Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - doporučené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - doporučené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2019 10:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Roman88
Já používám Hikari Exel Cichlid. Sice tím krmím Jihoamerické cichlidy a různé Asijské ryby, ale je určené pro býložravé Africké cichlidy.
Plovoucí granule lehce potopíš: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 09:47 Muž Jarry [1437] Re: Roman88
Dávám jim Tetra Malawi granule v kombinaci se Sera Flora + občas spirulina tabletu. S těmi granulemi jsem moc spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 09:37 Roman88 – krmení
Nemate někdo typ na krmení pro tlamovce. Používal jsem Fluval a ten skončil. Hledám nějaké potápivé granule, plovoucí jsem zkoušel a to nežerou. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 18:20 Roman88 Re: Roman88
Taky si myslím. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 18:00 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Roman88
3 dny o hladu jim jen prospějí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 17:59 Roman88 Re: Petr
Jen mě zajímalo jestli když odjedu na tři dny tak jestli to vydrží nebo ne. Jinak jim ve vedlejším akváriu pěstuji rostliny, aby měly co zobat i mezi krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2017 14:05 Petr Re: Roman88
Mě bez problémů i dva týdny ,ale je to podle nádrže a osádky.... Vzácném případě před odjezdem nepřekrmuji!!!
Používám cca 15 let krmiva od Hikari a naprostá spokojenost žádný zákal. Berou je velice ochotně až dravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2017 11:31 Muž Jarry [1437] Re: Roman88
To je dost obecná otázka, záleží na tom, jestli mají v akváriu přirozenou potravu - já jim "pěstuju" řasu na kamenech, takže i když nekrmím, tak vyloženě o hladu nejsou. 1-2 týdny si myslím, že vydrží bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 13:29 Roman88 – krmení
Dobry den mam dotaz jak dlouho vydrží tlamovci bez krmení? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 12:39 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: LiborSprysl
Právě, že ryby nijak nepřekrmuji, půst dělám běžně, mám práci, že nejsem doma klidně dva dny a ryby po tu dobu nežerou a nikdy se tento deficit nesnažím dohnat... Šlo mi jen o to, aby ochutnaly a pochopily, že je to žrádlo. Jj, krmivo je nelákalo, zřejmě to nepovažovaly za krmivo, má to odlišnou strukturu(granulky jsou měkké, jako šušeň), než krmiva, na která jsou zvyklé a byla moje chyba, že jsem to bez testu nabral a v plné dávce hrkl do akva, kdy jsem si v akva udělal akorát bordel. Také jsem nikde nenarazil na skutečnost, že by toto krmivo někomu nežraly. No, asi obden jsem vzal pár granulek(ten půst nebyl) a postupně rukou dával do vody, kdy to někteří jedinci normálně pozřeli, asi jim došlo, že je to žrádlo, dnes to žerou normálně...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 09:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavelbartek
Jen mi nedá, co je odrazuje??? ... to je špatně položená otázka, protože je evidentní že ty ryby krmivo ničím "neláká". A jak správně poznamenáváš, nemají hlad a tudíž po něm nejdou. Ovšem jestli je třeba je nechat vyhladovět, aby ho vzaly, to si nejsem jistý.... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2016 12:15 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: NHKG
No právě, žerou cokoliv, proto mě to zaskočilo... Ryby nerozlišují, pro jaký druh je krmivo určeno ;-) Jistě, že je nebudu nutit, zkusím jim trochu po půstu dát, jestli to nevezmou půjde krmivo kolegovi, který má obdobné ryby a ty se na to třepou. Jen mi nedá, co je odrazuje??? Jednou jsem vzal rybu od sousedů, nebyla vhodná do jejich akvária, krmili vločkami, trvalo, než si zvykla na granule, ale toto není tento případ. Možná je odradila struktura krmiva...zřejmě to nepovažují za krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 11:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: pavelbartek
Pokud žerou ostatní krmiva, tak bych to neřešil a krmivo co nežerou jim nenutil.
Já krmivy pro Malawi cichlidy občas krmím Jihoamerické cichlidy a žerou to s chutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 10:44 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: LiborSprysl
Jako, že je to pro mořské živočichy a proto to sladkovodní nežerou? :-D
Ne, je to Anglický výrobce krmiv, krmiva to jsou kvalitní, jen by mě zajímalo, jestli má někdo s těmito krmivy stejnou zkušenost.
shop.akvaristika-morska.cz/…
Jde o krmivo výhradně pro jistý druh Cichlid, poměrně oblíbené, kvalitní a celkem mě zaskočilo, že se ho ani netknou... přitom můžu hodit do akva cokoliv a vaří voda, u tohoto háží nevšímáka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 10:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavelbartek
Já si tuto značku pamatuji primárně z mořské akvaristiky... Nebude to tím??? :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 16:11 Muž pavelbartek [288] - Cichlidy – New Era
