Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razborky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Razborky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:18 Aliyah
Vodu som už nepridávala lebo už v sáčku ležala na spodku. Takže už nemalo význam :/ Práve som inak našla tú druhú - je celá biela a zdutá. Moje ryby sú všetky v poriadku. Čo to je? (a tiež by ma zaujímalo, kde majú všetky ostatné ryby. Pred 2 týždňami ich tam bolo kopu, včera 4)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 15:57 Muž Landvir [57] – Re: Aliyah
A nebo stresem z cesty, přece jen je něco jiného když jich vezeš 10 a nebo 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 15:36 Žena Chalybda [55] – Re: Aliyah
A přidávala jsi vodu z akva pomalu do sáčku, aby si zvykly? A co postupné vyrovnání teploty vody? Vypadá to na šok... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 15:30 Aliyah – Boraras brigittae
Takže po tom, čo som konečne vyriešila problem s akváriom (rastliny sú konečne pekné a slepá hladina je minimálna :)) Som si chcela kúpiť spomínané microrasborky. Prvý krát som si ich z obchodu odniesla v termoske (bála som sa, aby voda veľmi nevychladla). Všetko OK, až na to, že jedna to neprežila. Ostatné 4 sú ale zjavne v poriadku, už nejaké dva týždne ich mám doma a choro sa rozhodne netvária. Včera som si chcela kúpiť ďalšie dve, v akváriu v obchode boli úplne ok a len čo som doma otvorila sáčok, jedna rovno spadla ku dnu a druhá sa ešte snažila na hladine (teraz ju neviem nájsť v akváriu, ale rozhodne živá nie je.) Brala som ich v sáčku a išla som domov maximálne 15 min, z toho 10 v autobuse. Kontrolovala som celý čas vodu a teda studená sa mi rozhodne nezdala. Kde som spravila chybu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 18:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: vitek38
mam Galaxky s C. pygmaeus v akvarku 80x40x30(vyska) cm zatim se mi povedlo odchovat jen par Galaxek... galaxky jsou znami tim ze poziraji potomstvo, proto jsem pludek odlovoval do sousedniho krevetarka.... ale pokud je dost mista a dost ukrytu tak se mi povedlo odchovat pasi 5 mladat spolecne s dospelejma!!! ale to bylo kratce po preloveni z 30L do nynejsi vetsi nadrze
krmil jsem v pondeli, ve stredu a v patek smesi moiny s virnikem morskym, oboje mrazeny, jsem nechal roztat pak jsem pomoci kapatka vstrikoval po troskach do proudu...
v utery a ctvrtek jsem krmil NRD 3/5" asi trikrat denne jsem trosku nasypal na hladinu....

