Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 18:39 Pitris – Thermo clean
Ahoj, máte někdo zkušenosti s filtrem Thermo clean 150 od firmy Lucky reptile? Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2016 12:15 Muž jozi86 [1]
Objednany JBL e901. Dakujem za vasu pomoc a nazory. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2016 11:43 Muž Fuchs [169] Re: afc1886, Romant
Pánové nechci říct, že s Vámi nesouhlasím. To rozhodně ne, jen říkám, že i ten menší by měl v pohodě stačit. S větším chybu neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.12.2015 12:41 Muž Jifi [675] Re: romant
Jak jsem zjistil, tak to dělení dvěma se netýká jen zašpiněného filtru, ale dělit skoro dvěma je potřeba i u nového filtru.
Pod stromeček jsem si dal JBL Cristal Profi e701.
A co píšou v návodu?
Technická data: max. výkon pumpy: 700 l/hod.
Dál se v návodu píše toto: "Na přístroji i balení je označen následující maximální výkon pumpy BEZ filtračních médií a hadic. ... U čerstvě založeného, tj. čistého systému s hadicí délky 1,5 m a s použitím přiložených médií výkon činí asi 350-400 l/hod."

Takže jak vidno, ten poloviční výkon je hned od začátku zprovoznění filtru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2015 09:56 R Muž romant [27987] Re: Fuchs
No a. :) Tedy v klidu a pohodě, už jsem těchto kombinací i několik instaloval, papírovej výkon vždy vydělit dvěma, což je cca finální zašpiněněj výkon. Ovlivnit to může i použití filtračních hmot ve vztahu k osádce, no prostě když mám možnost za skoro stejnej peníz mít více filtračního objemu, tak to udělám. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2015 09:53 R Muž afc1886 [14682] Re: Fuchs
To máš pravdu,ale cenový rozdíl je cca 300Kč,a všichni víme,že každé akva se časem nějak zmenšuje ;-) a řešíme filtr znova.Tak proč neutratit teď těch 300 navíc než potom 3000Kč a víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 09:39 Muž Fuchs [169] Re: romant
To rozhodně ale 112l je hrubý objem to jest čistý 80l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2015 04:33 R Muž romant [27987] Re: jozi86
Tak stačila ta e701, ale proč to nemít posichrovaný tou e901. ;-) Jinak odpovídáme bez znalosti nádrže, bez toho aby se dal odhadnout poměr spotřebitelů a producentů a to budu vždy radit ten objemově silnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2015 00:35 Muž Fuchs [169] Re: jozi86
Za mě JBL a stačila by ti i e701 jáji měl na 140l akva a JBL bomba, spolehlivý, tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 23:32 Muž jozi86 [1]
Ahojte potrebujem poradit pri výbere filtra do 112L akvaria.Fluval 206,Tetra EX 800 Plus alebo JBL CristalProfi e901 greenline? Dakujem za pomoc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 07:20 Muž koyack [87] Re: matak
A není špatné natáhnout na kostku "igeliťák" nebo "tefloňák". Voda se tolik nezakalý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 22:27 R Muž afc1886 [14682] Re: matak
je to jedno,někteří ji mají i přihráblou ve dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 22:27 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: romant
Dobre tak priste tu kostku properu. Jinak tedy je jedno jestli lezi na dne akvarka mebo je nad dnem nebo v pulce akvarka treba. Hladina se mi lehce ceri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 22:16 R Muž romant [27987] Re: matak
Pokud se ti hladina vlní, čeří je to jedno a po tom půlroce už bych jí propláchnul v akva vodě a to černý kafe, který z ní poteče se snažil dostat ven a to třeba i praštením s tou kostkou o nějakou hranu. Společně s tím neodkaluj dno, to si nech na další týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 22:13 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – Filtr umisteni
