Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - doporučené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Tlamovci - doporučené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 09:30 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Dandy
Já jsem úplně z jiného kraje, konkrétní osoby asi moc neporadím. Zkus třeba Dařbujána. Po netu nakupuju třeba na profi zoo, jak pro ryby, tak hlavně pro psa a spokojenost, jak s cenou, tak s přístupem a rychlostí. Navíc tam máš při nákupu nad 399,- Kč dopravu zdarma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 00:56 Muž Dandy [4] Re: wladys
nejake dobre kontakty na nakup Praha a stredni cechy?
Dekuji Dandy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 23:54 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Dandy
Fotka k příspěvku Já krmím nejmenší potěr mbun jemně nadrcenýma vločkama Sera flora, teď momentálně Tetramin, který jsem sehnal za super cenu. A doplňuji to mraženým cyklopem. Jak ryby odrůstají drtím stále méně a méně, cyklop sem tam střídám s dafkou, která je větší. Pro spestření dávám sem tam nalepovací spirulinovou tabletu SERA spirulina tabs(viz foto)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:43 Muž Dandy [4] Re: garggi
asi me nic jineho nezbude, zaklad dobre komunikace a hledani jsou jasne a tematicke nazvy, tak proto jsem to tam pojmenoval. Jinak nadrze jsem prosel a sepsal, ale prave me vzniknul trosku gulas :-) Takze prejdu k fazi dva a to psat majitelum nadrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:40 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Dandy
Podívej se do prezentací nádrží, a na konkrétní Pseudotropheusky co potřebuješ. Ten kdo je vlastní(odchovává) delší dobu, může ti poradit víc než TI co si myslí že radí, třeba i v tom v čem dělal(y) ze začátku chyby a pod. Tady se na něco zeptáš a je jen málo lidí kdo opravdu poradí, někdy(většinou se to zvrtne v hádku, a dvě tři vlákna se to táhne) X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 13:59 Muž sasula [274] Re: Dandy
tak kategorii kolem 1cm klidne prachovym krmivem pro poter, vetsim treba drcene vlocky, sak green v nejmensi velikost, a hlavne malo a casto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 11:29 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: Dandy
normalne krmim vlockama, ktere akorat trochu podrtim + mrazene a krmim nekolikrat denne, zhruba 3x - 4x, podle casovych moznosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 10:49 Muž Dandy [4] – Malawi krmení 1-3cm (Pseudotropheus)
Rád bych se zeptal, čím ideálně krmit podobně velké rybky (Pseudotropheus). Případně i vaše odzkoušené dávkování pro dobrý růst a barevnost. Počítám, že bych založil i podobné téma na rozměr 3-5, počítám, že tam nějaké rozdílky budou. Hlavní důvod mého dotazu je ten, že jsem prošel zdejší nádrže Malawi a jsem celkem zmaten z toho mnozštví a různorodosti.

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 10:02 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: LiborSprysl
No, proto píši, že u těchto (nepsal jsem obecně, většina je nutné přednamáčet) to není nutné, nebobtnají, prakticky hned naberou vlhkost, nerozpadají se.... ;-) Je také mnoho druhů, které zdaleka nestačí zvlhčovat, je nutné je přednamočit. Každopádně, psal jsem konkrétně o Sera Granuar ;-) Mimochodem, zvlhčením neomezíš jejich bobtnání, maximálně je přednabobtnáš, aby nenaboptnaly v útrobách ryb.... Vím, jak jsi to myslel, jen jsem trošičku demonstroval, jak se dá hloupě reagovat a něco zamotat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavelbartek
Granule není nutné předmáčet, ale je velmi dobré je před zkrmováním zvlhčovat...omezí se tak jejich bobtnání v útrobách ryb... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 20:07 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Macrosek
Já mohu doporučit co se granulí týče Sera Granuar, tedy ne pro mbuna. Není třeba předmáčet, ryby se jdou po nich utlouci, nedělají bordel. U granulí mi vadí, pokud se rozpadají (pár granulek a v akva sněží), velikost sousta hraje významnou roli, po namočení tyto připomínají konzistencí kus masa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 15:56 Macrosek
ja davam svym tlamovcum, krome jineho, granule tetra diskus. Po nich se muzou zblaznit. Ty doporucuju. S ostatnimi mam spatne zkusenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 08:51 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: fido16
- vyborne forum o tlamovcich, nejen o krmeni

