Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 10:30 Muž kristian [80] – Skalara
Ma zkusenost je takovato. Pokud je skalara pestovana napriklad s nenkami od mlade rybky tak se s nimy celkem snasi. Ale pokud byla vzdy v akva kde byly ryby vetsi, nebo prikrmovana zivou potravou, je neonka naprosto bez sance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 09:46 Muž Yirka [9123] – Re: švíco
Zkoušel jsem to..... ;-) Byly bez šance a bylo zajímavé sledovat ten přerod klidné a majestátní ryby v lovce. Je to jako když číhají na rodící živorodku, najednou jsou jako blesk. Tolik má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 09:02 švíco – Re: Landvir
Docela by mě zajímalo, jestli někdo chová skaláry společně s krevetkami? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 07:11 Muž Landvir [57]
Já si myslím, že skaláři sami od sebe na neonky neutočí. Alespoň teda podle vlastních zkušeností. Je spíše možný, že neonka umřela a potom ju ryby ožrali to je naprosto normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 21:21 Muž Sadman [0]
jj asi tak.. . já měl skaláry zhruba 4 cm v těle a tak za dva měsíce už začly pokukovat, kde si přilepšit. .. ;]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2009 21:19 Muž agent007 [47]
Pokud jsou spolu od malička, teda aspoň skalár když je menší, tak si zvyknou. Mám je pohromadě od mala a nevšímají si sebe. Jestli máš skalára jak desku na maso, a hodíš mu tam nenonku, tak to bude mít jako fishburger.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 21:16 Muž Sadman [0]
mám pár skalár a v dřívějších dobách mi pravidelně potápěl neonky... . teĎ už se uklidnil a mě zbyly poslední 2.. :-D.. . taky mají potvory na účtě asi 10 pavích oček.. (: dravci od přírody.. . ale ze zkušenosti vím, že chov odmala pomáhá a skaláry si pak malých ryb nevšímají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2009 19:47 Zdenek113
Skalára je ve své podstatě dravec.. A neonka vítaná svačinka.. palec Tedy pokud se jedná o větší skaláry.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 19:27 Haloska
už mi zabily 3 neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 18:00 Haloska – Ještě něco...
V akvárku mám asi krupičku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2009 17:45 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Haloska
Všechny ryby máš v akváriu teprve tři týdyny, takže možné to je. Pokud by tam byly nejdříve neonky a přibyly mladé skaláry, je větší pravděpodobnost, že neonky nebudou sežrány. Pokud je tomu naopak, skaláry považují neonky za potravu. A jestli žerou jen uhynulé? Naopak. Sám sem byl svědkem toho, jak skalára zahnala neonku do rohu nádrže, neonka sebou mlátila, a až byla unavená, skalára ve zlomku vteřiny zobla a bylo po neonce. Tenkrát si jich skalára dala za 4 dny asi 8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2009 17:37 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Neni to pravidlem, ale skaláři loví malé tetrovité ryby. Spíše neš vychovát od malička záleží na prostoru a velikosti hejna. Ale jak říkam neni to pravidlem, mě zakousli čtyři během námluv kdyš u nich stoupá agresivita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 17:25 callito – Re: jaa
přesně..ale myslim že sem četla že skaláry můžu neonky sežrat nebo zabít a že se tomu akvaristi snaží vyhnout tak že je vychovávaj spolu odmalička :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 17:24 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Haloska
Ja mám neonky se skalarama a to byli ještě menší tak 3,5cm a nikdy nic, žádný skalar si nechystál příbor. To spíš asi uhynula a jak na ní narazil Ancitrus, tak povečeřel.....

Nebuď smutný, taková je příroda.

:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 17:23 Muž jaa [5]
podla mna je to dost mozne...........no nie tak ze by ten skalar alebo nacistrus zabil neonku, ale co viem tak je uplne normalne ze ked zdochne tak sa do nej pustia ako do zradla, proste z mrtvolky zozeru co sa da a ostane ako ty vravi ohlodana chrbtica a hlava.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2009 17:19 Haloska – Můžou skaláři zabít neonky?
:-( Dnes ráno jsem objevil v akvárku nějaké bílé kousky. Nevěděl jsem co to je a tak jsem to vylovyl. Pak jsem zjistil že je to ožraná páteř. Vedle ležela bíla okousaná hlavička neonky. Co se stalo v akvárku? Je možné že to byly skaláři nebo ancistrus?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 13:23 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: kikuška
To i u mne rodily jen v noci a rodí stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 13:03 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
Právě tu mám ... Odlovuju do ní jen ty nejsilnější kousky - vždy tak 3 mimi, co vydrží přes noc Moc nemám ráda, když vidím, jak na nich ostatní rybky hodují. Naštěstí nám ryby rodí skoro vždy v noci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:53 Muž stanovsky [29] - Živorodky
stačí plovoucí porodnička a problém bude vyřešen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:28 HaZetka
U mě to je v pohodě... Ale možná je to tím že se knim nedostanou. Cichlidky jsou rychlejší. Prostě si pořiď ještě jedno menší akvárko jako porodničku a odchovničku zároveň a bude to v poho. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:14 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: stanovsky
Naše černá neonka (jediná sirota zbylá z hejníčka) si na nich pochutnává, taky ji už táhne na 6let, možná, proto ji to tak svědčí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:07 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: kikuška
mám 12 neonek a vůbec nežerou prcky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:06 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Neonky a gupky
Malá gupka je vítaným zpestřením jídelníčku pro každého obyvatele nádrže. Navíc vždycky pár mimin je asi nějakých divných tak je to aspoň přírodní výběr nejsilnějších jedinců. Musí být hodně zarostlo,aby se tam mimi mohla schovat. Neonky nejsou největší likvidátoři malých gupek, třeba mečovky jsou v tom přeborníci, navíc, s neonkami, když malé gupky přežijí tak 14 dní, tak jsou v pohodě, mečovky je likvidují i po měsíci (aspoň ty moje ano)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 10:58 Muž Snofrev [54] – Re: hebr
akorát dát pozor na parazity, takže živé krmení, z dobrého zdroje

