Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 16:38 Muž odikcz [114] Re: Heimdall
Já koukal na největší Fluval U4 do 100 litovýho akvária ... na první pohled se mi líbil a ten systém čištění super ... ale na průtok 1000 litrů za hodinu tam byla jestli se nepletu krabička s keramikou (tak dvě hrsti) a dva plátky molitanu či vaty ... to mi prostě přijde žalostně málo ... jako honítko vody dobrý a určitě lepší než většina konkurence, ale biologický filtraci bych stejně moc nevěřil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:49 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Já bych řekl, že zrovna u řady U je vnitřní prostor dobře využitý. Jen tam té biohmoty vkládají málo což se musí a taky dá vyřešit doplněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:46 Muž odikcz [114] Re: Heimdall
Já na ty Fluval U koukal vždycky na videích a na to jak je to z vnějšku velký, tak mi přijde, že toho uvnitř moc není ... ostatně jako ve většině interních filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:23 R Muž Silent [5949] Re: Makky
Navíc má jednoduchou údržbu, protože se při běžném čištění ani nemusí vyndávat z nádrže. Jen stačí odklopit horní víko, jednotlivé moduly vyndat, proprat a zasunout zpět. Jen toho Biomaxu tam mohli dát víc :) . Já to doplnil Eheim substratPro a do biologické části filtrace nemusím šáhnout jak je rok dlouhý ;-) . Uhlí jsem vyměnil za molitanové pásky (stejné jako předfiltrace). Hlučnost je mizivá. Kdybych neviděl vodu v pohybu tak o filtru nevím. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:18 Žena Makky [101] Re: Heimdall
To nevypadá špatně !! 3-fázová filtrace: Nové 3-fázové vnitřní filtry od FLUVALU jsou ideální pro sladkovodní i mořská akvária, stejně jako terária. Pěnová látka ve fázi 1 zachycuje hrubé nečistoty. Nástavec filtru z polyesteru a aktivního uhlí ve fázi 2 zachycuje menší částice, zlepšuje čitotu vody a odstraňuje nečistoty. BIOMAX ve fázi 3 nabízí optimální, biologickou efektivitu filtru. Navíc si určíš kam to poteče :-D palec

Vyměnim jenom to aktivní uhlí az něco jiného ... a byl by super . Je hlasitý ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:05 R Muž Silent [5949] Re: Makky
A co třeba Fluval U2. Ten má systém filtrace prakticky totožný jako vnější filtry. Sám mám s touto řadou filtrů velmi dobré zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:01 Žena Makky [101] Re: Designer
54 l nic nemá , pro to scháním ten filtr :-D
25 l má Claro 300 s biomolitanem a uvnitř je filtrační vata (ten fáč jsem vyhodila po týdnu celý hnědý a nahradila filtrační vatou). Od té doby mám vodu jak křišťál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Makky
Tak v 54l jeste nic nemas, nebo ano? Ze mas na zabeh casu kolik chces. Takze si nech funkcni 25l akvarium a 54l poctive normalne zabehni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:50 Žena Makky [101] Re: Designer
Honiče vody už mám zaběhnutého v 25 l a nevím jak to přestěhovat, tak aby se 54 l zaběhla a 25l přitom nestrádala. 1 honič vody , dvě akvária (jedno zaběhnuté a druhé včera založené)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Makky
Jinak pro 2 bojovnice a 4 pancernicky v 54l ani moc filtr nepotrebujes, dalo by se to zvladnout i s honicem vody a nepodcenenim vymen vody, ale rozhodne je chvalyhodne slusne nitrifikujici filtr pouzit, je to rana na jistotu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:44 Žena Makky [101] Re: odikcz
Omluvám se, druhý odkaz má odkazovat na dennerle rohový filtr www.juwelakvarium.cz/… Děkuji že jsi odpověděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:42 Muž odikcz [114] Re: Designer
2 litry biomolitanu na 54 litrů, 2 x Betta, 4 x pancéřníček + rostliny ... není to trochu moc? Čerpací hlava s molitanem by měla mít zrovna docela dobrou učinnost, ne? Samozřejmě taky dávám radši všude víc, ale na tuhle nenáročnou kombinaci mi to přijde zbytečně moc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:39 jamajcan Re: Makky
Pokud je limitních 1200Kč,neváhal bych jít do vnějšího filtru.Např. www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.pets.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:38 Muž odikcz [114] Re: Makky
1) první a druhý odkaz si dala stejný
2) je jedno jaké hmoty v tom jsou, když to koupíš - můžeš si tam pak dát co chceš
3) pokud chceš interní, tak kašli na skládání hmot, kup si tu čerpací hlavu (třetí odkaz) + kostku biomolitanu
4) pokud si nechceš ubírat místo v akváriu filtrem, tak koukni třeba na EHEIM Classic 150 ... mam ho doma 25 litrech, těch 50 bude pořád dobrý ... 1 litr pro filtační hmoty a můžeš si tam poskládat co chceš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:38 R Muž Silent [5949] Re: Makky
Ten molitan bych raději volil 10x10x20cm. Ten se na výšku spíše vejde do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:37 Žena Makky [101] Re: Designer
Tak, že hlavice ATMAN ? No a k tomu biomolitan cca 8*8*30 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2015 14:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Makky
Nejlepsi volba je to cerpadlo a k tomu biomolitan, to ostatni ma na muj vkus fakt moc malou houbicku k tomu, aby to bylo schopno nitrifikovat. V 54l pouzivam 1.6 az 2l biomolitanu, ma tolik nektery z tech filtru (kezby aspon polovinu mel...)?

