Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.12.2012 00:36 Žena Kytka [2146] Re: Flozik
Možná bych se ještě zamyslela nad tím akvárkem - to, které sis vybral, má vypouklé přední sklo. Sice s ním nemám zkušenosti, ale nebude to zkreslovat rybky a pohled do akva vůbec?
Pro 112 litrů bych klidně vybrala vnitřní filtr, pokud chceš hodně kvalitní a tichounký, sáhla bych po Eheimu, můžu vřele doporučit, mám jich doma několik. Mrkni do tabulky na Aquaball nebo Biopower (Pickup prý není tak tichý).
Jinak tabulka je z letáku o Eheim filtrech z nějakého zverimexu.
Já mám v akva s pavími očky (120 litrů) Biopower 200 a naprostá spokojenost. Mám ho v ložnici u postele přímo u hlavy a je tak zticha, že jsem ho ze začátku chodila kontrolovat, jestli vůbec běží, než jsem si na to ticho zvykla :-D.
Když to projedeš přes heuréku, dá se tenhle vybrat do tisícovky a máš v něm filtrační vatu i "granule". Navíc se k těmhle filtrům dá dokoupit další patro, pokud časem chceš.
Pořizováno zde: www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 22:39 Muž Flozik [8]
Diky za odpoved. Mam jeste jeden dotaz a to jestli se mi hned ze zacatku vyplati investovat do vnejsiho filtru (Tetratec ex 600) nebo mi bude stacit nejakej levnejsi vnitrni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2012 20:02 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Pokud bude akvárko v obýváku nebo aspoň někde kde se topí, tak to nebude problém. Obytná teplota těm rybám bude stačit (pokud nejste přistěhovalí eskymák :) ) Osvětlení taky lehce přihřeje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2012 19:25 Muž Attta [208] Re: Flozik
Ohledně kvality nebo ceny ti neporadím, ale co se týče topení tak to můžeš koupit kdykoli jakékoli. Radím vyzkoušet napřed bez, protože dokoupit můžeš kdykoli, obvzlášt když tě tlačí peníze. Většinou se voda drží dobře i bez topení tak zkus a uvidíš! Přeju ať se všechno podaří! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 17:51 Muž Flozik [8] – Prosim o zhodnoceni akvaria a vybaveni
Zdravim, sem zacinajici akvarista. Uz sem si toho docela dost nacet, a tak vim, ze vybirat akvarium a potom teprve osazenstvo neni to nejlepsi, ale vedou me k tomu hlavne finance a prostory na akvarium. Takze prosim o zhodnoceni nasledujiciho... Vybral sem si tento komplet akvaria: krmiva-az.cz/…& detail=8214 a k nemu vnejsi filtr krmiva-az.cz/…= 1&detail=3436 a topeni krmiva-az.cz/… mp;detail=3259. Vim, ze osvetleni 2 x 18 W neni zadny zazrak, proto rovnou koupim dva reflektory a podle moznosti krytu casem treba doplnim dalsi zarivku. Co se tyce ryb a rostliny, tak je moje predstava ciste zacatecnicka, tzn. nejake zivorodky a pod. Muzete mi prostim tuhle moji sestavu nekdo zhodnotit a zkritizovat, pripadne navhrnout neco lepsiho? Diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.12.2012 16:12 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Vše podstatné máš níže. A teď je to na tobě. Začni opravdu číst a přemýšlet nad tím. Tohle všechno už bys totiž jinak věděl. 12 let je dlouhá doba. A tady stačilo lidem pár minut aby napsali co děláš špatně. Pokud bys jen trochu četl,tak zjistíš,že kropenáč má v dospělosti 15cm a ten asi do 50ti litrů nepatří
Teď už snad jen zodpovědně a s rozmyslem. Ptej se tady, bude ti odpovězeno. Jen se pak tím řiď. Hodně štěstí a pevné nervy
Dobré je, žes začal hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.12.2012 15:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Engracado
Když se na to kouknu já ze svého pohledu, tak bych viděl základní chyby takto:
1) malé akvárko - v malém akva se mnohem hůř udržuje rovnováha než ve velkém
2) hodně a špatně zvolených ryb - pancéřníčci kropenatí, ancistrusi, parmičky pětipruhé, to vše potřebuje mnohem větší avárka, gupky (paví očka) jsou špindíry, v takto malém akva je třeba je chovat samostatně a dbát pečlivě na údržbu
3) měnit 20 litrů vody týdně celkem stačí, ale není třeba čistit přitom filtr. Filtr by se neměl čistit častěji než 1x za 6 týdnů, pokud je dostatečně zvolený, tak i méně často, a neměl by se nikdy čistit zároveň s výměnou vody
4) teplota vody by měla být okolo 24°C pro většinu rybek. Je vždy třeba podívat se, jaké je doporučované rozpětí teplot pro rybky, které máš, a držet to u spodní hranice na teplotu nejnáročnějšího druhu. Vyšší teplota zrychluje metabolismus rybek a tím zkracuje jejich život, ale také je nepříznivá pro rostlinky
5) nevím, jakou máš zářivku, ale důležité je, aby nebyla starší než 1 rok. Také bych zkrátil polední pauzu, případně bych změnil čas svícení např od 12ti do 22ti hodin.
6) nevím , jaký máš substrát, jestli v něm nejsou kousky vápence. Ale v substrátu tak často příčina problémů nebývá. Přesto bych zkusil odebrat vzorek substrátu do skleničky a zalít octem. Pokud nebude bublat, je vše OK, pokud ale bude pouštět bublinky, je v něm vápenec a i substrát ti v petcentru prodali špatný
Ideální by bylo založit si prezentaci, napsat tam co nejvíce údajů o tvém akvárku přesně podle jednotlivých bodů v prezentaci, ty už tě navedou, a pak se na to bude moct kouknout víc lidí a ti ti mohou poradit.
A závěrem, ale rozhodně ne napsoled, ti poradím hodně číst. A číst dobré informace. Tady na tomto webu je spousta vláken, věnujících se konkrétním problémům, a také spousta článků. Celé jedno velké téma se věnuje akvaristickým začátkům. Všechny články stojí za přečtení, mně osobně se například moc lí tyto články: rybicky.net/clanky/593-zalozeni-akvarka-z-pohledu-zacatecnika a potom článek z pera naopak velmi zkušeného akvaristy a rostlinkáře: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.12.2012 14:41 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Engracado
vždyť se to tu probírá každý den.
Pokud jsi opravdu hodně četl, pak nevím proč se ještě ptáš.
27°C je dost - skoro moc. Paví oka, parmičky pětipruhé, ancistrusi budou spokojenější s vodou do 25°C.
svítit je dobré 10-12 hodin, bez přestávek
vodu měnit pravidelně, týdně 1/4 objemu
Rychle rostoucí rostliny, které spotřebují dusičnany
50 litrů = max 10 rybek, v případě pavích ok a krunýřovců kropenatých ještě méně
Zapomeň na kouzelný vodičky ...