jinak ještě z prcků mohu poradit Axelrodia riesei, taky jsem o nich uvažoval, ikdyž já to chtěl do 120L a uvažoval jsem o větším hejnku - nakonec vyhrály neonky červený :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 10:32 hebr
tak ty krevetky nejsou spatnej napad podle me hrozne se me libi akorat nevim za 1. kam bych dal vsechyn rybky za 2 kde senhat krevetky a za 3 nejsou ty razbory galaxy dost narocny? sem se na ne dival taky v atlase a ze nejsou asi moc lehky na chov :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 10:20 Muž Snofrev [54] – Re: hebr
já byh dal pryč všechno a dal tam krevetky a nad ně jak píše Ajllyn mikrorazborky galaxy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 10:10 Žena Amy01 [39] – Re: hebr
do 30L by som dala nejake rybky čo sa tak nemnožia ako gupky, pre neonky mi to tiež príde malé, skôr nejaké razborky galaxy atd. ...
z tych dvoch možností by som tam nechala radšej tie neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 09:54 hebr
mel bych takovej dotaz kdyz mam svoje akvarko mam v nem gupky a neonky dohromady + par anciku a je to spis otazka kolik z mejch rybek by tam mohlo zustat a tak se vas ptam jestly by do tohodle akva byli vhodnejsi spis neonky a nebo gupky protoze jich tam mam moc a tak jedni z nich budou muset jit o dum dal :-( diky za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 14:07 RAP
Co vystřihnout plátek bioakvacitu podle zadní části filtru a dát ho mezi filtr a sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:56 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Mě takhlw zaplavábají ryby za odchovny, tak dsem je musela odunout od předního skla, ale teď zaplavábají za ní. Když jí včas nevytáhnu, tak tam vždycky chcípne. Prostě to jen hlídám a hlídám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:48 EmSeeCZ
Ahoj... mam stejny filtr jako ty a zatim ani jedna mrtva neonka kvuli filtru... zkus dat ten filtr do rohu akva a okolo rostlinky. Tak to mam aspon ja... neni videt a neonky od neho neumiraji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 22:14 Muž Dixon [13] - Sumci
uz som si myslel ze som napisal hovadinu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 21:51 Muž Mack [0]
Tohle mi neonky dělají taky, díky za tip palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 20:29 Muž Dixon [13] - Sumci
dat okolo filtru nejaku sietku alebo take nieco.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 20:26 Muž Lukysek [8] – Neonka ve filtru
Zdravím potřeboval bych poradit jak odnaučit neonky, filtr mi je mezi přísaVKAMI U SKLA PŘISAJE ne zemřou filtr je TetraTec IN 600 staženy na minimum sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 16:40 Muž Turok [18]
hlavně bude asi o dost dražší :) ale kdyby byla někde k mání za rozumnou cenu proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 16:37 Filip Ramajzl
Díky moc všem. Bude to asi barevná varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 20:52 Muž Jurasek [137] – Re: Turok
Četl jsem o nich v Atlase akvarijních a jezírkových rybek: Dokonce se objevily i barevné variety, jako je žlutý kmen, nazývaný "Mon Cheri", nebo závojová varieta, dosud ale v žádném případě nedosahují popularity přírodní formy.
Já polsky neumím, ale odkaz toho fóra mi to hodilo, když jsem hledal na images.google.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 20:02 Muž Turok [18]
já sice polsky umím ale nic moc se tam nepíše já je teda ještě neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 19:49 Muž Jurasek [137] – Re: Filip Ramajzl
Nemůže to být varieta Mon Cheri? Polsky neumím, ale možná se tu dá něco najít. www.akwarium.net.pl/…
Edit: www.muskaten.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 13:28 Vojtech – Re: Filip Ramajzl
ne to asi krmenim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 23:31 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Možná nějaká barevná variace... ale pozoruj je pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 18:45 Filip Ramajzl – Neonka obecná - divně zabarvená
Dobrý den. Potřebuju poradit, přivezl jsme si hejno Neonek obecných a až doma jsme zjistil že je jedna divně zabarvená. Má červený ocásek , modrý pruh přes celý bok ale není stříbrná jako ostatní ,ale žlutá jako Gold mola nebo Mečovka. Není nemocná nebo tak? Prosím poraďte. Mockrát děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 18:46 Zero0o
jj ona se sama taky nerozdělila oto se asi postaral ancistrus nebo co já vím sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 18:38 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Zero0o
Jen půlku?? Jak je to možné? Ryby se nedělí na poloviny hmm divné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:50 Zero0o
fuj už sem ho našel akorát že jen půlku coze sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:47 Zero0o
myslíš to tvrdý Y já vím je to paví očko jsem už na nervy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:40 Muž Yirka [9123] – Re: Zero0o
Vzhledem k tomu, že ryba s takovým názvem neexistuje ji asi ani nenajdeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:19 Zero0o
to pavý očko furt nemužu najít sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 16:32 Zero0o
no čístím ho tak že ty houby co jsou ve filtru vindám je to takový sloup.hnout s ním nejde a do ty škvíry se ta hadice nevešla!jinak ten molitan je celkem dobrý nápad
se koukněte na mí akva at vidíte ten filtr

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov?od=936