v krevetarku jsem krmil prachovym a trikrat do tydne jsem vstriknul trosku smesi moina + virnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 15:23 vitek38
V akváriu je teplota 23-24°C. Tvrdost nějakých 7,5 a PH zhruba 6,7. V mém dotazu jsem si spletch chov s odchovem, otázka se tedy týká odchovu ryb. - Nejedná se o žádnou karanténí vytíračku. Mám na mysli plně zařízené akvárko (štěrk, koŕeny, rostliny..) ve kterém by se ryby třely (bohuźel jsem za 3roky akvaristiky nic ve společné nádrži neodchoval. Jediné zkušenosti s tŕením ryb jsou dania, ale to bylo v karanténí nádrži.)
Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:35 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Designer
U mě jsou ok ale znám případy kdy u terčovců nevydrží dýl než půl roku.Tenhle problém jsem měl s neonkama a přitom jiným neonky vydrží 2 a víc let v nádrži s 30°C teplou vodou.Je to hodně specifický.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dahak
ajo, nějak jsem ty lidi popletla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: katterinecka
Mrkni ke mě a tam si zodpovíš veškerý tvoje otázky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:19 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Dahak
Nicmene to rika, ze pri te teplote roky ziji a do kytek nejdou ;-) . Je to extrem, ale pro puvodni dotaz jde myslim o dost slusny priklad.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:13 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dahak
a jakou máš tvrdost vody? Proč bys nemohl přemýšlet o odchovu? Na jakou rybu máš moc vysokou teplotu? Vhodná teplota pro odchov pancíka pandy je 21-24 stupňů, kolik tam máš stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Designer
U mě se jedná čistě jen o chov.Odchov v takhle vysoké teplotě je pravděpodobně nemožný.Za ty roky co je mám nebyl ani náznak tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 13:53 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: vitek38
A ze jsem mrkl, tady se staci podivat: rybicky.net/nadrze/2416 , s Tercovci. A u teploty vody v grafu kolem 30C. A hned je koho konkretniho se zeptat, pac kdo v tomhle pripade muze o teplote vedet vic, a z vlastni zkusenosti ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 13:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vitek38
chov může být snadný ale odchov třeba ne, tím neříkám že by to u těchto druhů bylo těžké.
Nezáleží jenom na teplotě ale i na tvrdosti, pH atd, někomu se pak ryby třou každou chvíli a jiný je k tomu musí těžko přemlouvat, míchat jim vodu s vodou z reverzní osmozy, měnit ph.
Mě se třeba pancíci zelení a tetry císařský třou každou chvíli i když jsem nic neodchovala protože to ostatní ryby vždycky sežerou a razborky galaxy se do toho vůbec nemají i když mají akvárko skoro jen pro sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 13:34 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: vitek38
Idealni teplota je jedna vec, ale druha vec je, ze stejne mnoho lidi chova ryby pri teplote vyssi a presto se rybam dari. Sice ctu v puvodnim prispevku, ze teplota je velice ruzna, ale vzdyt se ty dve teploty prekryvaji, 22 az 23C vyhovuje. Staci se podivat na rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda a je tam i "Plave v nádrži:" kde se u nich najdou i Skalary, Neonka cervena a jine ryby, ktere se s nimi teplotou ani neprekryvaji. A verim, ze fungovat to muze. Staci se mrknout na rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska - ja je chovam pri 28C, pravda ze ted v zime uz bylo po ranu i 26C, ale celkem bezne je i 29C, zadny problem, nadherne, velke, zdrave a pekne zrave ryby. Musim priznat, ze mne pancernicci neberou, takze se v nich ani moc nevyznam, nicmene to podstatne, co jsem chtel napsat, je prohlednout si nadrze dalsich lidi tady, kteri je chovaji, a mrknout na to, s cim vsim mohou zit a pripadne se zeptat primo cilene vzkazem, jakou ma dotycny v akvariu teplotu a jak se jeho rybam dari ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 12:22 vitek38 – Razbory + pancéřníčci - chov ?
Dobrý den.
Napadlo mne, že bych si "zařídil" malé 70l akvárium pro chov razbor hengel společně s pancéřníčky panda. Vlastním jiź zažité 72l akvárium jehoź nýnější obyvatelstvo činí několik pancéřníčků, 7 razbor a 2x ancistrus (všichni obyvatelé jsou v akváriu už nějaký ten pátek a zatím se drží v plném počtu, a troufám si říci že jsou velice spokojení). Mím cílem je zařídit akvárium co nejpřijatelnější pro oba druhy a docílit nárustu počtu obyvatel. Podle rybiček.net je ideální teplota panc.(18-23) a razborek (22-28) velice rozdílná, ale chov je u obou druhů "snadný". Je tedy možné docílit soužití razbor s panc. a docílit jejich množení? Budu vděćný za všechny rady, postřehy, nebo i objektivní kritiku. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jana
asi ti nezbyde nic nez zkouset... urcite budou mit rady moinu, mozna i drobne patentky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 23:23 Jana – Boraras brigittae
Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s touto rybkou, našla jsem o ní málo informací, takže dík moc za každou radu ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – galaxky
zvetsil jsem akvisko na cca 75L a kvuli vlaknity rase jsem musel odstranit jak javskej mech, tak monoselium, ale mam tam slusnej zahonek blixy a tak se mi galaxky zacali do ni trit... i presto ze tam nam krevetky, okruzaky, kruzniky, helenu a panciky tak jsem dneska objevil (asi 14dni po preloveni) rozplavanej poter!! super a dospeli si ho vubec nevsimaly....
a mate videt to rodeo kdyz jim tam panu moinu... hotovy pirane

