Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozpadající se listy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rozpadající se listy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2024 19:00 Muž Tomaas [36] Re: Pablo KNM
Ano,jak to půjde, tak bych je daroval, vyměnil, apod...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2024 19:29 Muž Pablo KNM [1] Re: Pavlik
V popise prezentacie Pabloakva informácie sú ,asi som ich nepridal správne.Ale info tam je v položke Biotop.Ano koreň mám mangrovový ,postupne z neho ubúda.Ancistrusov sa chcem zbaviťasi akoro všetkých.V prezentácii som uviedol aj ryby. je tam aj foto KOlizi lalie,samice.Chcel by som ich chovať ,Tu na fore sú základne informácie ,ktoré najdem aj inde.možno niekto má nejake finty.Chov je trošku náročnejší na kvalitu vody,dúfam že to vychytám.

Nikdy som si nevšimol žeby to okusovali anciky ,ale boli kedysi ako potkany ,mal som ich plné akvárium.Rastlina je Echinodorus subalatus.
Hygrophila diformis mi pomaly odišla,ešte pred Co2.
Môj tip je že keby som vychytal základ, Co2 mi netrebana to čo mám .V lavo je jedna rastlina ,chradne takisto , presadil som ju namiesto,Hygrophily,to je krásna rastlina volajú ju aj petržlen.Ale jej názov som si neuložil do počítača.Ide toršku lepšie teraz ,ale skoro vyhynula.