wds.cz/…

- jinak obecne vsichni doporucuji Sera Flora jako tu spravnou dietu pro Mbuny, byly o tom velke diskuze/flamewar i na vyse uvedenem foru
- ja osobne krmim vsim od Hikari po ceskou Dajanu, vlocky, granule, pelety, mrazene
- a ryby si nejak moc nestezuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 09:41 Muž fido16 [631] Re: pavelbartek
Cauky chci poradit chci mít tlaovce Labidochromis yellow a maingano a chtel bych se zeptat jaké krmivo jim koupit co budou žrát. Obyč vločky mám. Co ještě jim přikoupit?
Edit: Tak jsem se na nějaké krmiva díval a vypsal jsem si co by asi tak mohlo být a kdo z vás by mi dovedl poradit co z toho asi tak pro tlamovce objednat:
Sera Ganugreen
Sera Flora
Sera San
Tetra cichlid

Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 14:47 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: marnoff
Dožívají se až osmi let.Jinak je divné,že nežerou,krmí se krmivem pro veliké masožravé cichlidy(mimo živou potravu),určitě něco doposud žraly a byly na to zvyklé.Třeba najít příčinu,že nežerou-jak dlouho je máš atd...??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 07:05 Muž marnoff [2] – prosim poradte frontosa
prosim vas mam frontosy 30cm a nechteji mi zrat ,muze mi nekdo poradit cim je mam krmit aby dobre jedli??a kolik let se dozivaji diky moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 20:34 joska343 Re: sarkax
Díky za dobré rady...z toho co jsem zkoušel tak jim nevíc chutnal tetramin...ted zkusím ještě i to co jste mi poradili a pak uvidím...zatím díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:30 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: joska343
Granule od Sery jsou kvalitní, ale předem je rybám namoč. Frontosám můžeš dávat strouhané rybí filé, mražené larvy komárů, kvalitní vločkové krmivo jako třeba Sera San.
Nevím jak máš velké akvárium, ale počítej s tím, že samci dorůstají až 35 cm a samičky 25. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:00 Muž sollik [257] - CichlidyRe: joska343
Frontosy nemám, ale moji tlamovci žerou všechno. Obyčejný vločky lon-mix, mražené artemie (před podáváním rozmrazit a propláchnout), salát, melouna, okurku, strouhané filé ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 14:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: joska343
Mrazeny krill nase ryby berou jen velice vlazne, zadne sileni, a i dnes se to vali po dne bez vetsiho zajmu, nez to tedy milostive vyzobou - pritom ale hlad maji, dat jim cokoli jineho, okamzite to zmizi a krill se vali dal... moc tim nekrmim, uz jen vyjimecne pro zmenu, aby nebyly potvory tak mlsne. Koukal jsem, tohle by mel byt vylozene masozravy Tlamovec, kdyby tak byla ziva Pavi ocka... ;-) BTW, nase ryby nejradeji hovezi a drubezi srdce, jenze u tlamovcu se presne tohle vylozene nedoporucuje, ze maji dlouha streva pro traveni zeleneho... jak u takovychto, vylozene masozravych, to netusim, asi bych to poradne nastudoval, nez bych jim neco dal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 13:18 joska343 – Cyphotilapia frontosa
Mám nové tyto tlamovce, ale zdá se mi, že nějak špatně žerou..dávám jim granule od Sery pro africké cichlidy a to jakž takž žrali , ale moc se po nich nehnali ..kolikrát jim plavali kolem huby a ani se jich nevšimli..zkoušel jsem to i s mraženým krillem, ale to nevzali ani do huby...Poradte čím bych se jim zavděčil....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 14:47 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – tlamovci v 1200l aqua
aqua je obsazene:
- Labidochromis yellow
- Aulonocara sp Red Dragon
- Aulonocara sp. Rubin Red
- Sciaenochromis fryeri

ten Fryeri je tam asi jako "regulátor potěru", krmivo by vzhledem k tomu hlavnimu osazení aqua mělo být asi vice rostlinné, pro Fryeri semtam mražené mimo nitěnek a patentek

jako hlavni bych dal vločky Tetra Min + Dajana Flora/Lon Plant? u aqua nebudu, touto smesi bych naplnil krmitko, aby ryby měli aspon nejakou jistotu...

