Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Atman CF 600

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Atman CF 600
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 08:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MilMiš
Jestli je zavdušněný, tak to vyzkoušíš jednoduše. Ventily otevři na maximum, vem filtr do ruk, nebo i na zemi ho nech a udělej s ním "naše vaše", pokud vypustí bublinky a následně se sklidní, tak byl zavzdušněný (zatím mi to většinou pomohlo). Mám CF-1200 a CF-800 a u toho většího mám poslední dobou taky tento problém, jenom bohužel ho nemůžu řešit, jelikož mam ten filtr 120km daleko :-( Chystám se ho příští tden rozebrat a znovu složit včetně hadic, jestli někde nepřisává, jak zde bylo zmíněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 18:38 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: MilMiš
Je možné, že ta vrtulka je zmetek, nebo není dobře uzavřena ta komora toho rotoru??? Filtr se odvzdušní i sám, ale pokud někde přisává vzduch, pak ne, pozná se to také tak, že občas vypustí bublinky(tak to prošumí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 18:28 MilMiš Re: pavelbartek
Všiml jsem si, že tady jeden akvarista psal, že měl zdeformovaný magnet vrtulky, protože byl dlouho na skladě. Myslíte, že by to mohlo být tím? My o tom filtru víme 24 hodin denně, vydává totiž takový chrastivý zvuk a po tom týdnu nám to už začíná pořádně vadit. Pokud by to bylo zavzdušněné, jak to máme odvzdušnit? Zkoušel jsem na to poklepat, vypnout a zapnout a nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 18:13 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: MilMiš
Jsou tiché, jeden mám x let a ani o něm nevím... Napadá mě, jestli není zavzdušněný, jestli někde ve spoji nepřisává vzduch? Nebo jestli je dobře usazena vrtulka v rotoru, jsou tam gumové čepičky, jestli není jedna nějaký zmetek, nebo nechybí??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 17:32 MilMiš – Hlasitý zvuk filtru
Zdravím,
mám dotaz ohledně filtru Atman CF 600. Filtr mám zapojený už asi týden a pořád nám vydává docela hlasitý zvuk, i když jsem se všude dočetl, že je tichý. Nevíte někdo jak se s tím vypořádat??? Nejdříve jsem si myslel, že je to tím, že je nový a potřebuje trošku "zajet", ale už týden funguje na plné obrátky a vůbec se neztišil. Moc děkuji za rady a nápady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 19:11 Ji333
Zdravím,
po půl roce fungování mi filtr najednou strašně snížil průtok, ani po vyčistění už to nemá takovou sílu co dřív. Jak je ta trubka na rozstřik s dírkama, vždy jsem měl první dírku nad hladinou aby mi čeřila vodu a bylo tam krásně vidět jak silně to hnalo vodu, nyní když to mám nad hladinou, tak to spíš ztoho sotva teče.
Myslíte, že je motorek v čoudu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 19:33 Muž Jiri_99 [425] Re: Silent
Jo, přesně takhle to nakonec dopadne. Sice jsem si to jedno čerpadlo chtěl odpustit, ale nedá se svítit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 19:21 R Muž Silent [5949] Re: Jiri_99
Zkus si koupit dodatečné čerpadlo a UV lampu pohánět takto alternativně. Je to sice další technika v nádrži, ale budeš mít de facto mobilní UV lampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 17:50 Muž Jiri_99 [425] Re: Silent
Tak jsem lampu odpojil a filtr jede bez problému. Takže je to jasné, je slabý aby to utáhl.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 20:40 R Muž Silent [5949] Re: Jiri_99
Já používám také 11W UV lampu napojenou na Eheimu s reálným průtokem cca 800 l/h a jede absolutně bez potíží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 19:57 Muž Jiri_99 [425] Re: Silent
Lampu mám 11W s max. průtokem 2000l/h, ale doporučovaný je někde okolo 400l/h. Lampu mám samozřejmě na výstupu z filtru.
Právě jsem tak trochu počítal s tím, že když se to celé "zavodní", tak by to mělo v poho protékat.. hmm
Přijde mi, jako by fakt byl ten filtr slabý.. sad

Edit: Průtoku vody jako takovému nikde nic nebrání. Hadice nejsou nikde zlomené, skřípnuté apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 19:08 R Muž Silent [5949] Re: Jiri_99
Máš lampu na výtlačné hadici? Pokud ano, jaký má ta UV lampa výkon a jaký má doporučený průtok. Atman CF 600 má průtok bez hmot 740 l/h což po záběhu bude cca polovina. Takže teoreticky by mohl být opravdu nedostatečný průtok. Na druhou stranu pokud nic nebrání v průtoku a funguje zaplnění filtru pumpou, mělo by se to kompletně zavodnit a alespoň trochu fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 17:46 Muž Jiri_99 [425]
Ahoj, mám tady trošku problémek.
