Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:41 R Muž romant [27987] – Re: nnntomas
Jasně možný to je, ale to bychom museli znát ty hodnoty v momentě kdy se činnost toho osvětlení obnovila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:39 xx
Co otrava léčivem nebo jinou chemií?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:37 nnntomas
Ale je možné, že se nafukovali kvůli NO3? Ono už skoro dva dny svítím, takže to třeba kleslo... Ale až včera začli umírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:33 R Muž romant [27987] – Re: nnntomas
To nejsou nijak tragický hodnoty. Jejich výši bych přisuzoval tomu nefunkčnímu světlu. Rostliny nerostly a neměl to kdo spotřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:29 nnntomas
Voda se mění...

NO2 je nulové, ale NO3 je 30-35 mg/l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:19 R Muž romant [27987] – Re: nnntomas
Jasně, psal jsem 30% objemu akva. To s tím přendáním do čerstvý vody, to si jistej nejsem, aby to pro ně nebyl ještě větší šok, pokud je ta příčina opravdu v těch N látkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:13 nnntomas – Re: romant
Mrtvý jsou samozřejmně už pryč, myslel jsem přendat třeba do kýble s čistou vodou ty živý ale nafouklý...

Jdu měnit... třetina akva stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:07 R Muž romant [27987] – Re: nnntomas
Jasně, ty nafouklý a zřejmě i mrtvý ancistrusy rychle pryč, protože tím jak se budou rozkládat, tak ty parametry vody budou ještě zhoršovat a znovu opakuji na nic nečekej a tu vodu vyměň, Když to změříš potom a bude to stále špatný, ta s tou výměnou pokračuj klidně denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:04 nnntomas – Re: romant
Nekrmil, nebyl "skoro" nikdo doma, ale stejně...bez světla je to v háji. Asi to bude opravdu tím... nemám ty nafouklý ancitrusy odlovit do čerstvý vody, pokud by tam bylo fakt hodně NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:02 R Muž romant [27987] – Re: nnntomas
No, rozhodně bych nečekal a tu vodu vyměnil. Tím, že nefungovalo světlo a jestli jsi i při tom krmil, tak bych si na ty N látky opravdu vsadil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:58 nnntomas
Nově tam jsou jen ty čichavci - asi týden. Parmičky jsou černopruhé. Ancitrusů tam bylo - jeden dospělejší pár /6cm/ a asi 10-12 malých /3cm/.
Pár dní mi teď nefungovalo světlo, že možné, že by to bylo tím? Zkusím udělat test jestli ještě mám čím...

Krmím jen "sušeným" /LON mix,PlecoMim,apod./, nic mraženého apod. radši nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:48 Muž roper [10] - Cichlidy
Krmíš hlavně masitou žejo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:47 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj. Nafouklé břicho by mohlo značit střevního parazita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:46 R Muž romant [27987] – Re: nnntomas
Ta úvaha s těma dusíkatejma látkama mě taky prvotně napadla. Určitě by to chtělo udělat test na NO2 a pro jistotu bych vyměnil 30% vody. To složení živočichů je tam taky dlouhodobé, nebo tam teď někdy něco přibylo? Ta parma, co je to zač a kolik těch držkolezců tam bylo, je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:41 nnntomas – Re: romant
Akvárko mám založený už pár let, vody je tam asi 150litrů. Svítím 80W, filtrace Eheimem 2217, vzduchuju. Údržba odkalení asi jednou za 3 týdny. Je tam 20 neonek, 4 čichavci, 2 žáby, 2 mečovky, skalára a 4x parma.

Tohle se mi ještě nikdy nestalo... mohlo by to být dusičnany/dusitany? Ale o by chcípli asi první spíš neonky, ne? Ryby plavou normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:36 Muž Miras [111] – Re: nnntomas
přesně jak píše romant, ale určitě to není normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:32 R Muž romant [27987] – Re: nnntomas
Napiš informace o akvárku. Velikost, filtrace, počty ryb, údržba, jak dlouho je založený atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 10:30 nnntomas – umírající ancitrusové
Zdravím, za dva dvy mi umřelo 6 ancitrusů /i 2 neonky/. Ancitrusy mají nafouklé břicha. Nemáte nějaký tip čím byto mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 21:31 Aveysha – Re: Semtex
když jsem zdravá, měním jí jednou za 2-3 týdny, teď jsem marodila, ale jednou měsíčně minimálně určitě měním... ale zítra nebo pozítří tu vodu nechám změřit a uvidí se... jen sem byla vykulená, že mi z ničeho nic umírá sameček. nemůže umřít třeba i na leknutí? to je ale kravina... ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 21:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Betty nejsou náročný na kvalitu vody přece a jen tak z ničeho nic přece nemůže chcípnout.