Zdravim chci se zeptat mam 120L akvarium a filtraci kostku s hlavou a mam ji umistenou uolne u dna ze se kostka dotyka dna. Je to dobre nebo je to jedno? Vyusteni mam smerem nahoru aby to kehce ceriko hladinu. Ale cerpadlo s kostkou mam uplne u dna akvaria a jeste jedna vec necietil jsem ji asi pul roku je lepsi ji obcas vycistit nebo spise necisti? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 13:53 R Muž romant [27987] Re: vecnyamater
No vidíš, to je přesně ono, využiješ toho co máš a za přijatelnej peníz to vytuníš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 13:50 vecnyamater – filtr fluval
Nemám možnost si momentálně Pořídit noví,ale možnosti jsem využil koupil jsem filtrační houbu (větší) a nasadil jsem ji na celý objem filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2015 09:54 R Muž romant [27987] Re: vecnyamater
Ono půjde o to, jaký bude složení producentů odpadních látek ve tvém akváriu a vzhledem k tomu, že jsme již trošku vedli debatu o možných variantách výběru ryb, tak budu předpokládat, že se nic nezmění a budu tak raději doporučovat filtraci, která bude stíhat i větší zátěž a tím ten tvůj filtr není. Má výkon, ale úměrně k tomu nemá dostatečnej objem filtračních hmot, prostě ta houba je malá, bude se rychleji zanášet a funkčnost filtru bude nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 09:15 vecnyamater – filtr fluval 1plus
Co je špatného když ho mám v 50l akváriu viz prezentace 1misto na mém profilu ďekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 19:41 R Muž romant [27987] Re: zotyo
Myslel jsem ten filtr, to tvoje archivovaný akvo jsem neřešil. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 19:37 Muž zotyo [3] Re: romant
To je už momentálne zrušené, v stredu chcem na zakladať akva na novo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 19:33 R Muž romant [27987] Re: zotyo
Fajn, použil bych to co máš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 19:29 Muž zotyo [3] Re: romant
živorodky vôbec, rastliny chcem mať 80% dna osadené. Zajtra mi príde 30ks staurogyne repens.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 19:25 R Muž romant [27987] Re: zotyo
Bude to o osádce a jestli tam plánuješ, nebo už máš živorodky, tak to nepovažuji za dostačující filtraci a volil bych klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 19:22 Muž zotyo [3] – Filter
Zdravím, aký máte názor na filter jet flo Elite 75 do 45l akva? Do kúpil som k nemu j molitan.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 09:00 Muž Stevemaister44 [5] – Osvětlení do akvária
Ahoj všem! :)

Rád bych si nechal poradit od profíků. Podědil jsem 400l akvárium, které bych si velice rád zařídil. Výběr rybek už tak nějak mám, rostliny jsem ještě nenastudoval, ale mrknu na to, každopádně největší obtíž mi dělá osvětlení. Akvárium má rozměr š.140 x v.60 x h. 46cm. Rád bych použil osvětlení pomocí led čipů na pásku (led pásky je údajně větší problém uchladit). Chlazení pro čipy si vymyslím, ale nevím kolik je potřeba použít osvětlení a jaké, abych prosvítil celé akvárium a bylo to pro ryby optimální, nikoli oslepující, a aby rostli rostlinky jak mají. Rád bych zabudoval do vrchního víka zespodu tak 3 takové pásky a také mě napadlo osvětlit akvárium v rozích za dřevěným obložením na výšku, ale nevím, zda pásky prosvítí skrze 12mm sklo. Pokud alespoň částečně ano, tak by možná 4 až 8 pásků mohlo zajistit dostatečné prosvícení celého sloupce na šířku i výšku.

