Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Tetra Tec Ex 600

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtr Tetra Tec Ex 600
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 21:45 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: jbml179
smiř se s tím , dělá se to všem , občas to prostě vyčisti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 21:40 jbml179 – Sliz ve filtraci
Dobrý den,

prosím o pomocnou radu, mam filtraci Tetra Tec 600 a po asi 1,5 měsíci se mi v trubkcáh objevil sliz a ve výpustní trubce i hnědá řasa. Poradí někdo co s tím? Samozřejmě jsem to ihned vyčistil,ale co dělat pro příště aby tomu tak nebylo? Osvícení akvárka 6 hodin za den. 60L akvárium, převážně gupky. Díky za rady a zkušenosti. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 07:36 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Ale no tak to je snad jasný :-D Teda alespoň doufám, že to je jasný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 07:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Silent
Který ovšem nebude trojkové hrubosti.... smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 07:27 R Muž Silent [5949] Re: Xedos
Stačí na nasávání filtru nasadit kus bioakvacitu jako předfiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 23:24 Muž Xedos [9] – Krevetky
Chěl bych u krevetek vyměnit vnitřní filtr za vnější ex600. Pořešil někdo jak u podobných filtrů zabránit nasátí malých krevetek?
Děkuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 21:02 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vasedl
Modul s ventily musí po odpojení od hlavy těsnit i s otevřenými ventily. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 19:30 vasedl Re: Silent
Když to zavřu těma kohoutkama, tak to neteče, ale ta hlava myslím před tím těsnila i bez uzavřených kohoutků...no nic, hlavně že to běží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 18:08 R Muž Silent [5949] Re: vasedl
Tak to budou nejspíše netěsnící ventily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 18:06 vasedl Re: Sid
Ty jo, ono to bylo fakt obráceně...jsem myslel že to tam obraceně nejde a řídil jsem se popiskama in-out...

No nic, hlavně že to funguje...akorát jsem ještě zjistil, že když vyndám ten modul s hadicema, tak se neudrží voda v hadicích a spodem to vykape...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2012 15:18 R Muž Silent [5949] Re: vasedl
Sid má pravdu. Myslím, že ty hadice jsou přehozené. Na sání je nasazený vývod a na výtlačné straně je sací potrubí. To nemůže správně fungovat. :-) Nejlepší bude to zkontrolovat podle popisky v hadicovém modulu.
Edit: Tak jsem se byl kvůli tomu podívat do skladu na hlavu toho TetraTecu a podle toho videa mám pocit že je tam celý hadicový modul narvaný obráceně. Bohužel to jde včetně zajištění, což je IMO konstrukční chyba. Zkusil bych hadicový modul otočit tak aby se jistící páčka uzavírala směrem k madlu v hlavě filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2012 15:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: vasedl
Zkoušeli jste to i s napuštěným akvárkem? Když hodně odkaluju a odpustím vodu skoro ke dnu, také mi přisává vzduch, s doplněním vody se to zase srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.10.2012 14:54 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vasedl
Jestli to nebude tím, že máte přehozené hadice?! :)
Na tom videu lijete vodu do výstupu! Takže jestli jste se snažil nasávat vodu rozstřikovací rampou a protlačit ji sacím košem u dna, pak nemusí filtr správně fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 12:17 vasedl
tak jsme dělali různé pokusy (hadice s vodu do vstupu i výstupu,...) a nakonec jsme zkusili i do vstupní hadice lít trychtýřem vodu...dělalo to tohle:

www.youtube.com/…

a já už vážně nevím co dělat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 19:46 vasedl Re: Cosmogagy
Zkoušel jsem i do hadic lejt vodu, dokonce se mi i vyrovnala úroveň v obou hadicích, ale nic...zkusím si s tím ještě pohrát-teď nejsem doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 12:31 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: vasedl
máš ve výtokové hadici někde nějakou vodu?? pokud ano, dostaň ji z tama pryč ať je výtoková prázdná. Občas to pomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 11:30 syrrius Re: vasedl
Zkus s ním zatřepat když je spuštěný.Taky mi po čištění někdy nechce nasát vodu.
Zapnu jej, třepu s ním až je slyšet že se voda mísí s bublinami vzduchu a po pár vteřinách už je to ok. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 22:27 vasedl Re: Pepino78
já ho vodou naplnil,ale nepomohlo to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:07 Muž Pepino78 [49] Re: vasedl
Mám EX700 a než ho (po čištění) spustím, tak ho naplním vodou, pak už s rozběhem není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 20:05 vasedl – tetratec ex600 nejde spustit
Ahoj, tak se zase blíží zima a tak budu muset dát želvu z venkovního výběhu do akvárka...

Proto jsem dnes napustil vodu a chtěl spustit filtr tetratec ex, jenže mám problém-filtr běží, ale nedokáže nasát vodu, asi se to někde zavzdušňuje...když mačkám pumpičku, tak voda leze vstupní hadicí i se vzduchem ven, ale už nenasaje...zkoušel jsem i přímo z flašky přes trychtýř lít vodu do vstupní hadice, ale nic...