Kdo říkal že nejsou náročný na kvalitu vody?
Náhodou jsou, pokud není dobrá, čistá, prostá dusičnanů, často u nich propukne onemocnění jater a to vede k pomalému úmrtí. Zachránit je pak už většinou nejde.
A to že se ryby třou taky neznamená, že je voda OK.
Bojovnicím je třeba měnit častěji vodu, v tý 120l pokud je zarostlá dobře a filtr jede jak má, tak minimálně jednou měsíčně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 19:33 Aveysha – Re: Aveysha
Ehm... pomoc. Umírá mi sameček betty asi. Dneska byl v pohodě, jeli jsme zrovna koupit nový ryby. Koukala jsem na něj, když jsem do akvárka dávala pytlík s rybama na vyrovnání teploty. Byl u hladiny, měl na sobě ty pruhy, co se občas objeví na samičkách, vypadal v pořádku. Hodinu jsem byla jinde a pak jsem šla přelovit ryby. Koukám, že sameček je dolu u dna... hlavou vzhůru, neschopnej se obrátit a hejbal žábrama. Tak jsem ho dala do síťky k hladině, aby měl vzduch, ale kdyby nebyl tam, tak není schopnej vyplavat nahoru, vůbec nehýbe horní ploutví. Ryby jsem tam přelovila bez vody a opatrně a blbě mu muselo bejt už když jsem je tam dávala, všimla jsem si toho zároveň...

Tak jestli umře (ach jo, ale budiž), čím to může bejt? Betty nejsou náročný na kvalitu vody přece a jen tak z ničeho nic přece nemůže chcípnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 14:23 Muž 2lizard [7] – Re: Kent
Nevím co to je, ale přesně na to co jsi vyfotil mi během dvou dnů vymřeli všichni Ancíci. První šli dospělí, pak střední velikost a nakonec Ti nejmenší.
Postihlo to tehdy jen Ancíky, ostatnímu osazení akva se nic nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 13:52 Muž grego [1] – Re: Kent
Na starobu určite nie , ancistrusáci sa v pohode dožívajú aj 10 rokov. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 12:38 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Kent
A co pH? Na to jsou ancíci náročný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2010 12:34 R Muž Silent [5949] – Re: Kent
Tohle vypadá na vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2010 12:23 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Dneska som ho nasiel . vytrel sa asi 7 krat a ma niečo cez rok Zdochol na starobu ? / dajaka choroba ? davam to tu aby som uchranil mlade
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 21:32 Aveysha – Re: sollik
mám tam kořen, kameny, kamennou skalku, kytky. myslím, že měly... taky byly občas schovaný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 20:40 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Aveysha
Jak máš akvárko zařízené? Měli se samice kam před samcem schovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 15:55 Aveysha – Betta a umrtí rybiček
Ahoj (hezké vánoce). Můj problém:

původní sestava akvária (120l)
Parmička pětipruhá - 8
Razbora klínoskvrnná - 8
Parmička černopruhá - 4
Betta splendens (1 sameček + 3 samičky)

Po 4 měsících minus 4 razbory a všechny 3 samice betty. Před 14ti dny se mi betty třely (prý to znamená, že voda špatná nebude). Poslední samici samec zabil dneska, to bylo poprvé, co jsem ho chytila "při činu". Jindy se ráno vzbudím a vidím jen kostru.