Má někdo zkušenost s krmivy značky New Era? Moje ryby žerou vše, věřím, že pokud tam nasypu hřebíky, vrhnou se na ně :-D Normálně roky krmím granulemi, ale i vločkami NLS, Ocean Nutrition, mraženým, krmil jsem i O.S.I, Sera, Tropical.... Ovšem New Era, konkrétně Rift Lake Cichlid Pellets - Red mi nechtějí brát??? Má někdo podobnou zkušenost? Ono, je pravda, že tyto granulky mají specifickou strukturu, jsou gumové, lepí se, možná si potřebují na to zvyknout?? jsem dokonce jich pár vzal, dají se jako plastelína spojit a hrudku jsem přilepil na kámen, vůbec je to nezajímalo, přitom to voní náramně(i chutná :-D ) Mám v ruce krmnou dávku, hodím tam krmení a v mžiku je po něm, uděl jsem to bez zaváhání i s tím novým, blbec, bez testu, ryby na to prdí a voda jako kaluž stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 04:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
No dal jsem ten odkaz schválně :-)... prostě je to mbuna ... a z toho je třeba vycházet. Koretru považuji jako veliký přepych a luxus vhodný pro ryby, které jej ocení. Yelowky to nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 03:32 radim Re: LiborSprysl
Ale to je pěkné! Na aquapage preferuje masisko a na seriouslyfish zeleninu :-D
www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 19:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pida00
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2015 18:20 radim Re: Pida00
jen jim to nedávej denně...zrovna u těchto spíš jen jako zpestření
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2015 18:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pida00
Opravdu dobré krmení. Propláchnout a šup do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 17:43 Pida00 – Tlamovce černoploutvý.
Nikde jsem se na 100% nedočetl jestli můžu krmit koretrami tlamovce nebo ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2015 16:35 R Muž romant [27987] Re: marcela
Dva? Jakpak je velký akvárko a co je tam za další osádku? Co je to za tlamovce? Musíš být konkrétní, jinak žádnou odpověď nečekej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 16:32 marcela – tlamovci
Mám takový dotaz, před 14 dny jsme koupili 2 tlamovce a teď se jim začíná ztrácet barva a jsou jako bez života a přestali i žrát....help...je to špatnou stravou??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 10:59 králas – 100 % BioSpirulina a Tropheus Duboisi-maswa
Fotka k příspěvku Mám prosbu,krmíte někdo 100 % BioSpirulinou? Dávám ji 3x týdně 1tabletku Duboisákům a evidentně jim chutná palec .Cena za 100 tablet 133kč(300 tablet 278kč), což je za 100 % BioSpirulinu suprová cena.Největší podíl Spiruliny v krmení, které ji obsahuje, je okolo 40%.Potřebuji vědět, zda jim nějak díky vysokému podílu proteinu neškodí.Díky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 09:30 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Dandy
Já jsem úplně z jiného kraje, konkrétní osoby asi moc neporadím. Zkus třeba Dařbujána. Po netu nakupuju třeba na profi zoo, jak pro ryby, tak hlavně pro psa a spokojenost, jak s cenou, tak s přístupem a rychlostí. Navíc tam máš při nákupu nad 399,- Kč dopravu zdarma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 00:56 Muž Dandy [4] Re: wladys
nejake dobre kontakty na nakup Praha a stredni cechy?
Dekuji Dandy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 23:54 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Dandy
Fotka k příspěvku Já krmím nejmenší potěr mbun jemně nadrcenýma vločkama Sera flora, teď momentálně Tetramin, který jsem sehnal za super cenu. A doplňuji to mraženým cyklopem. Jak ryby odrůstají drtím stále méně a méně, cyklop sem tam střídám s dafkou, která je větší. Pro spestření dávám sem tam nalepovací spirulinovou tabletu SERA spirulina tabs(viz foto)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:43 Muž Dandy [4] Re: garggi
asi me nic jineho nezbude, zaklad dobre komunikace a hledani jsou jasne a tematicke nazvy, tak proto jsem to tam pojmenoval. Jinak nadrze jsem prosel a sepsal, ale prave me vzniknul trosku gulas :-) Takze prejdu k fazi dva a to psat majitelum nadrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:40 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Dandy
Podívej se do prezentací nádrží, a na konkrétní Pseudotropheusky co potřebuješ. Ten kdo je vlastní(odchovává) delší dobu, může ti poradit víc než TI co si myslí že radí, třeba i v tom v čem dělal(y) ze začátku chyby a pod. Tady se na něco zeptáš a je jen málo lidí kdo opravdu poradí, někdy(většinou se to zvrtne v hádku, a dvě tři vlákna se to táhne) X-) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 13:59 Muž sasula [274] Re: Dandy
tak kategorii kolem 1cm klidne prachovym krmivem pro poter, vetsim treba drcene vlocky, sak green v nejmensi velikost, a hlavne malo a casto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 11:29 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: Dandy
normalne krmim vlockama, ktere akorat trochu podrtim + mrazene a krmim nekolikrat denne, zhruba 3x - 4x, podle casovych moznosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 10:49 Muž Dandy [4] – Malawi krmení 1-3cm (Pseudotropheus)
Rád bych se zeptal, čím ideálně krmit podobně velké rybky (Pseudotropheus). Případně i vaše odzkoušené dávkování pro dobrý růst a barevnost. Počítám, že bych založil i podobné téma na rozměr 3-5, počítám, že tam nějaké rozdílky budou. Hlavní důvod mého dotazu je ten, že jsem prošel zdejší nádrže Malawi a jsem celkem zmaten z toho mnozštví a různorodosti.

