Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:00 Daniel
Stačí kryt len obyčajné sklo?Lebo na akváriu mám len sklo samozrejme že tam je medzera aby bol prísun vzduchu.Mám aj ohrievač.Akvárium mám už ale 3 roky nekupoval som si ho spolu s bojovnicou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 14:48 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Daniel
Vyměň všechnu vodu. Vyhoď umělou rostlinu a sežeň si živé, nenáročné a rychle rostoucí (pokud tedy máš osvětlení). Bublifuk by byla dobrá volba. Až začnou rostliny trochu růst, kup si další Bojovnici - ale pořádně si ji nejdříve prohlédni (lepší je mladý kus a ne krasavec o obrovskými ploutvemi). Měň vodu, každý týden 50% objemu, 1x 14 dní odkaluj, nepřekrmuj. Nejlépe krm tak, aby rybka vše sežrala a na dno nic nespadlo. Máš kryt? Pokud ne, sežeň si ho. Vhodná teplota vody je 24-28 °C - sežeň si topítko, pokud ho nemáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 14:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Daniel
Nekoupil ste si akvárium zároveň s bojovnicí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 14:40 Falcon – Re: Daniel
Máš na akva krycí sklo?nebo jiný kryt?v rostlině bych problém nehledal,dle mého názoru,ten filtr je šílenost(150l/h,a na nějakých 20l/h ho nemáš šanci uškrtit) no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 14:27 Daniel
Bojovnicu som mal 5 dni.Kúpil som ju v akvaristike.Rastlinu mám ale umelú viem že by tam nemala byť. Krmivo Tropical špeciálne pre labyrintky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 14:04 Žena Kajka99 [229] – Re: Daniel
jak dlouho jsi bojovnici měl? byla z importu nebo od chovatele? máš v akva rostliny? čím jsi bojovnici krmil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2010 14:02 Žena Kajka99 [229] – Re: moliro
Kdo blázní? Čím větší výkyvy hrozí při sebemenším zásahu v malém akva, tím by měla být delší doba zajíždění, aby se vytvořila skutečná rovnováha, kterou nerozhodí přidání živočichů. Při zakládání mé osmdesátky jsem první ryby přidala s klidným svědomím po třech týdnech, v miniakva bych si dala sakra pozor na to, abych živočichy přidala v krajním případě nejdříve až po měsíci. Čím citlivější dané prostředí je, tím pečlivěji by se měly dodržovat akvaristické zásady - a to že to funguje ti dosvědčí desítky miniakva jenom na tomhle webu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:47 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: Daniel
to nie je filtrom!
Skôr, nefiltrovanou vodou, čerstvou (mrtvou) vodou, nesprávnym čistením filtra, nedostatkom nitrifikačných baktérií..atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:47 Daniel
Mám tam tento filter www.arapezinok.sk/… ale asi by tam bolo lepšie dať bublifuk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:44 Žena stetinka [270] – Re: Daniel
Nejsme tu jasnovidci. Mohlo to být špatným filtrem,ale taky nedostatečnou hygienou v akva,malým akvárkem, nemocí, nastydnutím labyrintu,... Když ti umře pes tak taky nepůjdeš za vetem, že ti včera odešle do věčných lovišť, ať ti řekne proč. Nemůže tušit, zda ho porazilo auto nebo mrtvice, nebo žes ho krmil hřebíkama... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:38 Daniel
Mám 12l akvárium v ňom som mal bojovnicu, ktroú som dnes našiel ležať na dne.Môže to byť spôsobené zlý filtrom? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:25 Muž kortezhugo [983] Re: cerdan
"tetratec in 600plus" -ma tiez malo f.hmoty -ale snad pomoze
...odkalovat? na toto nieje univerzalna rada -ale ak je tam tolko ryb? pravdepodobne bude potrebne "vojst hlbsie"

ten "biomolitan" stoji par korun...-naco spekulovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 10:10 cerdan Re: kortezhugo
Takže mám dát dva filtry a jedenkrát týdně odkalovat?No nechám tam tenhle filtr a druhý mám tetratec in 600plus, tak ho tam šoupnu a uvidíme.A když odkalujete, zaboříte a zavrtáte v písku nebo jen tak povrchově, abych si pak nerozrýpala všechny zasázené rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 09:25 Muž kortezhugo [983] Re: cerdan
...napichnut to ide -ved som sem dal aj odkaz
kupit najvecsi co vlezie do akva -ako pise Silent...