Předem mnohokrát děkuji za rozumné odpovědi a rady :)

Mějte se, zdraví Ondra

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2015 23:19 Daliery
Čau, mám 60 akvárium už 3 rokem, koupil jsem ho jako sadu s filtrem atd. s tím zavěsnym, kde molitan byl v plastovém boxu, asi všichni znáte ty levné nabídky, ale plastový box jsem vyhodil i s původním hrubým čehosi a nasadil 2x větší molitan a mám svatý pokoj a vše funguje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 00:27 Werderka
Chlapi, díky za tipy! Každá rada dobrá, aspoň má člověk na výběr z vícero variant. Vyřešila jsem to (po důkladné poradě s neobvykle kvalitní prodavačkou ve zveráču,která mi naopak navrhovala se na to úplně vyprdnout, přestože jsem počítala s tím, jak mi bude všechno za vidinou zisku cpát). Koupila jsem Dennerle nano Eckfilter (je pro nanoAQ 10-30 l), je - jak název napovídá - do rohu, malý, tak místa nezabírá moc (stejně budu mít v nádrži jen jednoho Beťáka, tak se nemusím hned hroutit z pár CM3 zabraných filtrem), schovala jsem ho za kytky, tak ani neruší vizuální dojem. Výkon, jelikož je regulovatelný, jsem stáhla na minimum, rampu (tuším, že se tak říká té "tyčince" s dírkama, kterou proudí vyfiltrovaná voda) jsem nasměrovala k zadní stěně AQ, takže - hurá a tři dny se radujte - vířivka se nekoná, hladina se lehce čeří a kytky velmi decentně povlávají pod vodou. Počítám, že lehkým zanesením filtru se výkon ještě trochu sníží, jak jste tu jeden psal, což bude úplně tip top. A jako bonus můžu pochválit jeho velmi tichý provoz, vrčí fakt slabounce. Každopádně pokud by se mi z nějakého důvodu nadále neosvědčil, zkusila bych ten bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2015 17:19 R Muž romant [27987] Re: Werderka
Jako další řešení se zde může nabízet filtr závěsný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 12:59 sachlj Re: Yirka
To byl momentální nápad jak bublifuk umístnit mimo 15 lt nano akvárium. prostě já mám akvárko 450 lt a mám dovnitř jen trubku na nasávání vody do externího filtru. Chci prostor pro ryby a ne změň akvarijní techniky. Příště bych nechal i vrtnout dno a i ta trubka by byla pryč. Je třeba ale dodat, že se mi na ní pravidelně spouští jeden pár terčovců. takže si jí oblíbili a asi by si ji vzít nenechali ;-) Je taky třeba dodat, že existují malé bublifuky pro nano akvária a nejsou vůbec ošklivé. Fotku nemám ale je to těžká destička na které je černý biokavacit s trubkou uvnitř. velké je to jako decovka na trvrdej.. To je nejmenší. A pak jsou větší a větší. Moc to nezavazí jako klasický bublifuk s velkým modrým hranolem bioakvacitu. nebo nedej bože dvouramenný bublifuk. Tak to raději hamburský filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 12:45 Muž Yirka [9126] Re: sachlj
To je tvůj názor, který ti neberu.
Svůj mám podložený dlouholetým užíváním a stojím si za ním. Argument o špatné manipulaci zpochybňuji. Jednak je jednoduchá a druhak, málokdy ji provádím častěji než jedenkrát za rok. Tvůj návrh s uřiznutou petkpu je natolik krkolomý, že bych ho určitě nedoporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 10:55 sachlj Re: Yirka
Právě pro malá akvária bych nějaký vnitřní bio filtr nedával v žádném případě. Jednak zabere podstatnou část akvária a jednak je s ním při čištění špatná manipulace. Když tak dát ten bublifuk mimo akvárko, do třeba uříznuté petky a nasávání řešit hadičkou. Bude to pomalé a dostatečně výkonné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 10:02 Muž Yirka [9126] Re: Werderka
Do tak malé nádrže bych jednoznačně preferoval tzv. bublifuk.