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 10:02 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: LiborSprysl
No, proto píši, že u těchto (nepsal jsem obecně, většina je nutné přednamáčet) to není nutné, nebobtnají, prakticky hned naberou vlhkost, nerozpadají se.... ;-) Je také mnoho druhů, které zdaleka nestačí zvlhčovat, je nutné je přednamočit. Každopádně, psal jsem konkrétně o Sera Granuar ;-) Mimochodem, zvlhčením neomezíš jejich bobtnání, maximálně je přednabobtnáš, aby nenaboptnaly v útrobách ryb.... Vím, jak jsi to myslel, jen jsem trošičku demonstroval, jak se dá hloupě reagovat a něco zamotat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavelbartek
Granule není nutné předmáčet, ale je velmi dobré je před zkrmováním zvlhčovat...omezí se tak jejich bobtnání v útrobách ryb... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 20:07 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Macrosek
Já mohu doporučit co se granulí týče Sera Granuar, tedy ne pro mbuna. Není třeba předmáčet, ryby se jdou po nich utlouci, nedělají bordel. U granulí mi vadí, pokud se rozpadají (pár granulek a v akva sněží), velikost sousta hraje významnou roli, po namočení tyto připomínají konzistencí kus masa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 15:56 Macrosek
ja davam svym tlamovcum, krome jineho, granule tetra diskus. Po nich se muzou zblaznit. Ty doporucuju. S ostatnimi mam spatne zkusenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 08:51 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: fido16
- vyborne forum o tlamovcich, nejen o krmeni