čti, čti a čti. Pak se nebudeš muset ptát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 14:35 Engracado – Opakovaný neúspěch - prosim o radu
Ahoj,

doufám, že jsem tu na správném místě... Nevím na koho se obrátit.

Akvárko s rybičkama mám už asi 12 let a za tu dobu jsem měl různé rybičky, nádrže, rostliky a pořád dokola se opakuje takový cyklus což mě vede k tomu abych si myslel, že něco dělám špatně.

Vše co je v mym akvárku tak umře. Zní to strašně ale je to tak. Vždycky nakoupim rybičky a rostlinky a do půl roku všechno postupně zemře. Naposledy (půl roku dozadu) jsem si řek, že akvárko definitivně zrušim a nebo se do toho opřu. Rozhodl jsem se do toho opřít. V podstatě vše co jsem měl tak jsem dal pryč, koupil od kamaráda použitý akvárko (cca 50l), filtr a topení. Pak jsem šel do pet centra a koupil substrát a na rady prodavačky jsme vybrali nějaký rybičky a rostlinky, hnojivo (bivoj) a nějaký kapičky do vody po výměně. Vše fungovalo asi tak půl roku. Během tý doby jsem ještě dostal od kamaráda asi 15 pavích oček (dnes jsou tam tři) zbytek rybiček také téměř vychcípal, kytky zezačátku krásně rostly, teď jdou uplně do háje... Zajímavé je, že jsem v tom petcentru koupil také 5 rybiček parmičky pětipruhé a ty se drží! Také se drží jeden ancistrus a pancéřovníček kropenatý.

