: Pavol
Nejde o to, ze by je vylozene zavrazdily.. kdesi jsem to uz psal - Ploštěnky likvidují nejen krevetky, ale přímo i nepřímo rybky. Někde jsem četl pěkné přirovnání, které zhruba znělo: "Ryba žijící v akváriu s namnoženými ploštěnkami se cítí asi jako člověk v jednom domě s vosími hnízdy" . Nemluvím o dospělých rájovcích apod. - ti si na ploštěnkách smlsnou a tuším, že velkým rybám moc taky nevadí.. Nepřímo škodí tak, že vyžírají drobné mikroorganismy ze dna a nalepují je na svůj sliz, berou tak krevetkám potravu a i rovnováha v akváriu dostává zabrat atd. Samozřejmě, když je v akvárku ploštěnek jen pár, tak se nic strašného neděje, ale když se začnou množit a jsou jich tam stovky, (což při intenzivních odchovech, kde se dost krmí občas nastává), je potřeba nějak zakročit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 18:34 Muž hop [26] - RostlinyRe: Linduš
napadají většinou čerstvě svlečené sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 17:00 Žena Linduš [166] Re: Pavol
ano. v noci je třeba napadnou a krevetky do pár hodin umírají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2010 16:57 Muž hop [26] - RostlinyRe: Silent
flubenol, 5% cca 1g na 100l funguje naprosto splehlivě na ploštěnky, nezmary ale i na některé šneky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:48 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
Moc som to nepochopil alebo skor tomu nechcem verit....dokaze plostenka zabit napr. krevetu crystal red??????

vysvetlovalo by to moje straty ktore som mal za posledny mesiac az 2 krevety a ostatne boli pritom syto cervene.....ziadna zla voda ani nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:17 Muž Chem [837] Re: Linduš
Pravda, flubenol je take hure sehnatelna zalezitost (pokud nekdo v okoli nechova kravy ;-) ), ale panacur maji opravdu uplne v kazde veterinarni ambulanci..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:15 Muž Chem [837] Re: Silent
Jasne, pokud nekdo spatne davkuje (temer jakoukoli chemikalii), tak muze zabit bezobratle zivocichy, to nepopiram. Osobne mam tu zkusenost, ze krevetkam ani plzum nic neudelaji (nezaznamenam zadny ubytek), kdyz se spravne davkuji. Do krevetkarii panacur i flubenol pouzivam nejen ja, ale i mnozi dalsi. Nebal bych se jich. No planaria samozrejme neodsuzuji, jen jak by je jakubcv shanel (tyden i vice), tak se mu plostenky namnozi dal, coz je pro krevetky (leckdy chovane v malych nadrzich) take fatalni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:10 Žena Linduš [166] Re: Silent
dám za pravdu chemovi. dávkuji dle jeho doporučení a jak už jsem psala, krevetky se chovají naprosto v normálu a i čerstvě vykulený plůdek je bez jakýchkoliv komplikací.
nevýhoda flubenolu je právě dostupnost. aspoň tak to vidím já ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:29 R Muž Silent [5949] Re: Chem
Flubenol i Panacur zabírají na ploštěnky velmi dobře. Jen bych je neaplikoval do krevetárií.Mohou být pro krevety toxické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:18 Muž Chem [837] Re: jakubcv
Jak uz jsem psal dole, No planaria funguje stejne jako dobre nadavkovany flubenol, nebo
panacur, jenom je to drazsi a hure dostupne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:18 R Muž Silent [5949] Re: jakubcv
Mám vyzkoušené v krevetáriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:16 jakubcv Re: Silent
To nevypada spatne. A mas to vyzkousene nebo jen tlumocis, co rika vyrobce? Ti jsou schopni napsat cokoli a pak clovek jen kouka na mrtve akvarko :-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:07 R Muž Silent [5949] Re: angakok
N ploštěnky skvěle zabírá No-planaria. Navíc je naprosto neškodný k ostatním živočichům v nádrži včetně krevetek. www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2010 13:51 Žena Linduš [166] Re: angakok
flubenol je dobrý. krevetky, potěr, všechno v pohodě. jen piskořkám se nelíbí.
