Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozpadající se listy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Rozpadající se listy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2018 12:27 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Fid0
Ten echináč je podle mě emerzní (vypěstovaný na suchu). Ty listy neokusuje žádná ryba, ani šnek. Odcházejí, neboť neumějí "žít" pod vodou. Minimálně jeden další list je na odchodu (ten s hnědými flíčky). Postupně odejdou všechny. Zároveň i brzy začnou růst submerzní listy a budou mít jiný vzhled než ty původní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.09.2018 10:42 R Muž Anthrax [4787] Re: Fid0
No jestli je nádrž až takhle čerstvá, tak bych rostliny neřešil vůbec. Ony opravdu potřebují čas na aklimatizaci. Ale spíš bych v následujících týdnech velmi pozorně sledoval ryby, jestli nechcípají. A měnil bych vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 10:38 Muž Fid0 [2] Re: Anthrax
Ano Tomas aj Fid0 som ja ,len na mobile som nebol prihlaseny ... áno je to nová nádrž od pondelka takže nemá ani týždeň,takže mám počkať či sa to bude robiť ďalej ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 08:44 R Muž Anthrax [4787] Re: Tomas
Ty jsi Fid0? :-) Na jeho fotky jsem reagoval. A ta nádrž opravdu vypadá dost nově. Takže podle mě reakce na nové prostředí spíš než okus. O tvé nádrži ale nevím skoro nic, takže bych jen věštil.
Edit: Vypadá to, že jsi opravdu Tomas i Fid0. Piš tu prosím pod stejným jménem. Protože kdo se v tom pak má vyznat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 08:41 Tomas Re: Anthrax
No rastlina vypadá okusane a iba 1 list... Ostatné su OK :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 08:36 R Muž Anthrax [4787] Re: Fid0
Podle mě tohle nedělá žádná ryba. Nádrž vypadá čerstvě, takže bych řek, že se rostlina teprve aklimatizuje a nějaký ten list shodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 08:15 Muž AsusKD [85] Re: Fid0
Vytvor si najprv prezentáciu nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 08:12 Muž Fid0 [2] – Prosím radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prikladám aj fotky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 07:57 Tomas – List
Este tam mam jedneho prisavnika...Krunýřovec jehlicovitý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 07:51 Tomas – List
Ahojte. Prosim o realnu radu ktora ryba dokaze ohlodat list z tohto zoznamu : danio pruhovane, aterinka diamantova, neonka cervena alebo gurama zlata... Nasiel som si jeden list dost osklbany a hladam pricinu :) dakujem tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2018 07:54 R Muž Anthrax [4787] Re: Faire42
Já bych trochu na svícení přidal. A dal bych pod tu kytku něco výživného ke kořenům. Ten platinum soil už bude možná vyčerpanej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 07:38 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Anthrax
Zdrojová voda: www.vakvyskov.cz/…
Svítím 8 hodin denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 07:31 R Muž Anthrax [4787] Re: Faire42
Nemáš kompletní údaje o zdrojové vodě (dusičnany a další živiny)? Většinou to na stránkách vodáren bývá nebo jim stačí napsat. Jak dlouho svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 07:27 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Anthrax
Jde o zelenou lagunu, ale prezentace je neaktuální (odpoledne napravím).
Osvětlení mám Tommi Led 12w bílé spektrum.
Vodu měním cca po dvou týdnech 1/3, zdrojová voda má PH 7,6, tvrdost 11°, vždy minimálně 24 hodin odstátá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 07:21 R Muž Anthrax [4787] Re: Faire42
Ahoj. O kterém akvarku je řeč? Jak jsi na tom s osvětlením? Co zdrojová voda? Jak často měníš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 07:09 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – problém s echinodorem
Fotka k příspěvku Zdravím, už jsem s tím otravoval na FB, ale zeptám se i tu.
Nevíte co mu chybí? Tipl bych mangan nebo draslík.
V nádrži jsou pouze krevety (a pár levatek), teplota 23°, PH 7,2, uhličitanová tvrdost 11°, mikro a makroprvky jsem neměřil (nevlastním potřebné testy).
CO2 nepřidávám, nehnojím, jako dno je použitý platinum soil.
V nádrži je ještě microsorium a lomariopsis, ty jsou bez potíží.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 16:49 Muž Papik [617] Re: Maq
Když já si říkal, že gupky všechno sežerou a k pancéřníčkům se nic nedostane. Jdou i po jejich tabletách. Nehledě teď na spoustu malých raků. Zkusím krmit tedy jen jednou denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2018 16:23 Maq Re: Papik
Myslím redukci žrádla. Překrmuješ. Když s tím přestaneš, i šneci postupně ubudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 14:51 Muž Papik [617] Re: Maq
Myslíš redukci žrádla, šneků nebo oboje?

