Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listonoh

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Listonoh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2010 02:31 0
Fotka k příspěvku Ještě jedna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.07.2010 02:29 0
Fotka k příspěvku Ještě vložím fotku zhruba pětidenních žábronožek o velikosti těla přes jeden centimetr . Za dostatku potravy rostou velmi rychle a oproti listonohům se ve vodním sloupci vznášejí podobně jako rybky. Nade dnem se substrátem , z něhož se líhly se nesnadno pozorují a proto jsou vyfoceny u stěny vaničky , kde jsou lépe viditelné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.07.2010 02:09 0
Fotka k příspěvku Co je nepochopitelné?
Větší objem vody , aby nebylo blokováno úspěšné líhnutí navíc i dostatečného počtu jedinců je k tomu potřebný - nebudu rozvádět důvody ; a atmosférické srážky jsou prokazatelně vhodné . Teplota nemusí být stálá , může kolísat ( osobně ponechávám nádoby s násadami trvale venku ). Promícháváním se z nosného ' média ' uvolňují vajíčka do vodního sloupce , kde se snadno líhnou a pohybem vody se stimuluje jejich konečný vývoj.

Důležité je , aby po vylíhnutí byla hned k dispozici vhodná potrava v dostatečném množství , jinak to pojde hladem a prospěje opatrné obměňování vody , doplňuje se ta s potravou.

Jako základ tyto informace pomoci mohou.

Foto: Vaničky pro chov lupenonohých korýšů - listonohů , škeblovek a žábronožek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:47 S Muž invalida [3881]
Ty rady bys moh rozepsat...dík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2010 12:38 0
Čerstvá dešťovka - dobrá úvaha na cestě k úspěchu ( + raději vyšší sloupec vody 15 - 20cm ). A prospěje i několikrát za den to zamíchat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 10:01 S Muž invalida [3881] – Re: Pepan
Tímto směrem uvažuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 09:16 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:Sewer, Invalida
Doufám, že Vás dílčí neúspěch neodradí. Jenom mě tak napadlo, jestli by se líhnivost nezlepšila při použití dešťové vody. Příliš tvrdá voda možná způsobuje neúspěch v líhnivosti. Oni ti listonozi se líhnou v době, kdy pořádně zaprší(aspoň si myslím) a v ní asi nebude moc rozpuštěných látek. A je docela možné, že je tam nějaký chemický blok, že když stoupá koncentrace látek ve vodě, tak je bráněno líhnutí. Rostoucí koncentrace látek totiž může znamenat, že se voda v louži vypařuje a nově vylíhnutí listonozi by nestihli dospět a naklást vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 07:15 Muž Sewer [99]
Hodně štěstí Véno!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 07:08 S Muž invalida [3881]
Takže schrnutí...přidám topítko...naleju trochu balený nebo deštovky do 5 cm a uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 21:33 0
Vy co to zkoušíte asi máte málo trpělivosti , nedokonalé návody , nekvalitní násady a nevhodné postupy , když se , buď nic nelíhne , nebo se to něco málo co se objeví neudrží při životě.

V roce 2008 jsem po mnoha letech znovu sladkovodní žábronožky a listonohy Českého původu a domácího chovu líhnul i odchoval. Loni jsem se k tomu pro zaplněnost nádrží nedostal a letos , až minulou sobotu jsem teprve opět dal do čtyř vaniček násady k započetí chovu v tomto roce.

K dnešnímu dni jsem sice listonohy zatím nezaznamenal ( líhnou se později ) , ale žábronožky dvou druhů o několika desítkách jedinců ve vodě již rejdí. U škeblovek si ještě nejsem jistý , protože to co se ve vance hemží je nyní příliš malé. Na líhnutí a odchov mám svůj osvědčený vyzkoušený postup. Z důvodu spěchu jej neuvádím.

