Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Člunka pravohrotá

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Člunka pravohrotá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2019 11:29 Muž larix [1420] Re: daren
Kedysi som mal v akvárku tieto slimáčiky a dosahovali maximálnu veľkosť cca 2 mm. Potom sa z nejakého dôvodu (možno vplyvom liečby, už si presne nepamätám) vytratili. Dlhšiu dobu som ich zháňal (mám ich v obľube), a potom som dostal ponuku od Jirky Ščobáka. Poslal mi teda pár jedincov. Bol som prekvapený ich veľkosťou - najväčšie mali dobrých 5 mm, až som začal pochybovať, či je to vôbec Ferrissia. No keď sa začali u mňa množiť, opäť sa ich maximálna veľkosť stabilizovala na cca 2mm. Záver teda je, že veľkosť pri tomto druhu výrazne závisí od podmienok v akváriu. Môj predpoklad znie, že hlavným faktorom sú potravné možnosti (v mojom akvárku im konkurujú ďalšie dva druhy slimákov a krevety a zdrojov potravy (zbytky krmiva, riasy, biofilmy) je naozaj málo). Chemizmus vody (s výnimkou obsahu rozpustených organických látok a toxínov) je iba sekundárna záležitosť, keďže pH sa u mňa pohybuje v zásaditom spektre a rozpúšťanie ulity teda nehrozí.
PS: Redaktorov poprosím o prípadný presun príspevku do vhodnejšieho vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 21:58 Muž daren [408] Re: ZDRI
No uz jsou 2 mesice milimetrove, ale uvidime :) Zatim pripominaji spis vady na skle, tak by o neco vetsi mozna nevadili, uplne esteticke to neni...

Z meho pohledu - kdybych nastavil nejak latku - tak mi treba okruzak prisel uzitecny. Raketove se (mne :) ) nemnozil a poziral zelenou rasu. Pri blizsim pohledu byl i hezky. Ta clunka zatim nic moc. Mam ji ignorovat nebo se ji zavcas nejak snazit zbavovat?

Edit: OK, castecne jsem si odpovedel sam, vsiml jsem si, ze je to na to tema na foru rybicky.net/forum/15055-clunka-pravohrota- , tak tak nejak tusim co cekat. Podle fotek to vypada, ze je to ono, akorat ja mam asi nejakou verzi 'mini' :) Nebo je CO2 rozpousti drive, nez dorostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2019 20:47 Muž ZDRI [1415] Re: daren
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 20:45 Muž daren [408]
Fotka k příspěvku Mam v akvariu na sklech takove cca 1mm 'skleble'. Nejdriv jsem si myslel, ze jsou to cerstve vylihli sneci, ale neroste to, kdyz to pri cisteni skel setru smerem ke dnu, tak to behem dne zas vyleze vsude po sklech. Z atlasu zivocichu to nejvic pripomina clunku, ale je to mensi, vsechno kolem milimetru. Omlouvam se za kvalitu fotky, zvetsovani si vybralo dan na kvalite :)

Nevite nekdo co by to mohlo byt zac?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.02.2019 20:56 Muž Planorbella [643] – Člunka pravohrotá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 10:52 Hryzo – aj toto je riesenie
ak sa chce niekdo silou mocou zbavit cluniek ako ja, mal som 2 uspesne lkikvidacie -

1. v 15L krevetkariu - rucna trpezliva praca, jednorazove vytiahnutie napadnutej rastliny (velmi radi sa zdrzovali na egerii) a potom uz len nonstop pucenie zvysnych kusov az som sa dostal na 0 ( sposob ucinny v malych akvariach)

2. v 54L akva (krevetky + rybky) - no planaria ... daval som ju tam kvoli niecomu inemu ale s odstupom casu viac ako 2 tyzdne mozem povedat ze som od liecby ziadnu nezaznamenal takze verim ze su prec. pouzitie NP vsak odporucat nebudem (tak ako ziadny skusenejsi akvarista) pretoze je to vonkajsi neprirodzeny zasah do akvaria a tym padom len na vlastnu zodpovednost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 18:30 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Díky,budu muset mechanicky redukovat počet,ani heleny si s nima neporadí,nezajímají je,jsou asi příliš malé...Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 11:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Domias
Kazde rano je shrabni ze skla, jak o tom pisu o kousek niz (07.12.2010 10:47) a sice je nezlikvidujes, ale po par dnech jich bude vyrazne mene.

