Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 12:45 Muž Yirka [9123] Re: sachlj
To je tvůj názor, který ti neberu.
Svůj mám podložený dlouholetým užíváním a stojím si za ním. Argument o špatné manipulaci zpochybňuji. Jednak je jednoduchá a druhak, málokdy ji provádím častěji než jedenkrát za rok. Tvůj návrh s uřiznutou petkpu je natolik krkolomý, že bych ho určitě nedoporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 10:55 sachlj Re: Yirka
Právě pro malá akvária bych nějaký vnitřní bio filtr nedával v žádném případě. Jednak zabere podstatnou část akvária a jednak je s ním při čištění špatná manipulace. Když tak dát ten bublifuk mimo akvárko, do třeba uříznuté petky a nasávání řešit hadičkou. Bude to pomalé a dostatečně výkonné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 10:02 Muž Yirka [9123] Re: Werderka
Do tak malé nádrže bych jednoznačně preferoval tzv. bublifuk.
Něco takového: akvarijni-filtry.heureka.cz/… a k tomu vzduchovací motorek. Dohromady za cca 200,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 08:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Werderka
všechny tyhle malé filtry vytváří v malém aq silný proud. Vše se ale změní po záběhu filtru, t.j. cca po měsíci. Filtr se zanese a proud se výrazně sníží. Dočasně zatím můžeš do výpusti dát trochu akvacitu (biomolitanu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:13 Werderka – Filtr do nanoakvárka
Ahojte :-) Ráda bych se taky poradila ohledně filtru - mám nanoAQ 15 l (Amazonas E15), v kompletu je i osvětlení (to mi přijde v pořádku - dá se všelijak měnit a nastavovat), byl tam i filtr 200 l/h, kdy tam byl beťák ovšem jako ve vířivce - takže byl evidentně moc silný, proto ho hážu do sklepa a vymýšlím, který jiný tam dát...? Máte nějaké tipy na filtr s nízkým výkonem? I když jde o malé AQ, nechci ho nechávat bez filtru, jinak bych se výměnama vody asi zbláznila. Jediný, který mi zatím přišel jako "schůdný" byl Dennerle Eckfilter...co si o tom myslíte? Nerada bych zase vyhodila ranec peněz, abych zjistila, že to tam opět nesedí. Díky moc!! PS: Ještě mám tedy požadavek, aby byl co nejméně hlučný, jelikož bude AQ v místnosti, kde se spí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 17:27 R Muž romant [27987] Re: Filip10
Ta 203 už je kapánek hlučnejší, někde se ten výkon musí projevit. ;-) Jak navrhoval kolega, tak bych šel klidně do ještě výkonnějšího JBL a to do JBL CristalProfi e1901 Greenline. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2015 15:47 R Muž afc1886 [14681]
Na 360 litrů bych doporučil akvarijni-filtry.heureka.cz/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 12:01 Muž Filip10 [1]
Pěkné dopoledne všem.Plánuji si založit akva o rozměrech 120x60x50.Prosím o radu ohledně filtrace. Zatim je v plánu nechat udělat v akva přepážku a vložit do ni bioakvacit dvou hrubosti a za ně filtrační hlavu (atm 203) zvažuji a investici do vnějšího filtru. Nikdy jsem ho neměl a jsem úplně bez zkušeností. Zde na stránkách, co akva, to jiný filtr. Viděl jsem Diverza 1200 a docela mne zaujal poměr cena/výkon/filtrační nádoba.Dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2015 14:54 R Muž Silent [5949] Re: Janek