Za 12 let jsem toho přečet spoustu, vyslechl rady spousty lidí jak v akvaristikách tak na burzách a vždycky to bylo stejný...

Chtěl bych poprosit jestli by si na mě někdo udělal čas a zkusil semnou probrat moje neúspěchy a najít v čem pořád dělám chybu.

Akvárko mam cca 50l, nějaký vnitřní filtr, teplotu držím na 27 stupňů, zářivku mám obyčejnou z elektra, svítím ráno od 7 - 11h a pak večer od 17 - 22h měním jednou týdně 20l vody a při tom čistím filtr a pak dávám 5ml sera aquatan.

Předem děkuji všem co si na mě najdou chvilku!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 09:32 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: lhajek
Nic není nesmrtelné ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 09:15 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Thomatys
Nepostřehl jsem jestli píšeš že se to případně "plazí" i po stěnách akva. Podle té fotky jsem měl to samé v 9L miniakva bez filtrace několik měsíců po založení a většina právě lezla po stěnách akva a některé i volně plavali. Do tak malého akva ryby nedávám (jen rostliny a šneci) a stejně to po čase samo vymizelo ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 09:00 R Muž romant [27983] Re: Thomatys
Osobně si myslím, že nejde o žádný živočichy, ale jev, který se někdy projeví u nově založených akvárií, tím že se ve vodě vznášejí všemožně vypadající kousky bordýlku a může jít o to, že prozatím nedostatečně funguje nitrifikace a tudíž se o ten bordel nemá kdo postarat. Přidání živočichů v podobě šneků(v první vlně) a rybek (v postupné vlně další) bude pro akvárium přínosné. Nitrifikaci můžeš taktéž podpořit lehkým zakrmením součaného akvária trochou suchého krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 08:52 Muž Thomatys [-3] Re: romant
romant napsal: Vypadá to co pozoruješ všechno stejně? Mám na mysli velikostně, tvarově, barevně, atd..
No některý jsou větší, jiný menší co se týká délky. Některý byli tmavší, jiní zase světlí. Naštěstí jich tam zatím není moc. Pokud se to nepremnozi než tam dám ryby tak to nechám být. Jenže ryby mám v plánu tam dat až tak v půli prosince nebo začátkem nového roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 00:26 Muž LisourJr [33] Re: romant
romant napsal: následek úhynu většího množství šneků najednou Tak tady de o to, že Gastropex (nebo i stop hydrin) ničí všechny měkkýše (bezobratlé), tudíž i šněky proti kterým je z hlavní části určen, ale i nálevníky, ploštěnky atp. a pokud je akva v začátku bez ryb, předpokládám že i bez šněků nevidím v tom problém, jinak chápu ;-) NEDOPORUČUJE SE KE KREVETÁM A CPO RÁČKŮM!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 22:46 R Muž romant [27983] Re: Thomatys
Vypadá to co pozoruješ všechno stejně? Mám na mysli velikostně, tvarově, barevně, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 22:44 Muž Thomatys [-3]
Ok, pokud to ničemu nevadí a neužírá to rostliny, tak to nechám být. Pak se o to postaraj ryby. Nechce se mi do akva cpát chemie. Zatím sem tam nedal vůbec nic a rostliny mi krásné rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2012 21:27 R Muž romant [27983] Re: LisourJr
Doporučovat Gastropex není dobrej nápad. Už jsem měl několikrát tu čest, bohužel, že použití gastropexu udělalo z akvária mrtvou zónu a to jako následek úhynu většího množství šneků najednou. Netvrdím, že to bude tento případ, ale lidi i občas ty vlákna čtou a jsou děsně chytlavý k aplikaci jednoduchých metod. ;-) Snad si rozumíme. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:22 Muž LisourJr [33] Re: Thomatys
Ničemu to nevadí, měl jsem to také a dělal z toho vědu, ovšem po delší době jsem zjistil, že je proti tomu nejlepší obrana hladovění rybek :-) Kdyžtak se dá použít např. Gastropex, ale je to zbytečné X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2012 19:43 Muž Thomatys [-3]
Ne, ne, ryby tam ještě nemám. Chci to nejprve nechat zarůst a nechat rostliny se rozrůst, aby mi tam vydrželi a pak tam dám ryby. No pokud to ničemu nebude ubližovat tak mi to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2012 19:39 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Thomatys
Koukala jsem, že rybky tam ještě nemáš. Tohle nejspíš najdeš v každém akvárku, rybky si na tom pochutnaj ;-) V prázdém akvárku nám to lezlo také, máme rybky a nikde nic :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 19:21 Muž Thomatys [-3]
Ať je to to nebo to, jde o to, jestli to nějakým způsobem neublíží rostlinám a v budoucnu i rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 19:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Thomatys
Že by nějaký hlístice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 18:46 Muž Thomatys [-3]
Fotka k příspěvku Proto se ptám, co by to mohlo být. Ještě sem to v akva nikdy neměl.