alebo kludne 2ks 10x10x20 cm +este jednu cerp. hlavu

preto ze ked tak zoberem a citam kolko a ako "kapu"?...tak toto co som pisal bude lacnejsie ako 45ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 13:55 ludo Re: cerdan
je to jak píše kortezhugo, měl jsem délku AQ 1,76m a musel jsem dát dvě hlavy proti sobě, ona by to jedna zřejmě zvládla, ale na tu délku by musela být hodně silná a tím pádem i velký proud vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 12:10 cerdan nemoci
Dobrá dobrá, no s tou nafouklou rybou, šupiny odstáté nemá, měla jsem takhle zebřičku, strašně moc nafouklou, jednoho dne se s zní prodtě něco vysypalo-asi jikry a ryby to začaly žrát jako blbý a za chvilinku jsem jí našla na zemi s úplně prázdným vyžraným břichem od ryb...jestli to nemůže mít i ta parmička?Takže koupit ten foltrační molitan a půjde píchnout na to čerpadlo od aquaelu?

Jinak jsem to stále já, jen jsem se zaregistrovala, tak zase koukám do akvárka a jedna parmička nádherná má jednu žábru úplně otevřenou, co s tím?Akvárko jsem dnes odkalila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 12:03 R Muž Silent [5949] Re: Dana
Pokud je nafouklá a odstávají jí šupiny tak ji raději ihned utrať. Jednalo by se v tom případě o infekční vodnatelnost a ta je bohužel v tomto stadiu neléčitelná. Co se filtru týče tak na tento objem to chce rozměr akvacitu cca 10x10x24 cm nebo ještě lépe 10x14x25 cm. Čím větší objem hmot tím lépe. Čerpadlo bych při téhle délce nádrže nechal naplno. Stejně se po záběhu filtru průtok sníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 11:24 Dana Re: kortezhugo
Takže parmička byla úplně nafouklá a strašně rychle dýchala, tak jsem jí odlovila, byla to ta, jak už asi přes týden nic nežrala a stála na místě, ale jen nafouklá, nic jiného jsem u ní nenašla.Tak mám koupit jen ten biofiltr atman? No akvárko je 160l, proč mám kupovat na 200-300l, aby to pak nevadilo něčemu jinému.Ještě se chci zeptat, jak mám nastavit filtr, když tenhle přečerpá až 700l/h, jak ho mám nastavit správně?Já se omlouvám za otázky, ale jsem ráda, že takoví fórum existuje, protože začínám a je vidět, že se v tom pěkně vezu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 09:17 Muž kortezhugo [983] Re: Yirka
hups...ja som pozeral len foto toho AQUAEL FAN 3 Plus
Rewelacyjny stosunek wydajności 700 l/h do mocy 12W

taketo cerpadla sa davaju na slusne ex.filtre...
ale ide na to zapichnut ten biomolitan -co moze pomoct a je to za par korun
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:56 Muž Yirka [9126] Re: kortezhugo
Pro čerpací hlavu to bude v pohodě, neměl bych z toho strach a vyjde to levněji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:54 Muž kortezhugo [983] Re: Yirka
...to je strasne "dlha" nadrz na jednu cerp.hlavu ked ide o int.filter -podla mna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:51 Muž kortezhugo [983] Re: Dana
Dana napsal: Jinak ty rostlinky, co jsou na tom tmavém místě jsou umělé :-) :) Jeeeezis...
no ale k filtru -urcite pomoze pridat este jeden na druhu stranu ano ale aj z vecsou f.hmotou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:47 Muž Yirka [9126] Re: Dana
Další filtr bych nepřidělával, lepší řešení jke to co navrhuje Silent, čerpadlo a kostka bioakvacitu. Pokud je těch umělých rostlin více, přidej další živé. Že samci honí samičky je v akváriu i životě až na výjimky normální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:42 Dana Re: Silent
Díky za rady a myslíte, že když přidám na druhou stranu ještě jeden filtr, bude to lepší?A také mi začali včera samci honit samice a to nedělali-je to normální?Jinak ty rostlinky, co jsou na tom tmavém místě jsou umělé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:31 Muž filipsi [1295] Re: Dana
Dana napsal: ... tak jsem nakoupila zase nové a stále dokola :-(
To bude ten hlavni problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 20:34 Muž NASREDDIN [1383] Re: Dana
Také bych doporučil změnu filtrace za tu co radí kolega Haimdol. Navíc zredukovat počet ryb.