Pak bych do toho Eheimu šel. Relativně málo ryb a slušně zarostlé tak se mi jeví tento filtr jako ideální. S průtokem 200 l/h hrubého (po záběhu bude nižší) to nebude šedesátku ani nijak vířit :) . Údržba toho filtru je jednoduchá a s kapslí se SUBSTRATpro chráněnou biomolitanem získáš skvělý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 14:46 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: Heimdall
vyzerá perfektne a vyzerá aj tak že splna všetko čo som chcel ďakujem moc ... no mám tam 4 betty 4pancierničkov a chcem kupit ešte párik čihavcov zakrslých len rasltinstvo plánujem husté to je asi jediný problém mám rád zarostlé akvária
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2015 14:30 R Muž Silent [5949] Re: Janek
Pokud akvárium nepřerybníš a budou tam jen Betty a případně párek čichavců zakrslých, tak bych ti doporučil EHEIM aquaCorner 60 což považuji za výborný filtr. Patří sice mezi ty dražší, ale provedení je precizní a výtok z filtru je řešený spádem a ne koncentrovaným proudem www.eheim.com/… sice je 60 litrů hraničních, ale z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že to bez problémů při střídmé osádce a troše těch rostlin bez potíží utáhne. Výtok vypadá takto www.youtube.com/…
Edit: ještě odkaz na slovenskou Heuréku akvariove-filtre.heureka.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 12:54 Muž Janek [6] - Labyrintky – Výber filtru
Zdravím pomôžte mi s výberom správnemu filtru ... Niesom začiatočník skúšal som už kadečo ale potrebujem filter ktorý dobre prečistí ale zároveN neurobí moc veľký prúd ... Pretože chovám betty a chcem aj čihavcov zakrslých... Mal som tam už filter setový ten čistil dobre ale robil silný prúd tak som potom dal Bublifuk no ten to slabo čistil a pri výmene molitánu mi polka nečistôt sa vrátila spät do vody a na rastlinkách sa udržvoala nečistota.... moje akva má 60L .. chcel by som niečo čo sa lahko vyčistí nevratí sa tam polka nečistot a niečo čo nerobí silný ale ani slabý prúd ... Prosím vás ak sa bude dať odrazu linky na filter cena tak do 30e ďakujem :) uvažujem nad týmto www.akva-tera.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 19:55 Muž zdenekps [0] – výměna filtru
Ahoj. Mám filtr Diversa 300 v 54l akváriu které funguje trictvrte roku. Filtr půl roku v pohodě fungoval. Pak ale se začal ucpavat takovým způsobem ze jsem byl nucen po cca třech týdnech vyzdimnout ten molitan který byl total nepruchodny. Přemýšlím že bych přešel na filtr Diversa 600 ale nevím jestli je to na 54l akva moc. A hlavně, jaky je postup při přechodu na jiný filtr abych nezabil bakterie ve starem filtru a zároveň se zaběhl Nový filtr? Moc děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 07:14 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Majjush
Tak potom treba zmeniť prúdenie - inak natočiť rozstrekovaciu rúrku alebo dať dlhšiu, aby mohol filter ísť naplno. Asi by sa mal skôr vyjadriť niekto, kto chová tieto rybky. Každopádne, v tejto situácii by výkonnejší filter nemal ako pomôcť - ak bude rovnako limitované prúdenie. Jedine, že by bola samostatná nasávacia rúrka (používajú externé filtre) umiestnená na vhodnom mieste. Asi v každom akváriu a vytvárajú miesta, kde sa najviac usádzajú nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 23:12 Žena Majjush [3] Re: zervan
Áno presne tak je to zapojené. prietok mám škrtený na polovicu. Silnejšie som nemohla dať, lebo ramky potom na mňa škaredo pozerali.