A hlucnost, to je zrovna u uvedeneho cerpadla sazka do loterie, tedy i podle reakci zde. Mne 14 dni rachotilo, ted je ticho, nejak to sedlo. Nekomu ale rachoti stale. Asi kus od kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:26 Žena Makky [101] – Výběr filtra do 54 l s 4 - 6 rybkama
Dobrý den,
Mám akvárium o 54 l (60*30*30) Prozatím tam mám pár rostlinek (ještě budou další z 25 l), rybky 2* Betta 2* pancéřníček. Pokud se mi to povede, tak do půl roku budou 2* Betta a 4* pancéřníček. Potřebuji nějaký filtr, který není hlučný a pokud možno má co největší místo na filtrační hmotu. Preferuji možnost sestavení filtrační jednotky podle potřeby. Cena by měla být do 1200,- víc ne.
Bylo mi navrhováno vzít akvarijni-filtry.heureka.cz/…
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
www.jkanimals.cz/…
www.eheim.com/…
Ani u jednoho neznám hlučnost a hned u toho druhého se mi sice líbí provedení, ale ne to, že tam má jenom 2 filtrační vaty, ale skoro žádnou molitanovou část.
Máte ještě nějakou variantu?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 12:14 R Muž Silent [5949] Re: TerezkaB
Do výšky 110 cm dokážou vytáhnout vodu všechny filtry určené pro daný objem, takže více méně záleží na "sympatiích" k určitým značkám. Já za sebe bych doporučil například filtry Eheim nebo JBL, ale kvalitních a bezpečných značek je daleko více. Konkrétní typ bych volil až podle obsazení nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 12:12 karci17 Re: TerezkaB
Ja mam JBL 901e v akva 240L a horna hrana akva je 130cm nad zemou, filter na zemi a uplne v pohode vytlaci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 11:55 TerezkaB – Filtr do vivaria
Zdravím, mohl by mi prosím někdo poradit ohledně filtru do Vivaria? Akvarijní část bude mít 150 - 200 litrů, chtěla bych vnější filtr, ale potřebovala bych takový, který dokáže přefiltrovanou vodu vytlačit cca do výšky 110 cm. Poradíte prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 22:03 Muž aldab [3] – Biofiltr
Zdravím vsechny. Mám dotaz jaký je vhodny poměr objemu biofiltru k objemu vody v akváriu? Vhodny tak,aby při průměrném počtu ryb a rostlin ve společenské nádrži mohla dobře fungovat nitrifikace. Mám vnější biofiltry dva,nedávno založené a dohromady je tam 16l filtrační hmoty, 8l biomolitanu a 8l Sera Siporax, rychlost průtoku vody upravena na cca 10cm/min, nádrž ma obsah 1150l. Mohou byt dostačující ? Díky za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 22:02 Muž Tomson [1] Re: zervan
Jo diky ale nejsem pro externi filtr,,ano tak to je vespod je molitam a pak 2 kosiky kulicek,,ale ty nejsou plne tak tam chci pridat jeste nejakou bio penu at se to zaplni a trosku zpomali,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 21:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Tomson
Niečo podobné som si spravil z kombinácie čerpacej hlavy Eheim Aquaball a Eheim predfiltra, z ktorého som vyhodil molitány a dal tam guľôčky SubstratPro. Podľa mňa celkom fajn, ak človek nechce externý filter.

No treba myslieť na to, že len spodný košík "nasáva" vodu (je v ňom molitán), tá potom zospodu prechádza nahor dvoma košíkmi s guľôčkami. Prierez košíka nie je moc veľký, takže rýchlosť prúdenia cez guľôčky bude pomerne vysoká (vyššia ako v mojom prípade, keď sa nasáva vonkajšou plochou 2 košíkov s guľôčkami. Nedávno sme tu vedľa debatovali o rýchlosti prúdenia filtračným materiálom a schopnosťou baktérií udržať sa vs. byť odplavované. Tak sa obávam, že ak bude hlava nastavená na plný výkon, rýchlosť prúdenia môže byť až príliš vysoká (i keď guľôčky by mali zvládnuť vyššiu ako molitán). A ak sa uberie výkon, tak zase prúd nemusí stačiť na pohybovanie 200 l vody.