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:18 Muž roper [10] - Cichlidy
A nejzajímavější na nich je to, že patří do kaprovitých a přitom jsou úplně jiné. Pro mně jsou to nejlepší blbky na relax, ale musí jich být víc s pěkně zarostlou nádrží :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:11 Žena Kajka99 [229] – Re: vlacek
já mám 6 maculatus a 6 urophthalmoides v 84l a jsou v pohodě, jsou namixované, nebojí se, občas se nějaká odtrhne od ostatních a jde prozkoumávat nádrž na vlastní pěst. Čichavcům kradou jídlo před čumákem a dokonce mi společně s čichavci oždibují ruku, když z akva sbírám zbytky rostlin. Asi jsem měla štěstí při nákupu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vlacek
taky když je jich hodně tak se bojí míň. Mám je ve třicítce s galaxkami a plavou všude. Pak jich mám několik ve dvacítce jen s krevetkami a tam se bojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:45 Muž vlacek [402] – Re: Moucha
Od tamtud jsem je mel ;-) Zalezi samozrejme na zarizeni akvarka a jak moc jsou stresovane. Obecne mam pocit, ze se nalada techto mikrorasbor snadno zmeni a treba po vymene vody se dokazi nekolik dnu stresovane schovavat. Pak najednou jsou zase uplne ok a zerou doslova z ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: vlacek
ono opravdu zalezi odkud je mas a kolikata generace to je.... treba v nuselsky v praglu maj skvrnoocasky co plavou po cely nadrzi a nebojej se....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:28 Muž vlacek [402] – Re: AlQuds & Charvi
Ja jsem zkousel b.merah, b.urophthalmoides a b.maculatus a urophthalmoides byly nejmene vyrazne a hodne se ukryvaly v porostu (i M.Rejlkova to o nich pise). Nakonec jsem skoncil u b.maculatus, prijdou mi z tech tri nejmene plache a jsou po cele nadrzi. V mych podminkach se take nejvice vybarvily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: charvi
doporucuju kombinaci mikrorasborek (cca 10ks) s hejnkem c.pygmaeus(6ks a vic)
skvrnoocasy, kubotaiky
tenhle rok se nabidka a dostupnost ruznych druhu vyrazne zlepsila

galaxky chteji opravdu vetsi akvarko aspon 60cm dlouhy

a uvedomte si ze dost velka cast rasborek je polodivokych, takze se nedivte jejich plachosti