Chci se zeptat, je možný, že ty ryby zabil samec? Tedy, všechny? Na ty parmičky neútočí, umíraj jen razbory a samice. Nejspíš místo razbor koupím zebřičky, na ty třeba taky nebude útočit. S tím úmrtím samic se musím smířit? Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 13:43 R Muž Silent [5949] Re: cerdan
Parmičky nádherné mají v noci "noční" zabarvení. Projevuje se to u spousty ryb. V noci bývají jejich barvy utlumené a ryby se jeví bledé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 12:56 cerdan Re: Yirka
Bohužel nebyly, protože se do města nemám jak s kočárem dostat, kvůli sněhu a manžel by mi to nekoupil, protože mu mé umírající akvárko leze na nervy a nadává, když do toho stále strkám peníze :-( Už jsem z toho nešťastná!!!
Jo a ještě jsou po ránu takové vybledlé, parmičky nádherné, nemají vůbec tu černou skvrnu,ale jak rosvítím, tak za chvíli jsou zaSE OK....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 12:53 Muž Yirka [9126] Re: cerdan
Testy na NO2 byly provedeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 12:45 cerdan nemoci
Tak v nádrži měním vodu ob den, tak 20-30% i odkaluji, ale ryby mi přijdou úplně stejné, teď se mi začala schovávat v rohu samička od pestřenece, když jde na žrádlo, tak jí samec automaticky žene zpět do rohu, nevím co se děje, všechny ryby mi plavou tak nějak hekticky, jako kdyby do nich někdo střelil a občas se otřou o dekoraci a u některých se občas objeví kousek bílého výkalu, teď mi umřela tetra diamantová, 2dny plavala na boku, bojovala,ale teď mi v akvárku zmizela, prohledala jsem všechny dekorace a nemůžu jí najít,jedu na 3 dny pryč a nevím co mám dělat, bojím se,abych nepřijela a neměla všechny ryby ko :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:31 Muž Yirka [9126] Re: cerdan
U nezastabilizované nádrže měň klidně 2-3x týdně 20-30% vody a chemii nebudeš potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:22 cerdan Re: Yirka
Takže si také myslíte, že by to mohla být otrava?Takže koupit test na No2? Kolik mám vyměnit vody?A je lepší přidat sera aquatan a sera nitrivec a toxivec?Když tam je ten nový filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:19 Muž Yirka [9126] Re: cerdan
Lidi jsou různé, ryby taky. Každý druh rybek má dispozice k náchylnosti na něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 12:29 cerdan Re: Silent
No mycopur je i proti kožním a žaberním červům, tak jsem myslela, že to pomůže, no také jsem na to myslela, ale mám tam hodně ryb a mají to jen ty parmičky nádherné-to je mi divné!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 12:22 R Muž Silent [5949] Re: cerdan
Obávám se že podle popisu příznaků se jedná o otravu dusíkatými látkami. Změř si hodnotu NO2 a budeš vědět zda je to příčina. Výměna filtru by tomu nasvědčovala a přidání Mycopuru (v nádrži je plíseň?) zdraví nepřidá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 09:05 cerdan – žábry
Lidičky, už mám zase problém, mé akvárko a můj problém již znáte, ale mám další-parmičky nádherné začaly mít něco se žábrami,2 už mi na to umřely, ta první naráz, začala se točit jako vrták a byla tuhá a druhá měla asi týden žábru odstátou, po týdnu začala hlavou občas škubat a rychle se otřela těma žábrama o dno a pak už byla břichem nahoru a žila asi den a teď mi to začaly dělat všechny ty parmičky nádherné, asi je žábry svědí, ale co to může být, že to mají jen tyhle rybky.Jinak filtr už jsem vyměnila, dokoupila jsem ten biofiltr, ale bude trvat než se zaběhne, včera jsem na to dala mycopur,dočetla jsem se, že by na to měl také účinkovat.Prosím poeaďte-děkuji!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 12:17 Žena Kajka99 [229]
Ahoj, mám doma eSHa 2000 tady je co se píše: eSHa léčí primární a sekundární plísňové infekce, bakteriální kožní infekce a účinkuje také proti parazitům kůže a žaber. Pomáhá hojení ran a chrání kožní vrstvu. Potom jsou tam příklady symptomů a dle toho určené onemocnění. K bílým flekům sedí bakteriální infekce, běloskvrnitost. Ta běloskvrnitost je následkem oslabeného imunitního systému, nemusí to přímo znamenat že tvoje akva připomíná Augiášův chlév ;-) Tady je složení: 1ml Lösung enhält; Ethacridinlactat 6,3mg; Kupfer2+ 3,2mg; Methylorange 0,26mg; Proflavin 1mg. Doporučená délka léčby jsou tři dny. No, já tu eSHu mám od doby co jsem měla v akva krupičku, dávala jsem ji jako prevenci k exitu. Léčila jsem osm dní, a např. sagittaria platyphylla mi začala žloutnout a sklovatět jí listy, ale většina rostlin se z toho vzpamatovala. A jestli to vyléčíš za tři dny, tak snad se kytkám nic nestane ahoj jinak si myslím že i rybky můžou trpět vývojovými vadami a třeba té jedné prostě selhal nějaký orgán, nemusí to nutně být nemoc, dle mého názoru :) edit: ale já je ovšem nechovám tak to bude asi tím co píše Deathbull
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 12:09 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Designer
Bude to to teplotou. Měl jsem hejno černých, kupoval jsem je někdy v dubnu, 70% odešlo bez zjevných příčin během horkých letních dní, teplota byla 28-30 c. Ostatní ryby postupně odcházely jedna po druhé. Zbyl mi jeden krásný samec, jinak všichni na pravdě boží. Nehledě na to že teplota mi u nich zvedala agresivitu, strašně se proháněli a tento samec zřejmě slabším kusům lehce pomohl do truhly:) Vodou ani nemocí to zřejmě nebylo, vše ostatní naprosto ok a na jejich místo přišly červené neonky + růžovky a do teď žádný úhyn..za cca 3 měsíce.