Lupenonozí korýši jsou pro pozorování velmi zajímavým artiklem s možností chovu i v malých nádržkách , stejně jako krevetky nebo drobné rybky a plně doporučuji jejich rozšíření , ovšem pětistovka za nejistotu a pochybný " mátroš " je moc. V případě , že bych nabízel násady , tak mimo poštovného by to bylo za desetinu oné ceny. Snad se v dalších letech budu množením těchto živočichů víc zabývat , abych je mohl nabídnout širšímu okruhu zájemců. Teď po mně vajíčka nežádejte. 0 .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 20:07 S Muž invalida [3881]
A nic sakra..něco dělám asi blbě nebo tam bylo jen trochu písku nebo čeho :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 13:12 Žena bluedream [245] – Re: Sewer
Občas stačí jen trochu zapátrat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 13:01 Muž Sewer [99] – Re: bluedream
A my to měli za pětikilo a nic z toho není :-(
Chybama se holt člověk učí... po vejplatě vyzkoušim tyhle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 12:54 Žena bluedream [245] – Re: Sewer
Koukni na Ebay. Pokud natrefíš na dobrou aukci, tak do dvou set i s poštovným ;-). Je tam pytlík s vajíčky a pytlík s krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 12:30 Muž Sewer [99] – Re: bluedream
Toto se dá sehnat kde? coze a za kolik?
My si koupili s Vencou napůl ty "aquasaury" hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 11:21 Žena bluedream [245]
Fotka k příspěvku Já mám doma Amerického, ale ještě jsem se nedostala k tomu, abych to otestovala. Není čas. V každém případě mám samostatná vajíčka bez jakéhokoliv sajrajtu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 10:47 Muž Sewer [99] – Re: invalida
Tušim, že máme Australský Véno ;-) (...ne Americký)
Teplotu psali dost široce 22 - 30°C tušim. A do takový vody nasypat vajčka, ale asi to nebude to pravý vořechový...a proto se jich líhne tak málo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 09:52 S Muž invalida [3881]
Tak nevím ale Ti naši čeští listonozi mají mít k líhnutí vodu 10-15 stupňů...u americkejch sem to nevyčet...možná je problém tady :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 09:43 S Muž invalida [3881]
Já je mám líhnout od čtvrtka a zatím nic...sakra to mě mrzí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 09:40 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Sewer
Možná se najde jiný zdroj, kde líhnivost vajíček bude vyšší. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 09:32 Muž Sewer [99]
Jsou to úžasní tvorové, ale poměr "cena : úspěšnost chovu" je dost na prd :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 09:16 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Sewer
To je škoda. Moc jsem se těšil na pokec o tom, jak Vám rostou a množí se. No nic. Třeba to příště vyjde. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 08:44 Muž Sewer [99] – Moje zkušenost
Minulý týden jsem nasadil do vody vajíčka listohonů. Dal jsem tam půlku sáčku (druhá půlka putovala k invalidovi). Po třech dnech se tam objevil jeden drobeček, kterej žil 2 dny. Po dvou dnech byl jasně patrný tvar těla listonoha. Čile plaval, ale další den jsem ho zkrátka nenašel.
Můj dojem z balíčku vajíček není moc dobrý. Je tam dost sajrajtu, který se usazuje na dně i plave na hladině. U dna to včera začalo plesnivět, ale nějaké odkalování je vzhledem k mikroskopické velikosti vajíček takřka nemyslitelné. Postupoval jsem podle přiloženého návodu, až na to, že jsem místo té jejich balené vody použil asi 2/3 vody z akvária a 1/3 odstáté vodovodní.
Až dnes přijdu z práce, naposledy důkladně zkontroluju elementku a pokud nic nenajdu, s čímž počítám, tak její obsah zkrátka vyleju.
Docela mě to mrzí, protože sem se na listonohy těšil. Takže je možné, že až budu mít zase ňákou kačku na vyhození, zkusím to ještě jednou.

