Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.04.2013 15:58 Muž Horác [3942] Re: taxiii
taxiii napsal: S rostlinama si nevím rady nenašel jsem žádné co by se hodily do Amazonie. Jedině Americké a to byl malý výber. Tak jestli můžete poradit. Nojo ... Amazonie ... tam, člověk vo kytku nezavadí smich ... Vždyť jen echinodorů, co je druhů ... malé, velké, úzkolisté, širokolisté, světlé, tmavší, do červena ... a nějaká ta stonkovka se taky najde (Alternathera, Bacopa, Cabomba, Ludwigia, Myriophyllum, ...) ... S rybama už ti poradil MichoCZ ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 15:52 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: taxiii
Čtyři páry cichlidek je podle mě moc. Může to fungovat, ale taky nemusí. Dej spíš jen dva páry. Těch hejnovek po 15ks je blbost. To tam dej radši jedno velké hejno o 40-50ks. Na dno nemáš nic? Tam by mohl jezdit nějaký pancík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 15:19 taxiii – Nové Akvárko, schválení ryb a rada jaké rostlinky.
Dobrý den,
chystám se koupit akvárko značky a typu Juwel Akvarium Rio 180 buk 180L. Dno bude jemnější písek doplněný většími kameny a kořenem. Rád bych ho měl v biotopu Amazonie. Přemýšlím jestli tam mám nechat oignálí filtr bioflow 3.0, nebo půdní fitr.
Vybral jsem si ty to rybi. Jestli můžu poprosit o jejich schválnení popřípadné vyvrácení.
Cichlida Agassizová 1 pár
Cichlida Borelliho 1 samec 2 samice
Cichlida Kakadů 1 pár
Cichlida Ramirezová 1 pár
Akara Zlatá 1 pár
Neonka černá 15ks
Tetra Křivopruhá 15ks
Drobnoústka černopruhá 12ks