Radíte ancíkov zbaviť sa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.01.2024 13:30 Pavlik Re: Pablo KNM
Máš kořen v akváriu? Já neměl kořen a dělaly my to Ancistrusi potřebují okusovat dřevo, kvůli balastním látkám (pro dobré trávení).Jenom takový nápad, nemusí to tak být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2024 13:12 Muž Tomaas [36] Re: Pablo KNM
Ancistrus 6 ks... Sice to z fotky není úplně jasné, ale tipl bych si, že dírky v listech echinodoru je práce právě těch ancíků. A ti pokud jednou začnou, tak už se jim moc přestat nechce... Dírky z nedostatku nějakého prvku v akva to nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2024 20:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pablo KNM
Chybí ti v prezentaci co máš za ryby, jestli tam je ancistrus tak to ti on žere rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2024 20:30 Muž Pablo KNM [1] – Listy sa rozpadajú..
Zdravím, upravil som prezentáciu novými fotkami.je tam Echinč ,ktorému tiež listy deravjú. Vedel by niekto poradiť? Teraz je to ešte ok. V prezentácii je trochu popis o tom. Dá sa to nejako odstrániť?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2024 23:19 Muž Tomaas [36] Re: Craen
Akva je založené teprve velice krátce, takže filtrovat, nepanikařit a vydržet.;-) Tyto projevy jsou po založení akva normální. A s hnojivem bych spíše počkal - v začátku může více uškodit než pomoci. Až se rostliny rozrostou, tak i řasa (takové ty chloupky na listech) zmizí. Měl jsem ji v začátku také. Hodně štěstí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2024 11:58 Žena Craen [0] – problémy při zakládání akvaria
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, druhý týden po založení akvaria mám takový pocit, že mám víc problémů, než si uvjedomuji.
Řasy, světlání a hnědnutí listů vallisnerií, rozpad listu bucephalandry mini red (godzila se zdá v pododě). Jak moc mám panikařit a co bych s tím měla dělat coze . Děkuji
Edit: Dala jsem tam víc hnojiva a trochu bakterií. Ta řasa vypadá jako vláknitá, tak snad ji to uškodí a rostlinám pomůže. Také se snažím víc rozhýbat vodu v akvarium. Dívala jsem se, že narostly i nové (bledé) Vallisnerie.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2023 19:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Starka
Samozřejmě mluvím o celo červených rostlinách spousta normálně zelených se v dobrých podmínkách a u hladiny také zbarvuje do červena. (je to ochranné zbarvení proti silnému světlu) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2023 18:35 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Starka
"Doping" CO2 určitě ocení všechny rostliny; ty náročnější, jak píše Vaclav, se bez něj neobejdou. Přichází mé oblíbené "Otázkou je..." :)
Otázkou je, jestli by sycení CO2 pomohlo s problémem rozpadajících se listů. :-)
Ale proč to nezkusit, že áno?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2023 17:35 Žena Starka [207] Re: vaclav
Jo takhle. Díky za objasnění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2023 16:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Starka
Problém je v tom že to jsou kytky do CO2 bez něho porostou špatně pokud tedy nemáš kliku na vodu. Červené rostliny obecně bez co2 moc nefungují, max nějaký echináč s novými listy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2023 13:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Daky7
...preco sa mi rozpadavaju tieto rastliny? Mam nedostatok zeleza a draslika?...
I když přihnojujete, IMO to vypadá na deficit draslíku(?). Otázkou je, zda zkusit "přitlačit" s přihnojováním touto živinou, nebo - zejména v případě, že ostatní rostliny prosperují dobře - nenahradit plevuňku jiným druhem, kterému by stávající podmínky mohly víc vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2023 11:22 Muž Dido [44] Re: Starka
Neviem presne v com je problém. Proste majú svoju hranicu ktorú tolerujú, nemajú radi ani studenú ani teplú vodu. Moje rastlinky(nie všetky) sa doslovne uvarili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2023 22:52 Žena Starka [207] Re: Dido
A v čem je problém? V tom, že ty rostliny nemají rady vyšší teploty a prostě ve vysokých teplotách neprospívají nebo jim vadí výkyvy teplot? Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2023 20:54 Muž Dido [44] Re: Daky7
Aj mne teras dosť rastlin pošlo vďaka teplote. neskoro som si všimol a už bolo 29 v akva. Začal som chladiť a už sa spametavaju. Teras to držím na 24-25stupňov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2023 08:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Daky7
Založ a řádně vyplň prezentaci akvária a přidej celkové foto (hlavní fotka prezentace). Jinak to bude jen hádání problému a příčiny... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2023 07:23 Daky7 Re: Dido
Dakujem za nazor. Prisavnika nemam, len krevetky a tetry neonove. Je pravda ze teplota vody sa mi v tomto obdobi zvysila, tak to moze byt nasledok. Lebo doteraz rastli pekne vsetky rastliny a problem nebol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2023 23:33 Muž Dido [44] Re: Daky7
Tie alternanthery sú dosť náročné na pestovanie. Neviem zrovna aký druh mate vy ale niektoré sú dokonca ani není vhodné do vody skôr sú vhodné do terárií alebo paludarii. Tie vaše krevetky určite tak nevižeru skôr by som typol nemáte prisavnika? ancitrusa? Tomu keď za chutia rastliny je koniec sna o rastlinnom akvariu. aj vysoká teplota môže za rozpad rastliny. teras v týchto horúčavách si treba ustrážiť teplotu vody v akváriu. Samozrejme je toho viac ale to by chcelo lepšie poznať vaše akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2023 07:36 Daky7 – Listy sa rozpadavaju
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, neviete mi poradit preco sa mi rozpadavaju tieto rastliny? Mam nedostatok zeleza a draslika? Alebo z to mozu japoniky? 3 mesice nebol problem az teraz. Prihbojujem pravidelne komplexnym hnojivom Seachem. Dakujem za rady.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2022 08:45 Muž Bambuča [1] Re: Buldr
Dekuju dnes ji vytrham ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2022 22:20 Muž Bambuča [1] – Nějaké rady co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevěděli by jste cim to může bejt? Včera nic a dnes toto . Akva necelejch 14 dni patek jsem přidal nove svetlo a zlehka přidávám co2 diky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 17:34 Pavel Re: vaclav
Právě, že ani šneky v akváriu nemám. Už jsem z toho zoufalý.... Takovým způsobem mám poškozené veškeré rostliny v akváriu, kromě valisnerek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 13:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel
Někteří plži si taky rádi kousnou. Jsou to znatelné dírky to není žádným nedostatkem nebo přebytkem živin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 11:47 Pavel Re: NHKG
Právě, že nemám. Pouze neonky a terčovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 10:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pavel
Máš v akváriu krunýřovce (třeba Ancitruse)? Vypadá to jako ožrané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 09:53 Pavel – echinodorus amazonicus
Fotka k příspěvku Dobrý den, začaly se mi rozpadat amazonky, viz. přiložená fotografie. Prosím poraďte. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2021 10:46 Muž KarásekLut [90] Re: vaclav
Dekuji za rady. Jdu na to palec
Edit: Zkusil sem jeste stahnout bublifuk a uvidime :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.07.2021 10:38 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
To je to nejlepší, co můžeš dělat prostě počkat jen bych odstranil listy co jsou ze 2/3 shnilé. Čas ukáže, jestli porostou nebo ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2021 06:06 Muž KarásekLut [90] Re: vaclav
Takze myslis ze to mam nechat tak a nic s tim nedelat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2021 00:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
Je to spíš přechod emerzní formy listů na submerzní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2021 23:31 Muž KarásekLut [90] – Echinodorus a hygrofila
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. 30.6.sem do AQ dal novy rostlinky. Ted sem koukal a evidentne se jim nedari. Muze mi prosim nekdo poradit jak to vyresit? Je to chybejici draslik?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 18:38 Muž Waly [0] Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem. Mam problém s rostlinami. Cryptokorynam odcházejí listy a vůbec nerostou. Přitom pár týdnů po založení vyrážely nové listy. Alternanthery taky pomalu odchazeji. Co2 používám cca 14 dní, ne protože bych musel, ale mám rád různé technické ,, blbosti,,. Info v prezentaci. Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2020 17:01 R Muž ctibum [6870] Re: Jakub
Zaregistruj se a založ prezentaci. Nikdo nic neví o nádrži, světle, filtru, údržbě atd., takže ti nikdo neřekne, co máš zlepšit/změnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 16:50 Jakub Re: Markusenka
Díky za reakci. A je tedy něco, co můžu udělat s těmi řasami? Třeba přihnojit, méně svítit, atd.?! Ancíky mám rád, tak mi nevadí, že to baští, ale byl bych rád, kdyby ta kytka vypadala zdravěji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2020 07:31 Muž Markusenka [89] Re: Jakub
Ahoj.