Je to úplně to samé jako je tomu na obrázku. Obrázek není odemně, ale je to úplně to samé.

Naštěstí mi tam jich tolik neplave, obrázek je jenom ilustrativní pro představu co vidím já.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 18:39 S Muž invalida [3881] Re: Thomatys
Ploštěnka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 18:22 Muž Thomatys [-3] – Rada
Zdravím, potřeboval bych od Vás radu co to může být. V akvariu sem si všiml jedné věci. Plavou mi tam tokové tenoučké potvůrky. Nevím co to je a vyfotit to nejde je to moc malé, ale pohybuje se to jako červ. A je jich tam už nějak dost. nevím jestli je to normální nebo jestli se mají zabít nějakým prostředkem, aby mi nerozežrali rostliny. Bíle tělo a u špičky je černá tečka a hýbeseto a kroutí jako červ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2012 00:25 Muž Miso [470] Re: Attta
ja len aby nedoslo k nepochopeniu. je rozdiel v jilu (neviem ako sa to v cestine sklonuje) surovom a palenom , prvy obsahuje vela zivin, ten druhy ziadne ale je to porovity substrat ktory dokaze na niaky cas v sebe ziviny udrzat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 23:31 Muž Attta [208] Re: danio
Díky moc. Určitě si rád počtu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   29.11.2012 23:25 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Attta
Ahoj, jde o to, že jíl by snad měl dokázat absorbovat z vody nadbytečné živiny a když pak ve vodě chybí, vypustit je zpět.

Složení dna se různí, někdo pod písek dává komerční rostlinné substráty, někdo dá na dno pod kořeny rostlin jílové kuličky a někdo to nechává zcela na biologii akvária :-) A někdo si nemůže vynachválit dno z pálených jílových kuliček - např. Liapor.

Když si chceš udělat trošku obrázek o jílu, doporučuju přečíst například tohle vlákno: rybicky.net/forum/15640….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 23:11 Muž Attta [208] – jíl
Ahoj, akvárko jsme doma měli už když jsem byl malý kluk a asi před třemi lety jsem si pořídil akvárko znovu a nikdy jsme žádný jíl pro rostliny nepoužívali. Sice jsem o tom něco slyšel, ale nikdy jsem se o to nezajímal. Mohl by mi někdo zkušený poradit vysvětlit o co jde?? Někde výš se o tom někdo zmiňoval tak mě to zajimá. Popř z akých vrstev by se teda ideálně mělo skládat dno ? Vždy jsem používal jen štěrk a rostliny jsem měl docela nenáročné a tak se jim vždy dobře dařilo. Díky moc za rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 21:42 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ivaha
...Nemůžu si pomoct, ale než jako sagittaria mi to připadá jako nějakej liliovníček...
Téměř jistě brazilský. ;-) palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 21:18 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: danio
Díval jsem se do popisu toho tvého největšího akvárka, kde jí i podle fotky máš a uvádíš tam že máš přihnojíno jílovými kuličkami do dna.