Aspon Ti rikaji, ze mas slusnou vodu, pac ve spatne se jim nelibi (ale zahnojit ji schvalne by se asi nelibilo ani krevetkam, i kdyz co ja vim, ja je nikdy nechoval, vzdycky mam v akvarku neco, co by si z nich udelalo krmeni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 19:20 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Tak jsem v pasti mám tam krevetky-sakury a konečně se začaly zase trošku množit..Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Domias
Zbavit se jich da a dokonce dost rychle, ale behem toho procesu nesmis mit v akvarku zadne zivocichy... nebo muzes, ale zbavis se jich taky. Trocha medi a je i po snecich...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 23:19 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetky
Tak jsem četl článek a nikdo neporadil,jak se jich zbavit,takže to nejde? Z.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 12:53 Muž vlacek [402] Re: Chalydba
Esteti :-) Ja je mam take a jsem rad ze je mam. Rozhodne je to tvor, ktery prida akvariu na zajimavosti aniz by necemu vadil. A kdyby jich melo byt fakt moc, tak budou po rozmacknuti urcite prijemnym zpestrenim jidelnicku pro ostatni obyvatele akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 12:29 Žena Chalybda [55] Re: pancéřníček
ph mám trvale kolem 6,5 a naopak bych ho ráda trochu zvedla, protože odvápňováním to zatím odnáší akorát chudák měchýřovka :-( Nevím, jak moc akvo při svý rychlosti čistí, ale na předním skle je fakt nevidím moc ráda... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 12:05 Muž pancéřníček [168] Re: Designer
Nechápu,co pořád proti nim máte.Jsou to moc užiteční pomocníci ano Ale když už se jich chcete zbavit,stačí aplikovat CO2 a jakmile spadne Ph pod 7,velmi rychle se jim začnou rozpouštět ulity a za krátko je v aq nenajdete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 11:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Chalybda
Vcera jsem do celeho akvarka zacal aplikovat eSHa 2000, takze i na techto potvurkach uvidim, jak moc je ten prostredek neskodny. Vubec bych se nezlobil, kdyby je to pozabijelo, ale nejspis se tak nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 11:00 Žena Chalybda [55] Re: Designer
Mám je taky. rozzureny Při stěhování akva (před několika měsíci) jsem se zárověň snažila udělat různý protiopatření (chemie na kytky, důkladný promytí písku atd.), trochu se to tím zredukovalo, ale asi bych to musela kompletně vyvařit smich Helča se jim nedostane na kobylku, je to na ní moc mrňavý a placatý. :-| Takže mačkám a mačkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 10:47 Muž Designer [5695] - Cichlidy
Dnes rano uz mne ty Clunky fakt nastvaly. Prisel jsem k akvariu tesne po rozsviceni a ono posete celni sklo - zadny des a hruza, ale stejne nic moc pohled. Vzal jsem do ruky malou nadobku (od vatovych tycinek), nabral trosku vody, vzal magnetickou sterku a jel pas za pasem po celnim skle odzdola nahoru, nahore pak vzdycky sterku oplach v te nadobce a udelal tak cele sklo. Co mne udivilo, ty potvory vubec nepadaly dolu, normalne jsem je takhle shrabnul az nad hladinu a vyplachl v te nadobce. Dal jsem jich pryc pozehnane. Uplne se jich takhle nezbavim, to je jasne, ale jak jsem se dival, valna vetsina jich byla prave na tom celnim skle, na ostatnich sklech jen par kusu, takze redukce mnozstvi to mohla byt slusna. Zitra bude pokracovani, jen at si zase vylezou ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 11:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: tomasFan
A mohu Ti duverne sdelit, ze proti ni nepomaha ani vysoka teplota, pac i kdyz je tady rybicky.net/atlasostatnich/clunka_pravohrota napsano do 25C, bezva se ji dari i pri 30C. ano Mne moc neva, po rozsviceni akvarka jsou sice na sklech, ale pak rychle zalezou a cely den o nich nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 10:17 tomasFan – člunka pravohrotá
Mám jí taky -ne že by něčemu přímo škodila, ale moc se mi tam nelíbí. Takže na ní neplatí třeba ani nějaká chemie, jen "manuální likvidace"? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 11:59 Muž sunny007 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: roper
.... dovolim si nesouhlasit, mini čtverzubce nezajímaj maj raději krevetky ):-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:39 Muž roper [10] - CichlidyRe: Sewer
Já mám asi 20 kreven v aqa se 4ks čveráků zakrs. a nemůžu na ně nadávat. šneků mám dost v těch ostatních aqa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:18 Muž Sewer [99] Re: roper
To sice jo, ale musíš pak řešit buď:

- kam s nim, když už nemá co žrát
nebo
- kde pořád snánět šneky

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:14 Žena Linduš [166] Re: roper
a na krevetky též :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:09 Muž roper [10] - CichlidyRe: JagerMaister
Ahojc. Čtverzubec je na to nejlepší potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 12:21 petulevrtule Re: JagerMaister
Já to mám v akvárku už asi rok, zbavuju se tak, že je prostě rozmačkám. Na čas to zmizí, pak se zase pár kousků objeví, tak je zase rozmačkám a je chvíli klid. Ničemu v akvárku podle mého nevadí. Kdyby tam nebyli, taky bych byla radši, ale není to nic špatného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 12:10 JagerMaister – člunka pravohrotá
AHOJ do mojho akvária som si asi nechtiac z rastlinami privliekol člunku pravohrotú ale teraz sa tento živočích premnožil v mojom krevetáriu a ja nwm stydim ako sa jej účinne zbavit radšej by som preferoval nejakú rybku alebo živočícha ktorý ma i ch zbavý tone ako nejakú chémiu poraďte :-) za rady DAKUJEM.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1604x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15055-clunka-pravohrota-?od=1