No je to strašné na koreňoch a kameňoch už mám súvislú vrstvu toho bordelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Majjush
Čiže je to zapojené presne takto: www.eheim.com/… (spodný s molitánom otvorený, vrchný s guľôčkami uzavretý) Voda pretečie najskôr molitánom, mechanické nečistoty sa zachytia, potom guľôčkami a na záver ešte tenkým výstupným molitánom, na ktorý som zabudol. Teda pridanie toho upgrade kitu by nemalo nijako ovplyvniť mieru mechanického filtrovania a filter musí "ťahať nečistoty", pokiaľ sú rozvírené. Ak rozvírené nie sú, tak je to kvôli slabému prúdeniu (ale to by mali aj rybky rozvíriť), alebo je ich proste priveľa a časť sa usadí. Ak nepomôže pridať prietok naplno alebo inak nasmerovať prúdenie, tak potom asi len veľký externý filter s vyšším prietokom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:16 Žena Majjush [3] Re: zervan
Dala som plny upgrade kit z eheim biopower. Ten je uzatvoreny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 20:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Majjush
O aký upgrade kit sa jedná? Aquaball má len košíky s molitánmi, ktoré nasávajú zboku (www.eheim.com/…). Ak by sa tam dali guľôčky SubstratPro, tak nebude fungovať mechanická filtrácia, lebo nečistoty medzi ne prejdú. Buď je treba dať po obvode vatu / molitán (neodporúčam, rýchlo sa upcháva) alebo dať guľôčky do (po obvode) uzavretého košíka, ako to má Biopower (www.eheim.com/…).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 20:13 Žena Majjush [3] – Filter???
Ahoj, nevedela som zaradiť, tak píšem sem. V mojom akvárku "Ramireziek raj" mám filter Eheim aquaball 60. Pridala som tam upgrade kit so SubstratPro.
Mám problém s tým, že filter neťahá nečistoty usadzujú sa mi v koreňoch rastlín ako sú anubias a hlavne mikrosorko a na listoch a všade inde. Ako náhle cez to alebo okolo prepláva ryba zvíri sa to a pláva vo vode. Voda tak vyzerá permanentne znečistená.
Máte návrh na niaky iný filter? Rozýšlala som nad JBLe401 greenline.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 13:05 R Muž Silent [5949] Re: Vojtabraniskov
Filtr propírám až když jeho průtok výrazně poklesne. Pokud používám předfiltr na sacím koši tak cca 1-2x do roka a pokud je sací koš bez předfiltrace tak to bývá častěji tak za 1-3 měsíce. Hodně ale záleží na osídlení akvária kde se filtr používá a na typu filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 12:49 Vojtabraniskov Re: Heimdall
Děkuji moc za reakce, opravdu mně to moc pomohlo a osvětlilo smysl jednotlivých částí tohoto filtru (v předchozím byl jen molitan + případně sáček s akt. uhlím).
Zeptám se ještě na čištění filtru: jak často jeho náplně "prát"? Je mě jasné, že když jsou tam mechanické věci, tak vyprat. Ale mají se propírat i ty kuličky pro bakteriální čištění vody, nebo nechat? Případně, jak často/intenzívně ten filtr propírat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 09:26 SaloSVK Re: Heimdall
Áno, beriem to podľa udávanej osídľovacej plochy.
Samozrejme, dlho som hľadal a sú aj produkty s podstatne vyššou plochou, avšak MicroMec je za ešte vcelku rozumnú cenu, čo si myslím, ľudí zaujíma v dnešnej dobe viac.