chovam galaxky, a muzu rict ze my odchovy jsou podstatne min plachy nez jejich rodice, a vytvareji docela zajimave hejnko s c.pygmaeus, rozhodne je na co divat a kdyz jim nakapu moinu (zmrzlou dam roztat do kindervajicka a pak davkuju kapatkem) tak se zmeni v pirane, dokonce, kdyz je dobre zarostli akvarko, prestanou pak likvidovat potomstvo a okolo plujiciho pludku si nevsimaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 20:33 Muž AlQuds [161]
Mam v minicku spolecne s krevetkami hejno razborek skvrnoocasych. Jsou fajn, akorat (alespon u mne) jsou hodne plache a taky se drzi jen u dna (resp. v dolni casti). Kdybych si mel vybirat ted, asi bych dal prednost druhu, ktery se pohybuje po cele nadrzi nebo aspon v hornich a strednich vrstvach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:31 Muž roper [10] - Cichlidy
Dobrý nápad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:31 Žena Linduš [166] – Re: charvi
no proto ;-)
tip: čím menší, tím víc místa budou mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:27 charvi
Linduš napsala: jen se zeptám: nemyslíš, že už tam máš rybek dost? :-)
ty stavajici chci dat pryc, platy hrozne kadi :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:16 Muž roper [10] - Cichlidy
Já mám galaxi 2cm a jsou úplně luxusní. Jen je jich potřeba trochu víc (jako neonky), protože by byliněkde zalezlé. Mají rádi velké aqa, ale já je mám v 30L s krevetkama, kde mají plno mechu a krásný koberec z mech koulí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:16 Žena Kajka99 [229] – Re: charvi
Do malého akva doporučuji malé druhy (označované jako mikrorasbory), čili boraras maculata, boraras urophthalmoides (prodává se chybně označená jako brigittae) a podobné. Podívej se do atlasu. Razbory jsou hejnové ryby, tzn. minimálně osm jedinců. Dávej si ale pozor na přerybnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:15 Žena Linduš [166] – Re: charvi
jen se zeptám: nemyslíš, že už tam máš rybek dost? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: charvi
tak co nejmenší. Já mám razbory skvrnoocasé, ty jsou fajn, jinak druhů je plno, stačí se podívat do atlasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:06 charvi – Rozborky
Mám 30l akva a chtěl bych si do něj pořídit razborky. Potřeboval bych poradit, který druh je "nej" a kolik rybek(chtěl bych co nejvic:) diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:44 Muž vlacek [402] – Re: Marfy
Pohanecem je vetsinou krmeni ;-) To jsou jako blesk! Mel jsem s nimi chvili SAE a ta mi 4 svou hravosti popohnala ven z akvaria :-(
Jinak ta volna plocha k plavani je vazne nutna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:40 Muž Marfy [13] – Re: maxo
potvrzuji maxovu zkusenost. prevazne se drzi v hejnu, sem tam se jedna dve zapomenou nekde. Ted se tady nekde v jinem vlasknu resilo jak je to s castmi akva kde se zdrzuji. Tyto ryby plavou na 99% v hejnu ve volnem prostoru, mezi kyticky se jim moc nechce. Jinak jde o velice hezkou a zivou hejnovitou rybu ktera je vcelku akcni a clovek teda nemusi mit v akva nejakeho "pohanece" aby hengelky videl v pohybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:31 Muž maxo [9] – Re: gigimasters
mam ich 8 a vacsinou su spolu,sem tam sa jedna dve zatulaju. kazdopadne je ich treba aspon 10 aby to nejak ukazalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:28 mOOOm – Re: gigimasters
doporučený počet ryb je 6 a více (menší hejno ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:27 RAP – Re: gigimasters
Ale jo, celkem se v hejnu drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:25 Muž gigimasters [8] – Razbora Hengelova
Znáte tuto rybu? Drží se hodně v hejnu nebo ne? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 12:49 kyknos – Re: kpapik
Dá se asi koupit mražená, ale to není ono. Kouzlo té živé je právě v tom, že jí galaxky mohou lovit v podstatě celý den (když nakrmíš dvakrát denně). Žádné složité zařízení nepotřebuješ, stačí větší sklenice se vzduchováním, vzduchovací motorek dnes stojí pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 07:21 Žena Linduš [166] – Re: kpapik
kupuju mraženou. je sice velká, ale razborky nemají problém jí slupnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 22:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kpapik
prvni tri tydny jsou kriticky... umrti nasledkem stresu pri prevozu (pripadne oslabeni imunity a nasledne umrti na nejakou lehkou nemoc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:59 kpapik – Re: Moucha
prvni varka 5 kusu asi 5 tydnu, druha varka 4 kusy asi dva tydny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:57 kpapik – Re: kyknos
neda se ta artermie nekde koupit uz namnozena? ze bych jim dal mesicni ozdravnou artemiovou kuru? stavet nejak mnozitko na artemie do toho se mi moc nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 16:29 kyknos
Já krmím dánia perlová (galaxy) artémií, žerou ji velmi dobře, navíc mohou lovit po troškách několik hodin, co nauplie vyrží ve sladké vodě. Když porovnám pohublé chudinky z krámu s rybkami co mám doma po měsíci na artémii, nedá se to srovnávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 15:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – galaxky
jak dlouho ty galaxky mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 15:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kpapik
jo to by mohlo stacit...ale rozdelil bych to do nekolika davek... nez tu jenu granulku jedna rybka schroupe tak zbytek popada okolo bez uzitku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:55 kpapik – testy
Tak udelal jsem nejake testy vychazi to asi takto:


NO3 – 30,
NO2 – 0,
16d GH,
6KH,
7.8PH,


Cili to mam asi dost zasadite… muze to byt tim? Pouzivam vodu z vodovodu (praha), menim asi 1/3 tydne, pri vymene pridavam Dennerle Wasseraufbereiet dle navodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15059-razborky--chov?od=370