Gupek už je jen 6, chobotnatky je postupně zlikvidovaly. Dávám jim trochu vloček nebo granulí, plus další vkládám rovnou pod vodou, aby popadaly k pěti pancéřníčkům.

Pro ně a hlavně pro mladé raky drobím ještě tablety pro ryby dna (tři nejmenší a tři střední, někdy ještě jednu velkou).

Začalo to zničeho nic, myslím, že už před tím bylo v akvárku hodně šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2018 12:53 Maq Re: Papik
Vypadá to, že těch šneků je tam opravdu hodně. Což znamená, že mají hodně žrádla. To dále znamená, že v akváriu je tuze hodně organických látek.
Zaměřil bych se na jejich redukci. Ocení to i rostliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 10:23 Muž Papik [617] – Dírky, tečky, výkusy?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zbylé fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 10:23 Muž Papik [617] – Dírky, tečky, výkusy?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zhruba před měsícem se na hnědovce začaly dělat hnědé tečky, které přecházely v dírky. Některé listy vypadají jako vykousané. Dělo se to u starých i nových listů. Do té doby se to nestalo. Rostliny se nepřesouvaly, některé až ke konci období, ale to už byly poškozené.

Polysperma začala mít dírky v listech. U spodních bych to po zasazení ustřižených vrcholků pochopil, ale dělo se to i u nových a vrcholových listů, ne všech.

Dírka v listu se objevila i u Cryptokoryny, ale jen v jednom a zůstala, velikost se nezměnila.

U Limnophily občas plavou uhnilé kousky, ale to přisuzuju pravidelnému prostřihu a zasazování vrcholů.

Proč se tak děje?
Kolísání CO2 během cca dvou týdnů?
Málo světla v případě Polyspermy v rozích akvária?
Spousta snad hladových šneků, viz fotky v dalším postu?

Draslíku i dalších prvků je myslím dost, poslední měření:

NO3 25, Fe 0,2, K 10, Mg 6-7, Ca 30, PO4 3, PH 7, GH 5-6, KH 3-4.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 10:20 mailla Re: Anthrax
Děkuji na prezentaci zapracuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2018 09:25 R Muž Anthrax [4787] Re: mailla
Je to alternanthera, velmi náročná rostlina. Pravděpodobně na ní nemáš podmínky. Ale chce to prezentaci nádrže, takhle bez informací těžko soudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 09:22 mailla – Prosim o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,prosim vedel by nekdo co schazi teto rostlince?
Mam ji asi mesic.
Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 12:20 Muž Stepke [0] – odhnivajuce listy
Fotka k příspěvku Dobry den. Vedel by mi prosim niekto poradit co moze sposobovat vznik tychto vyhnivajucich dierok v peknych zdravych listoch? dakujem pekne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2018 11:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jája
Jája napsala: Skoro bych řekla, že ta světle zelená stonková rostlina na druhém obrázku nebude akvarijní.

Přesně. potlesk Podle mě nějaká Dracaena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.01.2018 11:10 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Otakar04
Skoro bych řekla, že ta světle zelená stonková rostlina na druhém obrázku nebude akvarijní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 22:59 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: komec
Tá trávu pripomínajúca rastlinka najskôr nie je eleocharis, ale Liaeopsis mauritana. Súhlasím s Jirkou: kúp Hygrophilu a bude to ok ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:53 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Otakar04
Co se podívat trochu zpátky v příspěvcích, určitě najdeš odpověď. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:33 Otakar04
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co mám s těmito rostlinami?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2017 18:24 Muž Magic [879] - RostlinyRe: komec
Vodárny mají na svých stránkách rozbor vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 18:20 komec Re: Anthrax
Anthrax napsal: Ahoj, prvně, než si koupíš nějaké testy, si zjisti, co ti teče doma z kohoutku a vypiš to do prezentace. ;-)