Po asi roce jsem vztáhl CF 600, naplnil, napojil, za filtr jsem dal UV lampu.. Potřebuju aby vodu vytlačil 1m vysoko. Nechce se to ale rozběhnout. Nedaří se mi "natáhnout" vodu tak, aby se vytvořil okruh. Filtr i UV lampu jsem naplnil vodou včetně hadic, ale i když pumpuju a filtr zapnu, nenatáhne vodu a dokonce přes lampu ani nevytlačí.. Zdá se mi jako by byl slabý rotor. Je něco "nemocné", nebo je prostě slabý?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 13:42 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: Bakoun
provozoval jsem cf 800 asi 8 let a jel krásně tiše. za ty roky měl nějaké vrtochy - po vyčištění občas ukápl, to jde ale krásně vyřešit máznutím těsnění u hlavy lékařskou vazelinou. Myslím si, že tomu se nevyhnou ani Eheimy.

Je to dobrý filtr za dobrý peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 11:03 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Bakoun
vzhledem k tomu, že je to už celkem starej typ a ležel dlouho skladem, stalo se mi, že se zdeformoval magnet na vrtulce a ač koupen jako nový, chrastil a dělal rámus. Po výměně vrtulky zdarma prodejcem jede krásně tiše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 11:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Bakoun
Dejte tomu tak týden, občas filtr přátelsky poplácejte a uvidíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 22:39 Bakoun Re: Zoidik
díky za info ...
Dneska jsem to opět zkoumal a podařilo se to spustit celkem v tichosti ale to bylo na sucho jen tak na pár vteřin.
Jakmile jsem to napustil vodou a filtr se zavodnil a nasál tak to opět začalo.
Pokud bych to měl přirovnat k něčemu tak mi to přijde jako když namražuje lednička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 14:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bakoun
Mam atmany CF-1200 a CF-800 a oba jsou krásně tichounké až na situaci se vzduchem po jejich vyčištění, jak píše Sid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2015 11:48 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Bakoun
Dohlížim na dvě akvária filtrovaná Atmany CF 600. Jeden běží cca 5 let, druhý asi o rok méně. Oba nejsou přes den téměř slyšet, (z těsné blízkosti je slyšet jen mírný šum), v noci pak totéž ze vzdálenosti asi půl metru.
Samozřejmě, že po instalaci nebo údržbě je po nějakoudobu filtr slyšet, zejména když se zbavuje nahromaděných plynů. Od nich se mu dá pomoci opakovaným poklepem nebo lehkým zatřesením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 01:40 Bakoun – Hlučnost
Zdravím
Zakoupil jsem tento filtr na základě spousty celkem kladných recenzí.
Mám ho v provozu cca týden ale zdá se mi že je celkem dost hlučný. Přijde mi jako by v něm něco rezonovalo. Samozřejmě je to věc názoru a každý to slyší jinak ale měl jsem možnost pár vnějších filtrů vidět v provozu a tento je opravdu dost hlučný.
Zkoušel jsem vyjmout i rotor jestli tam není od výrobce nějaký nepořádek popřípadě výlisek ale vše je v pořádku.
Vzduch jsem myslím všechen dostal ven ale ten by takový hluk nedělal.
Mám ho ve skříni pod akváriem a dnes už jsem to musel vypnout protože mi to lezlo na nervy :-) Ventily mám oba puštěné naplno protože když bych chtěl regulovat průtok tak to přidá na hlučnosti a to už se opravdu nedá.
Mohl by někdo z vlastníků toho filtru prozradit jak to s tou hlučností máte popřípadě to k něčemu přirovnat?
Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 22:33 bettasvetcz Re: ssendy
Měl jsem tento fitr i v nádrži 150x50x50 375L a bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 17:45 R Muž romant [27981] Re: ssendy
Bude, to je normální, že je voda v čerstváčku kalná, možná nálevník. Ten filtr je neosídlen nitrifikačníma bakteriema a bude to chtít nějakej čas než začne fungovat jak má. U externích filtrů je tato doba kdy se dá o ustanovené nitrifikci mluvit s větší jistotou je někde mezi 1-2 měsíci, čímž neděsím, že ta voda bude 2 měsíce kalná, to rozhodně ne. Teď bych nechal všechno běžet a nezasahoval bych vůbec nijak do akvária. Chtělo by to prezentaci s uvedením co nejvíce údajů nějakou tu fotku, aby se dalo posoudit, zda-li se o toho nálevníka jedná, či ne, protože následně na to se zvolí ta či ona taktika, jak na něho. U nálevníka je nejlepší nedělat vůbec nic a nechat to odeznít, tím nic neděláním mám na mysli včetně neměnění vody, což jindy já doporučuji, v čerstvě založeným akváriu měnit vodu často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 16:51 Muž ssendy [0] Re: Tonik
A bude zvladat tento filtr to moje akva?Mam ho zapojenej cca 24 hodin a voda je kalnejsi nez sem ho tam dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 08:05 Muž Toník [396] Re: ssendy
Vzduchovat nepotřebujete, dodávat do vody kyslík vám zvládne i ten Atman CF-600.
Hadice upravte, (vizte Zoidik) a rostlin opravdu doplňte, "co se vejde" - tím nic nepokazíte, naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 07:20 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: ssendy
Já mám CF-1200 a hadice jsem nechal tak jak jsou, ale hrozí, že se v provysech bude usazovat bordel, tudíž je lepší je zkrátit. Vzduchovat nemusíš, pokud máš dostatek rostlin a z toho co píšeš, tak ve 112 litrech jich máš strááááášně málo, takže v zatím bych vzduchování používal a hlavně doplnil rostliny. Udělej si prezentaci pokud možno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 23:14 Muž ssendy [0] – Zapojeni noveho filtru
Nazdarek vsem.Nikde sem nenasel odpoved na moji otazku.Jsem celkem zacatecnik a mel bych par otazek ohledne venkovniho filtru.Takze mam Akvarium 112litru a koupil sem si filtr atman cf-600.Doufam ze to nebyla chyba a bude stacit.Jde mi o hadice jestli je muzu nechat dlouhe tak jak sou nebo je mam upravit presne.Nevim jestli to ma nejaky vliv na proudeni vody.Dale me zajima jestli je potreba jeste bublinkovat kdyz se pise ze filtr okyslicuje vodu.Mam tam zatim 5 rostlin a asi 15 rybycek(pavy ocka,razborka galaxy,mecovky).Diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 09:50 R Muž Silent [5949] Re: Switch
Rozeber filtr, sejmi motorovou hlavu a ve spodní části je přístup k rotoru přes krytku. Krytku sundej, vyndej rotor a prohlédni jestli není poškozená hřídel. Případně prohlédni průtokové otvory v hlavě jestli jsou čisté a průchozí. V návodu k použití filtru by to mělo být popsané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 05:46 Switch Re: Silent
To mám ten kryt rozebrat????Nebo jak myslíš vyčistit motorickou jednotku.
Ještě jsem se chtěl zeptat jaký je názor na to že filtr by měl přefiltrovat celé akva 5-10x za hodinu.A ted čeho se má člověk držet u filtru max. výkonu nebo max.průtoku???Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 13:13 R Muž Silent [5949] Re: Switch
Pokud je filtr vyčištěný, všechny armatury včetně ventilů průchozí a přesto má velmi nízký průtok již po měsíci je to na reklamaci. Rozhodně bych před reklamací filtr , hadice, ventily, sací a výtlačnou rampu rozebral a pořádně pročistil. Včetně motorické části, jestli není poškozená hřídel, či rotor a zkusil znova. Více udělat nemůžeš. Ještě k tomu, že ti topítko Fluval hlásí nedostatečné proudění. Tohle topítko má zbytečně citlivý senzor. Já to řeším tak, že ve své nádrži nemám rampu a výtok je nasměrovaný přímo na topítko. Pokud to u tebe z nějakého důvodu nejde tak to hlášení buď ignoruj, nebo lépe, pořiď si nějaké slabší čerpadlo které nasměruješ na topítko aby mělo konstantní obtok vody. Pak budeš mít klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 12:55 Muž Toník [396] Re: Zoidik