Inak povedané: externý filter s väčším objemom by bol z hľadiska nitrifikácie i prúdenia lepší. Otázka je, ako moc treba v danom akváriu nitrifikovať (ak je veľa rastlín, ani moc nie).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 21:12 Muž Tomson [1]
Zdravim co rikate na filtr Eheim bio pover 200 do 200l akva,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 19:26 R Muž romant [27982] Re: M4ChR
www.akvarista.cz/…
Edit: Jenom na filtru to akvo nestavěj, počítej s pravidelnou týdenní výměnou poloviny vody a ne delším intervalem odkalování než 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 19:22 Muž odikcz [114] Re: M4ChR
Taky jsem hledal levnější variantu, ale nakonec jsem zvolil do 100 litrovýho akvára (živorodky a ancíci) Atman CF-1200 za 3.000 Kč a to kvůli objemu filtru, průtoku a spotřebě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 19:18 Muž Škroby [1] Re: M4ChR
Zdravím,řešil jsem stejný problém a na konec jsem pořídil vnější Aqua Nova NCF 800,ale mám ho zapojený od pondělí,takže na hodnocení je ještě brzo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 19:12 M4ChR – Akva 112l
Zdravím, mám dotaz :) Poohlížím se po filtraci vhodné do mého akva 112 l, čistý objem cca 100 l. Filtraci, kterou mám, tak je nedostačující a pořád se nemohu rozhodnout mezi nějakým externím či interním filtrem. Jakou značku, typ, apod :( Má někdo zkušenosti s obdobným objemem i filtrem? Mám společenské akva, všechno živorodky, takže kálí, kde se dá :))) Pak ještě ancíky, pancéřníčky a momnentálně i problém asi se třemi druhy řas :/ Filtraci mám momentálně interní, s průtokem 450l/hod, dostal jsem jí k setu, takže stojí za prd... Běžím na ní cca 3 měsíce a jsem rozhutej pro novou, jenže nevím jakou :( Pročetl jsem toho tady dost, ale názory se různí. Investoval bych max 2.500Kč, spíš míň. Předem děkuju za rady ;) Nechci to ale řešit hlavou a molitanovou kostkou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 17:19 Muž Miky1981 [57] Re: jamajcan
to asi jooooo...bral jsem ten co mám doma a to je pěknej rachot..... www.jkanimals.cz/…

tam ta informace o tichém chodu nemá co dělat tone

ale jak jsem psal usnu u všeho...a navíc už nepoužívám....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:46 Muž Miky1981 [57] Re: Tomiino
...já bych se možná na tu hlavu vyprdnul...nebo počkej jak to bude vypadat, ale ten filtr by měl stačit,ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:44 Muž Tomiino [43] Re: Miky1981
to mas pravdu...zapojen bude hlavni jbl 1501
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:42 Muž Miky1981 [57] Re: Tomiino
...co se týká průtoku...beru, že ta hlava nebude hlavní filtr....tak si myslím, že asi nebude potřeba velký průtok....ale nejsem odborník....

edit: a myslíš, že ten tvůj filtr nebude stačit a musíš přidat ještě hlavu s molitanem???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:40 Muž Miky1981 [57] Re: Tomiino
..tak finanční rozdíl asi nebude zásadní, tak možná bych šel do atmanu....nebo můžes otestovat a pak jsem dát referenci....já osobně jsem schopen usnout u všeho, tak hlučnost nemohu dobře posoudit ;-)
mám atmana 201 a ten považuji za velmi tichý.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:34 Muž Tomiino [43]
udavaji u ty haleia prutok 700l/hod...coz je fakt slusny,ale asi bude o to vic vrcet??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:33 Muž Tomiino [43]
jestli je hlucna netusim...t se zde probiralo? na odkazu o hlucnosti nic nepisou...takze radeji koupit klasiku atmana?? nez toto ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:29 Muž Miky1981 [57] Re: Tomiino
..tak můj osobní názor, že asi na té čerpací hlavě není co zkazit...tzn. buď bude funkční, nebo ne :) co se týká hlučnosti....tak každý to vnímá jinak...co je pro někoho tiché, je pro druhého hlasité....
nebo zkusit zde často doporučované atmany???
www.rybicky-rybky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:06 Muž Tomiino [43]
ahoj,predelavam akva na tanganiku mam 300 l a filtr jbl greenline e 1501 chtel bych radeji pro jistotu pridat filtracni hlavu s koskou molitanu...kdyby nestacil filtr.Nasel jsem tuto :
www.akvarista.cz/… je kvalitni ?diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 21:52 Žena Majjush [3] Re: zervan
ďakujem za odpoveď aj keď ja som si to akvárium zakladala hlavne pre ramirezky a tie sú háklivé na vodu. Preto som sa pýtala :)

