Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozpadající se listy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Rozpadající se listy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 23:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Já si myslím totéž, ale počkáme, jak vypadají mladé listy. Na té poslední fotce je to sice vidět, ale počkáme na potvrzení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2017 23:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Podle mě jsou to uhnívající emerzní listy, ty jedou od okraje ke středu. Kdyby to byl klasický požer od ancíka byl by vyžraný prví střed rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 20:24 pepi – víc info
Akva máme u přítele doma, zítra nebo pozítří víc pofotím a popíšu. Zatím všem moc děkuju za názory :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 20:10 Muž Magic [879] - RostlinyRe: romant
Tak keď už ma povzbudzuješ - mne takto vyzerali rozpadajúce sa listy na začiatku, keď prelistovával. Ale nie až v takom rozsahu wtz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 20:06 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: pepi
Je to poškození i na nejnovějších listech, nebo jenom na těch starších?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 20:03 R Muž romant [27987] Re: Magic
Tak nikdo není neomylnej. :) Právě mlaďoši, podle toho jak jsem to pozoroval brousí kraje listů, ovšem rád si počkám na názory dalších. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:58 Muž Magic [879] - RostlinyRe: romant
Čo som videl ožraté echináče, tak boli načaté od stredu, okraj bol celý. A rozhodne to takto nežltlo.