Rybička "v krytu filtru kde je motorek"? coze
Jak by se tam přes ty filtrační náplně dostala?! hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 11:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Switch
Ono je docela hovadina, aby po měsíci provozu se rapidne změnšil průtok a ani po kompletním pročitění se nevrátil téměř do normálu. Máš-li možnost nějakého provizorního filtru, tak ho do akvárka dej, nech je aspoň dva týdny běžet společně a stávající filtr za každou cenu reklamuj i kdyby ses měl s prodejcem dohádat. Poslední blbost, která mě napadá, že by ti mohla v akvárku chybět nějaká rybička. Respektive se schovávat někde v krytu filtru kde je motorek a být tam šprajclá tak, že se ti ji nepodařilo dostat ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 11:27 Switch Re: Zoidik
Abych popravdě řek tak jsem zkoušel fakt vše,mám ho cca 1 měsíc. O to je to horší, že chlapík z akvari pořád hledá nějáké výmluvy a snaží se mě přesvědčit že je vše oka. ale snad vím jak ten filtr fungoval při prvním zpuštění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 10:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Switch
Na 90 litrů máš docela směsku... Nenoky a tetry jsou hejnovky... No, to sem zase tak nepatří. Zkoušel jsi i propláchnout všechny trubky, které máš v akvárku a patří k filtru? Jinak už to asi fakt bude ten motorek. Jak ho máš dlouho? To jsou ty dva týdny jak jsi psal? Zkus ještě ty trubky jestli jsi nezkoušel, pak už čert ví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 10:33 Switch Re: Zoidik
Jasný mám neonky,mečovky,čichavce,Black molly,tetry,ancistrus a panceřníček.Vím že to nejde zařadit do těch kategoriích jako je amazonie ajiné, prostě mám takovou směsku mírumilovných ryb. :-D . Já vím že to bude vypadat blbě ale vše jsem propláchl dokonce jsem nechal běžet motor v kýblu a je to stále stejný.Jen se bojím aby nebyl přidřený motor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 09:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Switch
Myslím ventily, které jsou na filtru a vedou z nich hadice do akvárka. Rozmontovat určitě ne, ale proláchnout proudem vody, pohejbat s ním a snažit se vyplavit co nejvíce bordelu co půjde jestli v něm nějaký je. Když čistím filtr, tak zavřu ventily,vytáhnu z elektriky, vyčistím, namontuju ventily, nechám natéct vodu a spouštím. Když je zavzdušněn, tak s ním torchu pohýbu ať se vzduch uvolní a je to téměř bez práce :-) Takže ano, taky občas dělá. Těžko říct jaký filtr doporučit, když člověk ví pouze, že máš 90litrů čistého obejmu. Záleží na osádce. Pokud máš jenom neonky, tak tento bohatě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 08:56 Switch Re: Zoidik
Jaký myslíš ventily???A kryt motoru to mám rozmontovat???Filtr je tichej jak mám natlakovat filtr aby začal hned filtrovat(na začátku spuštění po vyčištění ho pumpičkou napumpuji nechám aby vzduchové bubliny šli vne a poté zapnu a filtr chvilku ruchotí jako by tam byl vzduch a po chvilce začne téct voda)Dělá ti to taky tak???Kdybych chtěl koupit nový filtr jaký doporučuješ???Nějáký větší??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 08:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Switch
Jj, dal bych ho do rohu s pravým úhlem. Bude zastrčný, nebude vidět... Pokud jsi vyndal oba a filtr jsi nechal běžet a proud se nezměnit, tak bych zkusil pročistit ventily a kryt filtru, kde je čerpadlo. Nedělá ten filtr nějaké divné zvuky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 07:35 Switch Re: Zoidik
Jo jasný jen ještě dotaz do jakého rohu ho mám dát???Tam kde je 90°??? Napsal jsem teploměr ale myslel jsem otopné těleso.Topení mám s displejem kde to hlásí.
