Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razborky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Razborky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 07:42 Muž čmeliak [5] Re: LiborSprysl
a mas ich aj ty ?..narastli ti az do tych 5 cm ?, ja by som bol rad keby dorastli len do tych maximalne 4cm, chcel som mat hufik malickych rybiek :) a preto radsej hengeli..ale unas maju len tie klinoskvrnne.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.08.2012 07:07 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Znáš rybáře. "Ta ryba byla tááklhe velká". :) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 06:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: čmeliak
Jdou to maximální rozměry za abnormálně ideálních podmínek. Těch pět cm je určitě i s ocáskem smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 21:49 Muž čmeliak [5]
na stranke sa pise ze razbora hengelova dorastie do dlzky 3-4cm, a razbora klinoskvrnna 4-5cm...je to naozaj tak ? dorastli vam tieto rybky do takych rozmerov ?, alebo ake velke ich mate vy ? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: fido16
Akara hnědá je celkem klidná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 20:59 Muž fido16 [631] Re: Deathbull
Aha dík za radu. Jakou cichlidu mi doporučíš? Hlavně nějakou mírumilovnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 20:54 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: fido16
Nemají proč držet hejno. Hejno vzniká při potřebě bezpečí (silueta velké ryby, větší šance že predátor sežere souseda a ne mě atd.) ;-)

Přidej do akva párek ne úplně malých cichlid a uvidíš co bude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 20:27 Muž fido16 [631]
Čauky. Chci se zeptat proč se razbory klínoskvrné nehejnujou? Jsou roztřelené po akvu :-) Nevím čím to je. V akvu mám 30 razbor. A nějaké ancáky na dně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 15:26 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sid
A kolik byste toho chtěl? ;-) Jo a měl bych ještě nějakej Echinorus. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 15:20 Žena Beastie [314] Re: vlacek
a jak moc toho tyhle male bestie sezerou? pocital to nekdo treba a mikrogramaz? nebo jako vazne to mam krmit dvakrat denne, kdyz uz ted maji kulata briska jako opicky?:) Navic jak je nemam s cimkoliv jinym, tak mi lenivi :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 14:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Pepan
A víte, že ano?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 14:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
sorry proste nestiham a ma hlavicka nejni na pamatovani naprosto presnejch jmen cehokoliv zarizena, ale to uz by jsi mohl vedet.....
kdyz mam cas(hlavne po vecerech, nebo kdyz hlidam vypocty) tak to kopiruju z atlasu aby to sedelo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 14:00 Muž vlacek [402] Re: Beastie
Pokud si spravne vzpominam, tak prave razborky by se mely krmit co nejmene a co nejcasteji, i dospele. A ze dna se nauci zrat, pokud treba jinde zradlo neni. Me zraly vzdyt s panciky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 13:36 Žena Beastie [314]
Jak často tedy vy krmíte razborky? dokoupila jsem celou novou sadu 10ti, takže tyhle titěrné pátěře se snažim vykrmit, ale ty 4 původní jsou ohromné, mají veliká kulatá bříška a nechci aby se přežrali a pukli :) Já krmím jen jednou denně půlkou mililžičky (mikrolžičky? malinké plastové naběrové lžičky) inve nrd 3/5 a střídám to se sera vipan baby, nějakým prachem a moinou...a nechávám jeden den v týdnu pauzu. Přístup krmit jen co se sní je nefunkční, oni vždycky všechno sní co nestihne spadnout na zem, protože se země se přeci nejí:) A krmit bych mohla pořád, stále na mě vyčítavě hledí u skla když jdu kolem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 13:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sid
Takže na Lomiopsis Vás už nenachytám? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 13:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Pepan
A já myslel, že můj život akvarostlinkáře dostává nový smysl... :-O :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 12:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sid
Třeba se řídil zásadou že stručnost je sestra úspěchu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 12:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Sid
Puntičkáři... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 12:38 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
...monoselium...
Nějaká novinka? :) Sem s ní! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 08:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: triscene
no lze pouzit i monoselium, me se galaxky treli i v blixe, proste neco trsnatyho, chuchvalcovityho jemnolistyho....
kdyz nejni zivy lze pouzit i tekuty (kdyz ne tim nenakrmi poter tak aspon plankton, kazdopadne pak na poter co papat- krmivo nebo plankton)
pri prvnim odchovu jsem pouzil i slupku od bananu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 00:20 triscene
planujem skusit experiment s mojimi boraras uro... a maculatus tak ze oddelim jeden par a dam ich do samotatneho maleho akva so sietkou dole, kedze nemam javsky mach tam pouzijem asi chumac riccie do ktorej je nejaky ten mach zapleteny. mohlo by to fungovat?
ako dlho ich nechat v takej "vytieracke"? 1-2 dni? krmit netreba ako som pocul.