S rostlinama si nevím rady nenašel jsem žádné co by se hodily do Amazonie. Jedině Americké a to byl malý výber. Tak jestli můžete poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 12:31 Muž Tony2013 [228] Re: Zoidik
Ahoj.Vim ze odpovidam na hodne starej koment.Jak rob pise ze mu hynou stale stejne druhy ryb tak ja mam podobny problem s zivorodkama.O akva se samozrejme staram normalne jak se starat ma zadnou chemii do nej neleju atd.Takove chyby co dela rob nedelam nebo si je aspon neuvedomuju.Ale k tomu uhynu.Jako zacinaji akvarista jsem zacal s zivorodkama (gupky mecovky).V akva ktere melo 54l to byl muj zacatek a tam zivorodky jakz takz prezivaly dokonce i porodily ale potom se jim zkrivila pater a umrely.a to se opakovalo nekolikrat.Poter se podarilo vychovat do dospelosti ale pak zase porod a smrt.Bylo jedno jaka zivorodka.Pak jsem poridil 140l a tam uz byly i jineryby cichaci tetry a nejaka zivorodka a co se nedelo zivorodky pomrely vzdy po porodu.Ostatni ryby byly ok dokonce jsem odchoval tak 400 cichavcu a poruznu je porozdal a z odrostle generace uz byly aspon dvakrat dasi ale ty uz jsem nechal osudu.Ted mam 375l a situace s zivorodka je stale stejna.Proste to porodi a pak umre.A nektere se dokonce uz narodi skriveny.Jinak me nic moc neumira jen takove to vyskoceni z nadrze a sezrani kocou pac je mrcha rychla.Jestli nekdo vi kde se o mem problemu diskutuje tak sem s tim.Jelikoz jsem ted ke krevetkam nasadil rybicky.net/atlasryb/heterandrie_trpaslici a dost by me stvalo kdyby i tady byla situace stejna jsou v 30 l.Doky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 12:46 Žena azalka [38] – Vyřešeno
Díky všem za názory a rady. Dilema je vyřešeno - krb není součátí dodávky. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:30 xaler – Zelené kuličky v akváriu
Ahoj, dneska jsem při důkladném odsávání kalu z akvária zjistil, že v kamínkovém dně jsou jakési zelené kuličky velikosti hrášku. Nedaří se mi zjistit co to je. Velikostí, barvou a tvarem to připomíná hrášek. Nevíte někdo co by to mohlo být? Ze zvědavosti jsem některá odlovil a dal do porodničky. Mám obyčejné společenské akvárium, největší rybka má asi 7 cm takže hrubý nepoměr vůči rybám, semena rostlin neznám. Mám tam několik kryptokoryn, anubiase a hnědovku křídlatou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 15:25 Kadla Re: azalka
40 cm je určitě málo. Nevím, co za krb plánujete, ale my máme v obýváku otevřený cihlový krb a ve vzdálenosti 40 cm od něj nevydrží ani člověk. Akvárko máme asi 2 m od krbu a to už je dobrý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 17:22 Muž funtcz [22] – mušky v akvarku
Zdravim..už druhy tyden sleduji že v mem akvarku jsou nejake světlohněde moušky a skačou na hladině jako blechy..nevite odkud to mam a jak se je zbavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:57 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: azalka
Umiestniť akvárko blízko krbu by som naozaj nedoporučoval.teplotné výkyvy budú príliš velké.mne v miestnosti kde mám krb teplota v pohode prekročí 30 stupňov
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:11 Žena azalka [38] Re: Horác
Kápl jsi na to. :-D Já se smiřuju s jinýma věcma, co chce - třeba bar. Hlavně, abychom se nakonec usmířili. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:09 Žena azalka [38] Re: Ciffik
Nene, terčovci jsou mimo moje možnosti a hlavně zkušenosti. Možná budu muset vybrat rohové akva, ale to jsem nechtěla, nicméně by bylo asi metr od krbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:05 Muž Horác [3942] Re: azalka
azalka napsala: Vidím to tak, že buď bude moje vysněné 2-metrové nebo krb. X-) Obojí se k dané stěně nevejde.Takže je to jasný :) ... a co na to partner ... už se smířil se životem bez krbu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 19:45 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: azalka
tak ten objem bylo vhodné zmínit ;-)
takový objem se s tím popere líp, zvláště pak, pokud plánujete terče...
přesto by to chtělo vyzkoušet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 19:39 Žena azalka [38]
Jsem zatím ve fázi projektu a zvažuju, kam akva umístit. Vidím to tak, že buď bude moje vysněné 2-metrové nebo krb. X-) Obojí se k dané stěně nevejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 19:32 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: azalka
40 cm je podle mě málo, výrobci krbů uvádějí, jak nejblíže se mohou ke krbu dávat předměty, aniž by něco hrozilo, akva bych dala ještě dál, máme akva cca 1,5 m od krbu, kterým vytápíme barák celou topnou sezonu a nejbližší stěna bývá až moc ohřátá, teplota vody zatím nepřelezla nějakých 27 st. (asi díky cirkulaci v akva dlouhém 160 cm, takže vzdálenější strana je nějaké 3 m od krbu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 19:22 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Ciffik
spíš než teploměr asi bude reálnější dát tam přímo akvárko s vodou a teploměrem nebo nějakou nádobu s vodou a teploměrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 19:18 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: azalka
Každej krbík jinej. Já mám v obyváku krbové kamna s výhřevností cca 7-10kw a dát akva k nim měl bych z něj přes topnou sezónu rybí polévku. Skla to podle mě vydržej, ryby ne...

Zkuste zatopit a dát na plánované místo akva teploměr. Budete se divit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 19:11 Žena azalka [38] – Akvárium vedle krbu
Ahoj, mám dotaz na váš názor na umístění akvária vedle krbu nebo krbové vložky. Nebylo by bezprostředně vedle, ale pár desítek centimetrů (max. 40 cm). Je to velký problém pro rovnoměrnou teplotu vody nebo odolnost skel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2013 16:12 Žena Kač [131] Re: Tomáš55
Ona není hejnová ryba jako hejnová ryba, neonka obecně docela špatně drží hejno. Prý je hejnu jen když se bojí, což ale nechceme.;-) Ale uvidíš, že i s malým počtem ryb může akvárium vypadat krásně a je pořád na co se koukat. Navíc, přikoupit nějakou rybičku se dá vždycky, takže lepší začít s menším počtem rybek, než to hned přehnat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.03.2013 16:10 R Muž romant [27981] Re: Tomáš55
To že se rozprsknou, znamená že nedrží hejno a pohybují se po nádrži samostatně a tím to vypadá, že i když jich je třeba i hodně, tak pohledově je nádrž stále poloprázdná. Prostě malej prostor není ideální pro hejnový rybky, jako jsou např. ony neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:01 Tomáš55 Re: Designer
Ďakujem, je to výborná rada! A-le ako že rozprsknú? :-O :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 30   26.03.2013 15:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomáš55
Stejne si nakonec udelas co budes chtit sam a nikdo Ti v chybe nezabrani. Ale mozna alespon pouvazujes nad tim, co Ti napisu.