Osobné skúsenosti s ním zatiaľ nemám, ale pokiaľ ostatní skúsení užívatelia odporúčajú kombinovať napr. so substrat pro, rád si nechám taktiež poradiť:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 14:35 R Muž Silent [5949] Re: zervan
No, ono to zase v takové míře ty dusičnany nelikviduje, ale je jasný, že pro akvária holandského typu se použije jiné složení filtračních hmot ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 14:27 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Heimdall
Len ešte taká vec - nie každý bude chcieť, aby mu filter likvidoval dusičnany, ktoré tam musí pridávať :-) (samozrejme nemyslím to prerybnené akvárium) Alebo to má aj inú výhodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2015 14:10 R Muž Silent [5949] Re: zervan
Ten hnědý sliz jsou v naprosté většině kolonie nitrifikačních bakterií, tedy pokud to nepáchne po sirovodíku, ale to už by bylo na pováženou :-D . To, že se u MicroMecu tvoří hlavně na povrchu svědčí o přílišné jemnosti pórů, na druhou stranu tím uvnitř hmoty vzniká částečně anaerobní prostředí vhodné pro denitrifikační bakterie. Což zase u Eheim SUBSTRATpro není. Tak je pórovitost pro nitrifikaci, řekl bych, ideální, ale zase tam nebude moc míst s anaerobní zónou a proto si myslím, že kombinovat obě hmoty se mi jeví jako ideální. Tedy abych to upřesnil napřed Eheim SUBSTRATpro a pak JBL MIcroMec ve směru proudění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 13:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Heimdall
Vo veľmi prerybnenom intenzívnom chovnom akváriu s vysokým pH (rybicky.net/nadrze/21667) mám oba druhy guličiek a môžem potvrdiť, že JBL MicroMec sa časom zanesú, celé sú zalepené hnedým povlakom - možno to nie je na závadu, možno práve to umožňuje anaeróbnu denitrifikáciu (premenu dusičnanov späť na dusík), ktorou sa tento materiál pýši. To neviem posúdiť, no každopádne guľôčky Eheim SubstratPro sa tak nezanášajú, skôr je hnedý sliz len okolo nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2015 13:20 R Muž Silent [5949] Re: SaloSVK
Jestli bereš JBL MicroMec jako nejhodnotnější podle udávané osidlovací plochy (1500m2na litr) tak i když má takový Eheim SUBSTRATpro uvedeno 450m2na litr bývá účinnější, protože pokud u JBL nemáš naprosto dokonalou předfiltraci tak se osidlovací plocha nečistotami velmi rychle výrazně sníží a vzhledem k jemnosti pórů nemá MicroMec téměř žádnou samočistící schopnost. Oproti tomu SUBSTRATpro je vyroben tak, že póry se průtokem vody dokážou při silném zanesení sami částečně pročistit. Pro mně je ideální kombinace obojích hmot a taky to tak používám ve většině filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 12:25 SaloSVK Re: Vojtabraniskov
Ja by som ešte doplnil, tento filter mám doma, zatiaľ však nepoužitý - náplní je v ňom žalostne málo. Má 4 koše o objeme každý cca 1,7 L. A až na molitan (ten kôš je plný), je z každého ostatného média len "malá" časť koša, takže pokiaľ ich necháš vo vrecúšku, ani nepokryjú celé dno koša. Uhlie samozrejme vrecko potrebuje, keramika nie. Ja plánujem dokúpiť JBL MicroMec, podľa porovnaní vyzerá byť za danú cenu najhodnotnejším. Ale pokiaľ média necháš, ako sú, je možné že ani po x mesiacoch sa nedočkáš kvalitnej filtrácie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2015 11:12 R Muž Silent [5949] Re: Vojtabraniskov
Předpokládám, že filtr je nový a tudíž není zaběhlý, proto ještě plně nefiltruje. Pokud se jedná o konkrétní typ Diversa Exus 1200 tak jako hmoty jsou tam ve směru proudění vody (od spodu) koš s keramickými kroužky které jsou na mechanickou předfiltraci, dále koš s biomolitanem pro jemnější mechanickou a posléze i částečně biologickou filtraci další je koš s aktivním uhlím pro chemickou filtraci a poslední je koš s plastovými segmenty bio balls které mají mít čistě biologickou funkci. Poslední dva koše bych ovšem naplnil raději daleko účinnější biokeramikou pro kvalitní biofiltraci o kterou nám jde především. Doporučil bych osvědčené hmoty Eheim substrat pro, Sera Siporax, nebo JBL Micromec. Mají několikanásobně větší osidlovací plochu pro nitrifikační a částečně i denitrifikační bakterie než ty plastové bio balls. A co se uhlí týče tak v zaběhlé nádrži má význam jen při specifických potřebách a jeho kapacita se velmi rychle vyčerpá. S kvalitním záběhem a tudíž i dokonalou filtrací počítej tak minimálně jeden měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 10:52 Vojtabraniskov – Filtr Diversa Exus 1200 - náplně?