Něco takového: akvarijni-filtry.heureka.cz/… a k tomu vzduchovací motorek. Dohromady za cca 200,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 08:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Werderka
všechny tyhle malé filtry vytváří v malém aq silný proud. Vše se ale změní po záběhu filtru, t.j. cca po měsíci. Filtr se zanese a proud se výrazně sníží. Dočasně zatím můžeš do výpusti dát trochu akvacitu (biomolitanu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:13 Werderka – Filtr do nanoakvárka
Ahojte :-) Ráda bych se taky poradila ohledně filtru - mám nanoAQ 15 l (Amazonas E15), v kompletu je i osvětlení (to mi přijde v pořádku - dá se všelijak měnit a nastavovat), byl tam i filtr 200 l/h, kdy tam byl beťák ovšem jako ve vířivce - takže byl evidentně moc silný, proto ho hážu do sklepa a vymýšlím, který jiný tam dát...? Máte nějaké tipy na filtr s nízkým výkonem? I když jde o malé AQ, nechci ho nechávat bez filtru, jinak bych se výměnama vody asi zbláznila. Jediný, který mi zatím přišel jako "schůdný" byl Dennerle Eckfilter...co si o tom myslíte? Nerada bych zase vyhodila ranec peněz, abych zjistila, že to tam opět nesedí. Díky moc!! PS: Ještě mám tedy požadavek, aby byl co nejméně hlučný, jelikož bude AQ v místnosti, kde se spí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 17:27 R Muž romant [27987] Re: Filip10
Ta 203 už je kapánek hlučnejší, někde se ten výkon musí projevit. ;-) Jak navrhoval kolega, tak bych šel klidně do ještě výkonnějšího JBL a to do JBL CristalProfi e1901 Greenline. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2015 15:47 R Muž afc1886 [14682]
Na 360 litrů bych doporučil akvarijni-filtry.heureka.cz/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 12:01 Muž Filip10 [1]
Pěkné dopoledne všem.Plánuji si založit akva o rozměrech 120x60x50.Prosím o radu ohledně filtrace. Zatim je v plánu nechat udělat v akva přepážku a vložit do ni bioakvacit dvou hrubosti a za ně filtrační hlavu (atm 203) zvažuji a investici do vnějšího filtru. Nikdy jsem ho neměl a jsem úplně bez zkušeností. Zde na stránkách, co akva, to jiný filtr. Viděl jsem Diverza 1200 a docela mne zaujal poměr cena/výkon/filtrační nádoba.Dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2015 14:54 R Muž Silent [5949] Re: Janek
Pak bych do toho Eheimu šel. Relativně málo ryb a slušně zarostlé tak se mi jeví tento filtr jako ideální. S průtokem 200 l/h hrubého (po záběhu bude nižší) to nebude šedesátku ani nijak vířit :) . Údržba toho filtru je jednoduchá a s kapslí se SUBSTRATpro chráněnou biomolitanem získáš skvělý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 14:46 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: Heimdall
vyzerá perfektne a vyzerá aj tak že splna všetko čo som chcel ďakujem moc ... no mám tam 4 betty 4pancierničkov a chcem kupit ešte párik čihavcov zakrslých len rasltinstvo plánujem husté to je asi jediný problém mám rád zarostlé akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2015 14:30 R Muž Silent [5949] Re: Janek
Pokud akvárium nepřerybníš a budou tam jen Betty a případně párek čichavců zakrslých, tak bych ti doporučil EHEIM aquaCorner 60 což považuji za výborný filtr. Patří sice mezi ty dražší, ale provedení je precizní a výtok z filtru je řešený spádem a ne koncentrovaným proudem www.eheim.com/… sice je 60 litrů hraničních, ale z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že to bez problémů při střídmé osádce a troše těch rostlin bez potíží utáhne. Výtok vypadá takto www.youtube.com/…
Edit: ještě odkaz na slovenskou Heuréku akvariove-filtre.heureka.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 12:54 Muž Janek [6] - Labyrintky – Výber filtru