V akvariu o objemu kolem 50l, nema cenu chovat bezne hejnove ryby (mrnave ryby vhodne i do minicek jsou neco jineho). To akvarium je k takovemu ucelu desne male. Urcite snad kazdy z nas videl 5 neonek (nebo nejakych teter) v malem akvarku. Ty ryby se tam sice s prehledem vejdou, voda se take da udrzet slusna, ale zadny pozitek z takoveho pohledu neni. Ty ryby se poschovavaji, nebo rozprsknou po akvarku, pripadne semknou do hejnicka u skla a snazi se pridruzit ke svym "odrazum v zrcadle", ale ze by krasne plavaly, jako cele hejno, na kterem zustavaji oci uzasem viset jak se propleta a meni smer, tak to ani nahodou. Treba tetry, ac byvaji pomerne male, vypadaji kupodivu nejlepe v tech nejvetsich akvariich. A hejno nejakych nehejnovych ryb? K cemu? Jeden ci dva pary udelaji pri pozorovani stejnou paradu, jako 20 ryb, i kdyz mozna vetsi, protoze se budou chovat prirozene, a budou mit i sanci se treba mnozit, kdyz jim v tom nebude nic (spousta dalsich ryb) branit.

Jasne, chapu, specialne mlady chovatel by chtel zkusit vsechno (no my dedci bychom obcas taky :-D ). Ale zkus si rict: "Prima, budu mit jeden druh, klidne i jen jeden par, ale budu mit nadherny spokojeny par a treba kolem mraky mladych!" A ono to jiste neni posledni akvarko, ktere kdy budes mit, protoze kdyz se Ti bude darit, budou Te akvaria provazet celym zivotem a jednou jich muzes mit vic a vetsich. Ale kdyz si ted nakoupis vsechno co uvidis, darit se nebude, a za cas se na akvaristiku vykasles, ze to nestoji za to. Ale ono to za to stoji!

Zkus se na to podivat jinak. Vzdyt si muzes koupit mraky rostlin, velice ruznych, muzes mit prales, a na rozdil od ryb cim vic, tim lepe. Uhnila rostlina sice nepotesi, ale my lide to bereme vetsinou lepe, nez mrtve ryby. Uvidis, z kazdeho listecku lze mit radost, nejen z ryb.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.03.2013 16:17 R Muž romant [27981] Re: iICE2
Nekrmit nikoho ničím tak týden, denně měnit 1/3 vody(zákal-nálevníci mohou přetrvávat), podpořit nitrifikaci použitím třeba přípravku nitrivec, nepřidávat žádný další ryby a číst, číst a na základě načteného se ptát v příslušných vláknech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.03.2013 15:59 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: iICE2
Zdravím, začnu zákalem. Bude asi způsoben nálevníky viz. rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Nálevníci nepředstavují prakticky žádný problém. Důležitější je nastolit biologicou rovnováhu. Možná by trochu pomohla startovní chemie, i když jí zase tak moc nevěřím(ale já to nikdy nezkoušel, takže v tomto na mě není moc spoleh). Hlavně bych se zaměřil na časté sledování ryb, a pokud by plavaly při hladině je okamžitě potřeba vyměnit část vody. Také bych zavedl vzduchování(většina filtrů ho má)X-). A na závěr popřeji štěstí.
PS: Mnoho akvaristů takhle začínalo a většinou to skončí dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.03.2013 12:22 Muž Yirka [9118] Re: iICE2
Začnu zase tím obvyklým a neoblíbeným - asi bude i hůř. Na začátku ses totiž nevyvaroval zásadních chyb a ta zakalená voda je zatím jen menším problémem. Pokud zásadně nepřistoupíš k okamžité a pak nějakou dobu denní výměně vody, púřijdou i úhyny. Ty rybky (a navíc v takovém množství) tam totiž nemají co dělat.Více zde:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.03.2013 12:12 Muž acik [416] Re: iICE2
no mám podobné akvárium, svítím 15W T8 12hod denně od 8:00 do 11:00 od 13:00 do 22:00 - živé rostliny,měním týdně 20-30% odstáté vody a akvárium je křišťálové :) zkust tyhle základní věci a uvidíš co bude dál,pak ti tu určitě jistě poradí.
iICE2 napsal: Ahoj,
dokážete mi prosím poradit? Do akvária 54l jsem nasypal písek, hrubost 1. Nalil odstátou vodu, ale i po týdnu od prvního dne je voda stále jakoby stejně zakalená - filtraci používám Eheim 2008. Ze začátku jsem předpokládal, že je to jen rozvířený písek a za 2-3 dny to sedne, ale voda je stále nepěkná, taková mírně mléčná. Chemii nepřidávám žádnou, rostliny umělé, v akváriu je 15 rybek, neonky, parmičky, ancitrus. Potrava každý den jiná - po malých množstvích buď takové ty lupinky nebo sušení ráčci nebo nítěnky. Díky za každou radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   09.03.2013 12:06 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: iICE2
v podstatě sis odpověděl sám...škoda, že sis nepřečetl alespoň jeden jediný kratičký článek o založení akva...předpokládám, že sis pořídil set 54l akva s filtrem a osvětlením t8 15w