Pokud dobře počítám, máte tu 45ryb v cca 130litrech vody což bude při špatné filtraci kámen úrazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2010 20:14 R Muž Silent [5949] Re: Dana
Předně si myslím, že filtr Aquael do této nádrže nestačí, byť výrobce uvádí něco jiného. Raději bych ho vyměnil za bioakvacitovou kostku a čerpadlo (např. Atman AT 200). Podle mně bude příčina ve špatném koloběhu dusíkatých látek. Chtělo by to test na dusitany a zjistit hladinu této látky. Rozhodně bych vynechal jakékoli hnojení. Rostlin tam není tolik takže se látky z hnojiva v nádrži nejspíše kumulují, protože je rostliny nestačí spotřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 20:05 Dana Re: Yirka
Fotka k příspěvku No já znám jen hodnotu pH 6,7 a teplota je 25 stupňů, jinak rostlinek mám docela dost,přidávám fotku, vim, že mě za to všichni odsoudí, mám tam umělý hrad a akvaristům se to samozřejmě nelíbí...ale co se dá dělat...jinak tam mám už jen 7 parmiček nádherných, 2 pestřence, 10 parmiček mechových-jedna už je týden divná, 12pancéřníčků, 2 ancíky,4 mečovky,1 platu, 2 čichavce a 5 zebřiček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:55 Muž Yirka [9126] Re: Dana
Těch informací o nádrži je málo, já bych řekl, že stále ještě není stabilizovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:53 Dana Re: Yirka
Tak vlastně to ani půl roku není, když se vracím zpátky tak v srpnu a ryby už byly nasazeny po 7 dnech, ale už mi jich dost pošlo, tak jsem nakoupila zase nové a stále dokola :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:49 Muž Yirka [9126] Re: Dana
A kdy vlastně bylo to akvárium ve skutečnosti založeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:43 Dana Re: Silent
Nádrž je veliká 160l, 180cm dlouhé, 30cm vysoké a 30cm široké, filtrace je aquael Fun3 plus, údržba probíhá, ale když vidám, jak se s tím piplám a ryby mi umírají a strejda čistí akvárko jednou za rok a ryby mu tam jdou jako blázen, tak uvažuji nad tím, jestli odkalování je tak důležité!!!Teď mi začaly i strašně průhlednět rostlinky, měla jsem je tak hezké a teď, mám pocit že mi odchází celé akvárko, hnojím plantaminem, rybám dávám tetramin, pancéřníčkům tablety a občas dafnie a granule od Dajany.Jeden čas jsem tam dávala dost léčiv,ale ted se snažím nic nedávat.A chci se zeptat, když odkaluju, musím zavrtat i do dna nebo jen povrchně, pak si zase rozkopu mé pracně zasázené rostlinky sad , jsem fakt bezradná, budu vděčná za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:30 R Muž Silent [5949] Re: Dana
Po takové době tam už žádné zbytky Cifu nebudou. Předpokládám, že za toho půl roku probíhala pravidelná údržba. Nicméně by to chtělo více informací o nádrži. Objem, druh filtrace, osazenstvo, kvalita vody. Popis úhynu ryby by odpovídal otravě. Ovšem čím lze těžko posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:23 Dana Re: Silent
Lidi, já už nevim, dnes koukám na akvárko a z ničeho nic parmička nádherná, jak kdyby do ní někdo píchnul, začala se točit jako vrták a za chvíli bylo po ní sad Akvárko mám už asi půl roku, je fakt, že jsem ho od někoho dostala a stálo dlouho ve sklepě, bylo zaneřáděny a mě nenapadlo nic lepšího než vzít cif a vydrbat ho včetně vnitřku, myslíte, že se do něj může stále po té době něco uvolňovat z toho cifu?Nemám ho založit znova?Všechno vybrat, kompletně vyčistit a řádně vypláchnou bez žádných chemikálií?Moc díky za rady!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 18:40 R Muž Silent [5949] Re: Dana
Prodavač kecá. Sera Toxivec dusičnany vůbec neodstraňuje. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:58 Muž Yirka [9126] Re: Dana
Jestli to nebude tím, že prodavač je spokojený, že toxivec je třeba dražší než test. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:56 Dana nemoci