Zdravím pomôžte mi s výberom správnemu filtru ... Niesom začiatočník skúšal som už kadečo ale potrebujem filter ktorý dobre prečistí ale zároveN neurobí moc veľký prúd ... Pretože chovám betty a chcem aj čihavcov zakrslých... Mal som tam už filter setový ten čistil dobre ale robil silný prúd tak som potom dal Bublifuk no ten to slabo čistil a pri výmene molitánu mi polka nečistôt sa vrátila spät do vody a na rastlinkách sa udržvoala nečistota.... moje akva má 60L .. chcel by som niečo čo sa lahko vyčistí nevratí sa tam polka nečistot a niečo čo nerobí silný ale ani slabý prúd ... Prosím vás ak sa bude dať odrazu linky na filter cena tak do 30e ďakujem :) uvažujem nad týmto www.akva-tera.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 19:55 Muž zdenekps [0] – výměna filtru
Ahoj. Mám filtr Diversa 300 v 54l akváriu které funguje trictvrte roku. Filtr půl roku v pohodě fungoval. Pak ale se začal ucpavat takovým způsobem ze jsem byl nucen po cca třech týdnech vyzdimnout ten molitan který byl total nepruchodny. Přemýšlím že bych přešel na filtr Diversa 600 ale nevím jestli je to na 54l akva moc. A hlavně, jaky je postup při přechodu na jiný filtr abych nezabil bakterie ve starem filtru a zároveň se zaběhl Nový filtr? Moc děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 07:14 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Majjush
Tak potom treba zmeniť prúdenie - inak natočiť rozstrekovaciu rúrku alebo dať dlhšiu, aby mohol filter ísť naplno. Asi by sa mal skôr vyjadriť niekto, kto chová tieto rybky. Každopádne, v tejto situácii by výkonnejší filter nemal ako pomôcť - ak bude rovnako limitované prúdenie. Jedine, že by bola samostatná nasávacia rúrka (používajú externé filtre) umiestnená na vhodnom mieste. Asi v každom akváriu a vytvárajú miesta, kde sa najviac usádzajú nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 23:12 Žena Majjush [3] Re: zervan
Áno presne tak je to zapojené. prietok mám škrtený na polovicu. Silnejšie som nemohla dať, lebo ramky potom na mňa škaredo pozerali.
No je to strašné na koreňoch a kameňoch už mám súvislú vrstvu toho bordelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Majjush
Čiže je to zapojené presne takto: www.eheim.com/… (spodný s molitánom otvorený, vrchný s guľôčkami uzavretý) Voda pretečie najskôr molitánom, mechanické nečistoty sa zachytia, potom guľôčkami a na záver ešte tenkým výstupným molitánom, na ktorý som zabudol. Teda pridanie toho upgrade kitu by nemalo nijako ovplyvniť mieru mechanického filtrovania a filter musí "ťahať nečistoty", pokiaľ sú rozvírené. Ak rozvírené nie sú, tak je to kvôli slabému prúdeniu (ale to by mali aj rybky rozvíriť), alebo je ich proste priveľa a časť sa usadí. Ak nepomôže pridať prietok naplno alebo inak nasmerovať prúdenie, tak potom asi len veľký externý filter s vyšším prietokom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:16 Žena Majjush [3] Re: zervan
Dala som plny upgrade kit z eheim biopower. Ten je uzatvoreny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 20:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Majjush
O aký upgrade kit sa jedná? Aquaball má len košíky s molitánmi, ktoré nasávajú zboku (www.eheim.com/…). Ak by sa tam dali guľôčky SubstratPro, tak nebude fungovať mechanická filtrácia, lebo nečistoty medzi ne prejdú. Buď je treba dať po obvode vatu / molitán (neodporúčam, rýchlo sa upcháva) alebo dať guľôčky do (po obvode) uzavretého košíka, ako to má Biopower (www.eheim.com/…).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 20:13 Žena Majjush [3] – Filter???
Ahoj, nevedela som zaradiť, tak píšem sem. V mojom akvárku "Ramireziek raj" mám filter Eheim aquaball 60. Pridala som tam upgrade kit so SubstratPro.
Mám problém s tým, že filter neťahá nečistoty usadzujú sa mi v koreňoch rastlín ako sú anubias a hlavne mikrosorko a na listoch a všade inde. Ako náhle cez to alebo okolo prepláva ryba zvíri sa to a pláva vo vode. Voda tak vyzerá permanentne znečistená.
Máte návrh na niaky iný filter? Rozýšlala som nad JBLe401 greenline.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129-vyber-vhodneho-filtru?od=456