zbytek bych vyzkousel Dajana Cichlid Sticks, Tetra Cichlid Sticks, Nutrafin Basix pelety, Hikari Cichlid Staple ...
na dne jsou krunýřovci, takže těm cokoliv na dno...

diky za jakýkoliv nazor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 18:54 Karel Re: tobi
A o jaké pestřence se jedná-N.leleupi? Zkus jim dát dospělce artemií nebo patentky a uvidíš, že to plivat nebudou. Z vloček snad Sera Vipan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 18:37 JagerMaister Re: tobi
napr. krmivo od SERY Tanganyika ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 17:33 tobi – vločky pro pestřence tanganické?
prosím o radu, ti mojí na nich byli v mládí vychováni, bohůžel nevím na jakých. U mě všechny vyplivujou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 14:41 gringo Re: fedo2
Fotka k příspěvku Já těm mým dávám občas tohle. Vlevo jsou granulky, vpravo vločky. Myslím, že pro aulonocary by to mohlo být (jen můj názor) hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 14:08 Muž fedo2 [0] - AmerikaRe: gringo
A nějaké granulové krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 13:02 gringo Re: fedo2
Tvé akva je pro ně malé, nevím, co víc ti na to napsat, když je chceš mít za každou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 12:54 gringo Re: kortezhugo
S tím asi těžko, já je nechovám, jedině toto rybicky.net/atlasryb/tlamovec_aulonocara_jacobfreibergi . Jsou to masožravci, toť vše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 12:30 Muž kortezhugo [983] Re: fedo2
gringo ti poradi :-)
rybicky.net/nadrze/9213
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 11:59 Muž fedo2 [0] - Amerika – Talmovci - doporučené krmivo
Jaké krmivo by jste mi doporučili pro tlamovce dlouhé 5cm - 7cm, název ryby Tlamovec aulonocara jacobfreibergi (Aulonocara jacobfreibergi.Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 20:42 Matthes Re: Yirka
Ano "mohou", ale ne vždy to tak je! Patentky bych neriskoval a vůbec se nedoporučují drtivá většina chovatelů patentkama Tropheusy nekrmí, je plno dalších krmiv a zvláště u takto drahých a choulostivých ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 07:04 Muž bruno136 [7] - CichlidyRe: luckyluck
Ano zacinam, mal som predtym malawi(mbuny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 02:58 luckyluck Re: bruno136
Klidně krm i mraženým ,ale oravdu opatrně...já krmím cyklopem ale doporučuju tak jednou max. 2x za týden. Co se týče sušeného, tak krmím serou florou ta je podle našich předních chovatelů nejlepší krmení na trhu pro tropheuse..
Ještě mám otázku: ty s tropheusema začínáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 21:52 Muž bruno136 [7] - CichlidyRe: Dahak
Asi ostanem len pri rastlinnom krmive ako napr. sera flora + nejaka ta spirulina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 21:41 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: bruno136
Mraženým jen přikrmovat sem tam.Já dával mraženou artemku nebo i živou nalíhnutou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 21:27 Muž bruno136 [7] - CichlidyRe: Karel
Ja som mal v krmeni jasno (vlocky, spirulina). To som sa docital vo viacerych clankoch o tropheusoch a s mrazenym ze velmi opatrne, ale az pri dospelych ked su odolnejsie. Zmiatol ma az pan od ktoreho som ich kupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 18:57 Muž Yirka [9126] Re: Matthes
Trochu matoucí doporučení. Nepleteš si patentky s nitěnkami? Patentky se takém mohou chovat a být krásně čisté. www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 17:51 Karel Re: bruno136
Nevím jak si může někdo koupit tak pěkné ryby_Ilangi a pak se shánět po info o krmení???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 17:06 Matthes Re: maio77