Tak prodavač mi řek, že za test jsou zbytečné peníze, když tam dávám sera toxivec, že tam žádné dusičnany nebudou.Tak už tam mám chabrou jen jednu parmičku, ale jen tím, že stojí na místě a je bledší, ale jinak na ní vůbec není nic vidět, už začíná pomalu i žrát, nevim, jestli jí tam mám nechat nebo vylovit?Občas se mi nějaká otře o dekoraci, ale není to pravidlem, už tam nechci cpát žádnou chemii, myslím, že jsou přiblblé z toho!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 18:11 Dana Re: NASREDDIN
Peru,ale v té odpuštěné akvarijní vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 17:45 Muž NASREDDIN [1383] Re: Dana
A přitom čištění náhodou neperete i filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 17:43 Dana Re: Tudy
No2 jsem neměřila, musím koupit test, už mě to napadlo, možná ryby překrmuji, vůbec nevím, kolik jim toho mám dávat, přijde mi,že vždycky všechno sní a to co spadne sežerou pancéřníci, mám jich 12-to je také možnost, jinak akvárium jsem čistila jednou týdně, zahrnovalo to odkalení dna přidání 1/3 nové vody, přidala sera aquatan a sera nitrivec a toxivec, byl klid, pak jsem akvárium zkusila odkalit po 3 týdnech a je to tu zase, přijde mi, že se to dělá po vyčištění-nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 13:53 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Dana
Rozveďte prosím jak často provádíte údržbu akvária a co konkrétně údržba zahrnuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 13:46 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Dana
...zkoušela jsem snad všechno...
A zkoušela jste i změřit NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 11:34 Dana – nemoci
Lidičky, potřebuji radu, mám založené akvárko asi 4 měsíce, poprvé mi vychcípaly skoro všechny ryby po tom co jsem tam nakoupila neonky, druhý den šly všechny, asi dostaly krupičku a nerozdejchyly převoz, šla mi ještě druhá várka ryb s nima, než jsem koupila dezinfekční přípravek od sery costamed, nakoupila jsem další várku ryb, fungovaly opět měsíc, vždy se mi jich pár zachrání, otírají se o dno, parmička mechová se mi začně potácet a plave vzhůru břichem k hladině, pak se zmátoří a zase chvíli bojuje než chcípne, zůstaly mi tam 2 ryby, které mají vypouklé oči a zkřivenou páteř, úplně z té první várky, žijou, myslíte že za to třeba můžou oni, že v sobě něco mají a roznáší to, já už nevim, zkoušela jsem snad všechno!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:40 JuraS
A i tak doplním, že výsledek z jakéhokoliv papírkového nebo kapkového testu je závislé na interpretaci toho kdo ho provádí. Hodnocení ve světle zářivek co mění barevné spektrum a nebo s narušeným barvocitem hodnotitele a z červené je rázem hnědá. Nejpřesnějším výsledkem testu je digitální číslice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 08:47 Muž Yirka [9126] – Re: adis
Nitrifikační bakterie sídlí především ve vhodných filtračních materiálech, ve dně a na stěnách nádrže. K prosperitě potřebují dobrý přísun kyslíku. Výměnou vody jim tedy určitě neškodíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 08:41 adis
ok.. zozeniem aj tek daslsi test - kvapkovy. Len nerobim uz blbost ze menim kazdy den tu vodu? nenicim tie nutrifikacne bakterie ci ako sa to volaju?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:42 R Muž Silent [5949] – Re: adis
Papírkový test používej jen pro orientační měření, ale pokud se v nádrži něco děje měl bys mít po ruce něco přesnějšího. Jak jsem už psal tak např. u NO2 jsou rozhodující i desetinky a proto by základní sada kapkových testů (pH, UT, NO2) měla být v šuplíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:39 Muž Yirka [9126] – Re: adis
Jsem to tušil. Tomu testu bych nevěřil. Na základní parametry použij kapkové testy na ně přímo zaměřené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:31 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: adis
Vypadá to na prostředek ideální k měření parametrů mnou již zmíněného - obsahu žumpy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:21 adis – Re: Yirka
Je to test 6 in One od Tetry.

www.krmiva-prodej.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=1279