Zdravím,
chtěl jsem založit nové vlákno na tento vnější filtr, ale fórum mě to nedovolilo :). Mám dotaz: pořídil jsem si do akvária (200 l, živorodky) tento filtr poté, co mě předchozí interní filtr odešel na věčnost. Nejsem s filtrací nyní moc spokojený - zdá se mě, že filtr velmi málo zachycuje. Jsou v něm: dvě molitanové vložky, pak sáček s aktivním uhlím, pak dvě vložky, které vidím poprvé v životě a nechápu k čemu přesně slouží: sáček s bílými keramickými kroužky a pak černé keramické "kuličky" s vnitřními prostory. (Mohu dodat fotografie).

U předchozího filtru se v molitanových vložkách vždy zachytilo velké množství nečistot (řasy, kal), ty jsem pravidelně pral a akvárium bylo v pořádku. Nyní, zdá se mě, se v molitanech zachycuje jen velmi málo, a v těch ostatních věcech vůbec nic (ani není jak). Filtr je puštěný pořád, voda přes něj prochází.

Má s tím někdo zkušenosti? Dovedl by poradit, co s tímto filtrem (jiné náplně..?).
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 16:58 Muž VitaValke [8] - Malawi – AT201 + 10x10x26 kostka
vzduchovat či nevzduchovat v Malawi Atmanem??
200L vody, 26 ryb, hlavní filtr JBL 1501 s rampou, hladina se hejbe celá a dost, kytky jen 3 ožraný anubiasy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 18:10 R Muž Silent [5949] Re: Makky
Pokud do prostředního modulu (modrý koš) doplníš biokeramiku bude mít filtr dostatečnou kapacitu. Já bych ho nevykuchával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 15:42 Žena Makky [101]
Tak jsem objevila Fluval U2 hned u Nás naproti v ZOO ve dvoře. Docela velká nádoba .. Vše jde snadno rozebrat. Jen ta cena 980,- Původní zaváděcí cena 799,- .
Děkuji Heimdall za skvělý typ.
Kdyby náhodou nestačila náplň, celé to vykuchám a dostane dovnitř jenom vatu a molitan. Naštěstí nechystám mít v akvátku žádné bordeláře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 16:41 Žena Makky [101] Re: odikcz
Já bych ho poskládala ... hrubý molitan, jemný molitan, filtrační vata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 16:38 Muž odikcz [114] Re: Heimdall
Já koukal na největší Fluval U4 do 100 litovýho akvária ... na první pohled se mi líbil a ten systém čištění super ... ale na průtok 1000 litrů za hodinu tam byla jestli se nepletu krabička s keramikou (tak dvě hrsti) a dva plátky molitanu či vaty ... to mi prostě přijde žalostně málo ... jako honítko vody dobrý a určitě lepší než většina konkurence, ale biologický filtraci bych stejně moc nevěřil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:49 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Já bych řekl, že zrovna u řady U je vnitřní prostor dobře využitý. Jen tam té biohmoty vkládají málo což se musí a taky dá vyřešit doplněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:46 Muž odikcz [114] Re: Heimdall
Já na ty Fluval U koukal vždycky na videích a na to jak je to z vnějšku velký, tak mi přijde, že toho uvnitř moc není ... ostatně jako ve většině interních filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:23 R Muž Silent [5949] Re: Makky
Navíc má jednoduchou údržbu, protože se při běžném čištění ani nemusí vyndávat z nádrže. Jen stačí odklopit horní víko, jednotlivé moduly vyndat, proprat a zasunout zpět. Jen toho Biomaxu tam mohli dát víc :) . Já to doplnil Eheim substratPro a do biologické části filtrace nemusím šáhnout jak je rok dlouhý ;-) . Uhlí jsem vyměnil za molitanové pásky (stejné jako předfiltrace). Hlučnost je mizivá. Kdybych neviděl vodu v pohybu tak o filtru nevím. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:18 Žena Makky [101] Re: Heimdall