1) přečti si články na něž odkazuje toto vlákno a začni si urychleně doplňovat mezery...

2) moc rychle moc ryb

3) umělý kytky vyhoď, nebo dej dětem na hraní a pořiď živé (z nenáročných Limnophila, Egeria, Ceratophylum...)

4) krm velmi střídmě - rybky hladem neumoříš

5) měň ze startu klidně obden 25% vody

6) a asi dalších tisíc věcí, které si musíš načíst a naučit sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 11:41 iICE2 – kalná voda v akváriu
Ahoj,
dokážete mi prosím poradit? Do akvária 54l jsem nasypal písek, hrubost 1. Nalil odstátou vodu, ale i po týdnu od prvního dne je voda stále jakoby stejně zakalená - filtraci používám Eheim 2008. Ze začátku jsem předpokládal, že je to jen rozvířený písek a za 2-3 dny to sedne, ale voda je stále nepěkná, taková mírně mléčná. Chemii nepřidávám žádnou, rostliny umělé, v akváriu je 15 rybek, neonky, parmičky, ancitrus. Potrava každý den jiná - po malých množstvích buď takové ty lupinky nebo sušení ráčci nebo nítěnky. Díky za každou radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2013 10:46 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kala
Bojovnice nechovám, tažke s tím ti neporadím, ale něco tam s nima bydlet určitě bude moct. Co se týče toho odkalování, tak vodu stejně budeš muset měnit a já když ve svojem 90l akva vyčerpám při odkalování tři a půl kýble tak to je až až. Stejně se musí měnit i část vody a spojíš to dohromady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 10:01 Kala
Ahoj budu zakládat akva 72l a jako naprostý začátečník mám pár asi úchylných otázek: tady je první várka
1) Kdybych měla třeba 30l akva tak tam může být jen sameček a dvě samičky bojovnice (v atlase to je uvedeno jako potřebný prostor) nebo i něco jiného?
2)Když budu odkalovat zvonem, nevyteče i voda? aby kdyby se čištění protáhlo rybky neplavaly na sucho :-)
dík za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   27.02.2013 07:02 Muž lojzalojzovic [327] Re: Majko
majko: tady nad vlaknem sou ctyri odkazy, myslim ze prvni rada je kliknout a precist ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 06:23 Muž duko1995 [32]
hned co ti múžu poradiť koupil bych už 115l aspoň :-) a ani drahe nejsou nekde klidne na bazari zeženeš za 600-800 kč cely set aj z krytem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 06:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Majko
Do Toho akvárka si dej akorát tak pár rostlin a šneky, které s něma doneseš. Chceš-li akvárko, pořiď si nějaký hranatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 06:11 Muž duko1995 [32] Re: Majko
no tak do okrúhle nic to múžeš hned zahodit a koupit vetší normalne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 00:12 Majko – Akvarko
Dobry mam doma okruhle asi 10litrove akvarko.. Nemal som este nikdy rybycky.Vedel by my dakto pomoct ze ako zacat? Ake zariadenie kupit,ake rybycky, atd.. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 00:37 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Ano, o barvičkách jsi psal a od té doby mi leží v hlavě, kurník :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 00:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
No a ne? Jsem úplně žasnul, jak jsou odolné a statečné... a pak i krásné... byly to Neocaridina denticulata, přírodní.... jedny z nejzajímavějších... myslím, že už jsem ti psal, jakých barev jsem se u nich občas dočkal? Už si je znovu objednávám, budu je mít v odchovně ve všech roplavávačkách jako uklízecí četu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 00:28 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
No to je mi ale důvod k chovu krevetek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 23:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Konečně se vyplatí to naddimenzované topení. Hold odešel kotel do věčných lovišť a venku kosa jak z nosa a není jak jinak topit. V devadesátce mám taky 100W, tak doufám, že to udrží aspoň na 20°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2013 23:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Naprosto v pohodě ti to vytopí na 20°C... myslím, že i na 25°C... stačilo by zpočítat to, ale to se mi zrovna vůbec nechce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 23:23 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