Co s tím? Filt je rok starý a minulou zimu běžel skvěle...přes léto byl vypnutý...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 12:51 Muž karelchess [45] Re: Sid
Dejme tomu, že teď to jede ve 100 l s nějakým počtem ryb a ten samý počet ryb bude v tom větším + více vody a rostlin. Ono asi každý by se asi snažil vystačit s tím, co už má. Tak uvidíme, co z toho vzejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2012 12:32 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Oggy
Tetra Tec Ex 600 je na hraně i pro 100 l akva, natož pro 180 l, a to i s ohledem na avizované "nepřerybněné rostlinné akva".
(Na druhou stranu - když se to umí, dá se takové akva provozovat i bez filtrace. :))
Zkuste a uvidíte. :-)
Otázkou je, jestli si případné potíže s akváriem spojíte s nedostatečnou filtrací... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 12:09 Muž karelchess [45] Re: Oggy
Tak to je jiná, samozřejmě. Pár stonkovek, nepřekrmovat, neflákat údržbu a nemůže Tě nic překvapit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 01:45 Muž Oggy [17] Re: karelchess
To je jasné že silnější by byl lepší jenomže tou Tec 600 filtruju svojí stolitrovou nádrž a kupovat nový filtr se mi nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 00:25 Muž karelchess [45] Re: adula
Pro běžnou nádrž určitě, ale jak Oggy uvádí, při menším zarybnění a větším zalesnění by třeba stačila mechanická filtrace, která zajistí pohyb vody.
Případně bych ale zauvažoval nad sedmistovkou, není o tolik dražší a rezerva se může hodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 23:28 adula Re: Oggy
Lepší by byl tetratec ex 1200. Ta šestistovka je celkem na hraně a pokud nebudeš měnit často hodně vody, můžeš pak mít problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 22:14 R Muž Silent [5949] Re: Oggy
Myslím, že při velmi rozumném zarybnění, slušném osázení rostlinami a při použití kvalitních biologických filtračních hmot bych v tom problém neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 17:54 Muž Oggy [17]
Zdravím, přemýšlím o novém větším akváriu ale zajímá mne jestli by se dal Tetra tec ex 600 použít při nižším zarybnění i pro akvárium o hrubém objemu 180-200 l? Jaký na to máte názor? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 17:14 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: tomas405
nevim jestli ti to prodlouzi intervaly vymeny vody. kazdopadne dle meho skromneho nazoru by teoreticky pouzit mel. Projed si nadrze tady a na tetrarkach co ostatni pouzivaji za filtraci.
Kazdopadne ten filtr budes mit spise na mech. filtraci. Takze ho budes casteji cistit urcite, bo zelvy jsou fakt prasatka. Mozna bych zvazil pouziti jinych filtracnich hmot, spice mech charakteru, jako valecky a kulicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 16:23 tomas405 – Tetra Tec EX 600 do želvária
Zdravím, v akvárium mám 50l vody, obývají ho 2 malé vodní želvy (5cm) (TrachemysScripta)
vodu musím měnit každý týden což si myslím že je moc, proto bych chtěl do 1200kč koupit nějaký účinný filtr.
Jaký mi za tuhle cenu doporučíte?
uvažuji o Tetra Tec EX 600, myslíte že by byl vhodný když vezmu že by měl být aspoň na 2 roky? časem jak by želvy rostly tak by byly čím dál větší prasata a zvyšoval by se objem vody (tak na 100l)tak aby to stíhalo čistit
a ještě bych chtěl vědět co se stane při výpadu el. proudu jestli se nezničí když bych zrovna nebyl doma.
nebo jestli znáte nějaký levnější a účinný vnější filtr
děkuju mockrát
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:56 R Muž Silent [5949] Re: Oggy
Přečti si můj příspěvek z 6.12.2011 z 18:43. Snad tam najdeš odpověď po jaké prahneš :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:34 Muž Oggy [17] Re: Silent
Jakou mám použít filtrační výplň do filtru abych dosáhl co nejlepšího efektu? prý náplně dodávané výrobcem nejsou úplně nejvhodnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 22:03 R Muž Silent [5949] Re: oggy
Někde na štítku by měl být datum výroby. A ty úplně nové modely mají na krabici ovál s detailem nového systému upínání hadicového modulu a nápisem NEW.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:59 oggy – novy nebo stary
ahoj dneska jsem dostal tetra tec ex 600 , tady na diskuzi jsem se docetl ze u starsich modelu byvaji problemy s tesnenim jak poznam jestli mam novy nebo stary model? Diky nikde v navodu to neni...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 18:43 R Muž Silent [5949] Re: Ooona
Filtr je kompletně osazen hmotami. Já osobně bych vyměnil plastové segmenty za kvalitní biokeramiku (např. Eheim substratPro nebo Sera Siporax) a vynechal bych aktivní uhlí a nahradil bych ho ještě jednou molitanovou vložkou. Ovšem nutné to samozřejmě není. Filtr se dá provozovat i s hmotami jaké tam dal výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 18:34 Muž Ooona [0] Re: Silent
Dobře, mám si i k tomu filtru přikoupit i nějaké náplně? (Vím, že tam už nějaké jsou, ale nějaké ještě k tomu, nebo věci co se mají častěji měnit?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 14:40 R Muž Silent [5949] Re: Ooona
Vnější filtr má vždy své výhody. Pro kontinuální biologickou filtraci bych cca 14 dní až 3 týdny nechal běžet oba filtry najednou. Co se možnosti tečení týká tak nové série TetraTeců jsou výrazně lepší. Jediný e-shop o kterém vím že nabízí 100% nový model 2011 je zoohit www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 14:36 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Ooona
zdravim.
Jsem majitelem ex600, mam jej na 112l.
Jinak me netece a tesni bez problemu. Mam jej otevreny naplno.
Bral jsem jej v pomeru cena/vykon/sehnatelne nahradni dily.
Nevim, ale ja treba mam rozstrikovaci rampu z boku, to by nemelo vadit pozadi ne?
Na 50l mozna bude stacit i ta mensi verze, pokud teda nepotrebujes naddimenzovat filtraci.
Zabihani bych volil asi tak, ze bych nechal oba filtry bezet soucastne mesic a pak jeden odpojil.
Ventily toho filtru jsou choulostive, spatna konstrukce, skrtit lze bez problemu ale hrozi ze se ukrouti ventil pri pouziti vetsi sily, nebo kdyz nepujde hladce. Resi se to, ze se da kolovy ventil jeste na jinou cast hadice a ty ventily na filtru se nechaji otevrena a reguluje se to na dokoupenych ventilech na hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 14:29 Muž Ooona [0] – vhodnost filtru tetra tec ex 600
Zdravím,
uvažuji o koupi tohoto filtru pro své 50L akvarko, kde mám v současné době Eheim 2010.