ak sa podari poter tak planujem krmit s Vipan Baby, zivu potravu bohuzial nemam

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2012 09:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
vetsi je jednodusi..... vetsi objemy jsou stabilnejsi.... i tem rybkam se to vic libi.... kdybych mohl tak bych v praci mel misto 3 nadrzek (12L,23L,72L) jednu velkou 60x160x35cm (oni ty galaxky v prirode vic jak 30cm vody nemaj)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 09:42 Žena Beastie [314] Re: Moucha
no netroufám si tvrdit, že to byli prcci když jsem je koupila, ale vzhledem k tomu, že od té doby vyrostly o půl centimetru nebyly úplně v ukončené fázi vývoje. Spíš mě mrzí, že to tak vzdávaj, kdyby alespoň byla nemocná, takhle to vypadá, že si sbalila kufry a odcestovala do mexika !
Prostě víc dokoupim a nebudu to řešit. Plánuju větší akvárko, ovšem jsem na vážkách když se mi moc nedaí ani ty menší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 09:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
no uvedom si ze tyhle pidirybky jsou pomerne nizko v potravnim retezci, jsou pomerne kratkoveke s vysokou populacni dynamikou a pokud je kupujes jako dospele nemas kontrolu jak jsou skutecne stare....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 09:10 Žena Beastie [314] Re: Moucha
Mix od lonskeho dubna a srpna. Ale vadi mi to bezpriznakove, rybky moc nestresuju, je jich sice málo což je může stresovat, ale tim že budou umírat jich víc teda rozhodně nebude :)

taková pěkná rybička, barevná, a nic, neni. Trošku me to štve, už i řasy se mi pomalu daří zbavit, mám spoustu kytiček, krevetky se pomalu množí a rybičky mi to kazí

Hned až budu někdy v práci končit rozumně, sjedu si koupit další ryby a vytvořím větší hejno, třeba jim to zlepší podmínky psychického stresu nebo čehožeto.

Dost me ale překvapuje, že sem nenašla ani zbytek ploutve, vůbec nic !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 08:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
jak dlouho je mas? nekdy uhynou starim ci nasledkem stresu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 21:46 triscene
je to mozne, mrtvolky sa mi bezne stracaju v akvariu ked ich bud krevetky, prisavnik alebo pangio kulhii ocisti priam na kosticku. pri mojom pocte ryb to su prirodzene ubytky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 19:18 Žena Beastie [314] Re: Beastie
Huh, tak ráno jsem odcházela do práce, 5 zdravých ryb, večer přijdu z práce, 4 zdravé ryby. Ani známka po zbytku těla ryby v akva, žádná ryba okolo ( tam by jí teda asi snědla kočka). Je možné že za míň než 12 hodin 5 krevet a 10 okružáků snědlo mrtvou rybu? a co jí sakra bylo?:( není to ani ta, co měla tu divnou skvrnu, je to jedna z těch dobře vybarvených. Nechápu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 12:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
ono je to hlavně o podmínkách, v přírodě si tyhle hejnové ryby taky bohatě vystačí samy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 12:19 Žena Beastie [314] Re: katterinecka
no např neonky byly enormně apatické, když byly sami, tak jen jestli někdo nemá pdoobné zkušenosti. razborky trpasličí si taky samy vystačí, ale hengelky mají od trpaslic značně rozdílné chování.