ploštěnky jsou neskutečné potvory. nejdřív mu mizli prcci krevetek, pak mizel i rybí plůdek, začly pouštět do dospělých krevetek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 12:48 angakok Re: Chem
slyšel jsem, ale nemám to úplně vyzkoušené že ploštěnky dobře likviduje drápatečka to je ta malá vodní žabka, s rybičkama je v pohodě, ale nevím co udělá s krevetkama a myslím si že by je mohl likvidovat i čtverzubec trpasličí, ale soužití s krevetkama je to samé, asi by na to padly nějaké mladé krevetky, a pak by se vidělo jestli mu chutnají víc krevetky než ploštěnky já bych tipoval ty ploštěnky protože jsou pomalejší a jemu se blbě honí rychlíci, jinak je výborný na šneky a po sežrání toho co jste chtěli zničit se dá krmit mraženýma patentkama nebo artemkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2010 12:12 Muž Chem [837] Re: jakubcv
Chemii take nepouzivam. Za poslednich nekolik let trocha hnojiva a Panacur ci flubenol na plostenky. Bohuzel plostenky jsou opravdu jedinou veci, ktera krevetkam vadi a zaroven se jich nezbavim nejakym prirozenym zpusobem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:53 Muž navik [908] - SumciRe: jakubcv
Peanem těžko - jsou křehké, takže je rozdrtíš či naporcuješ a jak psal správně chem - je jich více.
Buď nalákat do pastičky anebo odsávat (na injekční stříkačku brčko a podtlakem nasát do stříkačky) - tímto způsobem se dají zredukovat ale nezbavíš se jich... V zařízeném akva se substrátem jen radikální postup či léčivo (popř. obojí). U léčiv dbát správného dávkování a postupu...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:41 Muž hop [26] - RostlinyRe: jakubcv
ploštěnka jak vyšitá, genchem - no planaria nebo flubenol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:32 jakubcv Re: Chem
To jsou to fakt takove potvory, ze z kazde casti bude novy zivocich coze ? Asi je zkusim zacit vybirat peanem a pripadne nalakat na to maso no :-O Chemii vidim jako posledni reseni, nikdy jsem nic nepouzival a nerad bych pozabijel i krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2010 11:20 Muž Chem [837] Re: jakubcv
Pokud plostenku rozmacknes a vzniknou treba 4 kusy, budes mit 4 male plostenky. Mechanickou destrukci jim clovek spise pomaha. Omezovat je muzeme treba pastmi (nastrouhat hovezi srdce do plateneho pytlicku). Na past prilezou a pak je rano vyndame a omyjeme pod vodou. Ucinne se jich zbavit da pripravky No planaria, Panacur, nebo Flubenol. Asi nejsnaze a nejrychleji se shani Panacur - mel by ho mit kazdy veterinar. Flubenol (praskovy) maji povetsinou nekteri veterinari specializujici se na skot apod. No planaria byva k dostani na burzach a v internetovych obchodech, je to ale nejdrazsi varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 10:50 jakubcv Re: Linduš
2Lindus: Predpokladam spravne, ze dorusta jen ta strana s hlavou :-) ? Ale kdyby ji clovek smiknul tesne za ni nebo primo do ni, tak uz by to rozplazit nemela, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 10:15 Žena Linduš [166] Re: roper
pokud nejsou v akvárku piskořky, tak se dá použít flubenol
k tomu krájení: dorůstají, podobně jako žížaly :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 10:03 Muž roper [10] - CichlidyRe: Linduš
jak se taková mrcha dá zabít? Mám jich moc u krevet a nenávidím je tone
/plně stejně mi taky ničí krevetky a řežu je žiletkou
Dám pytel zlata za dobrou radu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 08:20 Žena Linduš [166] Re: jakubcv
ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 08:06 jakubcv – Co je to za plazivce?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Asi pred tremi mesici jsem si v mem krevetarku vsiml techto potvor (viz fotka). Nebylo jich moc a vypadaly neskodne, tak jsem je neresil. Posledni dobou se vsak jejich pocet radikalne zvysil a hlavne mi zacaly napadat krevetky coze Uz nekolikrat jsem videl, jak je ma nektera nalepene na tele a nemuze se jich ani rychlymi pohyby zbavit (musel jsem ji chytit do sitky, abych ji zmensil manevrovaci prostor a toho parchanta paratkem seskrabnout). Vrcholem bylo nalezeni samicky s vajicky zcela pokryte timto hnusem, ktery mel hostinu. Blbe je, ze se to spatne chyta, pac se to po dotyku smrsti a klouze. A kdyz jsem to na skle presekl ziletkou vejpul, strana s hlavou si lezla spokojene dal (ale doufam, ze to pozdeji chciplo). Nevite tedy nekdo, co to je? Ve foru jsem to na zadne fotce nenasel. Dik
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15312-co-je-to-za-plazivce?od=23