Mě kdysi právě tahle rostlina přivedla k přidávání hnojiva do akvária. Téměř mě úplně zmizela, listy se postupně úplně rozpadaly a tak jsem si tenkrát na zkoušku koupil ratajův Bioflor 100ml a té Valisnérce to tenkrát neskutečně pomohlo. V podstatě jí to zachránilo. Když jsem to první balení vypotřeboval, tak jsem zase ničím dobu nehnojil a ona opět po čase začala odcházet. Postupně jsem se dostal až k tomu že si hnojivo nějakým způsobem míchám z jednotlivých složek sám (je to přeci jen levnější než ty komerční přípravky, ale úplně je nezavrhuji).

Jde o to jestli nejsou jílové kuličky u tebe přímo u kořenů valisnérky tak nemusí mít dostatek živin. Sice umí udělat slušné kořínky, ale víc mě u téhle rostliny připomínají kotvu k udržení v nějakém substrátu než hlavní zdroj příjmu živin - jejich velikost je vzhledem ke zbytku rostliny velmi malá. Možná by to chtělo trochu přihnojit do vodního sloupce.

Nevím ale ve kterých dalších akva jsi jí měla a jaký tam byl režim hnojení, takže je to opravdu jen odhad.

Edit: tady jsem našel nějaké fotky jak mě roste, sice z roku 2008, ale roste pořád stejn: plus.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 20:32 Muž rudolf [4681] Re: Kytka
Ač je to s podivem, tak anubisy na baterky (battery) se zatím nevyrábějí ;-) Je to Anubias barteri, a to bez ohledu na to, zda to jsou dvě různé rostlinky nebo jedna, což z fotky není jasně patrné. Konkrétně je tam určitě zastoupena varieta "nana", která někdy mívá docela výraznou žilnatinu i na svrchní straně čepelí. Ona varieta s hodně drobnými lístky bez zjevných "rýh" na svrchní straně se někdy označuje doplňkově ještě jako "Bonsai", tedy var. nana "Bonsai". Kultivar "coffeifolia" patří taky do druhu Anubias barteri, listy vpravo mu jsou podobné, ale netroufal bych si je jednoznačně k němu přiřadit. "Coffeifolia" mívá nerovnosti na svrchní straně listů výraznější, ale hlavně má červenohnědé řapíky, což tady zrovna moc nevypadá, že by byly, byť toho moc na té fotce zrovna z těch anubisů vidět není.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:24 Muž ender [3] Re: Ičin
já vím - četl jsem... - stará generace akvaristů to tak dělávala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:16 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: lhajek
Tak bude problém někde jinde... Je pravda, že co opadaly ty "neživotaschopné" listy, zatím se celkem drží... Třeba mě ještě překvapí, ale ze 2 akvárií ze 3 jsem ji už vyházela, protože ty rozkládající se listy dělaly neskutečný binec. Ve "velkém" akva jí dávám šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:16 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: ender
Jinak nejstarší způsob přidávání železa je vhození rezavého hřebíku do akvária. Třeba do filtru, ať nejde vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:14 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: danio
danio napsala: Jo, konkrétně gigantea jde kamarádovi taky dobře i v měkké vodě. Ale pořídili jsme si oba i tortu a té se teda v naší vodě nedaří prakticky vůbec (teda aspoň mojí ne, nevím, jak je to aktuální u Karlose, první den dobrý a pak už nám oběma začala skomírat...)
Tortu mám už řadu let a jde mě i v měkké vodě. Neroste nijak bláznivě, ale listy jsou pěkné spirálovité docela široké. Opravdu pěkná rostlinka to je a hodí se i do malých akvárií na to že je to Valisnérka. Já ji mám ve 20L ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:09 Muž ender [3] Re: romant
díky příteli :-) ,
ok - nechám tomu volný průběh a budu doufat, že postupem času se vše "narovná" tak, jak má přibližně být.
Mimochodem - ad včerejšek: neonky přežily a Zebry si jich už nevšímají! - jen ta jedna to včera nevydržela :-( - kdoví, proč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 19:44 R Muž romant [27983] Re: ender
Neříkám, že to co pozoruješ na rostlinách nebude tím jak píšeš, ale přecijenom byl bych s přilepšováním železem velmi opatrný, máš akvárko čerstváčka, rostliny se aklimatizují, přelistovávají a tím přidáváním železa by jsi to mohl zbytečně pohnojit. To, že si myslíš, že je tomu tak, by chtělo alespoň ověřit nějakým prokaztelnějším měřením a ani tak bych nepodléhal panice, protože se velmi často stane že se nenaměří nic a přesto tam to železo je, takže moje rada je trpělivost a nedělat unáhlený závěry. Moje a jistě nejen moje osobní zkušenost s nově založenejma nádržema je ta, že nikdy neroste všechno od začátku, tak jak se zasadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 19:35 Muž ender [3] – sklovatění některých rostlin
čau,
pozoruji na některých rostlinkách nedokonalý růst - tzv. sklovatění. Vím - nebo tuším, že to je zřejmě nedostatkem železa.
Poradˇte, prosím, něco na doplnění tohoto prvku na zlepšení růstu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   29.11.2012 18:37 Muž Thomatys [-3]
Jo ten mi musím říct dělá radost, dost mi vyrostl a hlavně se mi dělí na další odnož taký´že časem budu mít další. Nemluvě, že mi teď nahoře krásně jde do rezavé barvy.