Hlavně aby byly vůbec zdravé
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 12:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
nevidím důvod proč by hengelky nemohly být v akvárku samy, případně navýšit jejich počet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 12:06 Žena Beastie [314]
Doma pořád žádná změna, teď ovšem dotaz k hengelkám v práci. Jsou to ryby co vyžadují společnost dalšího druhu ryb pro aktivitu? Dnes jsem přišla o čichavce, se kterým měly hegelky docela příjemný vztah ( jednalo se o samici) a již dopředu přemýšlím, jestli čichavce nahradím např parmičkou duhovou, co se mi jeví jako jediná vhoná ryba ( snese vysoké teploty, může se chovat párově a v mé litráži, není to labyrintka, není příliš veliká a má podobné nároky na vodu, i když obývá taktéž střední část akvária).
Nebo je taktéž možnost nechat razborky v akváriu s ancistrusem, a pár kousků přidat, ať mají větší hejno. Má ěnkdo zkušenosti se samostatnými hengelkami? Byly spokojené?

Vím že je ta otázka předčasná, ale alespoń nad tím nebudu muset přemýšlet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 19:01 Žena Beastie [314]
no ryby vypadají stále stejně a stejně aktivně, uvidíme až tam přidám pár dalších kousků, jestli se to nějak změní nebo rozleze. Nechci to podcenit teda ale. Kdyby měl někdo podobnou zkušenost budu ráda za info, internet bohužel v tomhle k ničemu nebyl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 20:08 Žena Beastie [314] Re: Beastie
Fotka k příspěvku A ještě jedna fotka, ta ryba vypadá až skoro nemocně , jí to nějak problesklo? Snad bude OK, předtím když docházelo k úhynu tak byla vždy ryba enormně vybledlá a vyhublá
PS nejedná se o něco aktuálního, už takhle asi vypadá déle, já na ně zběžně koukám, jen dnes jsem je velmi vážně pozorovala takže dnes panikařím
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:58 Žena Beastie [314] Re: Beastie
Fotka k příspěvku Povedlo se mi vyfotit obě řečené, ta jedna vypadá že pukne :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:03 Žena Beastie [314]
Hm, tak dnes jsem velmi velmi intenzivně pozorovala rybičky, a z 5ti razborek mají 2 dosti zapadlou kresbu té hlavní skrvny, jedna má takové tmavší tělíčko a ta skvrna vůbec nevystupuje a ta druhá má tu skvrnu skoro vymizelou ačkoliv celá je dost barevná. Snažila jsem se je vyfotit ale nepostojí tak, aby to bylo vidět (dokonce se jen ta, co chci vyfotit, schovává za rostlinstvo). Ostatní skvrny např na ocasu a u ploutví jsou výrazné
Další tři ryby mají skvrny nádherně ohraničené. Je s nima něco špatně? Vím že mají mít méně výraznou barvu nejsou-li dominantní, ale ta ztráta skrvny mne děsí. Může se například jednat jen o samičky? (mají trošku kulatější bříško, ale je to dost těžko porovnatelné)
Děkuji za názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 13:11 Muž vlacek [402] Re: Beastie
Tak pak je vse ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 12:52 Žena Beastie [314] Re: vlacek
oh, tu axelrodii si pamatuji, tu už sme spolu jednou probírali. je krásná, ale obávám se, že se mi už do akvárka nevejde :) je to malé i na jeden druh, tím víc na dva. Leda že bych koupila 5 a utvořila "hejno" deseti :)) Me právě nepřijdou plaché vůbec, příjdou mi takové klidné ale ne hejnové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 12:38 Muž vlacek [402] Re: Beastie
jestli jsou hejnove nebo ne - asi ano, ale zalezi na prostredi jako velikost nadrze, pritomnost jinych ryb, ktere by mohly byt pro razborky nebezpecne atp. Moje zkusenost je ta, ze muzou byt v hejnu (zvlaste jsou-li stresovane treba prave castym vrtanim se v akvariu), tak mohou plavat i jednotlive a v klidu. Muzu zaroven potvrdit teritorialni chovani nekterych jedincu. Mel jsm dve takove, ktere si stale strezily sve jedno misto v nadrzi a ostatni tam nepoustely. Hengelky urcite daleko vice drzi hejno.
Jinak ke spokojenosti prispeje i pritomnost o neco vetsich a malo plachych ryb, ktere je ale neohrozuji. U mne fungovaly axelrodie riesei, dovedu si predstavit i neonky (simulansky). Galaxky moc nepomohou, protoze jsou samy dost plache.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:05 Žena Beastie [314] Re: Moucha
Tak sem jdu po delší době se zkušenostmi s razborkami trpasličími. Oproti hengelkám, které mi v práci dělají radost, mi teda trpaslice doma moc radost nedělají
Již předtím jsem psala o občasných nečekaných úhynech jednoho kusu bez přechozích příznaků, vždy provázené mou několikadenní nepřítomností. Spousta lidí mi tvrdila, že je to špatnou údržbou ( na 90% mají pravdu), ovšem jediný rozdíl v těch 5ti dnech, kdy sem byla pryč bylo, že sem je v tu dobu nekrmila ( rozhodně bych v tu dobu ani neplánovala udrzbu).
Ráda rybičky stresuji tím, že tam strkám své ohromné ruce a trhám tu zpropadenou vláknitou řasu, což vyústí v stav jako po tsunami:) Akvárium jsem rearanžovala a nyní mám stále méně a mně řasy - taky už nemám žádný jávský mech co mi zabíral 50% akvária, místo toho se mi krásně rozmnožily valisnerie a zabírají mi jiných 50%.