U mě budou mít krevetky teď studený odchov. Uvidíme co zvládne 100W topení v 60l vody pokud bude v místnosti teplota maximálně 10°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.02.2013 23:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Mne nejvíc dostaly krevetky. Už jsem to tu někde kdysi psal. Přišly mi s rostlinkama. Venku -10 a pan pošťák, aby ráno nemusel vstávat, narval všechny balíky večer do auta a uto nechal venku před barákem. Sice tím porušil všechny služební předpisy, ale z toho se ve státním podniku nestřílí... Když mi přivezl balíček, tak přestože vše bylo v termoboxu, tak na mne po otevření dýchl mráz. Vrazil jsem tam teploměr - 2°C nad nulou. Kouknu do sáčku s krevetkama - ty ani nebylo vidět, jak byly průhledné. Rostliny všechny "zvadlé". Když jsem chvilku koukal na ty mrtvolky, jedna pohnula nohou. Tak jsem je nechal pomaličku ležet v pokojové teplotě... a za pár hodin se to začlo hýbat. Tak jsem to dal klasicky zahřát na hladinu akva... No, světe, div se, přežily úplně všechny krevetky a dokonce i všechny ty zvadlé rostlinky. Od té doby chovám krevetky, tímhle činem si mne naprosto získaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2013 23:12 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Mě došly rostlinky až z číny a to mrzlo taky. Ale co mě nejvíc dostalo byly mikry při mínus třech celou noc ve schránce a stejně jich mám teď plnou dózu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 22:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LANOUR
Jaj.... no tak to je super, to mám radost, že jsi spokojen :-D Kurník, tos mi ale fakt udělal radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 22:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Před dvěma lety mi jedna kamarádka tady z rybiček poslala M.pteropus Windelow. Bohužel, naše pošťačka byla nemocná a já to nevěděl, a ta kamarádka taky nenapsala, že to posílá. Až po pěti dnech se ptala, jestli jsem tu rostlinku dostal. Šel jsem na poštu, už když jsem tam viděl toho člověka, tak jsem věděl, že je průšvih... obálka s rostlinkou byla 3 dny ve schránce, přitom každou noc mrzlo... No, co jsem z obálky vytáhl, vypadalo mrtvě, ale přesto jsem to hodil do jedné vytíračky. Dnes je mám ve třech akváriích jako nádhernou ozdobu, daroval jsem je už i několika lidem po celém Česku a všude dělají radost.... takže někdy i přemrzlá rostlinka se může vzpamatovat.
Ovšem samozřejmě mnohem lepší je posílat rostliny v době, kdy nemrzne. Méně odolné rostliny by to taky nemusely přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2013 22:20 Muž LANOUR [55] Re: malyLibor
Ahoj stále plavou a vse roste ;-) ještě jednou díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 22:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: začátečník
rostliny jdou taky poslat poštou, když mrzne tak je to horší, ale když se dobře zabalí, tak to taky jde. Lepší je když jsou teploty nad nulou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 22:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: začátečník
Když si to dáš do prezentace, nebudeš to muset každému říkat zvlášť. Jinak v Ústí nad Labem plavou i nějaké rybky, co jsem tam daroval jednomu kolegovi, a snad roste i spousta rostlin. Pokud budeš do začátku potřebovat rostlinky, klidně mi pak napiš vzkaz a já ti pošlu kolekci rostlinek vhodnou do začátku akvárka. Pak si je buď necháš, když se ti budou líbit, nebo je můžeš postupně vyměnit za jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2013 21:51 začátečník Re: malyLibor
Jsem z Ústí nad Labem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=4022