Rada pro ostatní vycházející z mé vlastní zkušenosti - vajíčka listonohů si kup, jen pokud tě případně nebude mrzet vyhozené pětikilo ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 08:32 Stingray
Před týdnem jsem byl u jednoho chovatele rejnoků, tak v jedné nadržce je zrovna měl byly tam myslím 2 velcí ostaní mu prej už pozdechali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 21:25 Muž Sewer [99]
Tomas Enderson napsal: Tak jsem trochu zapátral v paměti a našel jsem jednu prezentaci kde se listonoh pěstoval nebo dokonce snad i pěstuje.

Pěstujou se kytky, zvířata se chovaj!
Jinak tuhle prezentaci jsem už četl a řekl bych, že jsem si z ní docela dost odnesl ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 21:03 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
Ono něco jiného je číst si o tom a něco jiného je tam dojít, je to daleko, blíž jsou ti australští co vám je dovezou poštou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 21:03 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: invalida
Tak jsem trochu zapátral v paměti a našel jsem jednu prezentaci kde se listonoh pěstoval nebo dokonce snad i pěstuje. Skus toho človíčka kontatovat třeba ti pomůže. ahoj

www.akvarko.cz/…

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 21:01 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: RadekCX
tohle byl vysýchací přítok, na jaře byla voda, pak začala vedra a zůstala jen tůňka a už do řeky nic neteklo, přítok vyschnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:55 Muž RadekCX [219] – Re: invalida
hmm ja o tom miste vim - proto jsem psal v okoli CB - na druhou stranu on se s tim p.Skorepa pochlubil i jinde takze uz je to stejne provareny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:54 Muž RadekCX [219] – Re: Bak
listonozi v potoku zcela urcite ne - jsou to sezoni zivocichove, kteri funguji v periodickych nadrzich - vajicka v zemi vydrzi az 40 let a nevadi jim ani silny mraz - pak staci aby je zalila voda spravne teploty a uz se lihnou a behem nekolika dnu jsou schopni vytvorit dalsi vajicka

tohle z principu proste v potoce nelze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:52 S Muž invalida [3881] – Re: Bak
Ivane Ivane ty hlavo...tam píšou o konkrétní obci...víš co jsme za blbce...doufám že nedojde k hromadnejm vejletům :-( ale na druhou stranu je to velice zájmovej web takže...myslim to tak že nás je tu hodně od fochu ale psst nepřítel naslouchá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:45 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
Ani jsem netušil co v Čechách všechno žije, pamatuji je jako malý kluk v potočním přítoku jedné říčky na moravě, tenkrát jsem nevěděl co to je za potvory...

jinak ještě jeden hezký článek
otomar-knihy.webnode.cz/…-/
a jak píšou raci, nenosit z přírody domů !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:43 S Muž invalida [3881]
raci-forum.kvalitne.cz/… no jen pro zajímavost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:25 S Muž invalida [3881]
Jsem zrovna asi nepopulární u jistých jedinců či jedinkyň ale protože nejsou informace...jedině snad v englikánštině a tu mi tupý neumíme :-( ale proto se ptáme..jestli je u toho pr......je druhotný plus.....rači se voptám než abych řešil že můj novej králík scíp a to dostával jen švejcarckou čokoládu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:18 Žena bluedream [245]
Dívala jsem se, že ty stránky jsou dělané pro listonoha letního a amerického, kteří podle nich mají stejné nároky. Australský tam zmíněný není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:12 S Muž invalida [3881] – Re: RadioactiWe
Tak máš mínus..nebo plus...to je fuk......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:11 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: invalida
Ja ho nepoznám :-O :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:08 S Muž invalida [3881]
Skoro všichni znaj mý méno...že bych byl známá figurka? smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:04 Muž roper [10] - Cichlidy
A podáme si ruce, ne? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:58 Muž Sewer [99] – Re: bluedream
Tak už toho nechme a pojďme na listonoše ano ........listonohy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:56 Žena bluedream [245] – Re: Sewer
Ježiš, já nevidím nic špatného na tom, že chceš chovat listonoha. To je jako by ses mě ptal, jestli se mi nezdá špatné, že chováš rybičky :-)
Byla to jen výměna názorů, co se týče druhů na pokraji vyhynutí, o pašeráctví. A že to, co člověk napáchal nespraví tím, že ten daný druh namnoží a zavře do klece, aby se na něj mohly budoucí generace dívat, nebo ho testovat. Prostě to téma jen nabralo poněkud jiný směr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:47 Muž Sewer [99]
Jinak to nemyslím nijak špatně. Byla to reakce na tamten příspěvek ;-)
Díky za přidané info o chovu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:46 Muž Sewer [99] – Re: bluedream
Chci chovat listonohy, protože mi přijdou zajímaví. Chci vyzkoušet, jaké prostředí jim nejlépe vyhovuje, jakou mají nejraději potravu, jestli jsou schopni žít společně s rybami a jak je úspěšně odchovávat. Celé to beru jako velkou zajímavost a svým způsobem to bude výzkum, který by se také dal nazvat "testováním". Budeme sice chovat ten neohrožený druh, ale i tak...