Zpět k chování, zbylo mi z původního počtu 12ti razborek ( před rokem) razborek pouze 5. Tento počet je takový stabilní, všechny ryby vypadají zdravě ( ne že by ty předtím vypadaly nemocně). Ryby jsem dokupovala již dvakrát po pár úhynech jednotlivců, vždycky se počty snížiliy na 5-7. Nevím jestli se mi tím snaží naznačit to, že jim tenhle počet vyhovuje. Nejsem si jistá jak moc jsou vlastně tyhle razborky hejnové, mám prakticky jednodruhovou nádrž ( razborky + krevetky). 5 razborek je rozhozeno v 5ti úsecích akvária, pokud se jedna odváží přiblížit k druhé následuje honička a vyhnání zpět do svého úseku. Ani když byly větší počty nedržely se razborky pohromadě ( oproti hengelkám), jsou dost separátní a vpravdě asi i druhově agresivní, občas přemýšlím jestli štvanice neubily některé slabší jedince.

Někdo další kdo by měl stejnou zkušenost ? (Tzn trpasličí razborky nejsou hejnové, alespon ne v tom pravém slova smyslu a ne v jednodruhové nádrži)
Plus myslíte, že mám dokoupit dalších pár kusů razborek, až se mi ustálí situace s řasou? Pomůže jim to v lepším pocitu v nádrži? jak poznám nešťastné ryby?:)