A jak to bez těch testů zjistím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2017 22:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: komec
Kup ještě 2x tolik hygrophily, zasaď ji, kde je to slabší a bude dobře. Ostatní neřeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.12.2017 22:10 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: komec
Anubias, sagitárie, emerzní list dtto, Hygrophila, Eleocharis. Přímo druhy si najdi sám v atlase. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 21:10 R Muž Anthrax [4787] Re: komec
Ahoj, prvně, než si koupíš nějaké testy, si zjisti, co ti teče doma z kohoutku a vypiš to do prezentace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 21:05 komec – Rozpadající se listy 2 rostlin z 5
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, v akváriu, které mám asi 2 měsíce mám 5 rostlin. 3 jsou tam cca 1 měsíc, 2 mám nové 13 dní. Bohužel je až na 1 nedokážu identifikovat, nezapsal jsem si v akvaristice názvy :( 1 starší a 1 nové rostlině se daří průměrně, 1 starší rostlina je už asi 3x větší a 2 se nedaří vůbec. Čím to může být způsobeno? Předpokládám, že nevhodným složením vody. Můžete mi prosím poradit, jak problém řešit? Samozřejmě uvítám, pokud by mi někdo mohl říct také názvy rostlin, abych si byl schopný zjistit víc. Díky. Používám hnojivo Bivoj kuličky, koupím ještě tekuté hnojivo a Ph testy na vodu. Také jsem si všiml, že krunýřovci zlatí "ztratili" barvu a jsou spíše bílí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 20:10 R Muž romant [27987] Re: UndeR
Ano, chce to čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 20:08 Muž UndeR [80] Re: romant
Ten článek jsem četl. Přišlo mi, že jako hlavní metoda prevence je výměna 1/3 vody týdně, což praktikuji...takže pokud budu tento postup aplikovat i nadále, tak by se časem měly dostavit výsledky? To by bylo ideální, nerad bych do akvária nějak zasahoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 20:00 Muž UndeR [80]
Prosím o konzultaci. Po tom co jsem začal do akvária přidávat CO2 se začaly rozpadat listy kryptokoryn. Pravděpodobně se tedy jedná o kryptokorynovou nemoc, kterou jsem "vyvolal" přidávání CO2. Můj dotaz ale směřuje jinam. Co s tím? Je pravděpodobné, že se to čase samo srovná a pomůže jen trpělivost, nebo to bude chtít nějaký jiný zásah? Ostatním rostlinkám to evidentně pomohlo, tedy až na E. amazonicus a E. subulatus. Ten amazonicus "stávkuje" už nějakou dobu, tak čekám co bude. Subulatus rostl krásně až do chvíle, než se do něj pustili ancáci...tak teď rehabilituje :-)
Díky za postřehy :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 11:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: KarlosS
Vím :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2017 10:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: JirkaŠčobák
klasika, kryptokorynová nemoc. Změna podmínek v akváriu, což zřejmě víš ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 12:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Rozpad v přímém přenosu
Fotka k příspěvku Nějakou mojí blbostí (viz koment v denníku) se mi rozpadla část listů kryptokoryn v třetině nádrže. Z nejhoršího jsem odkalil, viz fotka (10 litrový kýbl).
Dále tady rybicky.net/nadrze/24568-akvarium-na-pracovnim-stole
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 12:47 Maq Re: vaaclav, Pepi
Omlouvám se za "zavařovačku", nevím proč se mi do hlavy vloudila představa klasické čtyřiapadesátky brutto. Snad proto, že půlku akvárka na fotce zabírá jeden echinodor.
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2017 10:24 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Tobě se zdá 100 litrů zavařovačka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 22:39 Maq Re: pepi
Bordel voda.
To akvárko bylo přerybněné už předtím, dokoupili jste rostlinky, to je dobře, ale taky ryby, a to je moc moc špatně. Krmíte ty živorodky s láskou, tj. hodně, a ony do toho septiku kakají a kakají...
To dokáže odrovnat i ty rostliny.
Měnit vodu pravidelně, min. 50% týdně. Omezit výrazně krmení a odkalovat. Zredukovat počet ryb, výrazně, nejlépe všechny pryč a pořídit si rybky, které se do takové zavařovačky hodí.
Na chemii, hnojení apod. zapomeňte. Septik se nehnojí a ani savo ho nevyčistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 18:12 pepi – listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a omlouvám se za prodlevu :). Slíbená fota posílám až teď a přidávám fotky ostatních napadených rostlinek, protože echináč není jediný, kterému se nedaří nejlíp. Přikoupili jsme pár nových rostlinek, po jejich zasazení se výrazně zlepšila voda (předtím byla zelená, zakalená). Ale ikdyž se rozrůstají, tak jsou taky napadené (viz fota - dírkované, okraje hnědnou), echináč spíš jakoby průsvitní. Můžete někdo poradit, prosím? Další info případně fotky pošlu rychlej 0:) kdyby bylo potřeba
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2017 04:38 R Muž romant [27987] Re: vaaclav,Pepan
A vona to bude kombinace. ;-) Roztomilá rybička bude uchráněna prvotnímu hněvu a za nějaký čas... :)
Edit: Nemusím mít pravdu za každou cenu, jenom vidím že tam držkolezci nepatří tak jako tak, už teď je přešpindírováno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 23:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Já si myslím totéž, ale počkáme, jak vypadají mladé listy. Na té poslední fotce je to sice vidět, ale počkáme na potvrzení.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24081x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15208-rozpadaji-se-listy-rostlin?od=209