Má to cenu filtr pořídit? Jak to pak udělat se zabíháním nového, když už mám v akva rybky?
Mám 3d pozadí a proto nebudu moct použít rozstřikovací rampu, lze výtokový proud nějak rozumně přiškrtit?
Našel jsem spoustu negativních ohlasů, že filtr teče, co je na tom pravdy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 11:00 R Muž Silent [5949] Re: dair
Nemělo by to vadit. Když se udělá dobrá skladba filtračních hmot a šikovně se uzpůsobí vývod vody tak se to nemusí ani nijak extrémně škrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 09:35 Muž dair [29] - Asie
Zdravicko. co rikate na tetra tec ex600 v 54litrovem akvarku? samozrejme priskrceny. bude to skodit filtru? mysleno to privreni. neni to moc na 54l?jde mi ciste o filtracni obem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 10:42 Muž soubi [32] Re: MaPa
.....jestli jdeš do ex600_ky tak jsi udělal dobře. Já jí mám přes 4roky a jsem s ní naprosto spokojený. Navíc se dá laborovat s filtračníma náplněma atd. Údržba je jednoduchá a je naprosto tichý. Radek X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 12:50 Muž Stenly [44] Re: MaPa
Je to kompletní.. jen sestavit, napustit a spustit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 12:14 MaPa
Ahoj, Tetra tec Ex 600 se prodává s naplněma nebo je musim dokoupit? Nikde jsem se to nenašel. Dík za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 11:11 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: JohnyD
Průtok (rychlost filtrace) musíš odvodit od složení obyvatel své nádrže, např. pro černou měkkou vodu ze zátok Amazonky se filtruje málo, protože ta voda i v přírodě spíše stojí. Naopak pro závojnatky se filtruje hodně, protože to jsou oploutvená prasata. Nastavíš ho tak, že zreguluješ ventilem výstup (!) z filtru a změříš si odměrkou, kolik ti vytéká, případně došteluješ, změříš, došteluješ, změříš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 06:16 Muž JohnyD [6] Re: ALFicek
Děkuji za odpověď, Tvé postřehy se hodí ;-) jak pak prosím zjistím jak nastavit ten filtr aby filtroval správným průtokem a jaký vlastně ten správný průtok je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2010 23:26 ALFicek Re: JohnyD
idealne by mel mit filtr obsah cca 5% velikosti akva tzn. u tebe cca 5.6 l. Osobne bych sel do EX600

Zkusim filtrovat 140l akva pomoci EX400 co mam nyni, jen jsem filtr trochu upravil, jina vrtule (dava vyssi prutok) a jine naplne... uvidim zda to bude OK.
Jedine co mam k temto filtrum jsou nasledujici 2veci:

1) tesnost zavitu u navratoveho potrubi (doporucuju obcas zkontrolovat)
2) koukal jsem ze filtry Eheim maji papirove temer tretinovou spotrebu. Tetra uvadi cca 15W a Eheim tusim 5W

koukni jeste na Eheim ECCO PRO 130, je o par stovek drazsi ale...

Jinak s Tetrou jsem problem nemel, je opravdu tichy (spim 50cm od nej a nic neslysim), jednoho dne se zacalo ozivat takove vrceni tak jsem podeziral filtr ale ukazalo se ze to delaji spinaci hodiny (mechanicke) tak ted bych doporucil spise ty elektronicke ale to uz jsme jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 15:08 Muž JohnyD [6] Re: HaF
to je chytré, taky bych do budoucna chtěl větší, ale v bytě bohužel nemám místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 14:27 HaF Re: JohnyD
Cau, ja mam jen 80 l akvarium a filtr Tetratec EX 700, privreny ventil, investice do budouciho vetsiho akvarka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 14:20 Muž JohnyD [6] – Tetratec EX 600 a 112l akvarium
Ahoj, chci se zeptat, mám 112l akvarium a uvažuji o vnějším filtru, asi nejvíc se mi líbí Tetratec EX 600, chci se zeptat jestli pro to mé akvarium nestačí Tetratec EX 400 nebo mi můžete nějaký filtr doporučit. Moc děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5401x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15119-filtr-tetra-tec-ex-600-?od=129