Děkuji za názor :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 09:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
Pán je fakt zručný...to je to co mi chybí.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.11.2011 09:40 0 Re: triscene
Fotka k příspěvku Vyrob si delší, ale k poměru prostoru v akva nádrži užší ( asi 10cm ) síťovou třecí a zároveň chovnou komoru s přiměřenou velikostí ok. Krm v rámci možností i drobnou živou "bezpečnou" potravou a třeba budeš po čase příjemně překvapen.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 15:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: triscene
procti si tihle vlakno a i katalogovou kartu na akvaristovi cz, me se povedl odchov s dospelci (galaxky) jen v prvnim mesici, kdyz jsem cca 10hlave hejnko prelovil z 30L nadrze do huste zarostle 60x40x30 (takze vic nez dvojnasobek)
momentalne obcas zahlednu poter mezi plovouckama a predevcirem jsem nasel jeden kousek v komore filtru....
trou se mi kazdej den, ale ty jikry i maly poter spolehlive zlikvidujou, pokud se mu nepodari protahnout se na bezpecne misto.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 14:14 triscene
ake mate skusenosti s odchovom? ja mam asi 2-3 mesiace galaxy aj borarasky ale zatial som mlade nevidel. v akvariu je dost miesta na ukryt a rastlin je dost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 14:59 Muž dair [29] - AsieRe: Moucha
rybky uz sou v pohode jako predtim. asi byli dost vystrasene. chvilku se honili s odkalovacem po nadrzi. pristi tyden pojedu jeste pro 7 kousku hengelu. tak snad nedovezeme zadnou nemoc. toho se bojim nejvice. pak uz budou spokojene zit v 15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 12:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlacek
no jsou kaprici stejne jako rasborky, borarasky a microrasbory

no zkus ho izolovat, je mozny ze mu to ostatni okousavaj.... prisel jsem tahle o dva samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 11:13 Muž vlacek [402] Re: Moucha
Nazdar Moucho - spise jen pro zajimavost. Uz asi dva mesice ma jeden z mych samcu galaxky na jedne strane misto bez supin, ktere je pres celou vysku tela, takze skoro tretina jeho boku je odkryta. Nevim, jak se mu to stalo, trochu se mu to s casem zvetsuje, ale je stale velmi cily a chova se naprosto ok. Vubec se mu to nezaplisnuje. Jinak na nejakou formu vodnatelnosti mi daleko vice trpi corydoras pygmaeus :-(, ktere s galaxkami mam.

EditL ted si uvedomuji, ze vlastne galaxky uz patri do jineho vlakna, ne k razborkam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 10:46 Žena Beastie [314] Re: Moucha
Jáse právě obávám té plísně, teď mám v akváriu jistý disbalanc kvůli řase a jedna z razborek trpasličích mi příjde o odstín světlejší, nemá takové ostré vykreslení těch skvrn,je protáhlá a hlavně, drží se stranou od hejna, což je alarmující. Proto se snažím získat nějaké info abych mohla například zakročit.
zkusím taky pročíst nějaká fóra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 09:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
zatim jsem mel v ruce jedinou knizku o daniich a rasborkach, ale nic moc tam nebylo.... u nekterych druhu nebyla ani fotka!

ale z vlastni smutne zkusenosti vim ze mohou trpet ruznymi druhy vodnatelnosti (virova, bakterialni a plisnova- Phialophora )
pak byvaji nachylni na stres, pokud dojde k nejakemu poraneni, tak dochazi k zaplisneny ranky a ostatni v hejnu mohou utocit na takto zraneneho jedince a ranu zvetovat....

taky mam podezreni na urcitou citlivost na sul (chovam galaxky) i kdyz na foru www.celestialpearldanio.com/… nekteri chovatele vodu prisoluji....

zkus prohledat ruzna fora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 09:20 Žena Beastie [314] Re: Moucha
Mimochodem, nemá někdo knihu na razborky? třeba nemoci, chování při nemocech, nějaké tipy?
Na ostatní druhy ryb existuje spousta literatury ale razborky zatím zaostávají, a to jsou rozšiřující se skupina. Kdyby někdo něco našel, uvítám. Angličtina není překážkou

Děkuji :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15059-razborky--chov?od=251