Je to tedy z tvého pohledu špatné? Nebo to myslíš globálně a s tímhle co píšu já souhlasíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:46 Muž roper [10] - Cichlidy
Hodná holka palec
Nechám to moju přelouskat a hodím to sem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:43 Žena bluedream [245]
Dáma ještě přihodí komplet stránky o péči, krmení, ... k tématu listonoh. Aby se pánové nerozčilovali :)
mytriops.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:41 Muž roper [10] - Cichlidy
No jasná věc potlesk
Víc hlav, víc ví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:40 S Muž invalida [3881]
bluedream napsala: Když si vezmu velikost některých papoušků, bylo by to jako očipovat čivavu. A pokud pták nedocenitelný pro chov, vzácný nebo za těch několik desítek tisíc ztratí (uletí, někdo ho ukradne), jaká je šance, že ho chovatel dostane zpátky? S čipem by aspoň nějaká šance byla.
A mít umělý odchov jen kvůli tomu, aby člověk testoval nějaké zvíře, jestli náhodou v sobě nemá lék proti nějaké nemoci? To je mi proti srsti. Člověk měl na prozkoumání přírody spoustu času. A pokud se k ní začne chovat jinak, ještě mít bude. Mohl se víc zajímat třeba o medicínu šamanů z deštných pralesů, místo aby je ničil. Už vidím, jak se dostane do médií, že nějaká část nějakého živočicha léčí tu a tu nemoc a pytláky, co se na zbytek druhu vrhnou v přírodě s vidinou velkých peněz.
Začít konat až když něco zničíme a snažit se to zachránit tím, že zachováme onen druh v kleci jen abychom se na něj dívali, nebo ho testovali? To je přinejmenším sobecké.



Takže lupenohaksny sou tady jako hlavní téma...todle beru...ale že to ujelo jinam je důkaz že to tady není umělý ale živý téma...a kdo má doma rybičky nemusí bejt akvarista kdo má školy nemusí bejt chytrej...prostě dáma nám ukázala jak bejt lidi...ne prototypy bankéř kovář atd...esli nechápete tak sorry ale i ta ochrana má něco do sebe.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:38 Muž Sewer [99] – Re: roper
Mám tvůj příspěvek zkopírovat? :-D
Vítej v klubu "listonoš" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:33 Muž roper [10] - Cichlidy
Véno, ty zrado jedna.
Já myslel že jen Já a Ty sad sad smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:25 Muž Sewer [99]
No my jdeme do jejich chovu s Vencou spolu zároveň, tak by bylo určitě dobrý, kdyby se debata přesunula od papoušků a právníků k listonohům... :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 17541x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15051-listonoh?od=297