Co se týče Eshy, o rostliny se nemusíš bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 11:05 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Nejen náhlý úhyn jedné ryby
Mame v nadrzi 12 Fantomu cernych. Pisu 12, bylo jich 13. Vcera totiz jeden uhynul, ale zcela bez priznaku jakekoli nemoci, cehokoli. Rybky jsou to mlade, zacinaji dospivat, rostou pred ocima. Normalne vybarveny lezel na dne, bez jakychkoli znamek pohybu, ale v naprosto normalnim stavu, na pohled uplne stejny jako ti ostatni, kteri se mezi sebou skadlili, proste vyvadeli alotria a vubec se nezdalo, ze by jim neco chybelo. Vzpomel jsem si, ze Fantomove se daji "uvarit" a ja je mam u Tercovcu, ale u cernych by to snad nemelo byt az tak hrozne (jenze co ja vim, mam je prvne). Teplota tam vecer byla 29C, drzim ji bezne kolem 28C. Jenze kdyby to bylo teplotou, ostatni ryby by to mely odnest taky, nebo alespon zacit nejak stradat, ne jeden kus ze 13ti. Ostatni jsou ale uplne v pohode. Na takhle rychle uhyny nejsem zvykly, vzdycky tomu neco predchazi, minimalne je ryba malatna a pak odejde, ale tady prc, a bylo po nem (mezi dvema pohledy do nadrze, pred par minutami tam urcite nelezel). Vim ze cloveka muze klepnout pepka a je to hned, ale u ryby, a jeste tak mlade, no mozna se stava... Co muze byt jeste dulezite, v nadrzi se mi objevila nejaka nakaza, vypada to na bakterku, flicek na Betakovi, coz by rikalo, ze mam v nadrzi svincik a pak se nemuzu divit. Jenze ja se fakt staram, voda je kristalove cista, menim tretinu vody klidne i behem tydne, o vikendu vzdycky, aspon tretinu, filtr sice obycejny molitan s bublatkem, ale vypada ze jede dobre, voda vypada super, jen ho tak co dva az tri tydny vyplachnu v odcerpane vode z akvarka. Kal na dne nemam prakticky zadny, delam co umim a staram se jak nejlepe mohu a umim. V kazdem pripade zacinam zitra lecit uz v cele nadrzi, eSHa 2000 (musim zitra koupit), mam po ruce jen Bactopur a Costapur od Sera, a Bactopur se mi kvuli rostlinam do nadrze lit moc nechce. Jestli mi k tomu nekdo neco napise, s eSHa 2000 nemam zkusenosti, ublizi rostlinam?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:17 joska343 – Re: romant
při poslední výměně vody asi 5 dní....praná v akva vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 17:38 R Muž romant [27987] – Re: joska343
jak je pečováno o tu filtrační kostku? Mám na mysli, jestli je (byla) od založení akva čištěná(propraná v akvarijní vodě). Pokud ano, tak kdy naposledy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 16:26 joska343 – Re: romant
jo při vyměně vody bylo odkaleno i dno...jsou tam mečovky asi 10, čichavci 4, skaláři 5, sumečci 3 a nějaký paví oka...a zdá se mi , že ty mečovky , které sedějí u dna nějak ztrácejí barvu....blednou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 14:43 R Muž romant [27987] – Re: joska343
A co je to za druhy ryb? Je odkalovaný dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 14:39 joska343 – Re: romant
Akvárko je založený asi 3 měsíce, jsou tam nové rostliny,technika je čerpací hlava s molitanem, ryb je tam okolo 30, akvarium 380 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 14:20 R Muž romant [27987] – Re: joska343
Tak pokud je to po několika dnech znova, tak bych si myslel, že se jedná o špatnou péči o akvárium. Měnit vodu je samozřejmě důležité, ale je ideální to spojit s odkalením dna, nejlepší jsou 7-14 denní intervaly. Rozhodně bych změřil hodnotu NO2 a pokud nebude na nule, nebo alespoň kolem nuly, tak bych s tou výměno vody pokračoval klidně obden, až do té doby než bude hodnota NO2 na nule. Co technika v akvárku? Jakýje tam filtr, kolik je tam ryb celkem a jak je to akvárko velký? Co rostliny, jsou tam?
EDIT: Jak je to akvárko dlouho založený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 13:49 joska343 – Mrtvé rybky
Kolega má v práci akvarium a začal pozorovat, že rybky sedějí u dna a několik jich i pošlo...Tak na mojí radu vyměnil víc než polovinu vody a udělal test na ph, který byl v normálu /6,5/, ale teď po několika dnech je to všechno znova. Poraďte co s tím ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:57 R Muž romant [27987] – Re: kmara
Je to test na Nitrity, nebo-li dusitany, ale konstatování, že chceš test na NO2 by taky mělo stačit. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=1197