Tak rostlina je dost zubožená a chlupatá od řas. Takto jsem měl listy ožrané právě od Ancíků, ve dne je neuvidíš, ale jak je tma, jsou tam a baští. Mě pak zlikvidovali populaci Limnobia, výhradně v noci.
Souhlas "ctibum"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 07:19 Jakub – Rozpadající se listy
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte prosím někdo, v čem je problém u této rostliny? Máme akvárium cca 40 l a v něm mimo jiné 2 střední ancistrusy. Ty jsem však ještě kytku ožírat neviděl. Spíš mě přijde, že postupně odchází ... Díky za jakékoliv tipy, co přidat, ubrat?! palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2020 09:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman
Chce jim dávat když to trochu přeženu taky maso a ne jen zeleninu. Já jim dávám rybí maso + špenátový protlak 1:1. Může se stát že už je to neodnaučíš, jsou prostě hladový a někdy rádi přestanou být vegani a některé ale prostě nepřesvědčíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 08:50 Angus68 Re: Roman
Jedině vyndat ty echináče :-) Ancík toho těžko nechá, když už mu jednou zachutnaly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 08:40 Roman Re: tramtra
Je pravda, ze jich tam nekolik mam, ale vetsinu casu travi na kamenech.. na listech je nevidam... je nejaky figl, aby rostliny nechali byt?

Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2020 23:33 Žena tramtra [3202] Re: Roman
Vypadá to jako požer od ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 22:52 Roman – Problémy s rostlinami
Fotka k příspěvku Hezký den,

Poraďte prosím, co těm rostlinám chybí / přebývá. Historicky mně odchází jedna za druhou :-( Dařilo se tam jen řasám a to už je vyřešené zmenšením proudu od filtrace a mechu...

Díky,
Roman
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.01.2020 23:06 R Muž Anthrax [4739] Re: Lukasion
Nechávám listy, dokud nezhnědnou. Rostlina si z nich může stáhnout živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2020 23:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukasion
Ještě je tam nech, až budou z poloviny pryč tak je odstřihni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 22:58 Muž Lukasion [0] Re: michalt
Děkuji za reakci.
Byla to jedna z variant, co mě napadla, nicméně nenašel jsem vhodné fotky na netu, abych to porovnal-nemám zkušenost ani známého akvaristu.
Rostou nové listy a ty jsou hezké - podle mě. Měl jsme obavu abych něco neprošvihnul.
Je asi vhodné tyto listy odstřihnout časně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2020 20:38 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Lukasion
Zdá se mi, že na fotkách máš ještě emerzní listy echninodoru a kryptokoryny. Věk nádrže by tomu odpovídal. Tohle může být způsob, jakým se mění listy za submerzní. Mají rostlinky nějaké nové mladé listy? Ty jsou zdravé?

Na ožrání ancákem mi to nepřipadá, to ale může později taky přijít :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 20:27 Muž Lukasion [0] – Dírky na periferií listů u nové založeného akvaria
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, obracím se se začátečníků otázkou, nicméně na nové zasažených rostlinách v novém akváriu se mi na těchto dvou rostlinách na periferních listech objevují perforace další rostliny zatím se mi nedají postižený. Popis úprav a vybavení jsou uvedeny v popisu akvária. Děkuji za radu a předem se omlouvám za chybějící informace. Teorii průběžně po Vánocích načítám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2020 21:43 Muž Magic [879] - RostlinyRe: sejvi
Nebude to len prelistovanie? Podľa tvaru by som to tipol ešte na emerzné listy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 19:52 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny – Echinodorus grandiflorus 'Argentinensis'
Fotka k příspěvku U Echinodorus grandiflorus 'Argentinensis' se začaly rozpadat listy (viz foto). Poradil by někdo, proč? Kde je problém? sad

Radši jsem všechny "nakažené listy" stříhnul a vyndal z akvária ven. ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 22:01 R Muž Anthrax [4739] Re: MaLeNi
To dno je pro rostliny celkem o ničem. Vyměnil bych ho za křemičitý písek. Ale hlavně jsi nezačal s nejlepšími rostlinami. Chtělo by to na rozjezd něco rychlerostoucího a nenáročného. Např. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
atd. rybicky.net/atlasrostlin/hledat/

A v násobně větším počtu než tam máš teď.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24018x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15208-rozpadaji-se-listy-rostlin