Tak ta dlouho listá co je v pozadí je Vallisneria spiralis Linné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:35 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Kytka
Já vím, chtěla jsem tím upřesnit, že myslím stolístek vodní - Myriophyllum aquaticum :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:34 Žena Kytka [2146] Re: ivaha
Stolístek je český název pro Myriophyllum ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:34 Muž Thomatys [-3] – Rady
Ok, ok. Vložil sem tam bližší fotky.Lepší už neudělám. Všechno fotím mobile. Klasický foťák nemám. Jinak tu rostlinu uprostřed tu sem už od někoho dostal odkaz, takže u ní vím co a jak a ty krajní no na ty se ještě musím mrknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:22 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Kytka
Nemůžu si pomoct, ale než jako sagittaria mi to připadá jako nějakej liliovníček... (ale to je fakt jen domněnka). Uprostřed je zřejmě stolístek vodní, emerzní vypadá takto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:16 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Ičin
Jo, konkrétně gigantea jde kamarádovi taky dobře i v měkké vodě. Ale pořídili jsme si oba i tortu a té se teda v naší vodě nedaří prakticky vůbec (teda aspoň mojí ne, nevím, jak je to aktuální u Karlose, první den dobrý a pak už nám oběma začala skomírat...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 17:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kytka
tak já ho vložím za tebe: rybicky.net/forum/13192-identifikace-rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:56 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
Lepší fotku do vlákna Identifikace rostlin. Bohužel mi nejde na mobilu vložit odkaz, ale přes Fórum a Strom sekcí to lehce najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:50 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Giganteu mám u sebe v hodně měkké vodě a roste jak blbá a každej týden musím zastřihovat listy, aby šlo vidět do akvárka :-D
EDIT : když se teď dívám blíž, tak to gigantea nebude. Bude to některá z měnších variant, ale to už je otázka pro rostlinkáře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:48 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
Vpravo dole Anubiasy - nejspíš coffefolia a battery, vzadu Vallisneria, nižší travička uprostřed Sagittaria a to hezké uprostřed je možná Myriophyllum, ale chtělo by to lepší fotku - detail.
Jen k Anubiasům: nesázet do substrátu, ale přivázat. Klidně udělej fotku každou zvlášť, ať je detailnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:21 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Thomatys
Tak ta větší "tráva" vpravo a vlevo bude Vallisneria gigantea. Taky mi začala opadávat, možná jí úplně nesedí měkká voda (co mi bylo řečeno). Jinak se prý nemají zastřihávat - celý list pak postupně uhnije.

Pokud tady píšu bludy, někdo mě, prosím, opravte :-)

U té nižší trávy si jistá nejsem už vůbec, tak raději mlčím :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=4455