Keďže si však uvedomujem, na koho odpoveď reagujem, zapíšem si za uši, že i takto to môže vyzerať, right? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:44 pepi Re: romant
To jsem nechtěla slyšet ikdyž tak trochu tušila.. :( a nepomůže speciální krmivo pro ně nebo je něčím přikrmovat? :) Úplně se mně jich zbavovat nechce. Jako druhá možnost mě napadl nedostatek světla, protože jsme kvůli špatné vodě dali na radu a snažili se nějakou dobu úplně minimálně svítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:33 R Muž romant [27987] Re: pepi
No, já si myslím, že už po nocích makají a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. ;-) Moje rada zní, buď držkolezci a nebo echináč, volba je na tobě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:30 pepi Re: romant
Ano, dva, máme je asi 3 týdny a jsou zatím docela malincí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:22 R Muž romant [27987] Re: pepi
A ancistruse v akváriu máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:13 pepi – rozpadající se listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký den, mohla bych poprosit o radu? Začíná se nám rozpadat rostlinka a nevíme proč (co s tím). Fotka celé rostlinky (ta s čichavcem) je asi měsíc a půl stará. Na dvou detailních fotkách jde vidět aktuální stav rostlinky. Děkuji za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2017 15:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Vždycky to nemusí být železo, stejné příznaky má i nedostatek NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 13:31 Muž Kapr [9] Re: Maq
Vapnik asi ne. Predpokladam kdyz se mi ve velkem dela vodni kamen, tak vapniku tam bude dosti. Pred casem jsem si nechal poslat nejake hnojeni v prasku,ale nekde jsem to schoval. Az to najdu napisu tady co to je. Snad me nekdo poradi jestli to vubec do akva davat..tak mam Ferox complete a K2SO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 12:48 Maq Re: Kapr
To opravdu vypadá na nedostatek některých prvků ve výživě.
Zkusil bych přihnojit železem (nejlépe ve směsi s dalšími mikroprvky). A pokud máš měkkou vodu, mohl by chybět i hořčík, snad i vápník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 12:33 Muž Kapr [9] – Stejny problem jako Jurka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koukam ze k predeslemu problemu nikdo nic moc neporadil, tak zkusim stesti ja se stejnym problemem. Svitim cca 12 hodin 3mi led řady viz foto. A vodu menim co 3 dny 40%. Rostliny rostou rychle ale ted se zacali nove listy rozpadat a jsou pruhledne. Nedostatek zivin? Nicim neprihnojuji zatim a CO2 taky zatim zapojene nemam. Diky za pripadne rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 09:54 Jurka Re: vaaclav
Tak to je vážně prezentace na powerpoint. Prezentací jsem pochopil více fotek v řadě jak dochází k rozpadu. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 09:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jurka
Ještě jednou ti říkám založ si prezentaci nádrže. Aby ti někdo poradil musí vědět spoustu dalších informací. Např. Co máš za vodu, jaké světlo a jak dlouho svítíš, co máš za dno a jak vysoké, jaké rostliny a kolik jich je, co máš za ryby a kolik, celkové foto nádrže. Jaký máš filtr a jak se o něj staráš atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 09:07 Jurka Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady je tedy více fotek. Listy začnou postupně ztrácet barvu a potom se začnou od špičky rozpadat až do úplného rozpadu listu. U bahnatky je to podobné. Listy nejsou tak velké, takže se postupný rozpad sleduje obtížněji. Listy zesvětlají až jsou průhledné v odstínu okrové barvy a upadnou. Stonek je dále zelený a od spodní části se i dál větví, ale pomaleji. Je to malá nádrž- celkem jen 54l. V průměru měním třetinu vody jednou za 10 dní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 00:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jurka
Udělej si prezentaci a pak ti může někdo lépe poradit. Ty listy co jsou na obrázku jsou emerzní a takhle dopadnout musí ty jsi měl už dávno ustřihnout. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 23:08 Muž Joshuax [17] Re: Jurka
Vypada to na malo zivin. Kompletne z tech fotek je patrne, ze rostliny jsou povadle. Jak casto menis vodu ? Protoze nemas vyplnenou nadrz, tak se neda podivat na nejaky prehled...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 22:54 Maq Re: Jurka
Ty fotky jsou zaměřené na již kompletně mrtvé listy, z těch se už moc poznat nedá. Lepší by byly fotky rostlin ještě živých a vykazujících nějaké potíže.
Dobrý článek k věci je zde: akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 22:10 Jurka – Šípatkovec a Bahnatka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mohl by mi prosím někdo poradit? Od září mám funkční akva. Vše funguje, rybky žijí, množí se, rostliny se rozrůstají...Vše bylo OK, ale asi před měsícem se začaly rozpadat a uhnívat listy Echinodorus grisebachii 'Bleherae' a bahnatce Limnophila sessiliflora začaly odumírat staré listy a někdy uhnívat spodní část stonku. Obě rostliny se i dál rozrůstají, ale výrazně pomaleji a u šípatkovce se začnou rozpadat i nové listy. Zkusil jsem už i dosypat jemný (2-4mm) štěrk ke kořenům, ale zlepšení žádné. Být to suchozemská rostlina, tak bych možná počkal na jaro, ale v tomto případě to asi nemá smysl.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2016 19:58 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: mmouka
Vidím to jako romant. Chce to pravidelnost v údržbě, ne jednou za čas. Kryptošky mají rády svůj klid, takže když jim ho narušíš za delší dobu, tak rozpadem rády reagují. To samé, pokud vyměníš najednou hodně vody. Jestli měníš 50 l vody, tak tady bych ubrala tak na 40l týdně. A hlavně odstraň všechny špatné listy, mohl by se ti zhoupnout dusík. Pokud se rozpadnou všechny listy, tak kryptošky nevyhazuj, zase obrazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 17:57 Muž paradoKs [198] Re: mmouka
Za mě bych ještě dal vinu tekutemu co2 kor jestli jsi to třeba nalil v blízkosti této rostliny. Kryptosky jsou na to opravdu citlivé, ale buď v klidu, zase obrazi a příště to aplikuj v jiném místě a vůbec, jestli tím nehubis řasy, vůbec to tam nelej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2016 16:06 R Muž romant [27987] Re: mmouka
Nezasahovat a po nějaké době zasáhnout v podobě výměny vody a bláto je nanovo. Chce to nějaký stejný rytmus, držet třeba týdenní, ale pravidelnou výměnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 15:44 Muž liborass [174] Re: mmouka
přesně tak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 15:36 Muž mmouka [0] Re: liborass
Vše tomu napovídá, doporucení? nezasahovat nyní do akva a nechat to přirozeně probehnout? M
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 14:21 Muž liborass [174] Re: mmouka
no za mě bych řekl, že je to typická "kryptokoryní nemoc" způsobená náhlou změnou podmínek, tou výměnou vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 14:18 Muž mmouka [0] – Rozpadá se celá rostlina
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím podívejte se na fotky,netušim co se stalo rostlina se během týdne rozpadla vč stonku. Do akva jsem dokoupil neonky, byly týden v karantene něž jsem je přelovil. Rostlina měla přes metr dlouhé listy.hnojeni Rataj, nic jsem neměnil. Co2 nemám. vyměnil jsem 13 vody dodal tetra tekuté Co2. Nevím co bude dál. Tvradost a pH stejné.Dekuji za komentare.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 14:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Semir89
Máš několik možností buď akvárium přizpůsobit vodě (sehnat rostliny do tvrdší vody), nebo vodu akváriu. To povětšinou znamená reverzní osmózu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 13:48 Maq Re: Semir89
Cichlidy z afrických jezer snesou tvrdou vodu spíš, ale není pravda, že v těch jezerech je tvrdá voda. Takže některé náročnější druhy by asi taky nebyly zrovna potěšené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 13:40 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: vaaclav
Takže co s tím? Jít do Malawi/Tanganyika ?

:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 13:09 kocmim Re: vaaclav
Aha, tak tohle me nejak minulo. Diky :) Tak ja proste pockam, az se prelustuje :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 12:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kocmim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 11:06 kocmim – Chybi mi mangan?
Fotka k příspěvku Ahoj, pred cca mesicem jsem si koupil Echinodorus, a zacali se mi tam delat otvory v listech... je to prirozene nebo mi chybi mangan ci delam chybu nekde jinde?

PS: Nicim nehnojim

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 10:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Děkuju za vysvětlení, toto jsem neznal a je to zajímavé!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 09:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Semir89
Podle té tabulky máš dost vysokou KH (KNK) 5,8 x 2,8 = 16,24 mmol/ x 2,8 = KH Jestli to počítám správně. To není zrovna ideální voda pro tvojí J. Ameriku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 23:44 Muž Semir89 [3] - Jižní Amerika – Co dal?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu ,
Rostlinám se nedaří. Akva založené už pulroku
Listy jsou derave zlutnou Kobercovky nemám

Začal jsem dávat tekuté CO2, raselinovy vyluh.
Osvětlení: není to ideál ani to nejhorší. Svítil jsem 12 hod denně 80watt cca 7.000lum
Hodnoty vody původní ( to největší políčko)
Teď jsem je nemeril nemám čím
Par hodnot zmereno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2016 23:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Puškvorec může mít kořeny i oddenky trvale ve vodě, dokonce i v anaerobním bahně, protože z listů dolů do nich vede provzdušňovací pletivo (zvané "aerenchym"), které tamní buňky zásobuje kyslíkem. Právě proto by listy měly být na vzduchu, tj. nad hladinou.
Jsou-li listy pod vodou, je rostlina odkázaná jen na příjem kyslíku difúzí přes svou pokožku. Tato pokožka je však vybavena silnou vrstvou izolační kutikuly (pokud listy vyrostly nad hladinou, pak i pomocnou vrstvičkou vosku), takže difúze kyslíku je mnohem obtížnější než u klasických vodních rostlin. To je jeden z důvodů, proč tyto rostliny v akváriu dlouhodobě neprospívají, pouze živoří. Druhým důvodem je specifické uspořádání asimilačního pletiva v listech, které-zvláště u puškvorce – vyžaduje vysokou intenzitu světla. Acorus by mohl trvale vegetovat za podmínek velmi vysokého obsahu kyslíku ve vodě a velmi vysoké intenzity osvětlení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 23:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Potvrzuju - já kdysi nechal acorus trčet polovinu (dvěma třetinami) z akvária a rostl. Nebylo to vyloženě něco extra, ale rostl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 22:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kaminekvevode
Bohužel máš acorus celý potopený, kdyby tak nejméně 1/3 - 1/2 koukala z vody tak to rostlina vydrží. Měl jsem ho takhle v jezírku celoročně jen to byl ten zelený, tyto panašované rostliny budou asi háklivější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 21:52 Muž honcka [39] Re: kaminekvevode
Jestli chces neco podobne vypadajiciho, tak si tam dej Vallisnerii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2016 16:31 R Muž afc1886 [14684] Re: kaminekvevode
Na tipy už je jiné téma,ale tady si můžeš vybrat co se ti líbí. rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 16:12 kaminekvevode Re: afc1886
No výborně. Další potvrzení toho, že lidé v SUPER ZOO nedokáží poradit začátečníkům. Díky za info. Rostlinu vyhodím a nasadím nějakou submerzní nenáročnou rostlinu. Nějaké tipy? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 15:42 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: kaminekvevode
Ne, že nejvhodnější, ta nemá v akváriu obecně co dělat! (on se afc vyjádřil jemně)
Vyspořádaš se tak, že tuhle vyhodíš a dáš jinou, rychlerostoucí a v x-násobném objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.11.2016 14:56 R Muž afc1886 [14684] Re: kaminekvevode
Vypadá to jako Acorus a to není nejvhodnější rostlina do akvária.Více tady rybicky.net/atlasrostlin/acorus_variegatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 14:47 kaminekvevode
Fotka k příspěvku Na rostlince se mi začal vytvářet hnědý povlak, nejspíš řasa, která po čase rostlinku začne ničit. Můžete mi poradit, jak se s tímto vypořádat? Hnojím pomocí Easy Life Profito jednou týdně (5 ml) a CO2 doplňuji prostředkem CO2 Vital každý den. Svítím 9W LED 12 hodin denně. Ostatní rostlinky jsou bez problému. Díky za každou radu. ;)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2016 20:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: erik
Přísavníci většinou Valisnerie neožírajé. ALe zkrácené listy u mě vždy shnily, takže ano, myslím že to bude tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2016 20:42 R Muž afc1886 [14684] Re: erik
ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24027x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15208-rozpadajici-se-listy-rostlin?od=257