Teď mě napadlo ale já jsem zkoušel vyndat oba koše s nální a proud byl pořád stejný tak to tou vatou asi nebude si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 07:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Switch
Vypnout filtr při výměně vody? Není důvod, proč? Ja používám CF-1200, rampu mam nasměrovanou jak jsem popsal a když měnim vodu, tak pouze filtr přiškrtím aby nestříkala voda z akvárka, ale stále protíkala a je hotovo. Tak s digitálním teploměrem ti neporadím, osobně používám klasický alkoholový a jsem spokojený :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 07:00 Switch Re: Zoidik
Dobrá to vyzkouším jen prosím tě mám teploměr od fluvalu s displejem a ten mi hlásí že neni dostatečné proudění.Nasávací koš jsem úplně propláchl.Jen jsem se chtěl zeptat když měním vodu tak bych měl filtr vypnout že???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 06:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Switch
Tu vatu bych neměnil za novou, ale spíše vyměnil za molitan, který je ve spodním koši, prostě ji dal úplně pryč. A nasávací koš jsi kontrolova, jestli tam nemáš nějaký bordel nacuclý?Nasávací kmoš bych dal do rohu, rampu bych nechal pod hladinou s natočeným proudem pod ostrým úhlem k hladině. Hladina se bude hýbat a z vodu uvnitř akvaria nebude kolotoč. Teploměr si dej tak abys na něj viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 05:54 Switch Re: Zoidik
Fotka k příspěvku Ahoj děkuji za rady.Abych odpověděl na ty dotazy: hadice jsou proplé,hadice ani jené příslušenství nejsou ucpané(proplachoval jsem je),ta vata je dobrej tip pujdu ji koupit a vyměním ji.Hadice nejsou skříplé to jsem hledal.skusím tu vatu to je moc dobrej tip.Jen jsem se chtěl ještě zeptat, když mám rohové akvárium jak tam mám dát nasávací koš a rozstřikovou rampu a teploměr???Ještě se chci zeptat měla by být rozstřikovací rampa nad hladinou nebo natočená ke dnu a pod hladinou????Přikládám půdorys akvárka.Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 22:04 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jiri_99
Pokud má v horním koši stále vatu, tak ta se velmi ráda brzo ucpe. Prověšené hadice mam taky, ale pokud se do nich dostane něco většího, co proud nevytlačí, tak se může taky ucpat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 22:01 Muž Jiri_99 [425] Re: Zoidik
Hmm.. Samotného mě tolik možností nenapadlo.. Ty náplně by to klidně mohly být. Já je kdysi měnil.. Prověšenýma hadicema by to být nemělo, pač já je mám prověšené stále a průtok si myslím mám ok.. Ty ventily či skříplá hadice by byly dost pravděpodobné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2013 21:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Switch
Buď se ti z nějakého důvodu zavzdušnil, což bys ale poznal po sluchu, nebo vyndej vatu z posledního koše a nahraď ji klasickým molitanem. Jinak ještě se zeptám, čistě pro jistotu. Nemáš někde skříplé hadice? Máš plné otevřené ventily? Hadice máš naplé? Nejsou někde prověšené? Nenasál ti sací koš něco, nebo není on sám ucpaný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:53 Muž Jiri_99 [425] Re: Switch
Ryby umírají? A nebude chyba někde jinde? Já CF600 mám, ale bohužel ti asi neporadím, pač rampu nepoužívám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 15:29 Switch – ATMAN CF 600
Zdravím potřebuji poradit koupil jsem ATMAN CF 600 před měsícem. Průtok se mi podle mého zmenšil. Soudím podle oka, když jsem ho pustil poprvé a použil jsem tu rozstřikovou rampu, tak ten proud byl úplně supr velkej, tak že voda krásně proudila v celém akváriu. Po dvou týdnech se proud zmenšil na menší čůrky. Tak jsem filtr pořádně vypláchl ale proud jen o málo stoupl. Reklamace mi nebyla umožněna prodejce tvrdí že je vše v pohodě.Moho poprosit jestli by mi někdo neposlal video jaký má prod já mám také video tak bych to porovnal.Děkuji moc jsem zoufalej a ryby umírají pomozte. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2012 16:32 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Hraby
Mám jich několik a bez problémů. Jednou se mi stalo, že při údržbě jsem nedal na osku ten gumový klobouček a rachotil jako blázen. Může se stát, že tam chybí??? Ani nový mi nijak nerachotil ani jeden. Jinak jak píše kolega, také je důležité jej odvzdušnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 16:21 Muž fido16 [631] Re: Hraby
Když jsi filtr napustil zkoušel jsi s ním hrkat aby z něj utekl vzduch dost to pomáhá. Jinak jak píše Haimdol po čase až se filtr trochu zaběhne tak se ztiší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 12:55 R Muž Silent [5949] Re: Hraby
Pokud je ten filtr nový dej mu čas. V naprosté většině případů se filtr po záběhu ztiší a bývá téměř neslyšný.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15177-filtr-atman-cf-600