wds.cz/…

- jinak obecne vsichni doporucuji Sera Flora jako tu spravnou dietu pro Mbuny, byly o tom velke diskuze/flamewar i na vyse uvedenem foru
- ja osobne krmim vsim od Hikari po ceskou Dajanu, vlocky, granule, pelety, mrazene
- a ryby si nejak moc nestezuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 09:41 Muž fido16 [631] Re: pavelbartek
Cauky chci poradit chci mít tlaovce Labidochromis yellow a maingano a chtel bych se zeptat jaké krmivo jim koupit co budou žrát. Obyč vločky mám. Co ještě jim přikoupit?
Edit: Tak jsem se na nějaké krmiva díval a vypsal jsem si co by asi tak mohlo být a kdo z vás by mi dovedl poradit co z toho asi tak pro tlamovce objednat:
Sera Ganugreen
Sera Flora
Sera San
Tetra cichlid

Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 14:47 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: marnoff
Dožívají se až osmi let.Jinak je divné,že nežerou,krmí se krmivem pro veliké masožravé cichlidy(mimo živou potravu),určitě něco doposud žraly a byly na to zvyklé.Třeba najít příčinu,že nežerou-jak dlouho je máš atd...??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 07:05 Muž marnoff [2] – prosim poradte frontosa
prosim vas mam frontosy 30cm a nechteji mi zrat ,muze mi nekdo poradit cim je mam krmit aby dobre jedli??a kolik let se dozivaji diky moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 20:34 joska343 Re: sarkax
Díky za dobré rady...z toho co jsem zkoušel tak jim nevíc chutnal tetramin...ted zkusím ještě i to co jste mi poradili a pak uvidím...zatím díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:30 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: joska343
Granule od Sery jsou kvalitní, ale předem je rybám namoč. Frontosám můžeš dávat strouhané rybí filé, mražené larvy komárů, kvalitní vločkové krmivo jako třeba Sera San.
Nevím jak máš velké akvárium, ale počítej s tím, že samci dorůstají až 35 cm a samičky 25. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:00 Muž sollik [257] - CichlidyRe: joska343
Frontosy nemám, ale moji tlamovci žerou všechno. Obyčejný vločky lon-mix, mražené artemie (před podáváním rozmrazit a propláchnout), salát, melouna, okurku, strouhané filé ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 14:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: joska343
Mrazeny krill nase ryby berou jen velice vlazne, zadne sileni, a i dnes se to vali po dne bez vetsiho zajmu, nez to tedy milostive vyzobou - pritom ale hlad maji, dat jim cokoli jineho, okamzite to zmizi a krill se vali dal... moc tim nekrmim, uz jen vyjimecne pro zmenu, aby nebyly potvory tak mlsne. Koukal jsem, tohle by mel byt vylozene masozravy Tlamovec, kdyby tak byla ziva Pavi ocka... ;-) BTW, nase ryby nejradeji hovezi a drubezi srdce, jenze u tlamovcu se presne tohle vylozene nedoporucuje, ze maji dlouha streva pro traveni zeleneho... jak u takovychto, vylozene masozravych, to netusim, asi bych to poradne nastudoval, nez bych jim neco dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 13:18 joska343 – Cyphotilapia frontosa
Mám nové tyto tlamovce, ale zdá se mi, že nějak špatně žerou..dávám jim granule od Sery pro africké cichlidy a to jakž takž žrali , ale moc se po nich nehnali ..kolikrát jim plavali kolem huby a ani se jich nevšimli..zkoušel jsem to i s mraženým krillem, ale to nevzali ani do huby...Poradte čím bych se jim zavděčil....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 14:47 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – tlamovci v 1200l aqua
aqua je obsazene:
- Labidochromis yellow
- Aulonocara sp Red Dragon
- Aulonocara sp. Rubin Red
- Sciaenochromis fryeri

ten Fryeri je tam asi jako "regulátor potěru", krmivo by vzhledem k tomu hlavnimu osazení aqua mělo být asi vice rostlinné, pro Fryeri semtam mražené mimo nitěnek a patentek

jako hlavni bych dal vločky Tetra Min + Dajana Flora/Lon Plant? u aqua nebudu, touto smesi bych naplnil krmitko, aby ryby měli aspon nejakou jistotu...

zbytek bych vyzkousel Dajana Cichlid Sticks, Tetra Cichlid Sticks, Nutrafin Basix pelety, Hikari Cichlid Staple ...
na dne jsou krunýřovci, takže těm cokoliv na dno...

diky za jakýkoliv nazor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 18:54 Karel Re: tobi
A o jaké pestřence se jedná-N.leleupi? Zkus jim dát dospělce artemií nebo patentky a uvidíš, že to plivat nebudou. Z vloček snad Sera Vipan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 18:37 JagerMaister Re: tobi
napr. krmivo od SERY Tanganyika ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 17:33 tobi – vločky pro pestřence tanganické?
prosím o radu, ti mojí na nich byli v mládí vychováni, bohůžel nevím na jakých. U mě všechny vyplivujou...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 3418x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15062-tlamovci--doporucene-krmivo