Idem študovať aj odporúčanú susednú tému. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 21:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Majjush
Práve sa o týchto veciach vcelku živo bavíme v susednej debate rybicky.net/forum/9043-filtracni-media
Teoreticky by to vraj malo stačiť, obzvlášť v akváriu s množstvom rastlín a malým množstvom rybiek, ale prakticky mi ani dva tie molitániky nestačili v prerybnenom akváriu polovičnej veľkosti. Mne sa osvedčila výmena molitánu za filtračné guľôčky Eheim SubstratPro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 21:02 Žena Majjush [3]
Ahoj, chcem sa spýtať. Dostala som set Eheim aquapro. Je filter na objem 63l dostatočný?
Je tam tym Eheim aquaball 60.Lebo Tá jedna malá hubka, čo tam je, sa mi zdá málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:42 gap23 – 160 l
ok, diky lidi. ten cenovy rozdil mezi 701 a 901 neni tak markantni, takze spise se priklonim k 901 s tim, ze mam i nejake podvedomi o moznosti upravy filtracniho materialu. kdyby se nasel jeste nejaky jiny nazor, uvitam. vam zucastnenym dekuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:32 Muž Legioix [574] Re: odikcz
Na to tvoje akvárium i když tam budou "bordeláři", tak bohatě stačí ten JBL e701 nebo e901 ve spojení s kvalitním filtračním mediem.

Když to vezmu odspodu, tak:
1 koš: www.eheim.com/…
2 a 3 koš: www.eheim.com/…
4 koš: Biomolitan a je vystaráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:23 Muž odikcz [114] Re: Legioix
Však já to nemyslel jen na značku JBL. Jen já se třeba těšil, že když u Atmanu udávaj objem 12 litrů, tak budu mít minimálně 10 litrů filtračních médií, a pak jsem zjistil, že se tam vejde jen něco přes 7 litrů ... a prej to dělaj všichni.

Tak pokud by to gap23 taky neznal, tak aby nebyl překvapen jako já. Pro mě, jelikož jsou ryby bordeláři, byl objem docela důležitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:09 R Muž romant [27982] Re: gap23
Obecně lze napsat, že vezmeš výkon filtr, vydělíš dvěma a to číslo co ti vyjde by mělo zvládnout 2-3x za hodinu přečerpat objem tvého akvária, tedy předpokládáme společenského akvária v rozumném poměru ryb a rostlin. Takže ti může stačit jak ten e701, tak klidně můžeš použít ten e901, ono je to taky o kvalitním filtračním materiálu, jimž bude ten filtr vyplněn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:07 Muž Legioix [574] Re: odikcz
To je ale u všech filtrů. Třeba tady. www.juwelakvarium.cz/… Obsah 9,2l a vejde se tam jen 6l filtračních medii.

Nebo tady: www.juwelakvarium.cz/…
obsah 6l a dá se tam dát jen 3l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:03 Muž odikcz [114]
Jenom se podělím o své zjistění (hodně lidí to zná, já o tom nevěděl). Všude na webu píšou, že JBL e901 má obsah filtru 7,6 litrů ... filtračních hmot tam dáš ale "jen" 4,7 litru.

Já mam jen 100 litrové akvárium, ale tohle mi přišlo málo (prostě se ty rybičky množí a jsou to bordeláři). Pokud ale dobře naplánuješ poměr ryby/rostliny, tak tu e901 si tady všichni chválí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 09:58 gap23 Re: NHKG
vícero druhů, zatím nespecifikováno, ale žádné prasátka :) právě mě trošku mate, že tady k aq 170l bylo parkrat podoručeno (filtrovým guru Heimdall:)) filtr radove kolem 4000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 09:51 Muž Legioix [574] Re: gap23
Já bych už rovnou koupil JBL e901 www.zoohit.cz/…

Do 2500kč se vlezeš a větší výkon a objem filtračního media není nikdy na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 09:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: gap23
Reálné to samozřejmě je. Například: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
nebo akvarijni-filtry.heureka.cz/…

Ale otázkou je, co bude v akváriu. Některé ryby mají specifické požadavky. Osobně bych šel kvůli většímu objemu do JBL.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26831x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129-vyber-vhodneho-filtru?od=521