Patentky určitě ne!!! hrozí zauzlování střev a úhyn ryb...je to krmivo, které může pocházet z odpadních vod. Cyklop a Artemie ano jinak taky vločkové převážně Sera Flora a Tropical spirulina. Doporučuji navštívit! www.akvamalawi.com/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 16:52 maio777 Re: bruno136
ja svoje tropheusi sice duboisi,krmim rano vlockami,vecer mrazenymi patentkami...a rastu ako z vody... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 14:13 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: bruno136
Tak urcite bych daval i mrazeny kdyz budou jen vlocky tak je pravda ze nejak moc extra neporostou jenom to s tim mrazenym neprehnat a nemel by byt problem.Znamy je ma a krmi mrazenym cyclopem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 14:09 Muž bruno136 [7] - Cichlidy – cim krmit tropheusy
Ahoj. Kupil som dnes 25ks tropheus moorii ilangi a chcem sa opytat cim by ste mi doporucili ich krmit. Maju 3-4 cm a cital som ze tropheusy su citlive a mali by sa krmit len vlockami a spirulinov. Len pan co mi ich predal mi povedal ze ich mam krmit mrazenym, ze na vlockach mi nevyrastu. Co poradite? Dik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 10:49 luckyluck Re: wladys
Ty jsi mě nepocholpil, to byla ironie, já uznávám, že pokud máš v akva dravce tak tam jistý smysl a proto jsi je tam dával.Takže ještě to raději napíšu.Nedávat patentky !!!to je to samé jako krmit živorodkama. No jinak já krmím cyklpem a suchým sera flora, tropical spirulina na jaře jsem dával i artemie, ale to jsem dal max 1x za týden.Tím cyklopem krmím max. 2x za týden a suchým krmím zhruba 3-4x za den. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 10:30 Muž wladys [291] - Cichlidyluckyluck
Nevím proč cpát mbunám patentky? Existují mnohem bezpečnější a lepší krmiva vhodná sem tam podávat mbunám.já osobně dávám tak 1-2x do týdne cyclops nebo dafnie.Abych do akva házel potěr na zkrmení? ikdyž tam mám dravce nedělám to.Dravce tam mám právě proto aby likvidovali nadbytečný potěr,kterého tam i tak mám dost.neustále mi tak 4-5 samic nosí.takže i živého pro dravce je dost.Samozřejmě ,že si i mbuna sem tam něco zobne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 10:22 luckyluck Re: Utahraptor
No jde o to, že býložravé ryby po sravě, které obsahuje hodně protejnů většinou dostávají nějakou střevní nemoc, neříkám že je to pravidlem. Jak píšete pokud ryba občas sní potěr, tak proč?Osobně jsem ale proti to můžeme bavit o tomproč jim nedávat patentky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 07:35 Žena Utahraptor [91] Re: luckyluck
Ono spíš záleží na tom, jestli se jedná o masožravce s lehkým zastoupením rostlinné stravy nebo třeba všežravce s převážně rostlinnou stravou nebo býložravce s lehkým zastoupením živočišné potravy :) Takže pokud konkrétní druh si v přírodě občas rostlinnou stravu zpestří potěrem, rybkou, je dobré mu občas do akvária nějakou tu rybku hodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 23:28 Janoo Re: Phepa
Ja by som povedal že hej. Ja mám akvárium prehustené rybami.Tlamovce mi už zterorizovali Parmičky pětipruhé tak gupky by nemali byť žiadny problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 20:22 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Phepa
Pořád jsem dával kamarádovi paví očka a naivně si myslel jak se jim u něj v nádrži daří. Dařilo dokud tlamovci neotevřeli tlamku. Jako doplňkovou stravu asi ano, jinak většina okusuje býlí z šutrů ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 15:55 Muž Killer [133] - SumciRe: luckyluck
No s Wladysem samozřejmě souhlasim,protože sem je skutečně nedával pravidelně,ale dával jsem jim i dospělé ryby..Každopádně i býložravé mbuny žerou mrňata vyskytující se v jejich teritoriu, takže sice to neni hlavní součást jejich výživy,ale ta složka tam furt je

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 3418x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15062-tlamovci--doporucene-krmivo?od=26