To nevypadá špatně !! 3-fázová filtrace: Nové 3-fázové vnitřní filtry od FLUVALU jsou ideální pro sladkovodní i mořská akvária, stejně jako terária. Pěnová látka ve fázi 1 zachycuje hrubé nečistoty. Nástavec filtru z polyesteru a aktivního uhlí ve fázi 2 zachycuje menší částice, zlepšuje čitotu vody a odstraňuje nečistoty. BIOMAX ve fázi 3 nabízí optimální, biologickou efektivitu filtru. Navíc si určíš kam to poteče :-D palec

Vyměnim jenom to aktivní uhlí az něco jiného ... a byl by super . Je hlasitý ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:05 R Muž Silent [5949] Re: Makky
A co třeba Fluval U2. Ten má systém filtrace prakticky totožný jako vnější filtry. Sám mám s touto řadou filtrů velmi dobré zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:01 Žena Makky [101] Re: Designer
54 l nic nemá , pro to scháním ten filtr :-D
25 l má Claro 300 s biomolitanem a uvnitř je filtrační vata (ten fáč jsem vyhodila po týdnu celý hnědý a nahradila filtrační vatou). Od té doby mám vodu jak křišťál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Makky
Tak v 54l jeste nic nemas, nebo ano? Ze mas na zabeh casu kolik chces. Takze si nech funkcni 25l akvarium a 54l poctive normalne zabehni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:50 Žena Makky [101] Re: Designer
Honiče vody už mám zaběhnutého v 25 l a nevím jak to přestěhovat, tak aby se 54 l zaběhla a 25l přitom nestrádala. 1 honič vody , dvě akvária (jedno zaběhnuté a druhé včera založené)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Makky
Jinak pro 2 bojovnice a 4 pancernicky v 54l ani moc filtr nepotrebujes, dalo by se to zvladnout i s honicem vody a nepodcenenim vymen vody, ale rozhodne je chvalyhodne slusne nitrifikujici filtr pouzit, je to rana na jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:44 Žena Makky [101] Re: odikcz
Omluvám se, druhý odkaz má odkazovat na dennerle rohový filtr www.juwelakvarium.cz/… Děkuji že jsi odpověděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:42 Muž odikcz [114] Re: Designer
2 litry biomolitanu na 54 litrů, 2 x Betta, 4 x pancéřníček + rostliny ... není to trochu moc? Čerpací hlava s molitanem by měla mít zrovna docela dobrou učinnost, ne? Samozřejmě taky dávám radši všude víc, ale na tuhle nenáročnou kombinaci mi to přijde zbytečně moc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:39 jamajcan Re: Makky
Pokud je limitních 1200Kč,neváhal bych jít do vnějšího filtru.Např. www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.pets.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:38 Muž odikcz [114] Re: Makky
1) první a druhý odkaz si dala stejný
2) je jedno jaké hmoty v tom jsou, když to koupíš - můžeš si tam pak dát co chceš
3) pokud chceš interní, tak kašli na skládání hmot, kup si tu čerpací hlavu (třetí odkaz) + kostku biomolitanu
4) pokud si nechceš ubírat místo v akváriu filtrem, tak koukni třeba na EHEIM Classic 150 ... mam ho doma 25 litrech, těch 50 bude pořád dobrý ... 1 litr pro filtační hmoty a můžeš si tam poskládat co chceš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:38 R Muž Silent [5949] Re: Makky
Ten molitan bych raději volil 10x10x20cm. Ten se na výšku spíše vejde do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 14:37 Žena Makky [101] Re: Designer
Tak, že hlavice ATMAN ? No a k tomu biomolitan cca 8*8*30 ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129-vyber-vhodneho-filtru?od=487